Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    onuda öğrenmiş oldum saolun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar kusura bakmayın bir kaç gündür iş yoğunluğu sebebiyle foruma giremedim İzmirdeki arkadaşlar bahri ustanın telefonunu istemiş sitede cep numarası yazmıyor onun için kendisinden aldım 0532 393 26 19 yeri çamdibin de ben navigasyon ile gittim ara bi sokakta çünkü...
    Kronik sorunlar derken çok önemli birşey değil hatta en çok duyduğumuz denge sensörü sesi benim motorda henüz yok ki bu konuda dahi sesi keserim ben diye açıklamada bulundu kendisi sadece kronik olarak arkadaşlarımızda biliyordur bu egzoz altındaki vida onu söküp sıvı conta ile sarmalayıp sıktılar açıklaması da egzozda aşırı ısınan vida genleşme yapıyor ve yuvadan çıkıp sonrada egzoz bölgesinden ses geldiğini söyledi durum bundan ibaret kesinlikle gidin tanışın memnun kalırısınız ayrıca sava marka lastik konsun da bilgi verdi onunda bayiliğini alacağını belirti buda başka bi tiyo olsun )) hepinize kazasız mutlu sürüşler.

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    cuma_01 arkadasim fotograflariniza baktim gercekten cok guzel. Ayni hissiyatlari tasidigimiz belli. Bu motordaki lastikler kendi lastiklerimi yada hangi marka model?

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cuma_01 arkadasim fotograflariniza baktim gercekten cok guzel. Ayni hissiyatlari tasidigimiz belli. Bu motordaki lastikler kendi lastiklerimi yada hangi marka model?
    Teşekkür ederim.. Daha çok var fazla yüklemedim..
    Lastikler motorun üstünde gelen orjinal lastikler değiştirme gereği duymadım.
    Biraz dikkatli kullanıyorum şuan için hiç bir sıkıntı çıkartmadı.

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    cuma_01 kardesim; Benimde onceki motorum mondial 150mr volture idi orjinal lastikleri kullanmistim Allaha sukur bir problem yasamamistim yeri gelmistir siddetli yagmurda bile 100 km hizin uzerinde araclari sollamisimdir fakat herzaman yol analizini iyi yapmaya calismisimdir. Ornegin: yagis yeni baslamissa ve tekerler ve yollar yeterince islanmamissa temkinli ve yavas gitmisimdir. islak ve stabilize yollarda ani fren ve on frenden kacinmisimdir; ani fren yapacak durumlari olusturmamaya dikkat etmisimdir. Kuru ve asvalt zeminde yuksek devir yuksek vitesle kullanirken diger yol sartlarinda dusuk devir yuksek vitesle kullanmisimdir. Lastik konusunda cogu arkadas problemli diyor. Ne derce dogru artik moru ayin 28 de alinca gorcegim.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cuma_01 kardesim; Benimde onceki motorum mondial 150mr volture idi orjinal lastikleri kullanmistim Allaha sukur bir problem yasamamistim yeri gelmistir siddetli yagmurda bile 100 km hizin uzerinde araclari sollamisimdir fakat herzaman yol analizini iyi yapmaya calismisimdir. Ornegin: yagis yeni baslamissa ve tekerler ve yollar yeterince islanmamissa temkinli ve yavas gitmisimdir. islak ve stabilize yollarda ani fren ve on frenden kacinmisimdir; ani fren yapacak durumlari olusturmamaya dikkat etmisimdir. Kuru ve asvalt zeminde yuksek devir yuksek vitesle kullanirken diger yol sartlarinda dusuk devir yuksek vitesle kullanmisimdir. Lastik konusunda cogu arkadas problemli diyor. Ne derce dogru artik moru ayin 28 de alinca gorcegim.
    Bütün markalarda üzerinde gelen lastiklere problemli diyolar.
    Çinli motorların üstündeki kadar kötü değil. çok iyi de diyemem.
    Dediğim gibi dikkatli kullanıyorum sıkıntı çıkartmadı bana. Baktım ki kaydırıyor sıkıntı çıkaracak hiseetiğim anda verrim 300 TL ön arka SAVA ile değiştiririm. bukadar basit

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    evet genelinde lastik problemli ama panik fren disindaki lastik problenleri birazda kullaniciyla alakali galiba.

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Lastikler yatışlarda bence biraz daha iyi tutunuyor. Düz giderken yere değen kısımları etkisiz bence. Tabi hızlı gitmesirede neden oluyor o ayrı.Koruyucu ekipmanlarım olmadığından yaptığım uzun turda yatışta zorlamaya korktum açıkçası.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Arkadaşlar bu denge sensörü sesi nasıl bir sestir acaba çok merak ettim
    video koyabilirmisiniz

Bu hafta motorumu alarak aranıza katılmış bulunuyorum.

Ben de yorumları incelediğimde hemen, yeni, markalı bir lastik alırım diyordum ancak üzerinde gelen lastikler özellikle yeni başlayan ve temkinli kullananlar için gayet yeterli. Daha önce markalı bir lastik ile motor sürmüş kişiler beğenmeyebilir ancak önceki motorum mondial mr 150 vulture ın üzerinde gelen lastikler ile kıyasladığımda çok iyi olduklarını söyleyebilirim.

Önceki motorum ile yol ıslak ise direk hızımı durma seviyesine getiriyordum. İnanılmaz bir şekilde yol ıslak olduğunda adeta yağ üzerinde gidiyormuşum hissi veriyordu. Bunda ise öyle bir his ile karşılaşmadım. Kuru zeminde virajlarda da iyi olduğunu söyleyebilirim. Tabi rodaj hızları ve önceki sınırlı tecrübem ile değerlendiriyorum.

İlk kez yaptığım panik frende arkayı kitledi ancak çok düzgün bir şekilde arka tekerin kaydığını gözlemledim. Bence 6-7 bin km bu lastiklerle motora alıştıktan sonra markalı bir lastik ile devam edilerek motordan daha fazla keyif alınabilir.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Arıza...
    Arkadaşlar biraz önce yolda giderken motorun icinden şakır şakır sesler geldi zincir gerilmesi oldu sonra motor istop etti ve bir daha calısmadı motor marşa basmam la kendisini resetliyor. Seyir hızım 50 civarı 3. Vites ne bir sıkıştırma ne de baska birşey yaptım motora. Daha 3500 km de artık sinirimden başka birsey yazamıyorum. Yorum sizin.

Motosikleti
    200ns
    Alıntı conmech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arıza...
    Arkadaşlar biraz önce yolda giderken motorun icinden şakır şakır sesler geldi zincir gerilmesi oldu sonra motor istop etti ve bir daha calısmadı motor marşa basmam la kendisini resetliyor. Seyir hızım 50 civarı 3. Vites ne bir sıkıştırma ne de baska birşey yaptım motora. Daha 3500 km de artık sinirimden başka birsey yazamıyorum. Yorum sizin.
    http://youtu.be/6RGMFz0-w8I
    geçmiş olsun arkadaşım umarım ciddi bir sorun yoktur
    acaba sigortalardan yapabilirmi bi söküp taksan öyle denesen
    belki sigortalardan biriside yanmış olabilir
    sadece tahmin ediyorum
    tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun arkadaşım umarım ciddi bir sorun yoktur
    acaba sigortalardan yapabilirmi bi söküp taksan öyle denesen
    belki sigortalardan biriside yanmış olabilir
    sadece tahmin ediyorum
    tekrar geçmiş olsun
    Sağolun teşekkürler oneri icin denedim olmuyor. Sanırım içerlerden birşeyler koptu sanki dislilerin arasına birsey girdi baya sürdü şakırtısı yarın sabah erkenden servise götüreceğim motoru sorun çıkarmasın diye o kadar para veriyorsun 9 yıllık mondial 110 ft motorum böyle birsey yapmıyor demekki parada değil birazda şans ve işçilik meselesi yarın ogrenince sorun hakkında bilgilendirme yaparım. Bari ilerde aynı sorunla karşılaşma ihtimali olan arkadaşlara yardım olur. İyi akşamlar
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    200ns
    Sağolun teşekkürler oneri icin denedim olmuyor. Sanırım içerlerden birşeyler koptu sanki dislilerin arasına birsey girdi baya sürdü şakırtısı yarın sabah erkenden servise götüreceğim motoru sorun çıkarmasın diye o kadar para veriyorsun 9 yıllık mondial 110 ft motorum böyle birsey yapmıyor demekki parada değil birazda şans ve işçilik meselesi yarın ogrenince sorun hakkında bilgilendirme yaparım. Bari ilerde aynı sorunla karşılaşma ihtimali olan arkadaşlara yardım olur. İyi akşamlar
    kendi motorum arızalanmış gibi üzüldüm
    umarım ciddi bir sorun yoktur

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Geçmiş olsun-Yazıklar olsun - insan bu kadar para verip daha 3000'li km'lerde motor arızası hiç hoş değil...Umarım sorun giderilir ve tekrar gaz açarsınız makinenizle.
    The Power of The Dreams.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Bence biraz sakin olun arkadaşlar bu tip hatta daha büyük sorunlar her markada her modelde yasanabilir. 2008 model Honda 1000 rr larin pek çoğundaki yağ yakma sorununu eminim duymuşsunuzdur Honda pek çok motosiklete yeni komple motor takti garantiden neticede kimse 1000 rr yada Honda almaktan vazgeçmedi hala satiliyor. Bence kim ne derse desin bajaj kullanicilarinin tr deki en büyük şansi ekrem bey gibi müşteri memnuniyeti odakli çalisan ve ayırt etmeksizin herkesle ilgilenen anlayan dinleyen bir yöneticinin bu isin basinda olmasidir. Bu anlayısli ve özverili yaklasımlada bajaj ın çıkabilecek tüm sorunların üstesinden geleceğini düşünüyorum.
    tekoklava bunu beğendi.

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Pulsar ı iyi bir gelecek beklemiyor bu gidişle.
    Şanslı olup arıza görmeyenler bu paraya bu makina deyip geçecekler.Şanssızlarsa elden çıkarmayı deneyecekler.Bu sayının artması 2 el piyasayı öldürür. 2 el ölürse kimse motoru almak istemez. Türkiye'de satış rakamlarına göre bence ilan sayıları iyice artıyor. Bir oran söylemek zor ama psikolojik olarak lüşterileri etkileyecektir. Sahibinden ilanlarda fiyatlar hala yüksek gibi dursada alıcı bulunamıyor.
    dyavol-77 ve hak_anm bunu beğendiler.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Satış rakamlarını nerden biliyorsunuz acaba bunu çok merak ettim ? Firma bunu halen aciklamis değil sadece kendi sınıfında satış rekoru beklendiğini biliyorum ben .

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Aka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar ı iyi bir gelecek beklemiyor bu gidişle.
    Şanslı olup arıza görmeyenler bu paraya bu makina deyip geçecekler.Şanssızlarsa elden çıkarmayı deneyecekler.Bu sayının artması 2 el piyasayı öldürür. 2 el ölürse kimse motoru almak istemez. Türkiye'de satış rakamlarına göre bence ilan sayıları iyice artıyor. Bir oran söylemek zor ama psikolojik olarak lüşterileri etkileyecektir. Sahibinden ilanlarda fiyatlar hala yüksek gibi dursada alıcı bulunamıyor.
    +1...Sadece pulsar'ı değil-diğer 2 Bajaj modeli de
    The Power of The Dreams.

hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence biraz sakin olun arkadaşlar bu tip hatta daha büyük sorunlar her markada her modelde yasanabilir. 2008 model Honda 1000 rr larin pek çoğundaki yağ yakma sorununu eminim duymuşsunuzdur Honda pek çok motosiklete yeni komple motor takti garantiden neticede kimse 1000 rr yada Honda almaktan vazgeçmedi hala satiliyor. Bence kim ne derse desin bajaj kullanicilarinin tr deki en büyük şansi ekrem bey gibi müşteri memnuniyeti odakli çalisan ve ayırt etmeksizin herkesle ilgilenen anlayan dinleyen bir yöneticinin bu isin basinda olmasidir. Bu anlayısli ve özverili yaklasımlada bajaj ın çıkabilecek tüm sorunların üstesinden geleceğini düşünüyorum.

Size karşı cevap niteliğinde yazmak amacında değilim; Polemik yapmayı hiç istemem.

Evet, haklısınız: bu gibi sorunlar her araçta olabilir. Bu biraz da şans meselesi maalesef. Kaldı ki, yaşanan sorunun marka veya Km ile
    alakası yok: mekanik bir arızaya benziyor ve sistem kendini güvenliğe almış ve ateşlemeyi yapmıyor.Her an, herkesin ve her marka kullanıcısının başına gelebilir.
    Arkadaşın sorunu mutlaka çözülecektir.
    Ama maalesef bu durum yaşadığı rezilliği ve moral bozukluğunu gidermeyecek, belki hep bir tedirginlik yaşamasına neden olacaktır.

Ben yazınızdaki Pulsar kullanıcılarının, özetle Ekrem Ata gibi bir değere sahip olması fikrini garipsedim sadece.

İlk alanlardanım; 6000km'ye yaklaştım. Bu forumda da aldığım günden beri deneyim ve görüşlerimi yazıyorum. Pulsar ilk motorum değil; 100-500cc arasında 10.motorum.
    Ekrem bey için çoğu zaman olumlu ve size paralel görüşler yazmışımdır.
    Ekrem beyi takdir edenlerdenim: markanın arkasında durmasını, kişisel özverisiyle büyük küçük her soruna yardımcı olmasını kimse inkar edemez. Bende etmem.
    Evet, Ekrem bey bize güven veriyor; sorunumuzla ilgileniyor ve çözüm üretiyor.
    Ekrem beyin iyi niyetle ama markanın tutunması gibi pazarlama stratejisi ile
    istisnasız, kayda değer her kullanıcıya yardımcı olma gayreti de bizi bu markaya bağlayan etkenlerden.

Fakat, biz Pulsar'ı satın aldık; Ekrem Beyi değil.

Çünkü bu Ekrem bey meselesi değil artık. Pulsar'ın km kat ettikçe bu tarz sorunların yaşanıp yaşanmayacağı meselesi. İhtiyatla yaklaşanları haklı çıkarıp çıkarmama
    meselesi, hala 20-25 binden sonra motor yiyormuş diye abuk sabuk konuşanları haklı çıkarma meselesi.
    Ve, en önemlisi servise gittiğimiz zaman hala işin ehli insanları bulamamamız meselesidir...

Hala millet birbirine hangi servis iyi diye soruyorsa, 6 ay olmuş hala Bajaj sitesinden yedek parça alamıyorum, "stoklarda yok" deniyorsa demekki
    Ekrem Bey'inde yetemediği sorunlarımız var aslında...

NOT: Kendi sınıf segmentinde rakibi sadece KTM Duke 200. Başka rakibi yok. Kendi sınıfında satış grafiğinin tek ölçütü yine KTM Duke.
    trcn, newmoto76 ve gelebek bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)