Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hodbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    210 sayfa konuyu okumak için baya işsiz olmak lazım . Şaka bir yana, tek bir konu olduğu için faydalı olmaması veya kişisel yazışmalar içermesi gayet doğal. Hatta örnek verdiğiniz forumlara bakınca mt-07 için alt forum açılmış, ayrı ayrı başlıklar altında onlarca konu açılarak yazılmış, bu sebeple faydalı olduğu söylenebilir.

Yalnız şaside bükülmeye sebep olan koruma takozunun linkini verebilirseniz bir karşılaştırma güzel olur. Yapısı, bağlantısı biçimini görmek işe yarar.
    Bu demirim şasiye bağlandığı yer, yan yattığında ki darbeyi kaldıramamış, içe doğru katlanmış. Artık düzeltilir mi, düzeltilirse motoru indiripte mi yapacaklar bilemedim.

seigen ve tugfox bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Voodoo child geçmiş olsun dostum,gerçekten kötü kaza geçirmişsin ama iyileşmene sevindim

Arkadaşlar,elcik korumalarım sonunda geldi,bu arada aea partisinde bir tane mt 07 vardı,karenajları delmeden arka çanta takmış aklıma yatmaya başladı çanta işi

http://i.hizliresim.com/OJXklD.jpg
    bu cam stoklarda yok...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı doziz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ben hafta sonu Ankara-Kuzuluk git gel yaptım toplamda 630 km yaptım ve 100 TL benzin harcadım... %85 efendi sürüş modunda gittim toplamda gitgel 8 saat sürdü son 2 saati geceydi. Son 1 saatinde de artık totoş inanılmaz ağrıyordu koyacak yer bulamıyordum ama genele bakarsak toplamda 4 kere 20 dakikalık mola verdim, sorunsuz bir yolculuktu. Kulak tıkacıyla rüzgarın verdiği yorgunluğunu azaltıyorsunuz... Varsa sorularınız cevaplayayım

Not: Fuelly.com sitesine 9-10 depodur yazıyorum bu son gezide ortalama 2.7 litre olmuş... Ama motorda ortalama 3.8 litre gösterdi...
    valla bu yakıt tüketimini tutturursam hızlı trenden bile ucuza gelir.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bu yakıt tüketimini tutturursam hızlı trenden bile ucuza gelir.
    80-90 ile gidilirse, motosiklette çok ağırlık da yoksa 3.0 Lt / 100 Km değeri yakalanabiliyor. 2.7'yi hiç göremedim ben, CBR250'de bile
    theplatoon bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Yakıt oranı konusunda ben kendimi en sağlıklı ölçüm yapabilecek biri olarak görüyordum; Ancak bende bazen gaza gelip bazı fırlatmalıklar yapıyorum yollardaki sığırlardan kurtarmak adına. Bu nedendendir ki hiçbir depoyu efendice bitiremedim bugüne kadar. Sanırım normal gaz temposunda fazla ara gaz falan vermeden (efendi kullanım diyelim) yakıt oranı 4- 4.5 litre arasında her yüz kilometrede.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ilk aldigim donemlerde 4.5 ortalama ile giderken (bir kac depo) bir sey oldu ve her depo da ortalama yukselmeye basladi. Once 4.7 4.8 derken su aralar 5 veya 5.2 devam ediyor. O bahsettiginiz efendi modu bjr turlu tutturamaz oldum.
    Mesela bugun sabah yola cikarken "neyet eyledim efendi modunda kullanmaya" diyerek ciktim. Sonra bi baktim efendi hak getire

Trafik cok sıkısık olunca efendi gidiyorum ama Zaten ara ve boslyk kalmiyor

Uzun yol olarak ise istanbul Bursa gitgel yaptim 3 kere gidis gelis 270 km. Yine 5lt/100km yaktim

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk aldigim donemlerde 4.5 ortalama ile giderken (bir kac depo) bir sey oldu ve her depo da ortalama yukselmeye basladi. Once 4.7 4.8 derken su aralar 5 veya 5.2 devam ediyor. O bahsettiginiz efendi modu bjr turlu tutturamaz oldum.
    Mesela bugun sabah yola cikarken "neyet eyledim efendi modunda kullanmaya" diyerek ciktim. Sonra bi baktim efendi hak getire

Uzun yol olarak ise istanbul Bursa gitgel yaptim 3 kere gidis gelis 270 km. Yine 5lt/100km yaktim
    Ben de söylediğim değerleri Ankara>Kocaeli arası uzun yolda yakalayabildim sadece. Onun dışında benim de ortalamam hep artış gösterdi

Ancak 5.5'te karar kıldım şu an. Şehiriçi kullanımda bayağıdır hep 5.5 ortalama ile kullanıyorum. Ancak maksimum torkun olduğu devirlerde takıldığım için şikayetçi değilim ;)

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ramazan abı senın elın bence ayarsız hep gazlamak ıstıyor senın elın ben cumartesı eskısehıre gıttım 225 km de 10 lıtre benzın aldım ama hızlarım 150 190 ara ara 200 lerın ustune çıktım ama donus yolunda arkadaşımda yamaha wr125r modelı vardı tabı ona ayak uydurmak zorundaydım onunda en fazla yapacağı 80 90 ıle geldım bı baktım ortalama tuketıme 3,8 ıle gelmışım ama gelirken ruzgar tersten gelıyordu ben yakıtından cok memnunnum

Motosikleti
    CB 650 F
    Arkadaşlar ben de MT-07 ABS alarak aranıza katıldım. Özellikle Ankara'daki arkadaşlara soruyorum, hafta sonu vs, buluşma planınız var mı? Tecrübeli arkadaşlar sormak istediğim şeyler var.

