Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Kuba Motor Black Cat Cross

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Alıntı Karacocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorlanmazsın boyunda yeterli zaten. Tam uyar sana başlangıç için.
    Teşekkür ederim içimi rahatlattınız kafaya takmıştım bunu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı 52Ensar52KK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim iyi günler ben bu motorda karar kıldım inşallah bunu alıcam boyum 1.75 kilom 66 bu motor bana uygunmudur.Kuullanırken zorlanırmıyım.? Şimdiden teşekkürler
    Boyum 1.77 kilom 63 bnm için hiç bir zorlama yok ve gayet güzel dostum bence karar kıldıysan durma gazla

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyum 1.77 kilom 63 bnm için hiç bir zorlama yok ve gayet güzel dostum bence karar kıldıysan durma gazla
    Teşekkür ederim sanırım alıcam ama biraz beklemem lazım şuan yurt dışındayım yazın alıcam inşalllah

Alıntı 52Ensar52KK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim sanırım alıcam ama biraz beklemem lazım şuan yurt dışındayım yazın alıcam inşalllah
    Yurtdışından motosiklet alıp gelsen

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Şuan ehliyet yok ve 150 cc bir motosikletle türkiye ye gelirsem kötü şeyler olabilir diye düşünüyorum :D

Arkadaşlar merhaba,
    aranızda yeniyim. Kuba black cat'e sahibim. yeni motor alacak ne alsam diye düşünen arkadaşlar için bir kaç yorum yapacağım motorla alakalı.

Yaklaşık 2 hafta oldu alalı. Tipi falan müthiş çok havalı. bir arkadaşım açıklamış azda olsa. sesi gayet tatmin edici ve gazı kökleyip bıraktığınızda egzoz patlıyor çok hoşuma gidiyor yeni alacak arkadaşlar için hızı ideal. (fazla basmamak lazım tabiki.) ben sıfır aldım sıkıntısı yok haliyle.
    Go Pro var kaskımda (kuba bayinin hediye ettiği scooter kaskı olduğu halde) çok dikkat çekiyor. Yolda motor ve Go pro ile alakalı birçok soru alıyorum. Boyum 1.70 civarı parmak uçlarımla rahat ayaklarım değiyor yere. süspansiyonlar mükemmel diyebilirim.

Ancak,
    Uzun yolda hızlı gittiğinizde (90-110KM) titremeden dolayı çok rahatsız oluyorsunuz. illaki yarım saatte bir mola vermeniz gerekiyor. (yada ben yeni başladım ondan böyle konuşuyorum.)

Ben çok basıyorum ondan dolayı sanırım 20 krş falan yakıyor.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana sorularınız var ise cevaplamaya çalışırım.

Herkese selam.

20 Krş yakmaz normalde sen fazla basıyorsundur bir kaç fotoğraf ve sesi ile ilgili bir video atabilirmisin.

500 km olmak üzere.. Haftaya gibi ilk fırsatta yağ değişimi artı bakım vs yapacağım..

Motor tecrübem sıfır idi ilk Motorum bu.. 500 km yol tecrübemi paylaşayım..

1 defa ciddi sayılabilecek bir kazam oldu.. dar bir yolda önümde bir Fiorino marka araç gidiyor.. sollamam riskli olduğu için sollamadım.. Trafik kuralları neyse aynen uyuyorum.. Fiorino 50 ile falan gidiyor..camları film olduğu için içini göremiyorum.. yaklaşık 5 km arkasından gittim.. beni farketmesi için farımı bile yakmıştım.. baktım yl vereceği yok.. benimde geçesim yok zaten yavaş yavaş arkasından gidiyorum.. yani sollamayacağım diyorum içimden.. epey böyle gittik.. bir ara Fiorino sağa yanaştı.. içimden '' Şükür.. yol vermeye karar verdi. '' diye geçirdim.. ve sol tarafta müsait olduğu için sol sinyalimi vererek kendimi sola atıp gazı kökledim.. o anda olan oldu.. meğer Fiorino sol tarafa tali yola girecekmiş.. sanki tır kullanıyor mübarek açıktan almak için sağa yanaşmış.. bir anda Fiorino nun yandan görüntüsünü gördüm.. yolu kapattı..zaten korna vs vakit yok.. o an ne yaptım bilmiyorum.. yol ıslak mıcır asfalt.. en son ön tekerin tam sağ yaptığını gördüm.. gözümü açtığımda ben sola düşmüş..motor ayağımı eziyor..ama hala çalışıyordu.. benim sesime Fiorino orada kalmış durmuştu.. sürünerek motorun aldından ayağımı çıkardım.. Motor u istop etmeye yöneldiğimde zaten stop etti.. Fiorino dan 65 yaşlarında bir adam indi.. '' Ne yaptın mca ya.. sinyal yokmu sende '' diye söylendim.. yaşıtım olsa o şok ile dalacağım..

