Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Alıntı netwera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4500-5000Km bakımında Castrol Magnetec 10w40 yağ koydurdum. Motorun gidişi, çalışması değişti. Evet castrol pahalı ama uzun vadede motorunuzu ve cebinizi koruyarak verdiğiniz paranın karşılığını alacaksınız.

http://www.madeniyag.net/modules/cat...rev=1422125261
    motora bu yağı koyduysanız şimdiden geçmiş olsun.
    Eğleniyor muyuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bi cevap verin 3 kere yazdim 20w50 yag koyuyorum normalmi siz ne koyuyosunuz

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör ayar anahtarı vermediler. Ben tüm ayarları denedim. En iyisi orta seviye.
    Çanta konusunda bilgim yok, çünkü kullanmıyorum.

------

Benim zincir 8.000'de saldı. Ondan sonra ayar yapmaktan sıkıldım. Vites geçişleri konusunda haklı olabilirsin. Çok kompresyonlu ve vitesli kullanırım motoru. Belki ondan olabilir. Bilemiyorum.
    cevap için teşekkür ederim Atilla bey.
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul 15 50 yağ kullanın
    20 50 biraz sıkar motoru
    Kendilerine, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın“ denildiğinde
    “Bizler sadece düzeltenleriz“ derler.
    Oysa onlardır asıl bozguncu; farkında bile değiller. 2.12

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin teknik kısmına yakın arkadaşlar cc yükseltme işine girmeyecekler mi artık. Birazcık daha tork istiyorum.
    KTM Duke 250 krank, silindir üst kapak alınırsa belki 250cc yapılabilir ama çin malı değilki bu parçalar dünya para, Çinliyi 500 liraya 150cc'den 210cc'ye çıkardım, yarın sabah marş basacak ilk defa yeni takımla KTM'nin parçaları da ucuz olsa yapılır bişeyler.
    tozluklu bunu beğendi.

Motosikleti
    10W-50 Castrol tam sentetik koydum dedi servis, bence iyi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Birisi cevap vermek zorundaymış gibi konuşuyorsunuz. Belki de bu yüzden size cevap vermek istemiyor insanlar

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanılmaz bişey, sırf sorun patlaması yaşanıyor resmen.
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat edilmesi gerek anlaşılan, bakın inazumanın jantı 3 kolluymuş yeni farkettim ama sağlam duruyor.

.......

bu da Sym Wolf jantı
    .........
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi KTM sahibi olarak bak ne göstereceğim janta bak.Madem öyle KTMdemi çalmış malzemeden peh Pek anlamamda neyse maksat bu fotoyu göstermekti arkadaşlar sağ tarafta pulsar konusunu gördükçe gülüyorum 1 senedir pulsar iyi pulsar kötü tartışılıyor içerde yahu Motorun jantının sağlamlığına kadar inmiş tartışma maşallah

.......
    BURADA bajajın resmi açıklaması var,araştırmaları sonucunda kısaca tekerleğin kazaya sebep olMAdığı, kazanın tekerleğin yandan darbe almasıyla tekerleği bu hale getirdiği sonucuna ulaşılmış.

"4. The rider had claimed that the wheel rim broke under hard braking. Had this been true, one should have seen the fracture initiation from the front of the spoke & end at the back of the spoke. The fracture is from right side to left. Hence it can be concluded that this is a clear case of side impact. The wheel is not the cause of the accident, the opposite is true – the accident has damaged the wheel. This wheel cannot break under hard braking. The speed of impact can be estimated from the nature of wheel breakage and the extent of bending of the front fork"

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi cevap vermek zorundaymış gibi konuşuyorsunuz. Belki de bu yüzden size cevap vermek istemiyor insanlar
    Açıkçası biraz bu nedenle, biraz da zaten cevabı bilmem kaç defa verilmiş bir konuda araştırmadan(ki araştırsa sormazdı, bu forum başlığını bile bir miktar sondan başa doğru okuması yeterli olurdu) "armut piş ağzıma düş" mantığıyla tekrar tekrar sorması cevap verme isteği uyandırmıyor bende. Tabi bu bana yansıyan, herkeste böyle olmayabilir. Mengu arkadaşımız cevap vermiş mesela.

2 defa sorup cevap alamayınca "Ben kendim araştırır bulurum, burada da yazar siz cevap vermeyenleri utandırırım." mantığı yerine bana göre "pişkince" "Bi cevap verin 3 kere yazdim" yazmak, sanki ücretli çalışanıymış gibi bir cevap istemek ters/garip geliyor bana.
    Dediğim gibi, bunlar benim düşüncelerim, herkesin düşünce tarzı farklı.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Yandan darbe olabilir ama yinede ilginç belki bir kaç defa darbe alıp en sonunda tık atmış

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    2 hafftadır foruma girmiyodum darlanmıştım.Bugün gireyim dedim değişen bişey yok.Dünyanın en iyi motoruna binen ama pulsara binmeyen adam hala pulsara atıyo Cantlarına kadar dalmış yalamış yutmuş pulsarı bence gizliden aşık bu motora

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Sele ve denge sensörü şeysi sorunlarından başka sorun yaşayan varmı almaya niyetlendik bakalım

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele ve denge sensörü şeysi sorunlarından başka sorun yaşayan varmı almaya niyetlendik bakalım
    Bende merak ediyorum inşallah güzel yorumlar gelir

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör Keçeleri terleme yaparak yağ kaçırıyor muş sözde birinden aldığım bilgiye göre kronik sorun dedi birde duyunca inanamadım doğru mu sizce kullanan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim
    Arkadaşım. Bende keçelerin ikisi de yağ kaçırıyor. birisini daha önce yaptırmıştım. yine başladı. Bu genel bir sorun mu? yoksa bendeki Pulsara özgü bir sorun mu bilemiyorum. Öyle motoru hoplatıp zıplattığım da yok. Belki benim şansımdan.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım. Bende keçelerin ikisi de yağ kaçırıyor. birisini daha önce yaptırmıştım. yine başladı. Bu genel bir sorun mu? yoksa bendeki Pulsara özgü bir sorun mu bilemiyorum. Öyle motoru hoplatıp zıplattığım da yok. Belki benim şansımdan.
    Aldığınız motor ne renk acaba sorabilirmiyim ben beyaz renk alacağım da

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de amortisör patladı. Tamir için ne kadar ücret ödediniz?
    Başkalarının hayatından ders alın. İnsan, bütün hataları kendi yapacak kadar uzun yaşamıyor...

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığınız motor ne renk acaba sorabilirmiyim ben beyaz renk alacağım da
    Kırmızı olanı. Renkten ziyada kısmetine sorunsuz bir tanesi olur inşaallah. Çünkü bu konularda servislerin yapacağı birşey yok.Kullanıcı hatası derler olur biter.Hepimiz akrobatız ya.. alır almaz motorun canına okuruz.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Ankaradaslar cümleten merhaba :-) pulsarımı alalı ortalama 20 gün oldu sehir icinde 500km yaptım yalnız bi problem var sol ayagımın uç kısmına motordan nokta nokta yağ gibi bisey sıçrıyor nerden geldigini hala çözemedim ?

Motosikleti
    Evimde amatör imkanlarla 210cc balansörlü Cg motor topladım. Motoru çalıştırdım Bajaj Pulsar'dan az titriyo, bu kadarını beklemiyordum. Motor daha 10km'de, biraz açılınca titreşimi daha da iyileşir. Motor yeni diye daha çok hızlanamıyorum ama 5 bin devir altındaki torku Bajaj'a göre çok iyi. 3-5 bin devir aralığında Pulsar'ın 5 binden sonra yaptığı ivmelenmeyi yapıyor.
    viper17, 06Serhat ve ayzek bunu beğendiler.

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de amortisör patladı. Tamir için ne kadar ücret ödediniz?
    Kuralkan sitesinden keçeyi 6 lira civarında almıştım. Tabi birlikte sarf malzemeleri olan hava filitresi,yağ filitresi gibi parçaları da beraberinde aldım. Zira 10 TL kargo bedeli ödüyorsunuz. Bu nedenle bir partide birkaç birşey almak lazım. Amortisörü Ankara da tanıdığım çok iyi bir usta olan Cengiz yaptı.unvanı Coşkun motor olup, etimesgut da servisi var. Sadece sağ ön amörtisör keçesi arızalıydı o zaman bir amortisör keçesinin değişimi için 75 TL ödedim. O zaman sol amortisör keçesinde birşey yoktu. Şimdi sol amortisör yağ kaçırıyor.
    ellaksakir bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)