Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dogan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma ile ilgileniyorum
    Günaydın Arkadaşlar,
    Bugün işten sonra Bajaj bayi ile konuşmaya gidicem kısmetse fiyat ve taksit seçenekleri için. Ama aklıma şöyle bi soru geldi malum kış aylarına yaklaştık sizce şuanda almak motoru ne kadar doğru? veya şuanda almak mı avantajlıdır ocak' da almak mı avantajlı olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Bence kış aylarında ikinci ellere bakmanız daha iyi olur hem ayrıca sıkılır yada size uygun gelmezse ve inazuma almak isterseniz daha az zararla satarsınız belki kar bile edersiniz yaza doğru satarsanız

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı dogan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Bajaj Pulsar 200 NS almak istiyorum fakat aklımda bi kaç soru var beni aydınlatırsanız sevinirim
    1-ilk olarak kıyasljayabileceğimiz alternatif motor veya marka hangisidir.
    2-konfor olarak okuduğum kadarıyla pek rahat bi motor değil sanırım, öylemidir ?
    3-Bu motor ilerleyen zamanlarda kurye motoru olurmu ?
    4-Sıfır alındıktan sonra toplamla ne kadar ekstra masraf yapmak gerekiyor(mesela lastiklerin değişmesi gerekiyor gibi)
    5-Aynaların yetersiz olduğunu okumuştum altarnatif aynalar varmı?
    6-Aldıktan sonra 1 sene sonra pişman edermi ?
    7-Eğer imkanınız daha fazla olsaydı inazuma yı tercih edermiydiniz?

Bu bu gibi sorular daha önce mutlaka sorulmuştur fakat bütün sayfalara bakmak mümkün değil, yardımlarınızı rica ediyorum.
    1. Fiyat olarak pulsarla kiyaslanabilecek bir motor yok.kiyas yapmak yanlis olur.
    2. Evet maalesef rahat degil fakat eglenceli. 200km den sonra bir mola vermek iyi geliyor.
    3. Bu motor istanbulda simdi bile kurye motoru. Biraz cesur olan kuryeler simdiden aldi, digerleri ise sonucu bekleyen temkinli kuryeler.
    4. Plakayi sen cikartirsan 8000 bile tutmuyor. Takim lastik 500civari.
    5. Tvs ayna muhabbeti var. O ayna apachede bile mukemmel degilken nasil pulsarda harika oluyor anlamadim aynalar yetersiz fakat degistirecek kadar kotu degil bence.
    6. 1 sene dedigin nedir ki? Bence 30000 km en zor sartlarda gider.
    7. Para problem olmasaydi ve ayni sekilde bakim masraflarini da goz ardi etseydim, 250cc sinifinda kesinlikle inazuma derdim. Daha konforlu daha oturakli daha kaliteli guven verici nefis bir makine. Egzozlari bile yeter ama gel gor ki nerdeyse pulsarin iki kati para ve cok daha fazla yakiyor.parcalari bakim masraflari vs de cabasi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Fiyat olarak pulsarla kiyaslanabilecek bir motor yok.kiyas yapmak yanlis olur.
    2. Evet maalesef rahat degil fakat eglenceli. 200km den sonra bir mola vermek iyi geliyor.
    3. Bu motor istanbulda simdi bile kurye motoru. Biraz cesur olan kuryeler simdiden aldi, digerleri ise sonucu bekleyen temkinli kuryeler.
    4. Plakayi sen cikartirsan 8000 bile tutmuyor. Takim lastik 500civari.
    5. Tvs ayna muhabbeti var. O ayna apachede bile mukemmel degilken nasil pulsarda harika oluyor anlamadim aynalar yetersiz fakat degistirecek kadar kotu degil bence.
    6. 1 sene dedigin nedir ki? Bence 30000 km en zor sartlarda gider.
    7. Para problem olmasaydi ve ayni sekilde bakim masraflarini da goz ardi etseydim, 250cc sinifinda kesinlikle inazuma derdim. Daha konforlu daha oturakli daha kaliteli guven verici nefis bir makine. Egzozlari bile yeter ama gel gor ki nerdeyse pulsarin iki kati para ve cok daha fazla yakiyor.parcalari bakim masraflari vs de cabasi.

