Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisin bunu bilmesi lâzım,10-40 mı 20-50 mi vs.Ama çoğu servisler elinde ne varsa onu kullanıyor.Sadece bajaj servisleri değil aman yanlış anlaşılmasın,hepsi böyle.Bunun da sebebi Yağ değiştirirken el hakkı alıyolar orası tamam ama 15 liralık yağı da 30 liraya veriyolar.Hâl böyle olunca servisin de ona göre yağ kullanmasını istememiz gayet doğal.Sonuçta yaptığın her işten ustalık ücreti dışında her şeyden kâr yapıyosun.E artık doğru dürüst iş yap be adamAlacan paranı merak etme...
    turkish39 kısmetse sana ne zaman alacağız pulsarı bitsin artık bu hasret
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkish39 kısmetse sana ne zaman alacağız pulsarı bitsin artık bu hasret
    Önümüzdeki 2 ay sıkıntılı bi sürecim var,atlatırsam almayı düşünüyorum.Herşey kısmet.Pulsardan başka marka düşünmüyorum,yıllardır hayalimiz veletle.Çok şükür Türkiye'ye geldi,bundan sonrası hayırlısı diyelim.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Önümüzdeki 2 ay sıkıntılı bi sürecim var,atlatırsam almayı düşünüyorum.Herşey kısmet.Pulsardan başka marka düşünmüyorum,yıllardır hayalimiz veletle.Çok şükür Türkiye'ye geldi,bundan sonrası hayırlısı diyelim.
    aynen hayırlısı olur inşallah. Allah utandırmasın gönlündekini nasip etsin. ama pulsarla alakalı nerde birşey var orda sen varsın. seviyorsun bu motoru belliki
    turkish39 bunu beğendi.
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen hayırlısı olur inşallah. Allah utandırmasın gönlündekini nasip etsin. ama pulsarla alakalı nerde birşey var orda sen varsın. seviyorsun bu motoru belliki
    Sorma,çaktırmadan bu forumu takip eden bi sürü insan varmış Kırklarelinde,tanımadığım bi sürü insan yazdıklarını takip ediyoruz diyo
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    Servisin bunu bilmesi lâzım,10-40 mı 20-50 mi vs.Ama çoğu servisler elinde ne varsa onu kullanıyor.Sadece bajaj servisleri değil aman yanlış anlaşılmasın,hepsi böyle.Bunun da sebebi Yağ değiştirirken el hakkı alıyolar orası tamam ama 15 liralık yağı da 30 liraya veriyolar.Hâl böyle olunca servisin de ona göre yağ kullanmasını istememiz gayet doğal.Sonuçta yaptığın her işten ustalık ücreti dışında her şeyden kâr yapıyosun.E artık doğru dürüst iş yap be adamAlacan paranı merak etme...
    bildiyim subaplı motorlarda 10w40 yağ iyidir benım yağı sorma sebebim servisteki dandik yağların farkında olmam kaliteli motul yada ipone yağ alıp kendim deyiştiriyim hem param çöp olmasın hemde pulsarım 20w50 yağ biraz daha kalındır torku güçlenir lakin aşınma oranını bilemem 10w40 yağ ince ve güzeldir şanzumanı vs vs yormaz ama nekadar sağlıklıdır bu pulsar için bilemem iki arada bir derede kaldım enson kafam atıcak zeytin yağı basıcam
    turkish39 bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Ekrem bey; kocaelide tum motosiklet bayi ve tamircilerinin toplandigi Ataturk bulvari var, carsiya cok yakin, Real Avm nin yan caddesi. Kawasaki,yamaha,suzuki,honda,ktm ne ararsaniz orada. Birkaçı gerçek bayi bir kaci da sahte bayi..

ayrica cin mali motosikletler ve yedek parcalar, giyim kuşam ne ararsaniz o cadde uzerinde.. yani kocaelinin kızıl toprakı.. fakat bu saydigim yerlerden cogu hicbir sekilde adam edilemeyecek ve egitilemeyecek duzeydedir, bu yuzden onlardan birine bayilik vermeme kararinizi anlayisla karsiliyoruz.

Lakin gonul isterdi ki,carsi merkezine yakin,motorcular caddesi diye bilinen yerde de bajaji gorebilelim,daha cok kisiye ulasilsin. Yanlis anlamayin asla elestirmiyorum cunku dogru karar, orada duzgun hizmet verebilecek esnaf ne yazik ki yok. Bizimkisi dilek,istek
    Ezio41 bunu beğendi.

MKAYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 1200 Z
    bildiyim subaplı motorlarda 10w40 yağ iyidir benım yağı sorma sebebim servisteki dandik yağların farkında olmam kaliteli motul yada ipone yağ alıp kendim deyiştiriyim hem param çöp olmasın hemde pulsarım 20w50 yağ biraz daha kalındır torku güçlenir lakin aşınma oranını bilemem 10w40 yağ ince ve güzeldir şanzumanı vs vs yormaz ama nekadar sağlıklıdır bu pulsar için bilemem iki arada bir derede kaldım enson kafam atıcak zeytin yağı basıcam

Pulsarın kılavuz kitapçığına ve ekrem beyin önceden yazdığı yazılara göre SAE 20W/50 en ideal yağ görünüyor.
    wolfofjesus bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey; kocaelide tum motosiklet bayi ve tamircilerinin toplandigi Ataturk bulvari var, carsiya cok yakin, Real Avm nin yan caddesi. Kawasaki,yamaha,suzuki,honda,ktm ne ararsaniz orada. Birkaçı gerçek bayi bir kaci da sahte bayi..

ayrica cin mali motosikletler ve yedek parcalar, giyim kuşam ne ararsaniz o cadde uzerinde.. yani kocaelinin kızıl toprakı.. fakat bu saydigim yerlerden cogu hicbir sekilde adam edilemeyecek ve egitilemeyecek duzeydedir, bu yuzden onlardan birine bayilik vermeme kararinizi anlayisla karsiliyoruz.

