Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Degerli atillatopal9 rumuzlu arkadasim, bayilerimiz kesin gun veremezler. Kapora alınmasını biz de istemiyoruz. inşallah PULSAR 200 RS olarak temmuz ayi satis hedefindeyiz. Saygılarımla. ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ekrem bey maliyet analizi yapar misiniz. Siz bu motor için bajaj a ilk olarak kaç TL ödüyorsunuz ve siz kaç TL ek fiyat koyuyorsunuz kalem kalem yazabilir misiniz acaba.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Alp Er Timur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey maliyet analizi yapar misiniz. Siz bu motor için bajaj a ilk olarak kaç TL ödüyorsunuz ve siz kaç TL ek fiyat koyuyorsunuz kalem kalem yazabilir misiniz acaba.
    Bence yapmaz.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yapmaz.
    Herkes isterse mecbur yapar. Bizde ekrem amca motor başına kaç TL kazanıyor görürüz. Haydi ekrem dayı bir analiz yapta görsün herkes.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    ticaret sırdır arkadaslar boyle bır acıklama yapmaya kımse mecbur degıldır.

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Pulsarin 400 luğu turkiyeye gelse 17000-18000 binden asaği olmaz gibime geliyor

Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ticaret sýrdýr arkadaslar boyle býr acýklama yapmaya kýmse mecbur degýldýr.
    Ticaret sırdır diye bir anlayışı kabul edemeyiz ancak tabiki maliyet analizi yapmak veya yapmamak ekrem beye kalmis bir şey. Biz biliyoruz ki ekrem bey bu hesabi yapıp buraya yazarak bizleri ne kadar düşündüğünü gösterecek kadar özverili bir insandır. Aksi taktirde herkes ekrem beyi maliyetini açıkça yazamayacak kadar fazla kar eden birisi olarak bilecektir.

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Kimsenin ne zarari nede kâri bizi ilgilendirir. Bizi ilgilendirecek tek konu şudur; pulsarin fiyati japon motorlarina biraz daha yaklasirsa fazla satis yapamaz. O fiyat farkini oder gider japon alirim.
    dyavol-77 ve Yurdukoru bunu beğendiler.

PULSAR NS200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS- HYSUNG GV 250
    banka hesabında kaçlira para var demek gibi bişey bu empati yapacak olursak söylenemez.
    hkn34 ve emc2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar200 ns
    Arkadaslar balatalardan dolayi arka tekeri kilitlenen oldumu. Asiri firen kullanmama ma ragmen benim basima on gun arayla iki defa geldi kenara cektim on dk bekledim sanirim soguyunca balata diski birakti oyle yoluma devam ettim . Basina gelen yada bilgisi olan var mi?

:bus: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200NS
    Ticaret sırdır diye bir anlayışı kabul edemeyiz ancak tabiki maliyet analizi yapmak veya yapmamak ekrem beye kalmis bir şey. Biz biliyoruz ki ekrem bey bu hesabi yapıp buraya yazarak bizleri ne kadar düşündüğünü gösterecek kadar özverili bir insandır. Aksi taktirde herkes ekrem beyi maliyetini açıkça yazamayacak kadar fazla kar eden birisi olarak bilecektir.
    Birşey merak ettim. Satın aldığınız herhangi bir ürünün( gıda,textil,kozmatik,elektronik vs.) satıcı firma tarafından üzerine nekadar kâr koyulup satıldıgını sordunuzmu acaba. Patatez'in kilosu 4tl neden bukadar kaça alıp 4 tl ye satıyorlar hiç merak edip sordunuzmu? Hayırlı geceler.
    hkn34, tekoklava ve emc2 bunu beğendiler.
    iki teker candır can

Degerli Alp Er kardeşim, bu aciklamanin cesaret ve ozveri ile bir ilgisi olsa size karşı ne kadar şeffaf olmaya çalıştığımı bilirsiniz. Bu farkli bir sey. Böyle bir aciklama hic bur sektörde olmaz/olamaz. Saygılarımla. ..
    hkn34, tekoklava ve emc2 bunu beğendiler.

Marka fanatikligi yapiyo diceksiniz ama gidip i phone sordunmu cinde uretilen bisey neden bu kadar pahali diye. Sormadiysan lutfen konuya devam edelim. Ayrica ekrem ata bey pulsar sorunlariyla bu kadar ilgilendiginiz icin tesekkur ederim..

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    tıcaret ıle ugrasan bır ınsan mısınız bılmıyorum ama ugrassa ıdınız ne demek ıstedıgımı anlardınız. kımse yaptıgı ıste ne kar elde ettıgını veya ne zarar ettıgını acıklamak zorunda degıldır . o yuzden sırdır . bır urunun ımal malıyetı satıs fıyatından cok dusuk olabılır ama gorunen veya gorunmeyen ek malıyetler eklenınce bıde satıcının kendı belırledgı kar marjı da eklenınce ortaya satıs fıyatı cıkar,urunu pahalı bulan almaz alan alır zaten malı satan fırma bulundugu pıyasa sartlarında urunun fıyatını belırler ve amıyane pıyasa tabırı ıle yıgecekmı yemıyecekmı dıye pıyasaya gırer yanı bı anlamda rısk alır falan fılan cok uzatmıyayım kımın ne kar yaptıgını veya ne kazandıgını sorgulamak pek etık degıl acıkcası bence...
    tekoklava bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    arkadaşlar
    saçmalamayalım lütfen
    nedemek kaç para kazanıyorsunuz ne kadar kar ediyorsunuz
    böyle sorumu sorulur
    yapmayın gözünüzü sevem=)=)=)
    hkn34 ve sbr bunu beğendiler.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ticaret sırdır. Maliyet sormakda pek doğru olmuyor. Bu motorlar Hindistanda satılanlarla aynı değil. Avrupa ülkelerine satılanlar, daha maliyetli oluyorlar. Tedarikci vb. değişebiliyor. Buda ek maliyet.Benim tahminim ekstra %30 maliyet.Çinliler gibi kağıt üzerinde Euro sertifikası düzenlemiyorlar. Bazen motorlarda Hindistanda raslamadıkları sorun demeyelimde olaylar olabiliyor. Bunların çözümüde vakit alabiliyor.Bu nedenle sorun yaşadığınız zaman hemen servisinize başvurmanız gerekmekte. Hintliler işini ciddiye alan adamlar sonraki versiyonlarda bu olayları muhakkak çözüyorlar.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ticaret sırdır. Maliyet sormakda pek doğru olmuyor. Bu motorlar Hindistanda satılanlarla aynı değil. Avrupa ülkelerine satılanlar, daha maliyetli oluyorlar. Tedarikci vb. değişebiliyor. Buda ek maliyet.Benim tahminim ekstra %30 maliyet.Çinliler gibi kağıt üzerinde Euro sertifikası düzenlemiyorlar. Bazen motorlarda Hindistanda raslamadıkları sorun demeyelimde olaylar olabiliyor. Bunların çözümüde vakit alabiliyor.Bu nedenle sorun yaşadığınız zaman hemen servisinize başvurmanız gerekmekte. Hintliler işini ciddiye alan adamlar sonraki versiyonlarda bu olayları muhakkak çözüyorlar.
    Bajaj Avrupada satılıyor mu ki???...
    The Power of The Dreams.

Arkadaşlar üniversitede is ahlaki dersi almış birisi olarak is dünyasının etik kurallarına hakim birisiyim. Uzun yıllarda ticaretin içerisinde bulundum. Bu açıklamadan sonra belirtmeliyim ki hic kimse sattığı malin maliyet analizini tüketiciyle paylaşmak zorunda değil.

Ancak sunu da unutmayalım ki bizler yani tüketiciler olarak bizlerden alınan fazladan her kuruş için savasmaliyiz ki ac gizlu saticilar piyasadan temizlensin.

Simdi soruyorum size ekrem beyin kar marji düşük seviyelerde olsaydı buraya kar marjını göğsünü gere gere yazmaz miydi. Elbette yazardı. Tekrar soruyorum bajaj firması bütün yatırım ve ar ge yi gerçekleştirip ortaya urun koyup para kazanırken ekrem bey ortaya hic bir urun koymadan en az bajaj firmasi kadar kar elde etmesi hangi ticari etik kuralına uyar.

Tekrar söylüyorum ticari ahlak kuralları ile fanatikligi karıştırmayın. Ben bir tüketici olarak ekrem beye neden fazla para kazanma politikası izlediğini sordum oda açıklamak istemedi. Yani kısacası 3 kuruşa aldığım mali 5 kuruşa satar kimseye de açıklama yapmadedemek istiyor ekrem bey. Bunu nereden biliyoruz pulsarin fabrika çıkış fiyatı ve ülkemizdeki satış fiyatı belli. Aksi bir durum varsa aciklasin.

İyi geceler.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Ekrem bey, bu ülkenin geleceği olan genclerimizi cocuklarimizi çok seviyorsunuz dimi. Sabriniza hayranım. Içinde insan sevgisi olmayan birisi bu kadar tahammül edemezdi sanırım. Tam 278 sayfa oldu. Hala gik yok. Size edilen hitap tarzlarindaki lakayitliga ragmen Bu seviyeli olgun uslubunuz beni rahatsız ediyor ilk defa bir tedarikciye ustunden ne kadar kazaniyosun hesap ver tarzinda bisey soruldugunu duyuyorum. Allah sabir versin.hersey gönlünüzce olsun.
    maktama, enescanatar, tekoklava ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    yav saçmalamayın yaa. hiçbir şirket ne kadar kazandığının hesabını kimseye vermek zorunda değil. çok kazandığını düşünüyorsan almazsın kardeşim olay bu kadar basit. gider 13 14 bin lira verip japon alırsın yolunduğunu düşünmezsin. tabi gerçekten yolmuyorlarsa hindistan ticareti farklıdır türkiye ticareti farklıdır. bana yurtdışı fiyatı ile türkiye fiyatı hemen hemen aynı olan motorlu araç gösterebilecek olan var mı? ayrıca ekrem bey şirketin sahibi değil ki ekrem bey fazla kazanıyor deniliyor. ekrem bey satış ve pazarlama müdürü sadece. sabırla kendisine saygısızlık yapanlara bile hoşgörü ile cevap vermesine ben de şaşırıyorum
    tekoklava bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)