Dediğin Gibi para sorun olmasaydı İnazuma çok hoşuma gidiyor 2bin km de olan inazumalar 11bin TL civarında ayriyeten kredi kartı ile taksit yapamicam. Pulsarı 4 bin peşin 3 bin kredi kartına taksit yaparlar ödemesi de rahat olur bu tarafı da çok cezbedici. Motor sonucda değer kazanıyor seneye fiyatı artarsa ikinci elede yansıcaktır bu durumda inazuma ile daha sonrasında takasa bile girilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı conmech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kış aylarında ikinci ellere bakmanız daha iyi olur hem ayrıca sıkılır yada size uygun gelmezse ve inazuma almak isterseniz daha az zararla satarsınız belki kar bile edersiniz yaza doğru satarsanız
    biraz sabırsız davranıyorum sanki ama bi an öncede almak istiyorum ne olcagı belli değilki sanki hisse sendi yarın artarsa hic alamicam

Bu motor alınır mı? sorusu artık bu noktadan sonra abesle iştigal derler ya o kadar gereksiz . Bu motor elbette alınır.. Fiyat performans açısından şuanda daha iyi bir yere konumlanan bir motosiklet olduğunu düşünmüyorum Türkiye pazarında.. Ancak asıl soru bu değil, asıl soru şudur sizin almak istediğiniz yada yeterli tecrübeniz yok ise hangi amaç yada kullanım dinamiklerini gözeterek bu motoru almayı düşündüğünüz önemli.

Hak_anm sebep sonuç ilişkisini gayet güzel açıklamış. Şahsen Pulsar da ki kafa karışıklığının 250 cc kategorisine konumlanmış ancak genel amaçlı kullanılan naked/commuter yada SS kategorilerinden hiçbiriyle eşleşmemesi.

Şahsen bu motoru satın alan ve daha önce 15 bg üzeri deneyimi olmayan arkadaşların ülkemiz yol ve iklim koşullarında zaman zaman zorlanacakları kanaatindeyim. Özeti şu ki ;

Motor öncelikle hafif ( yani güç/kg dengesi açısından öyle ) Bu deneyimli sürücü için iyi ancak deneyimsiz sürücü için kötüdür. Motosiklet sürüşü kendi kendine öğrenilmez teknik işidir.. İnazumanın çok ağır olduğu tartışılırken ben ağır olmadığını söylemiştim. İnazuma güzel hesaplar yapılarak üretilmiş harika bir 250 naked/touring motor , dengesi ve harika olmayan asfaltlardaki yola oturması bence sınıfının üzerinde..Pulsar aynı amaçla üretilmiş bir motor değil öncelikle performans ve ivmelenme hedeflenmiş. İkisi bambaşka dünyaların motoru.

Gazlamayı seviyor - Motor ve KTM mirasından dolayı gazlamayı seven ve şehir içinde agresif bir naked görüntüsü veren bir teknik altyapıya sahip. ( Bu da zaten günlük kullanım için zevkli ancak bazı özel durumlarda konfor arandğında sürücüye batabilecek bir özellik)

Fren Performansı sürücüyle alakalı - Evet görünen o ki bu motosikletin şasisi ve ağırlık dengesine özel bir frenaj çizgisi var , yani inazuma alırsınız pulsara göre çok dengeli frenleri vardır ama hangisini kullanmak keyiflidir bana göre Pulsar , güvenli sürüş istiyorsanız İnazuma alın. Dikkatli kullanıp motosikletin kullanım performansının hakkını vereceğim diyorsanızda Pulsar alın..