'' görmedim be oğul '' demesinmi !!

en az 5-10 km arkasından gittim beni görmemiş bile.. burada bir hatam varmı bilmiyorum.. ama Hatam olmadığını düşünüyorum.. bile bile lades oldum..

bir defasında da.. arkada çanta olduğu için ayağımı atmakta zorlanıyorum.. gerçi boy 1.86 .. ama bel rahatsızlığım olduğu için ayağımı zorlarsam 2-3 gün bel fıtığı ağrısı çekme durumum var.. geçen gün dağ köylerini gezerken bir yerde çiçek vs topladım.. binerken sol ayağını pad e atıp öyle ata biner gibi binmek istedim.. sol aygı attım.. rahat bir şekilde seleye otururken sağ kaval kemiğimi motorun sap tarafındaki ayaklığın kenarına bir vurdum.. neredeyse kırılacaktı.. yumruk gibi şişti..

bunlar işin nazarlıkları.. Motora Kick start yapmak acaip zevkli.. sadece sabahları ilk çalıştırmada bazen 5-6 kick start denemesinde almıyor. bende marş ile çalıştırıyorum.. ama motor ısınıksa kısa mola sonralarında Kick start ile rahat çalışıyor..

Yakıt ne yakıyor hiç bilmiyorum..ölçmedim..5 lt benzin bidonum var.. araba ile işe gidip gelirken arada 5 lt benzin alıyorum.. Motor ile gezintiye çıkacağımda evden benzin bidonunu alıp Motorun depoyu fulluyorum.. Malum dağlarda benzinci yok..

gelelim mekanik sorunları.. 150 km lerdeyken km teli koptu.. garanti de değilmiş.. 10 TL verdim..
    debriyaj magneti sürekli aşağı kayıyordu.. cıvatalarını sıktılar..
    Lastik havaları düşmüş..40 yaptı.. ama bana yüksek gibi geldi.. asfaltta kıç gezebiliyor..
    Motor kuvvetli.. severek biniyorum..

Sonbaharda Honda 250 yada kawasaki 250 cc ye geçebilirim..

buraya foto nasıl eklenir bilmiyorum.. her gezimde foto çekerim..

arka çantayı çıkarıp acaba bir sırt çantası gibi bir şeyi ahtabot lastiklerle bağlasammı diye düşünüyorum.. arka çanta iyi ama motorun asi ruhuna aykırı gibi geliyor.. bilmiyorum..

15 16 kuruş bişey harcaması lazım Fazla gaza yükleniyor olabilirsiniz. Lastik ölçüleri 17-19 en ideali. Bizim motor için en ideal yağ ise toz itici yağlar (ipone enduro vs.) Genel olarak memnunum dışarıdan bakanların hoş bir ilgisi var.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Kaza için geçmiş olsun, 80kmh üzerinde pek sollama yapmıyorum geçsem de hızımız belli zaten.

Full depo ile ben max 150km gidebildim, biraz sakin kullanılırsa az daha düşer belki, tabi bunu denerken yedek depoyu da kullanmıştım eğer denerseniz yedek benzininiz olsun,

Arka çanta varken motora binmek alışana kadar sıkıntılı gelebilir zamanla bacaklar açılıyor, eşit açmak istiyorsanız bir gün sağdan bir gün soldan binin )))

8000 küsür de sanırım bir o kadar daha gider, şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım hatırladığım kadarıyla, bir kaç defa lastik patladı çivi sebebiyle, bu arada lastikleri yaklaşık 1000km önce değiştim, daha çok şehir içi kulkandığım için metzeller tourance taktırdım sadece arka bir ölçü büyük, ıslak kuru zeminde çok memnunum, aklımda mt60 vardı motomax da o an yoktu bunu taktık iyi ki almışım diyorum.

