Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anormal adam çok, millet motor gelmedi diye feryat ediyorya fırsatçılık yapacak.
    birisi bize yapışırsa satarız mantığı.
    Dün fiyatını düşürdüğünü görünce yine mesaj attım hayırdır kardeş ne oldu da fiyatı 8750den 7750 ye düşürdün dedim �� tabi yine cevapsız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomi arkadaşımın Airhawk projesi ile (havalı koltuk) seyahat boyun yastığı ile yaptım konforlu oldu demesi ve BİM de 3 tl ye portatif havalı yastığı görmemle birlikte aklımda şimşekler çaktı. Hemen aldım ve 2 tl lik motosiklet lastikli filesi ile birleştirdim.

http://<a href="http://hizliresim.co...ra.jpg</a></a>

Öncelikle koltuğu söktüm ve alttan kancaları ile sabitledim.

http://<a href="http://hizliresim.co...Jb.jpg</a></a>

Koltuğa cuk oturdu. İyice sıkıştığından dolayı gram oynama yapmıyor. Havasını en az seviyede şişirmeniz tavsiyem.
    Özellikle uzun yolda çok iyi olacağı kanaatindeyim. Zaten araya 1cm lik sünger koyarak deri çektirdiğimi söylemiştim ve titreşim 0 a yakın olmuştu. Havalı koltukla konfuruda on numara oldu.

Bu da bonus olsun:

http://<a href="http://hizliresim.co...Z7.jpg</a></a>
    rebel_punto abi EKONOMİ abimizin dedigini yap gittigi yoldan gitme sonra boyle olursun mazallah

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rebel_punto abi EKONOMİ abimizin dedigini yap gittigi yoldan gitme sonra boyle olursun mazallah
    sadece uzun yol için kullanılabilecek bir ürün. Daha fazla konfor ve rahatlık icin düşünülmüştür.

Tabi parası olan varsa buyursun :

http://www.motosikletim.com.tr/airha...ekli-sele-pedi
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı netwera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sokullu;

Ben aktif olarak 16 yıllık otomobil sürücüsüyüm. Gerçi motorsiklet ile otomobil çok farklı ancak yoldaki trafiği okuma, vites değiştirme vb durumların mantığı aynı. Pulsar benim ilk vitesli motorsikletim şartlar beni çılgınlık yapmaya zorladı. Pulsarı Aliağa ilçesinden Bergamaya kullanarak ben getirdim. İlk sınavı şehirler arası yolda verdim. Yolun duble olması işimi kolaylaştırdı. Bugün sabahtan beri motorsikleti şehir içinde kullandım. Bol bol dur kalk yaptım. Makina epeyce fan açtı.
    Sonuç olarak ...
    Sayın netwera kardeşim. Zamanını ayırıp, ilgiyle bu kadar detaylı bir cevap yazdığın için çok teşekkür ederim. Soruma fazlasıyla cevap verdiniz, ayrıca üye olmadan bu yorumları okuyan arkadaşlara da çok yardımcı oldunuz. Sağolun.

Otomobil deneyimim olmadığı için, debriyaj - vites- gaz senkronizasyonunu ayarlamamaktan korkuyordum. Yazdıklarınızdan sonra, Pulsar almadan önce bir Cbf veya ybr kiralayıp kapalı alanda çalışma yapmam gerektiğine karar verdim. Uzun boylu olduğum için son zamanlarda scooter'un oturma pozisyonundan kaynaklı olan rahatsızlığına, kavis veya çukurlarda belimin aldığı darbeler de eklenince vitesli motora geçmem gerektiğine karar kaldım. Ayrıca vites atma işleminin zevkli olduğunu ben de savunuyorum. Deviri hissetmek, tüm kontrolün sizde olması. Sırf bu yüzden bile alınabilir vitesli bir motor 1.vites (kalkışta) yaşadığınızı çok iyi anlıyorum. Direksiyon sınavında başıma gelmişti aynısı.