Pulsar sürücü seçer Bence bu çok önemli bir nokta , 15 HP lik 125 cc makine tepkileri ile 200 cc 24 bg bir makinenin tepkileri arasında %100 e yakın fark var. Pulsar konsantrasyonu yüksek ve motorun gidişini hissedecek , bazı noktalarda ince dokunuşlarla yönlendirme ve sürüş isteyecek bir motosiklet bence. Eskiden Aprilia rs 125 vardı 2 zamanlı standart dışı motordur bana göre Pulsar ve Duke de çok benzer motorlar..

Sonuç olarak, Pulsar her sürücüye uymaz arkadaşlar ve hiçbir motosikleti cc yada beygir gücü kıyasıyla almayın. Yamaja xj6 daha güçlü bir motordur ama günlük kullanım için ben İnazuma alırım. İkisi başka motordur çünkü..

Öncelikle siz nasıl bir motosiklet istediğinize karar verin. Pulsar elbette fiyat performans ürünü ama 125 lik bir motor belki kullanımda sizi çok daha memnun edecektir. Motosikletin tadını çıkarmak biraz km. işi..Yani sürüş karakteriniz ve refleksleriniz oturduğunda bence Pulsarın tadını çok daha tatmin edici seviyelerde yaşayabilirsiniz. ( İlk motosiklet kullanacak arkadaşlar için söylüyorum bunu )

Keyifli sürüşler..
    AttilaXtreme, hak_anm, hyanax100 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor alınır mı? sorusu artık bu noktadan sonra abesle iştigal derler ya o kadar gereksiz . Bu motor elbette alınır.. Fiyat performans açısından şuanda daha iyi bir yere konumlanan bir motosiklet olduğunu düşünmüyorum Türkiye pazarında.. Ancak asıl soru bu değil, asıl soru şudur sizin almak istediğiniz yada yeterli tecrübeniz yok ise hangi amaç yada kullanım dinamiklerini gözeterek bu motoru almayı düşündüğünüz önemli.

Hak_anm sebep sonuç ilişkisini gayet güzel açıklamış. Şahsen Pulsar da ki kafa karışıklığının 250 cc kategorisine konumlanmış ancak genel amaçlı kullanılan naked/commuter yada SS kategorilerinden hiçbiriyle eşleşmemesi.

Şahsen bu motoru satın alan ve daha önce 15 bg üzeri deneyimi olmayan arkadaşların ülkemiz yol ve iklim koşullarında zaman zaman zorlanacakları kanaatindeyim. Özeti şu ki ;

Motor öncelikle hafif ( yani güç/kg dengesi açısından öyle ) Bu deneyimli sürücü için iyi ancak deneyimsiz sürücü için kötüdür. Motosiklet sürüşü kendi kendine öğrenilmez teknik işidir.. İnazumanın çok ağır olduğu tartışılırken ben ağır olmadığını söylemiştim. İnazuma güzel hesaplar yapılarak üretilmiş harika bir 250 naked/touring motor , dengesi ve harika olmayan asfaltlardaki yola oturması bence sınıfının üzerinde..Pulsar aynı amaçla üretilmiş bir motor değil öncelikle performans ve ivmelenme hedeflenmiş. İkisi bambaşka dünyaların motoru.

Gazlamayı seviyor - Motor ve KTM mirasından dolayı gazlamayı seven ve şehir içinde agresif bir naked görüntüsü veren bir teknik altyapıya sahip. ( Bu da zaten günlük kullanım için zevkli ancak bazı özel durumlarda konfor arandğında sürücüye batabilecek bir özellik)

Fren Performansı sürücüyle alakalı - Evet görünen o ki bu motosikletin şasisi ve ağırlık dengesine özel bir frenaj çizgisi var , yani inazuma alırsınız pulsara göre çok dengeli frenleri vardır ama hangisini kullanmak keyiflidir bana göre Pulsar , güvenli sürüş istiyorsanız İnazuma alın. Dikkatli kullanıp motosikletin kullanım performansının hakkını vereceğim diyorsanızda Pulsar alın..