Lakin gonul isterdi ki,carsi merkezine yakin,motorcular caddesi diye bilinen yerde de bajaji gorebilelim,daha cok kisiye ulasilsin. Yanlis anlamayin asla elestirmiyorum cunku dogru karar, orada duzgun hizmet verebilecek esnaf ne yazik ki yok. Bizimkisi dilek,istek

Bizim burası pek Kızıltoprak gibi olmasada idare eder . Motor çeşitleri var ama aksesuar olarak zayıf ne yazık ki izmit Ktm Bayii aslında yok Suzuki bayii istek üzerine Ktm getiriyor sadece Ama Ktm'nin servisini yapıyorlar mı bilmiyorum . Ktm de alıncak motor aslında ama burada Ktm'nin servis sıkıntısı var işte . Bişey olsa ya İstanbula ya Adapazarına gidilmesi lazım

Değerli arkadaşlar;

1. Servis ordusu kuruyoruz demiştim. Bir yandan eğitimler hızlı şekilde devam ediyor. Bir yandan da servisler yenileniyor. Bazı resimleri paylaşmak istedim,

2. Yağ konusunda daha önce detaylı yazmaya çalışmıştım. Özetle yağın markası ne olursa olsun:

Bajaj ürünleri için API SL, ve JASO MA, MA2 şartlarını karşılayan
    Kış ve çok soğuk havalarda : Sentetik 10w-40,
    Orta sıcaklıkta ,soğuk havalarda ve sıcak havalarda ( her koşulda) : 10w-50
    Çok Sıcak havalarda 20w-50 numaralı yağlar kullanılabilir.

Selam ve saygılarımı sunar, hepinize inşallah kazasız, belasız keyifli bir hafta sonu, hayırlı cumalar dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

Değerli arkadaşlar, bir notu söylemeyi unuttum.

motoron dergisi dün gün boyu PULSAR 200 NS'i Formula pistinde teste tabi tuttu. Haziran sayısında yayınlanacak. Şahsen bizler de sonucu merakla bekliyoruz.

Saygılarımla...
    yavuzk2004 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Engin1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR
    Arkadaslar bu 3 buji ayni andami calisiyor yoksa teki calisipta digerleri sonrami devreye giriyor 😊

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    arkadasım bu motor su soğutmalı yanı istesen de 90 derecenın üzerıne çıkmaz.Bız hava sogutmalarda kısın 10:40 yazın 15:50 kullanıyoruz yapmayın etmeyın.BİLMİYORSANIZ YORUM YAPMAYIN SERVİS DE BİLMİYORSA YORUM YAPMASIN.

Bence duke 200 ne yağ kullanıyorsa manuelınde ne tavsıye ediliyorsa onu kullanın aksi yağsız çalışma sonucu oluşacak erozyona maruz kalırsınız.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Ne pulsarmış be , ortalığı toz duman edecek arkadaşlar demedi demeyin .
    dyavol-77 bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne pulsarmış be , ortalığı toz duman edecek arkadaşlar demedi demeyin .
    cbr sen miydin cuma ezanindan önce
    sabanci merkez camii civarında beni geçen?

Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Yok kardeşim ben gecen yıl sattim cbr i simdi pulsar li olduk Pers günü geliyor kismetse

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok kardeşim ben gecen yıl sattim cbr i simdi pulsar li olduk Pers günü geliyor kismetse
    Cbr yi aratmaz emin ol. Özellikle koltuğu
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Koltuğa oturduktan sonra almaya karar verdim zaten .

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Cbf'i satıp Pulsar alsam , acaba pişman olur muyum beyler ?

Motosikleti
    Pulsar 180 km oldu. İlk yakıt ölçümüm 4 lt ile 140 km gitti. 120 km si ş.dışı ort 70km/h ile.

Yani 100 km de 2.8 lt yakıt.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar 180 km oldu. İlk yakıt ölçümüm 4 lt ile 140 km gitti. 120 km si ş.dışı ort 70km/h ile.

Yani 100 km de 2.8 lt yakıt.

başkan ne durumda motorla aran? memnun musun? 180 km az yapmışsın.

Motosikleti
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başkan ne durumda motorla aran? memnun musun? 180 km az yapmışsın.
    Kıyası cbr ye göre yapıyorum hep. Cbr ye göre daha güzel devirleniyor. Cbr gibi 2.500 devirdeyim vites küçült demiyor. Ş.içinde çok daha pratik. Ş.dışında daha az yorucu. Rüzğar koruması olarak öyle ahım şahım bir fark yok. Lastikler daha iyi.

180 km az. Haftada bir gün izin, oda çola çocuğa gidiyor. Arada kaçamak yapmaya çalışıyorum. Bu gün bir arkadaşla drift in devri için ilçeden merkeze gittik. Dönüşte artçılı geldim. Arkadaşın dediği: abi koltuğu cbr ninki gibi sert. Cbr ye çektirdiğin kaplamadan yaptır. Aynı fikirdeyim.

Artçılı kullanımı rahat. Ağırlık öne fazla olduğundan sıkıntı yapmıyor.

Kaldırımdan iniş ve çıkışı çok güzel, enduro tadında. Ayrıca oldkça ilgi çekiyor. Üzerinde harici alarm var ve hergün sesini duyuyorum.
    hamzarat ve turkish39 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)