Pulsar'ın 125 cc'lik scooterımdan az yakıt yakması da zoruma gitmiyor değil Yazdıklarınızdan bilinçli bir sürücü olduğunuz belli oluyor zaten. Umarım alışma evresini ve sonrasını kazasız belasız atlatırsınız. Frenin sol manet değil sağ ayağınız altında olduğunu unutmayın, acil frenlemede refleks haline getirene kadar alıştırma yapmanız iyi olur diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler, kazasız , bol zevkli sürüşler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı adonis84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...66873237/detay anlamadığım motorun sıfırı 7200 bu arkadaşın derdi nedir. ?
    O arkadaş geçen hafta 8750 TL'ye satiyordu, siteye şikayet ettim, düzeltmiş biraz. Milleti gerizekali sanıyor bu uyanık aptallar...
    enescanatar bunu beğendi.

golge_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    herkese slm pulsar 200 ns kullanıcısıyım tek bır sıkıntım burda ekrem beye de sormak ıstıyorum motoru ızmır karsıyaka motoshopdan aldım su an 650 km kendım lımanda buyuk ıs makınalarını tamır edıyorum rodaj olayınıda tecrubem netıcesınde uygun olarak yapıyorum ancak motoru aldıktan bu yana 5 vıteste 4500 devırde ugultu baslıyor tecrubelı arkadaslar anlar hanı dıfrensıyelde ayna mahrutı dıslısını tam kavramazda ortmezde ugultu yapar ya aynı oyle bır ses mevcut ben bunun uzerıne servıse gıttım aldıgım yere yanı servıs zamanı gelınce gel zıncırı gerdırelım dedıler zıncır ses yapıyor dedıler ılgılenmedıler fazla sagolsun orda tanıstıgım halıl abım yardımcı oldu menemendekı servıse gıttık ılgı alaka super hıcbır ucret talep etmeden usta zıncırı gerı yagladı yagsızmıs ılk basta bana ugultu zıncırden gelıyor dendıgı uzere menemendekı ustada zıncırden suphelendıgı uzere zıncıre baktık ancak ses devam edıyor yarın obur gun bır sorun cıkartabılır dıye tırsıyorum 1000 km yakın servıse gırıcem tekrar menemendekı ustamın servısıne gıdıcem fakat sıfır alınan bır motorda boyle bır sorunun olması pek normal karsılanacak bısey degıldır oyle degılmı ne yapmam gerekıyo hıc bır fıkrım yok boyle bır durumu yasamıs olan arkadaslar varsa yardımcı olabılırmı bana Ekrem beyın dıkkatıne

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    yüksek vites, düşük devir ses normal değil mi ?
    yada ben sorunu tam anlayamadım..

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Ayni ses ayni viteste bendede oluyor ama geçeceğini düşünüyorum rodajdan sonra

golge_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    normal devrı 4500 5500 kıtabında yazan sımdı olay 1.2.3.4 ve 6 da yok 5 vıteste tofas arabaların dıfrensıyelı bosluktan dolayı ferrarı gıbı oter ya o ses ıste

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

devrınde ıken baslıyo 7000 yaklasınca motor sesı ıle karısıyo 6 ya atınca veya 5 harıcı baska bır vıtese atınca ses yok motor sesı sanzuman devır sesı sadece ama o 5 vıtes yokmu delı edıyo lastıgın arasına ferrarı kacmıs gıbı o derece yanı

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Ekonomi arkadaşımın Airhawk projesi ile (havalı koltuk) seyahat boyun yastığı ile yaptım konforlu oldu demesi ve BİM de 3 tl ye portatif havalı yastığı görmemle birlikte aklımda şimşekler çaktı. Hemen aldım ve 2 tl lik motosiklet lastikli filesi ile birleştirdim.

http://<a href="http://hizliresim.co...ra.jpg</a></a>

Öncelikle koltuğu söktüm ve alttan kancaları ile sabitledim.

http://<a href="http://hizliresim.co...Jb.jpg</a></a>

Koltuğa cuk oturdu. İyice sıkıştığından dolayı gram oynama yapmıyor. Havasını en az seviyede şişirmeniz tavsiyem.
    Özellikle uzun yolda çok iyi olacağı kanaatindeyim. Zaten araya 1cm lik sünger koyarak deri çektirdiğimi söylemiştim ve titreşim 0 a yakın olmuştu. Havalı koltukla konfuruda on numara oldu.