Selamlar..

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Yakıt tüketiminin kullanıcıya / kullanıma göre bu kadar değişmesi normal mi?

Ortalama 5.5 litre ile 3.8 litre arasında baya fark var.

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de MT-07 ABS alarak aranıza katıldım. Özellikle Ankara'daki arkadaşlara soruyorum, hafta sonu vs, buluşma planınız var mı? Tecrübeli arkadaşlar sormak istediğim şeyler var.

Selamlar..
    Öncelikle hayırlı olsun, allah kazasız sürmeyi nasip etsin. Bende ankaradayım ama toplantılara katılamadım, bundan sonra olursa katılmaya çalışacağım. Yardım konusunda herkes bilgisini tecrübesini açıkça paylaşır, tekrar hoşgeldin.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ortalama 5.5 litre ile 3.8 litre arasında baya fark var.
    Full agresif kullanırsan 6.5 bile yakar. (Sürekli 8000 devir üstü.)

Ben 6.5 de yaktırdım 3.0 da yaktırdım. Öyle bakarsan fark iyice açılıyor

Bu da motosikletin kullanıma göre ne kadar uysal ve ne kadar agresif olduğunu gösteriyor.

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet tabi ki normal, her yiğidin yoğurt yiyişi farklı; söz konusu olan 75 beygirlik benzinli motor.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    yakıt değerleri kişiye göre çok değişiyor, ben daha 6lt altına hiç düşmedim, bu motoru sakin kullanamıyorum ben arkadaş

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Ankara'da 4 MT-07 bir ara turlamıştık güzeldi, yeni arkadaşlarda yeniden yapılabilir... Organize olmak lazım...

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jashuaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt değerleri kişiye göre çok değişiyor, ben daha 6lt altına hiç düşmedim, bu motoru sakin kullanamıyorum ben arkadaş
    Ben yazacaktim sen yazmissin hocam 5.8-6dan asagi inemiyorum ben de. ECOya sokuyorum ama ECO da kesmiyo beni nabayim.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    motosiklet konusunda yeni olmakla beraber sunlari paylasmak isterim;

hic bir arac ureticisi (araba, motorsiklet, kamyon vb.) yakit tuketimi konusunda garanti ver(e)mez.

ozellikle araba ureticileri,
    once kocaman yazilarla YAKIT TUKETIMI = XX LT/KM derler
    altinda kucuk kucuk yazilarla 90km sabit hizla, su derecede, normal hava kosullarinda vs vs diye uzatirlar.
    gercekten surucunun agirligindan tutun da, yol durumu, ruzgar durumu, kullanim tarzi, vites degistirme zamanlamasina kadar hersey yakiti etkiler.
    ve kullanicidan kullaniciya cok buyuk aralikta degisebilir.
    agir vasitadan ornek verebilirim.
    “soforun az calani makbul” diye lojistik sektorunde meshur bir laf vardir.
    ayni marka ayni model ayni yolu kateden TIR icin bile;
    TIR soforu vardir %25 yakar,TIR soforu vardir %40in altina dusemez.
    neyseki yillar once lojistikten siyirdim kendimi )

hepinize selamlar

Motosikleti
    fazer8
    sonunda bugün 1000 bakımını yaptırdım..200 tl tuttu..yakıt konusuna gelince bu meret gazlasanda çok cimri...sakin uzun yolda 3,8 yaktım bugün..şehir içi 4.9 yakmıştım yağ değiştirmeden önce bakalım şimdi düşecekmi..ama şunu itiraf edeyim hava rüzgarlı olduğu zaman otobanda 120 ile gitmek ble yoruyor adamı..ama olsun her güzelin bir kusuru vardır muhakkak..

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    bu akşam 2 tane mt07 gördüm.

biri haliçde race blue diğeride fayizoğlunda kırmızı.

selamlar olsun

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akşam 2 tane mt07 gördüm.

biri haliçde race blue diğeride fayizoğlunda kırmızı.

selamlar olsun
    Ulkedeki butun MT-07 stoklari tukenip yeni kargolar yolda oldugu icin buraya gelmis olan tum MTleri yollarda goruyoruz dogal olarak

-----------------
    Arkadaslar depoya tank naliyla canta takacaklar icin son bilgiyi veriyorum: OLMUYOR

Bu motora eger depo ustu canta alacaksaniz ya yandan baglamali cantalar uyuyor ya da Yamaha orijinal canta alacaksiniz ve onu ancak su adaptor aparati ile birlikte:

http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/mt/mt-07.aspx?view=accessories&partcode=1WS-FTBAG-AD-00&year=2014

Imanim gevredi bu motora depo adam gibi ustu canta ayarlayana kadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler