Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Kuba CR1 Supersport

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hizliresimyukle.com a gir resmini sec kaydet de ve 4veya 5 sik cikacak forum icin olani sec kopyala de bu forum uzerine gel yazi yazacagin kisimda sagdan ucuncu olana tikla kopyaladigin linki yapistirde ok deyip ilk resminin islemini bitirmis oluyorsun bu sekilde isleme devam et kolay gelsin, hayirli olsun allah kaza bela vermeden binmeyi nasip etsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Cr1 sanki bana biraz fazla ısınıyor gibi geldi başka kullanan varmı yada yeni olduğu için olabilir mi ha bide diyorlar ya sesini duyamazsiniz sadece hissedersiniz ben hem hissediyorum hem duyuyorum

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Hayırlısı olsun, porselen değil, seramik.. Kaplama; o da piston yüzeyi, tamamı değil. Daha yüksek sıkıştırma yaparsanız motor daha fazla beygir veriyor, ancak titreşim de veriyor. Basınca dayanıklı olması için benzin+havayı sıkıştırıp patlattığınız yer seramik kaplama yapılıyor. Aluminyumun alaşımlarına göre daha sert, sıcağa da mukavim..
    Bu motorlarda YAĞ olayına dikkat. Patates kızartma yağı filan, dandik yağ koydunuz mu motor bitti.. Garanti bitti...

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun, porselen değil, seramik.. Kaplama; o da piston yüzeyi, tamamı değil. Daha yüksek sıkıştırma yaparsanız motor daha fazla beygir veriyor, ancak titreşim de veriyor. Basınca dayanıklı olması için benzin+havayı sıkıştırıp patlattığınız yer seramik kaplama yapılıyor. Aluminyumun alaşımlarına göre daha sert, sıcağa da mukavim..
    Bu motorlarda YAĞ olayına dikkat. Patates kızartma yağı filan, dandik yağ koydunuz mu motor bitti.. Garanti bitti...
    Yani yağını iyi koy ondan sonra baş devam diyorsun yani bide motor şişme yapmiyormu ama bilok ısınıyor gibi xr böyle deyildi

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Özellikle rodajda biraz daha sıcak olabilir, ancak XR ile karşılaştırmayalım, motorlar çok farklı birbirinden. Bu model daha fazla devir çevirecek ve zorlanacak şekilde yapılmış gibi.
    Blok sıcaklığı çok yüksekse dikkat edin derim, titanikçilerden biri yaktı motoru, alt motor aynı.
    Her ne kadar hava ile soğuyorsa da motor içinde yağ da sıcaklığı atmada rol oynuyor. Yağ pompa veya devirdaim mekanizmasında aksama olursa AĞIR arıza çıkarır..

Küçük motorlar durduğu yerde yağlama yapmıyor, giderken yağlıyor, bu da bir ayrıntı..
    Seko bunu beğendi.

Özellikle rodajda biraz daha sıcak olabilir, ancak XR ile karşılaştırmayalım, motorlar çok farklı birbirinden. Bu model daha fazla devir çevirecek ve zorlanacak şekilde yapılmış gibi.
    Blok sıcaklığı çok yüksekse dikkat edin derim, titanikçilerden biri yaktı motoru, alt motor aynı.
    Her ne kadar hava ile soğuyorsa da motor içinde yağ da sıcaklığı atmada rol oynuyor. Yağ pompa veya devirdaim mekanizmasında aksama olursa AĞIR arıza çıkarır..

Küçük motorlar durduğu yerde yağlama yapmıyor, giderken yağlıyor, bu da bir ayrıntı..
    Tavsiyemiz nedir su an 180 km oldu 500 olana kadar basmam 500 den sonra yavaş yavaş yoklarim artık sizin bi tavsiyeniz varmı

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Tavsiye?
    Fabrikanın dediği yağdan kullanmak ve yağ değişimini kilometresi gelmeden yaptırmak.
    Yağ göstergesi var mı tablada acaba?
    Digital pano ise hem vites göstergesi hem de yağ lambası olması gerek sanırım.

Tavsiye?
    Fabrikanın dediği yağdan kullanmak ve yağ değişimini kilometresi gelmeden yaptırmak.
    Yağ göstergesi var mı tablada acaba?
    Digital pano ise hem vites göstergesi hem de yağ lambası olması gerek sanırım.
    Yağ göstergesi yok

cr1 hakkında bilgisi olan kullanan başka yok mu? titreşim var mı malzemesi iyi mi? salı gününe kadar yeterli bilgi alamazsam honda cb125e alacam hondaya göre eksileri artıları nedir acaba?