Pulsar sürücü seçer Bence bu çok önemli bir nokta , 15 HP lik 125 cc makine tepkileri ile 200 cc 24 bg bir makinenin tepkileri arasında %100 e yakın fark var. Pulsar konsantrasyonu yüksek ve motorun gidişini hissedecek , bazı noktalarda ince dokunuşlarla yönlendirme ve sürüş isteyecek bir motosiklet bence. Eskiden Aprilia rs 125 vardı 2 zamanlı standart dışı motordur bana göre Pulsar ve Duke de çok benzer motorlar..

Sonuç olarak, Pulsar her sürücüye uymaz arkadaşlar ve hiçbir motosikleti cc yada beygir gücü kıyasıyla almayın. Yamaja xj6 daha güçlü bir motordur ama günlük kullanım için ben İnazuma alırım. İkisi başka motordur çünkü..

Öncelikle siz nasıl bir motosiklet istediğinize karar verin. Pulsar elbette fiyat performans ürünü ama 125 lik bir motor belki kullanımda sizi çok daha memnun edecektir. Motosikletin tadını çıkarmak biraz km. işi..Yani sürüş karakteriniz ve refleksleriniz oturduğunda bence Pulsarın tadını çok daha tatmin edici seviyelerde yaşayabilirsiniz. ( İlk motosiklet kullanacak arkadaşlar için söylüyorum bunu )

Keyifli sürüşler..

Bu yazdıklarınızla pulsara daha yakın hissetim kendimi açıkcası benim kullanım amacım ataşehir kavacık arası işe git gel ve avrupa yakasına kız arkadaşımla buluşmak amaçlı.

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Öncelikle newmoto76 ve Hak_anm' a katılıyorum. Pulsar beni bozdu şöyle ki;
    1 yıl önce evlendim, eşimle kendimize "2-3 yıl gezme tozma" için zaman ayıracağımıza dair söz verdik. Ben de hem ilk kez motor sahibi olacağım için ve alma maksadım gezi olacağı için yelpazeyi "küçük cc ve gezi maksatlı bir motor" olarak daralttım. Başladım internetten ve motor galerilerinden fikir edinmeye. İlk karar kıldığım motor cruiser-chopper tarzı 250 cc modellerdi. Elimde bütçeme uygun 7-8 model motosiklet adıyla çıktım motosiklet bayilerine. Fiyat soruyorum, özelliklere bakıyorum, motoru görüp deneyip tecrübe ediyorum falan derken mağazanın birinde "17. motosikletimi alacağım" diyen bir abimizle tanıştım. Motor bakma maksadımı anlattım ve bana önerisi "Amerikan filmlerinden özenip chopper alma" oldu. Sebebi ise oturuş pozisyonu her ne kadar rahat görünse de uzun yolda vücudun tüm yükünün omurgaya binerek kuyruk sokumu, bel ve omuzlarda yorgunluk ve ağrı yapabileceği idi. Biraz düşününce ve motosikletleri denedikçe hak verdim ve fikrimi değiştirdim. Yeni listeme inazuma-wolf ve pulsar'ı ekledim ve tekrar araştırmaya başladım. Arkadaşların dediği gibi en etkili faktör fiyat-performans dengesi oldu. Ve Pulsar almaya karar vererek sipariş ettim. Ben sakin adamım öyle süratle, ivmelenmeyle işim olmaz hızımı sabitler gezerim derken Siyah İnci'm Gara Panter'im beni yoldan çıkardı. Vites düşürürken attığım ara gazla gaza gelen sürücülerle "g"apışır oldum Aldıktan sonra alış amacımın biraz dışında olsa da çok sevdim. Şimdi sert selesini, yan çantayı kabul etmeyen tasarımını, gıpraşımını titreşimini eşime sevdirmeye uğraşıyorum. Ben sevdim o da sevsin Pulsar'ım bana kalsın ikinci el bi enduro bakmaya başlayayım bari ...
    AttilaXtreme ve hak_anm bunu beğendiler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Keyifli sürüşler..
    Eline koluna beynine sağlık. Varol.
    newmoto76 bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar ,
    motorumu büyütmeyi planladığımdan (belki pulsar) satış ilanı verdim.
    isteyen olursa benimle bağlantıya geçebilir. Yalnız sıfır motor düşünüyorum , takas teklif etmeyin
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-bajaj-discover-125-st-4.200-km-de-178261287/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=t rue

İlk motor olarak Discover mı Pulsar mı derken bu son yazılar seçimde etkili olacak gibi. Aslında ben de 125cc taraftarıyım ama motor al sat ıvır zıvır olmasın diye Pulsar alayım diyordum. Discover almak daha mantıklı olacak gibi. Yoksa Pulsar alıp fikirlerim çok değişmezse gittiği kadar kullanırım diyordum. Aslında bayilerde deneme imkanı olan bir motor. Yine de bir denemek lazım.

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Arkadaslar pulsarimin lastiklerini degistirmek istiyorum ,
    michelin pilot street 680tl ye buldum daha ucuza bildiginiz yer varmi acaba?
    Tskler..

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    bu hafta önce bursa,cumalıkızık daha sonra da kerpe,kefken, kandıraya doğru ufak bir kaçamak yaptık. totalde 500kmden fazla yol yaptım. motor üzmedi. bir kaç foto ekliyorum

turkish39, katilkoala, Aka ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar pulsarimin lastiklerini degistirmek istiyorum ,
    michelin pilot street 680tl ye buldum daha ucuza bildiginiz yer varmi acaba?
    Tskler..
    hiç durma taktır derim

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı katilkoala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle newmoto76 ve Hak_anm' a katılıyorum. Pulsar beni bozdu şöyle ki;
    1 yıl önce evlendim, eşimle kendimize "2-3 yıl gezme tozma" için zaman ayıracağımıza dair söz verdik. Ben de hem ilk kez motor sahibi olacağım için ve alma maksadım gezi olacağı için yelpazeyi "küçük cc ve gezi maksatlı bir motor" olarak daralttım. Başladım internetten ve motor galerilerinden fikir edinmeye. İlk karar kıldığım motor cruiser-chopper tarzı 250 cc modellerdi. Elimde bütçeme uygun 7-8 model motosiklet adıyla çıktım motosiklet bayilerine. Fiyat soruyorum, özelliklere bakıyorum, motoru görüp deneyip tecrübe ediyorum falan derken mağazanın birinde "17. motosikletimi alacağım" diyen bir abimizle tanıştım. Motor bakma maksadımı anlattım ve bana önerisi "Amerikan filmlerinden özenip chopper alma" oldu. Sebebi ise oturuş pozisyonu her ne kadar rahat görünse de uzun yolda vücudun tüm yükünün omurgaya binerek kuyruk sokumu, bel ve omuzlarda yorgunluk ve ağrı yapabileceği idi. Biraz düşününce ve motosikletleri denedikçe hak verdim ve fikrimi değiştirdim. Yeni listeme inazuma-wolf ve pulsar'ı ekledim ve tekrar araştırmaya başladım. Arkadaşların dediği gibi en etkili faktör fiyat-performans dengesi oldu. Ve Pulsar almaya karar vererek sipariş ettim. Ben sakin adamım öyle süratle, ivmelenmeyle işim olmaz hızımı sabitler gezerim derken Siyah İnci'm Gara Panter'im beni yoldan çıkardı. Vites düşürürken attığım ara gazla gaza gelen sürücülerle "g"apışır oldum Aldıktan sonra alış amacımın biraz dışında olsa da çok sevdim. Şimdi sert selesini, yan çantayı kabul etmeyen tasarımını, gıpraşımını titreşimini eşime sevdirmeye uğraşıyorum. Ben sevdim o da sevsin Pulsar'ım bana kalsın ikinci el bi enduro bakmaya başlayayım bari ...
    valla pulsar benide bozdu hele o 7 8 binden sonraki sesi ve gidişi yokmu rodaj falan yalan oldu
    katilkoala, fabialife ve J3ASKAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    NS 200
    Arkadaslar tekrar yakıt konusunu açmak istiyorum şu an 1100 km ve şehir içi 4 litre yakıyor km 2000 i geçince degisiklik oluyorum bir stability yani cevaplayan arkadaslara şimdiden tşkler.

hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Yakıt konusu muamma. Kullanıma göre değişkenlik gösterir. Benim kullanımıma göre şehir içi tüketimim ortalama 100km/3.2Lt.
    kilometre katettikçe yerine oturacağını sanmam. Zaten rodajı tamamlamış sayılırsınız.
    Kaldı ki, benim rodaj bittikten sonra da 3.2Lt civarı idi.

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    süspansiyon sertliğinden memnun olmayan arkadaşlar gaz pistonunun basıncını düşürmeniz belki biraz fayda sağlayabilir.

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Arkadaşlar allah nasip ederse yarın sabah Hatay'dan Afyonkarahisar'a gideceğim. İlk kez motosiklet ile uzun yola çıkacağım, şehirler arası 300-400km lik yolculuklarım oldu, ama uzun soluklu (800km) bir yolculuğa ilkdefa çıkacağım. Normalde şehirler arası otobüs ile 12 saat sürüyor.
    Nacizane tavsiyeleriniz nelerdir. Teşekkürler.

Motosikleti
    pulsar ns 200
    Herkese merhaba. Iki senelik bir scooter tecrübesinden sonra vitesli motora geçiş yapıyorum ve cbr 250 ile pulsar 200 arasında karar verme aşamasının sonlarında pulsar 200e yönelmiş bulunmaktayım. Aradaki ciddi fiyat farkı ve amatör oluşum, ilerleme aşamasında oluşum bu karar için oldukça geçerli bir sebep. Şayet 13 bin liralık bir motorla hata yapmak var 7 bin liralık bir motorla hata yapmak var takdir sizin. Bu motor bana bu geçiş sürecinde yeterde artar. Size sorum şu, motoru sıfır km almak istiyorum ve bayiden taksitle alabilir miyim? Daha önce almış olan arkadaşlar ve abiler bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar allah nasip ederse yarın sabah Hatay'dan Afyonkarahisar'a gideceğim. İlk kez motosiklet ile uzun yola çıkacağım, şehirler arası 300-400km lik yolculuklarım oldu, ama uzun soluklu (800km) bir yolculuğa ilkdefa çıkacağım. Normalde şehirler arası otobüs ile 12 saat sürüyor.
    Nacizane tavsiyeleriniz nelerdir. Teşekkürler.
    Güneş aydınlanırken yola çık, mola vereceğin yerleri kafanda belirle. Yavaş gitme, çok hızlı da gitme... Seri git, duraklamalarda fazla oyalanmamak mantıklı olur. Uzun yola çıkmadan önce gerekli kontrolleri yapmış(tır)mışsındır diye düşünüyorum. Bilmiyorum seleyle oynadın mı ama geçici olarak daha rahat bir çözüm bulabilirsen faydana olur. Bol su içeceksin tabiki... Daha pek birşey gelmiyor aklıma. Ufak çaplı bir tamir takımı ayarlayabiliyorsan al yanına. Lastik tamir kiti de çok gerekli olmasa da bulundurursan iyi olur. Yolu dört molayla tamamlardım ben olsam. İlk 200, 350, 500, 650 şeklinde... Arada ufak tefek çiş, su, fotoğraf molaları olur tabi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)