Egzosu değiştirmiştim çok cırtlak bir sesi olduğu için, yani başta güzel gelse de gazlayınca gittikçe tırta bağlıyor , bu aralar yeni egzoz alasım var, bu kadar sessiz olması da artık sıktı

Bu arada burda yeni bir tane black cat gördüm (bandırma) hayırlı olsun diyemedim bir türlü denk gelmedik, vesile ile belirtmiş olayım.

Ah ah cem ve yücel ile ne güzel Çanakkale turu/ araziler yapmıştık o acemi halimle..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Yağ olarak shell ax7 yi çok beğenmiştim, sevgili Ahe ve Nesi önermişti, son servis değişiminde acelem de olduğu için castrol koyular onu da bu pazar inşallah değiştiricem.

Not: yağ vidasının içinde yay ve yağ süzgeçi var açarken zıplayıp kaçabilir

Arkadaşlar kusura bakmayın direk soruya girdim ama motor alınca hep burdayım sıfır black cat almak mantıklımı yoksa ikinci el mi alayım sıfırı 4500 civarı +220 plaka ruhsat mış? acil cevap verirmisniiz

Alıntı Muhendis3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kusura bakmayın direk soruya girdim ama motor alınca hep burdayım sıfır black cat almak mantıklımı yoksa ikinci el mi alayım sıfırı 4500 civarı +220 plaka ruhsat mış? acil cevap verirmisniiz
    Durumun var ise sıfır alman daha mantıklı tabi uzun süre kullanmak istiyorsan. 2.el alırsan ne kadar temiz olsada sonuçta başkası kullanmış ve nasıl kullanmış bi arızası varmı yok mu %100 emin olamazsın sıfır alırsan böyle bir derdin olmaz.

Selamlar..

Arka fren merkezi sizlere ömür.. sürekli hidrolik kaçırıyor.. bunun sıfırı ne kadardır ? internette aradım bulamadım..

Başka marka takılabiliyormu ? Bilgisi olan yazarsa sevinirim..

Alıntı Masetro35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar..

Arka fren merkezi sizlere ömür.. sürekli hidrolik kaçırıyor.. bunun sıfırı ne kadardır ? internette aradım bulamadım..

Başka marka takılabiliyormu ? Bilgisi olan yazarsa sevinirim..
    Yetkili servisi ara fiyat sor yüksek gelirse başka bir bayiyi ara tekrar fiyat sor
    Masetro35 bunu beğendi.

Teşekkürler..

Servisi aradım.. '' Sen gel bakalım Abi '' dedi.. iyi bir çocuk zaten.. Netten sıfırını 86 TL ye buldum.. bu aralar işlerden vakit bulursam gidecegim..

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı Masetro35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler..

Servisi aradım.. '' Sen gel bakalım Abi '' dedi.. iyi bir çocuk zaten.. Netten sıfırını 86 TL ye buldum.. bu aralar işlerden vakit bulursam gidecegim..
    Çok bişey değilmiş yaptır rahat rahat kullan bir kaçta görsel paylaş renklesin biraz buralar

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    @Mühendis , sıfır almanın artısı tabi var fakat eksi yönü de var satarken piyasasının düşük olması nedeniyle biraz zarar etmek gibi.

Misal ben, satmayı düşünmüyordum fakat hayat şartları işte, ne zaman ne olacağı belli olmuyor.

Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Mühendis , sıfır almanın artısı tabi var fakat eksi yönü de var satarken piyasasının düşük olması nedeniyle biraz zarar etmek gibi.

Misal ben, satmayı düşünmüyordum fakat hayat şartları işte, ne zaman ne olacağı belli olmuyor.
    Sıfır almanın artısı senden önce kullanıcısı yok her arızasını fark edersin senden olup olmadığını anlarsın fakat ilk masrafıda ayrıdır satarkende düşer fiyatı

beyler teşekkürler ikinci el aldım 2500 km de sıfır gibi bakmış eski sahibi. tavsiye ederim çok zevkli bir motor

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı Muhendis3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler teşekkürler ikinci el aldım 2500 km de sıfır gibi bakmış eski sahibi. tavsiye ederim çok zevkli bir motor
    Sigorta işlemleri felan var mıydı ? servise götür birde ne olur ne olmaz diye bi incelet

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)