Bu da bonus olsun:

http://<a href="http://hizliresim.co...Z7.jpg</a></a>
    arka sele öyle güzel olmuş ki :D

Motosikleti
    Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka sele öyle güzel olmuş ki :D
    Estağfurullah o sizin güzelliğiniz Araya 1cm lik sünger ve deri kaplamayı şiddetle tavsiye ediyorum. Ama %100 deri yazın terleme yaptığı için bu sefer suni deri kullandık. Titreşim ve özellikle sertlikten eser kalmıyor.

............................

Arka amortisör ün sertlik ayarını değiştiren oldu mu? O kadar yumuşak ki ilk oturmada yarısına kadar esniyor sonrasında esneyecek yer kalmıyor sanki. Orijinal konumu en yumuşağın bi sertinde.

....................

Havalı yastığı vstrom a uyguladım. Resimleri atarım bir ara. Tak çıkar olayına takılmayın, zaten sadece uzun yola giderken kullanılabilir - şekline vs takılmayın. Güvenlik ve konfor yönünden sıkıntı çıkarmaması gerek.

Motosikleti
    Estağfurullah o sizin güzelliğiniz Araya 1cm lik sünger ve deri kaplamayı şiddetle tavsiye ediyorum. Ama %100 deri yazın terleme yaptığı için bu sefer suni deri kullandık. Titreşim ve özellikle sertlikten eser kalmıyor.

............................

Arka amortisör ün sertlik ayarını değiştiren oldu mu? O kadar yumuşak ki ilk oturmada yarısına kadar esniyor sonrasında esneyecek yer kalmıyor sanki. Orijinal konumu en yumuşağın bi sertinde.

....................

Havalı yastığı vstrom a uyguladım. Resimleri atarım bir ara. Tak çıkar olayına takılmayın, zaten sadece uzun yola giderken kullanılabilir - şekline vs takılmayın. Güvenlik ve konfor yönünden sıkıntı çıkarmaması gerek.
    dün bize babam geldi normalde motora binmemi istemezler ama pulsar'ı görmüş tv'de filan araştırmış 7bin tl nasıl olur filan diye konuştuk bayağı hindistan üretimi baba dedim sağlam bayağı filan (ki hindistan ürünlerini az çok bilir babam tata'nın indica modelini araştırıyordu bi ara) bana alacaksan pulsar al oğlum dedi :D :D :D valla bu koltuğunuzu da görünce eşim rahat edebilir dedim şimdilik en azından para biriktirene kadar pulsar mı alsam düşüncesi kafamda daha bi arttı :D

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı adonis84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...66873237/detay anlamadığım motorun sıfırı 7200 bu arkadaşın derdi nedir. ?
    Bende az önce mesaj attım . Motorun sıfırı 7300 tl , neyin parası bu 7750 tl diye . Bakalım cevap yazarsa yazarım buraya cevabı

Motosikleti
    Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün bize babam geldi normalde motora binmemi istemezler ama pulsar'ı görmüş tv'de filan araştırmış 7bin tl nasıl olur filan diye konuştuk bayağı hindistan üretimi baba dedim sağlam bayağı filan (ki hindistan ürünlerini az çok bilir babam tata'nın indica modelini araştırıyordu bi ara) bana alacaksan pulsar al oğlum dedi :D :D :D valla bu koltuğunuzu da görünce eşim rahat edebilir dedim şimdilik en azından para biriktirene kadar pulsar mı alsam düşüncesi kafamda daha bi arttı :D

Artçılı sürüş te pulsar ın hem performansı hem de stabilizesi oldukça iyi. Ama artçı olan arkadaş selenin çok sert olduğunu söylemesi üzerine zaten bende sert buluyordum ve hemen oto döşemeci de 1cm sünger ile kaplama yaptırdım. Şuan iyi oldu. Maliyeti kullanılan malzeme ve yaptırdığınız yere gore değişir. Bana ön ve arka koltuğun maliyeti 30 tl tuttu. Tabi 3 yıl önce Cbr ye tam deriyi ön ge arkaya olacak sekilde 35 tl ye yaptırmıştım.

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende az önce mesaj attım . Motorun sıfırı 7300 tl , neyin parası bu 7750 tl diye . Bakalım cevap yazarsa yazarım buraya cevabı
    Cevap geleceğini zannetmiyorum bundan önceki bir kaç yorumumu okursanız anlarsınız

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap geleceğini zannetmiyorum bundan önceki bir kaç yorumumu okursanız anlarsınız
    Evet beklenen cevap geldi ...

[IMG][/IMG]

Buna benzer bir durum cbr 125 in yeni kasası ilk çıktıgında da olmuştu. Bende tepki mesajı yazmıştım arkadaşlara. Motosiklet kültürüne yakışmaz bu yolda düştüğünüz zaman size ilk yardım eden bir motorcudur yine vs şeklinde. Ancak bazı arkadaşlar isteyen istediği fiyatı yazar satar vs şeklinde birşeyler soyledi. İnsani etik değerler bu yaklaşımı her açıdan sorunlu bulur. Bende şunu diyorum bu fırsatçılık değilse nedir? Bir malın piyasadaki ederi bellidir..

Bu kafa 20 bindeki motoru 2 bin km.de diyede satar. Bu nedenle boyle tuhaf fiyat belirten şahıslardan motosiklet almayalım. Motosiklet e ülkemizdeki bakış açısı malum birde işin içine boyle şeyler girince iyice bulanıyor ortalık..

Şu plaka ruhsat + bedeli anlamış değilim. Sen motoru sıfır aldığın için o bedeli ödüyorsun. Bir başkası senden 2. el motor alıyor. İlk marşa sen basmışsın isterse 10 km.de olsun 2. el satın alan kişi zaten belirli bir oranda risk ile satın alıyor demektir her koşulda.

Motosikleti
    Artçılı sürüş te pulsar ın hem performansı hem de stabilizesi oldukça iyi. Ama artçı olan arkadaş selenin çok sert olduğunu söylemesi üzerine zaten bende sert buluyordum ve hemen oto döşemeci de 1cm sünger ile kaplama yaptırdım. Şuan iyi oldu. Maliyeti kullanılan malzeme ve yaptırdığınız yere gore değişir. Bana ön ve arka koltuğun maliyeti 30 tl tuttu. Tabi 3 yıl önce Cbr ye tam deriyi ön ge arkaya olacak sekilde 35 tl ye yaptırmıştım.
    30-35 tl bişi değil aslında görünen kısmı ile gayet rahat yani değerde artar bile :D ama atıyorum buradaki oto doşemeciye gittimde de sizinki gibi yaparlar mı acaba arka sele ile ön sele arası birleşmiş benim bildigim orjinalinde arada bi boşluk vardı sanırım o yüksekliğinden mi öyle görünüyodu yoksa

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7750 yazıp ruhsat plaka cevabını mantığım belki bi şekilde alabilir. Ama geçen hafta bu ilan 8750 idi

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yahu ne ruhsati plakasi? Ben ikinci el alirken ruhsat cikartmayacak miyim? Sigorta odemeyecek miyim? Mesele plaka mi? kac kurusluk sey ki plaka?
    Ne akilli insanlar var arkadas pes dogrusu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)