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    kucuk motorun durdugu yerde yaglama yapmamasi imkansiz bu motorlar mantiken zaten sehir ici motorlari surekli dur kalk yapiyor motor kitler o zaman. inanmiyorsan sok kulbutor kapagini calistir bakalim oluk oluk yag gelir yag kanalindan

Bende honda yı araştırdım 125 ace olsun 125e olsun titreşim var ama cr1 titreşim yok artı dijital km saati gerçekten çok hoş olmuş450 km oldu benim motorun 1 lt benzinle 38 km yaptı rodojda bence güzel yakıt ben 3000 tl ye aldım ace 3150 125 e 4200 karar senin ben memnunum

Kuba cr1 i yaklaşık 2 hafta oldu alalı, şu anda 400 km deyim. Honda cb 125 e ye göre; ( cb 125 e yi en fazla 20 km kullandım)
    Artıları:
    -Dijital hız göstergesi + Devir saati
    -150 cc olması
    -Titreşim cb125e ye göre yok sayılır. Sanırım 125e de balansör yok
    -Sesi daha hoş nede olsa cc büyük
    -Kalkışı
    -Görünüşü
    -Fiyatı
    -Farı istediğinde kapatıyorsun
    -Led sinyal ve stop lambası
    -Egzostun şekli
    Eksileri;
    -Kesinlikle servis kalitesi (kendi şehrimdeki servislerle kıyaslıyorum)
    -Uzun yol yaparken özellikle ıssız bir yerde çiş molası verirken, lan stop etsem çalışırmı acaba korkusu (gerçi şimdiye kadar tek marşta canavar gibi çalıştı)
    -Üzerinde KUBA yazması (Ön amortisördeki kırmızı yazıları kaldırdım gerçi)

Ortak Yönleri
    İkisinin arka amortisörleri yanlarda ve kırmızı iğrencc
    leokaplan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı ozkan1001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba cr1 i yaklaşık 2 hafta oldu alalı, şu anda 400 km deyim. Honda cb 125 e ye göre; ( cb 125 e yi en fazla 20 km kullandım)
    Artıları:
    -Dijital hız göstergesi + Devir saati
    -150 cc olması
    -Titreşim cb125e ye göre yok sayılır. Sanırım 125e de balansör yok
    -Sesi daha hoş nede olsa cc büyük
    -Kalkışı
    -Görünüşü
    -Fiyatı
    -Farı istediğinde kapatıyorsun
    -Led sinyal ve stop lambası
    -Egzostun şekli
    Eksileri;
    -Kesinlikle servis kalitesi (kendi şehrimdeki servislerle kıyaslıyorum)
    -Uzun yol yaparken özellikle ıssız bir yerde çiş molası verirken, lan stop etsem çalışırmı acaba korkusu (gerçi şimdiye kadar tek marşta canavar gibi çalıştı)
    -Üzerinde KUBA yazması (Ön amortisördeki kırmızı yazıları kaldırdım gerçi)

Ortak Yönleri
    İkisinin arka amortisörleri yanlarda ve kırmızı iğrencc
    Çok tarafsız

Yani hondaya o parayı vermeye gerek yok mu diyosunuz bu arada siz ne kadara aldınız acaba? Aynen dediğiniz gibi kuba yazmasa harika olur 😃

Alıntı onuroztas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani hondaya o parayı vermeye gerek yok mu diyosunuz bu arada siz ne kadara aldınız acaba? Aynen dediğiniz gibi kuba yazmasa harika olur ��
    Ben plaka dahil 3900 e aldım. Başka bi sitede 3400 e filan almış birisi heralde, araştırmadan aldım ben. Honda almadığım için hala pişman değilim, görünüşü yetiyor bana

Alıntı ozkan1001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben plaka dahil 3900 e aldım. Başka bi sitede 3400 e filan almış birisi heralde, araştırmadan aldım ben. Honda almadığım için hala pişman değilim, görünüşü yetiyor bana
    Bende karar verdim cr1 aldım pazartesi geliyor pişman olacağımı da sanmıyorum

Alıntı onuroztas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende karar verdim cr1 aldım pazartesi geliyor pişman olacağımı da sanmıyorum
    Hayırlı olsun. Kazasız kullanımlar. Pişman olunmaz gibi görünüyor dur bakalım artık ama ben şu anda çok memnunum. İlk başlarda vites geçişleri çok sertti yavaş yavaş yumuşuyor. Rodajım bitsin Ağustos ayında Urfa-Alanya arası gitmeye niyetim var. Motorum bana güven vermeye başladı yaklaşık gidiş dönüş 1600 km, yinede bi kaç ay motoru deneyeceğim.

Bugün cr1 le 110 km yol yaptım yayla yolu sürekli rampa çıkarken şişme misme yok gücü iyi 125 ligin 3 le çıktığı yeri 4 le rahat çıkıyor ben memnunum iyiki ace yada 125e almamışım hem güçlü hem hızlı

ben bu motoru almayı düşünüyorum lastikleri nasıl frenleri nasıl selesi nasıl???*

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Alıntı mersinmehmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün cr1 le 110 km yol yaptım yayla yolu sürekli rampa çıkarken şişme misme yok gücü iyi 125 ligin 3 le çıktığı yeri 4 le rahat çıkıyor ben memnunum iyiki ace yada 125e almamışım hem güçlü hem hızlı
    Kardeş sen mersinlimisin

Evet mersinliyim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)