Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ArmaganOztas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Allah isterse yakında aranıza katılacağım. Yalnız arada kaldığım bir konu var, tecrübelerinizle bana yardımcı olabilirsiniz.

Bütçemi zorlayarak belli rakamlara ulaşabiliyorum. Bu yüzden ya ikinci el düşük km'de ABS'li modeli alabilirim; ya da 0 km, istediğim renk, ABS'siz modeli alabilirim.

ABS'li bir motosiklet sürmedim daha önce. O yüzden benim için inanılmaz önemli gibi görünmüyor şu aşamada. Ama MT-07 gibi agresif bir motosiklet de sürmedim. Bu yüzden tahmin ettiğimden çok daha önemli olduğunu düşünebilirim aldıktan sonra, bilemiyorum.

Ne dersiniz? Karşılaştırma imkanı olan var mıdır? ABS'siz modeli süren arkadaşlar keşke ABS'li model olsaydı diyor musunuz?

Şimdiden teşekkür ederim yardımınız için.
    Şiddetle ABS li versiyonunu almanı öneririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Biraz daha açıklayabilir misiniz nedenini. Sizde ABS'li model mi bulunuyor?

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Biraz daha açıklayabilir misiniz nedenini. Sizde ABS'li model mi bulunuyor?
    Nedenini şöyle açılayayım.Bende de ABS li model var.Özellikle mahalle arası asfaltlarda kalitesi kötü olan yollarda kayıp düşme ihtimalimiz çok yüksek.Bazen önümüze ölümcül de olmasa sonradan farkettiğimiz çukurlar vs.aniden fren yapabiliyoruz onun için güzel oluyor.Mt-07 gibi torklu makina içinde gerekiyor bence.
    Nathan bunu beğendi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

merhaba arkadaşlar;

1 hafta önce almış oldugum 2015 raceblue ile aranıza katıldım şükür.Bikaç sorum olacaktı sizlere.

1-Ekspertiz yaptırmadım alırken.2 gün önce yamaha anadoluya gittim yapsınlar diye 2 hafta sonraya gün verdi.sizce yaptırmalımıyım genel bir kontrol olsun diye.

2- aldığım kişi 3000 de bakım yaptırdığını söyledi ama belge vs hiçbirşey yok.şuan motor 4300 de yağ değişimi gibi konular nasıl olacak.

3-motoru alıp gelirken fırtınaya yakalandım yağmur çamur.4 gün sonrada yıkadım motoru,zincire hiç dokunmadım yağ vs.yağlama mevzusu nasıl olacak nasıl yağlıyorsunuz bilmiyorum.wd40 zararlı diyo bazı sitelerde.ne kullanmalıyım?

4-lastikler michelin.değiştirmeye gerek varmıdır nasıldır?

5-koruma takozu taktırmadım hangisi daha hoş durur pronix daha güzel gibi varmı tavsiyeniz?

not:ilk motorum olduğu için acemiyim kusura bakmayın.zamanla öğrenicez inşallah.teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı omer_loopus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-motoru alıp gelirken fırtınaya yakalandım yağmur çamur.4 gün sonrada yıkadım motoru,zincire hiç dokunmadım yağ vs.yağlama mevzusu nasıl olacak nasıl yağlıyorsunuz bilmiyorum.wd40 zararlı diyo bazı sitelerde.ne kullanmalıyım?

Bazı arkadaşlar WD40'ın oringlere zararlı olduğunu söylüyor fakat "WD40 Oringlere zararlı değildir. " zincir temizliğini WD40 ile yaptıktan sonra yağlama yapınız.

Lastik konusunda şanslıymışsınız. Bridgestone'dan iyidir. Bence değiştirmeye gerek yok.

Hayırlı olsun. Lütfen çok dikkatli olun kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

çok sağolun.Dediğiniz gibi yaparım en kısa zamanda.Evet biraz çılgınlık yaptım ama yavaş yavaş gidiyoruz.120 den sonra rüzgar zaten gitme diyo.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Buraya girip BAŞLANGIÇ MOTORU DEĞİLDİR... yazmak ihtiyacı duydum

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı omer_loopus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar;

1 hafta önce almış oldugum 2015 raceblue ile aranıza katıldım şükür.Bikaç sorum olacaktı sizlere.

1-Ekspertiz yaptırmadım alırken.2 gün önce yamaha anadoluya gittim yapsınlar diye 2 hafta sonraya gün verdi.sizce yaptırmalımıyım genel bir kontrol olsun diye.

2- aldığım kişi 3000 de bakım yaptırdığını söyledi ama belge vs hiçbirşey yok.şuan motor 4300 de yağ değişimi gibi konular nasıl olacak.

5-koruma takozu taktırmadım hangisi daha hoş durur pronix daha güzel gibi varmı tavsiyeniz?

not:ilk motorum olduğu için acemiyim kusura bakmayın.zamanla öğrenicez inşallah.teşekkürler.

Elimden geldiğince cevap yazmaya çalışacağım
    1- İlk önce hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. ekspertiz motoru almadan önce yaptırılır sen aldın artık geçti. Maddi durumun el veriyorsa yaptırman iyi olur. Motosiklette bir şey var mı belli olur, hemde düzelttirmiş olursun.
    2- Aldığın kişi 3000 bakım demiş ama o 1000 bakımıdır. Yani rodaj bakımıdır. Garantiden çıkmaması için o bakımın yetkili serviste yaptırılması gerekir. O yüzden aldığın arkadaşa nerede yaptırdığını sor, garanti kağıdına kaşe vurdurmadıysa sen git vurdur. Plaka değişikliği yapmadıysan zaten orada kayıtların duruyordur.
    3- Motosikletin yağmur ve çamur yemesinde zincir çok kirlenir o yüzden motosikleti komple yıkadıktan sonra tinercininde belirttiği gibi zincire zararı olmayan wd40 ile temizledikten sonra yağlaman gerekir. O şekilde binmen zinciri ve dolaylı yoldan motoru üzer. Zincir temizlemede sadece w40 kullanılmaz, baya bir alternatifi var. Onlarla da temizleyebilirsin
    4- Lastiklerin michelin ise ve daha 3000 km'de olduğu var sayılırsa değiştirmene gerek kalmaz. Tabi aldığın arkadaş lastikleri yakmadıysa. İstersen bir lastikçiye uğra söyler sana bitip bitmediğini yada servise ekspertiz yaptırdığında söylerler.
    5- Benim motosikletimin üzerinde de pronix koruma takozu var ve bence iyi bir takoz. Fiyat olarakta genele göre uygundur.

Not: Bu motosiklet başlangıç için uygun değil. Çok dikkatli kullan ve kesinlikle eğitim al.
    İyi eğlenceler
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

teşekkür ederim.dediğiniz gibi bencede başlangıç motoru değil.ilk defa alırken sürme fırsatım oldu çok agresif.alışana kadar çok yüklenmiyorum.plaka değişikliği yapmadım.şehir dışından aldığım için ordaki servise gidemem.heralde sistemden görünür herhangi bir yamahada.sorgulatayım onu.ona göre servis işini halledelim.tekrar teşekkür ederim.

memoly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar merhaba,

Allah isterse yakında aranıza katılacağım. Yalnız arada kaldığım bir konu var, tecrübelerinizle bana yardımcı olabilirsiniz.

Bütçemi zorlayarak belli rakamlara ulaşabiliyorum. Bu yüzden ya ikinci el düşük km'de ABS'li modeli alabilirim; ya da 0 km, istediğim renk, ABS'siz modeli alabilirim.

ABS'li bir motosiklet sürmedim daha önce. O yüzden benim için inanılmaz önemli gibi görünmüyor şu aşamada. Ama MT-07 gibi agresif bir motosiklet de sürmedim. Bu yüzden tahmin ettiğimden çok daha önemli olduğunu düşünebilirim aldıktan sonra, bilemiyorum.

