Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni versiyonla eski versiyonu nasıl ayırt ederim.bayi yani diye eskisini kitlemesin bize...
    Ruhsatta modeli yazar hic bi bayinin 2014 u 2015 diyede satacagini sanmam
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin depo müşürün ayarsız o zaman. Depo 12 litre, 9.6 litresini kullandıktan sonra motor çalışmaz oluyor. Depoya 9.4 litre benzin alabilirken, benzin alımı öncesi göstergede tek çizgi olması doğru değil.
    hiçbir şekilde tekleme gaz yememe olmadığı halde yaklaşık 10,5 litre aldığım oldu söylediğin veriler herkes için aynı değil
    tozluklu bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Gençler cümleten Hayırlı Sabahlar. Geçen ara yağ değişip bikaç ekstra yaptım motora. Burdaki Kemal Diner arkadaşımızın referansıyla 3 cmlik gidon yükseltme taktım motora sürüş accaip rahatlaştı. Keyifli olan motor artık çok keyifli oldu. 10/40 yağ vardı motorda onuda 15/50yle değiştim performans arttı titreşim azaldı. 140 km yol yaptım bu değişikliklerden sonra. Düzde 147 km gördüm yol çok iyi değildi tek şeritli yoldu daha zorlamadım ama herhalde bikaç km daha giderdi. Yakıtı fullemiştim değişiklerden önce 40-50 km kullanmıştım şuan 190 km oldu daha 4 diş var. Keyifli yollar kazasız sürüşler herkese
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin depo müşürün ayarsız o zaman. Depo 12 litre, 9.6 litresini kullandıktan sonra motor çalışmaz oluyor. Depoya 9.4 litre benzin alabilirken, benzin alımı öncesi göstergede tek çizgi olması doğru değil.
    Icimde 3 litre benzin varken nasil gitmez ben uzun yol yaptgimda benzinlik bulamayip 400 km de almistim hicde bisi olmadi yani benzin bitmesinin uzerine 70 km daha gittim

Motosikleti
    mecbur kalmadıkca 2 cizginin altına indirme demişti servisteki ustalar ben genelde 2 çizgiye düşünce alıyorum hep

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Icimde 3 litre benzin varken nasil gitmez ben uzun yol yaptgimda benzinlik bulamayip 400 km de almistim hicde bisi olmadi yani benzin bitmesinin uzerine 70 km daha gittim
    Yakıt pompasını soğutmak için kullanım dışı bırakılıyor o benzin.

Arkadaşlar bir de bu yedek depo var deniyor. Normalde deponun %80 kullanılıyor, %20si yedekte kalıyor, kullanılmıyor. %80lik kısım bittiğinde kalan %2olik bölümü kullanmak için bir vana mı dersiniz switch mi düğme mi dersiniz bişe varmış herhalde. Bizim motorlar da mı böyle acaba? Öyleyse bizim o yedek depo düğmemiz nerededir?

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda benım yakıt ortalamam daha hewsaplamadım bıle paylasıyorum sız hesaplayın

http://<a href="https://hizliresim.c...Gr.jpg</a></a>
    100 kilometrede 2,86 litre civarı. Ben de bugün hesapladım bu civarda yakmaya başlamışım.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı alpiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir de bu yedek depo var deniyor. Normalde deponun %80 kullanılıyor, %20si yedekte kalıyor, kullanılmıyor. %80lik kısım bittiğinde kalan %2olik bölümü kullanmak için bir vana mı dersiniz switch mi düğme mi dersiniz bişe varmış herhalde. Bizim motorlar da mı böyle acaba? Öyleyse bizim o yedek depo düğmemiz nerededir?
    Yok hocam öyle bir düğme/switch falan Türkiye'ye gelen NS'lerde. Bizim nsler enjeksiyonlu,göstergede çizgi bitince depoda motorun kullanabileceği 1,5-2lt kadar benzin kalıyor.
    Senin dediğin o yedeğe geçiren vana olayı Hindistan'da/Malezya'da falan satılan karbüratörlü modelinde var NS'in. Sanırım bu bilgileri sen motosikletin yanında gelen ingilizce orjinal kullanım kitapçığından ediniyorsun! O kitapçık da karbüratörlü modelin kitapçığı. Bajajın Türkiye sitesinde Orjinal Klavuzun kırpılmış(karbüratörlü versiyon ile ilgili bilgileri ve birkaç şeyin daha çıkarılmış olduğu) Türkçe versiyonunu bulabilirsiniz.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mecbur kalmadıkca 2 cizginin altına indirme demişti servisteki ustalar ben genelde 2 çizgiye düşünce alıyorum hep
    İkinci çizgiye gelene kadar ne kadar yakıt harcıyosun hiç ölçtün mü? Kaç litre ya da kaç km gidiyor?
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar. Zincir içindeki silindirler( ismini bilmiyorum ) zor dönüyor. Zincir temizliğini yeni yaptım( 100km olmadı ) gaz yağı ve Zincir temizleme spreyi ile tertemiz yaptım 5-6 saat sonrada yağı sıktım ertesi güne kadarda sürmedim. Açıkça anlamadım zincir gerginliği filan çekişi etkiler mi ? Yokuş yukarı çekiş düşük.
    Etkiler hemde bayağı bir etkiliyor, hele ki zincir aşırı gerginse tekeri frenliyecek kadar. Motoru orta ayagın uzerıne alıp tekerı bosta ıken dondurerek zincir boslugunun her nektoda aynı oldugundan emın olun. Genelde orjınal zıncırde 10000 km cıvarında bozulma meydana gelıyor.
    tubejh bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci çizgiye gelene kadar ne kadar yakıt harcıyosun hiç ölçtün mü? Kaç litre ya da kaç km gidiyor?
    Normal tüketimde 3 - 3.5 lt aralıgında yakıyorum gaz actımmı km de 17-18-19 aralıgında yakıyor bana göre degerlerde sıkıntı yok

alpknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    kirmizi pulsarim var. buna uygun alt sakal nerden bulabiliriz acaba yaptiran var mi hic internette bulamadim istanbul ici nerden bulabilirim ?

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Bende 11 lt almıştım bidefasında.Hiç çizgi kalmamıştı göstergede bayağı gittim o halde ama çalışmasında hiç bi sıkıntı olmadı.

Alıntı alpiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbratorlu motorlarda var o yedek kısmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

beyler bu gıdonu 3-4 santım yukseltmek ıcın aparatı nerden temın edebılırız arastırdım bulamadım

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Muhammet kandemir var facebooktan mesaj atarsanız size geri döner.Ben aldım gayet kaliteli

Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhammet kandemir var facebooktan mesaj atarsanız size geri döner.Ben aldım gayet kaliteli
    nekadar fıyatı okadar cok kandemır cıkıyokı nasıl bulacam

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    60 tl fiyatı kargo size ait pardon eksik yazmışım ismi muhammed kandemir resiminde pulsar ile çekilmiş siyah kasklı birisi

Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 tl fiyatı kargo size ait pardon eksik yazmışım ismi muhammed kandemir resiminde pulsar ile çekilmiş siyah kasklı birisi
    lınk atamazmısın mumkun degıl boyle bulmak

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    60 liralık gidon yükseltme 3 parçalı. Pulsarın uyduruk ötesi kendiliğinden gevşeyen gidonunu öyle bir aparatla kullanmak delilik olur. Bir virajın ortasında gidon elinizde kalabilir. Ayrıca debriyaj telini daha çabuk eskitir, teli gerdirir temas ettiği yerleri çizer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)