Ne dersiniz? Karşılaştırma imkanı olan var mıdır? ABS'siz modeli süren arkadaşlar keşke ABS'li model olsaydı diyor musunuz?

Şimdiden teşekkür ederim yardımınız için.
    abs olmazsa olmaz değildir. yıllarca abs siz motor kullandım bouk yollarda o senin frenleme yapma bilgine bağlı biraz önüne birşey çıkar arka frene abanırsan tabikide kitler ve risk oluşturur ama mt07 nin arka frende öyle hemen klite düşmüyor dozajlama önemli tabi.
    He abs iyimidir iidir ama çokmu şarttır hayır arabada bile 20 sene içinde hiç abs yi devreye sokmayan biriyim elzem değil yani sadece kendini blmek gerek.
    roubaix bunu beğendi.

tranquiltr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 naked
    selam arkadaşlar. Bende yakında mt 07 almayı düşünüyorum.(Toplam yaptıgım km 150 bin falandır) DAha önce 2 tane 150cc scooter, 3 tane 150cc vitesli, son olarakta 30bin km de 250 lik hyosung comet kullandım yani ilk kez büyük cc bir motor kullanıcam. Merak ettigim baslıca konu bilindiği üzere bu motor hafif bir motor ve youtube videolara bakınca tek tekerden ilmiyo adamlar. Ben tek teker falan yapmadan kullanabilir miyim bu motoru yoksa farkına varmadan arada hep tekere kalkarmı? Hyosung da bikere tankslapppera yakalanmıstımda o yuzden teker falan cok korkutucu geliyor bana.
    Forumu okudum ama bunu soran bi arkadas olmus oda cevap alamamıs. Cevaplarsanız sevinirim benim için çok onemli

Motosikleti
    MT
    Alıntı tranquiltr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. Bende yakında mt 07 almayı düşünüyorum.(Toplam yaptıgım km 150 bin falandır) DAha önce 2 tane 150cc scooter, 3 tane 150cc vitesli, son olarakta 30bin km de 250 lik hyosung comet kullandım yani ilk kez büyük cc bir motor kullanıcam. Merak ettigim baslıca konu bilindiği üzere bu motor hafif bir motor ve youtube videolara bakınca tek tekerden ilmiyo adamlar. Ben tek teker falan yapmadan kullanabilir miyim bu motoru yoksa farkına varmadan arada hep tekere kalkarmı? Hyosung da bikere tankslapppera yakalanmıstımda o yuzden teker falan cok korkutucu geliyor bana.
    Forumu okudum ama bunu soran bi arkadas olmus oda cevap alamamıs. Cevaplarsanız sevinirim benim için çok onemli
    Teker yapması kolay bir makine ama bu her yere tek teker gittiğimiz anlamına gelmiyor. Mesela ben hiç teker yapmadım motosikletimle
    actros1 bunu beğendi.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

meapa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, Honda CBF 150, Yamaha MT07, Bajaj Box
    Merhaba, 2 gün önce genellikle otobanda 263km gidiş, 263km dönüş, bir seyahat yaptım. Ortalama 120 ile 140 arasındaydı hızım. Bir kere deneme amaçlı 169 km/h hız yaptım, ama daha yeni olduğum için ileri gitmedim. Keyifli bir yolculuk oldu. Kaskım Ls2 370 olduğu için 120 km/h'den sonra rüzgarı çok karşısına aldı, kafamı geriye doğru itti.

Ben de sperlik camı almaya karar verdim. Puig (320 tl) ile Givi (340 tl) arasında kaldım. Kullanan ve memnun olan birileri var mı aranızda?

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı meapa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 2 gün önce genellikle otobanda 263km gidiş, 263km dönüş, bir seyahat yaptım. Ortalama 120 ile 140 arasındaydı hızım. Bir kere deneme amaçlı 169 km/h hız yaptım, ama daha yeni olduğum için ileri gitmedim. Keyifli bir yolculuk oldu. Kaskım Ls2 370 olduğu için 120 km/h'den sonra rüzgarı çok karşısına aldı, kafamı geriye doğru itti.

Ben de sperlik camı almaya karar verdim. Puig (320 tl) ile Givi (340 tl) arasında kaldım. Kullanan ve memnun olan birileri var mı aranızda?
    Ben givinin camını kullanıyorum,muhteşem bir fark yok ama belirgin fark oluyor,yüksek sürate çıkınca kafamı cama yaklaştırıyorum o kaskın suratıma basması kesiliyor,tabi kapanıyoruz bu sırada onun dışında normal kullanımda rüzgarı aman aman kesmiyor

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı meapa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Boşuna o kadar verme bende var yamaha nın orjinali 375 verdik 1 karış cam ne işe yarıyor biliyormusun ?
    Araya bez, eldiven, poşet, ıvır zıvır koymaya başka hiç bir etkisi yok.
    Yukarıda mesajların birinde sarı bir MT7 fotosu var uzun cam takılı.
    175 TL o arkadaşın yorumlarını alabilirsek bende bunu söküp uzun takmayı düşünüyorum

Buldum

Motosikleti
    MT
    yamahanın orjinal camı bende de var ama kesinlikle rüzgar kesmekle yakından uzaktan alakası yok. Gerçi ben rüzgar için almadım. Öndeki görüntüyü kapatsın diye aldım ve yakıştığına inanıyorum. O yüzden memnunum. Rüzgar için almayı düşünen arkadaşlar bu üründen almasınlar ama görüntü olarak makineye yakıştığına inanıyorum. Gp kozmetik diye bir ürün vardı belki o denenebilir.

tranquiltr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 naked
    Eagle7 teşekkür ederim. Bişey daha var kafama takılan. Aslında dün bu motordan vazgeçip scooter mı alsam diye dusundum çünkü sol bileğimde kemik çürümesi var. Bilege baskı yapınca ağrıyor. Çevremde de bu motorda hiç yok soyle ustune oturup test edeyim. Bir onceki motorum hyosung cometti yeni satttım ve comette bileklerime ciddi yük biniyordu. Bu motor bilekleri yoruyormu doğru oturuldugu takdirde. Bu soru işaretide aklımdan giderse gidip direk 2. el begendigim motora bakıca. Aksi taktirde zaman ayırmama gerek kalmaz scooter alıp rahat rahat gazlarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Bu arada boyum 1.73. kilom 72

Motosikleti
    MT
    Alıntı tranquiltr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eagle7 teşekkür ederim. Bişey daha var kafama takılan. Aslında dün bu motordan vazgeçip scooter mı alsam diye dusundum çünkü sol bileğimde kemik çürümesi var. Bilege baskı yapınca ağrıyor. Çevremde de bu motorda hiç yok soyle ustune oturup test edeyim. Bir onceki motorum hyosung cometti yeni satttım ve comette bileklerime ciddi yük biniyordu. Bu motor bilekleri yoruyormu doğru oturuldugu takdirde. Bu soru işaretide aklımdan giderse gidip direk 2. el begendigim motora bakıca. Aksi taktirde zaman ayırmama gerek kalmaz scooter alıp rahat rahat gazlarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Bu arada boyum 1.73. kilom 72
    Bileklere baskı olayı aslında hiç bir motosiklette olmaz. Motosikleti ellerinizle değil dizlerinizle ve bazı motorlarda (bot giydiginiz takdirde) ayak topuklarınızla tutmanız gerekir. Ben kullanırken hiç bilek ağrısı hissetmiyorum.

Scooterların daha dik oturuşu vardır. Eagle doğru söylüyor, aslında oturuş pozisyonunuz çok etkiler ama boyunuza göre az da olsa öne eğimli oturuyor olursunuz bu motorda özellikle frenajda bileğinize az da olsa yük binebilir. Bu nedenle almadan önce Yamahadan bir deneme sürüşü ayarlayın bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler