Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @xismail,
    Bir arkadaşım CBR250'den indikten sonra, titreşim sebebi ile, bazen bir ayağımın kendine gelmesi 1 dakika sürüyor demişti ciddi ciddi.
    Sen karşılaştırdığında Mt-07'nin titreşim ve benzeri sürüş konforunu nasıl buldun ?

80km hızda nasıl, 130'da nasıl 170'de nasıl gibi ?
    Valla önce motosikleti tanıyıp öyle sürmek lazım. Benim Cbr 250'de 8.800-9.000 devirde titreşim tamamen sıfırlanıyordu. Ben çok sık yağ değiştiriyordum ve kaliteli yağ kullanıyordum. Bu da titreşimin daha az olmasını sağlıyordu. Ancak bir kere 5.000 Km'yi geçirdim ve motosiklet gerçekten daha fazla titremeye başlamıştı. Son olarak lastik. Bende Pirelli Diablo Rosso II lastik takımı vardı. O lastikler de titreşimi bayağı azaltıyordu açıkçası.

Yani şimdi Cbr 250'nin hakkını yemeyeyim. Doğru oturma pozisyonunda uzun yolda bile benim elim ayağım hiç ağrımadı. Sadece şehir içinde artçı ile birlikte trafiğe takılırsak, bileklerime çok yüklenince titreşimin de etkisiyle bileklerimin ağrıdığı oluyordu.

Hız mevzularına gelirsek Cbr 250 ile eğimli yolda en fazla 176 Km/H hız gördüm ancak o hızda motosiklet kendinden geçiyordu. Tabi o hızı 27.500 Km'de sadece 1-2 kez gördüm sanırsam. Ancak hava müsaitse Cbr 250'ye her bindiğimde 160'a çıkıyordum.

Tek başınayken Cbr 250 çok sorun çıkarmadı hız konusunda. Ancak artçı olunca işler değişiyor. Motosikletin ataleti kayboluyor, frenler daha bi zayıflıyor vs. Böyle olunca da o güvenli makine bir anda güven vermeyen bir makineye dönüşüyordu. (Benim sürüş karakterime göre.)

Cbr 250 artçı ile 130'da sorunsuz gidiyor. Tabi iyi lastik ve uzun sürüş deneyimlerine rağmen 130+ hızlarda sürekli risk altında hissediyorsunuz kendinizi. Benim motosikleti değiştirmemdeki en büyük sebep de buydu açıkçası.

Aynı artçıyla MT-07'te rüzgarlı havada 205 Km/H hız yaptım. Giderken de dururken de şehir içi şehir dışı performansı kat be kat çok çok yüksek.

Şimdi artçı kalmadı tabi MT-07 ile çıldırıyoruz

Alıntı b.dog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    race blue'nin abs'sizi yok mu? ....
    Var dostum, bendeki ABS'siz Race Blu.
    tuzsuzdeli bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    xismail kardeş haklı. cbr ye titreşimden laf etmek yanlış olur. uzun yol 1100 km gittim. 2,5 saatte bir mola verdim. 2 saatte yormaya başlıyordu ama titreşimden değil.
    parasını kenara koymaya başladım. seneye mt-07 ile aranıza karışırım.
    herkese kazasız belasız sürüşler.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki cam resmi koyduk,millet rüzgardan binemiyoruz zannetti iyimi ..
    merman bunu beğendi.

Gzc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 (Today-Beat-YBR125-CBR250)
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki cam resmi koyduk,millet rüzgardan binemiyoruz zannetti iyimi ..
    Guzel tespit :D cok titresim var cam takalim biz, camsiz olmaz

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Topkase demiri koysaydın demirlen dalacaktık sana

xismailaydin bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topkase demiri koysaydın demirlen dalacaktık sana

@Syanur, ondan koyan da var önceki sayfalarda. Onu geçtim Top Kase'li MT-07 resmi bile varıdı sanrısam
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Yarına bir tane mt-07 alıyorummmmmmmm vee en kısa zamanda koruma demirinin imalatına başlıyorummm
    Kırmızı mı yoksa beyaz mı sizcee?

Motosikleti
    Honda Nc750X
    Alıntı doziz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cam için ben de bunu beğendim...
    http://www.puigusa.com/tuning-bikes/yamaha-mt-07-2014/windscreen-rafale/c171en/f1-r279-m4568/
    motora uygulanmış halini buldn mu?

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı marfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora uygulanmış halini buldn mu?
    Hayır sanırım daha puig bunların üretimine geçmemiş...
    marfatih bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba, en güzel bilgiyi buradan alabildiğimi düşünerek konuyu size aktarıyorum.

Antalya Nebioğulları Yamaha Bayiisinden Race Blue Mt 07 aldım Nisan başı gibi de bütün parasını yatırmış ve 30 Nisan'a kadar elimde olacağına dair sözleşme imzalamamış olmama rağmen bir kaç defa arayıp durumu sorduğumda "Nisan sonu teslimatı gecikti en geç Mayıs'ın ilk haftası elinizde" tekrar aradığımda "1 Mayıstan dolayı prosedür uzadı Mayıs'ın en geç 15 inde elinizde" son aradığımda "Motorlar gümrükten çıkamadı biz de bekliyoruz" cevabını aldım.

Araştırmamda Nebioğulları firmasının gayet düzgün ve başarılı bir firma olduğunu duymuştum fakat bu durumu tam olarak kavrayamıyorum ve cidden sinirlenmeye başladım.

Sizce durumu Yamaha Türkiye ye iletmeli miyim yoksa elimdeki banka dekontları ve sözleşmeye istinaden Yamaha ve Nebioğulları Firmalarına dava mı açmalıyım ?

Dostum merhaba ben dun yamaha Turkiye'de aradım Adama derdimi anlatıyorum bayiye 50gun önce ödemeyi yaptğımı Size dönüş yapacağım diyorum aradan iki saat sonra dönmedi ben aradım neden bana dönüş yapmasının diye kalmadan beyefendi biz bayiye aradık Size dönüş yapaçağını söyledi ben bayimi aradım yamaha tr mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Dostum merhaba ben dun yamaha Turkiye'de aradım Adama derdimi anlatıyorum bayiye 50gun önce ödemeyi yaptğımı Size dönüş yapacağım diyorum aradan iki saat sonra dönmedi ben aradım neden bana dönüş yapmadınız diye kalmadan beyefendi biz bayiye aradık Size dönüş yapaçağını söyledi ben bayimi aradım yamaha tr mi? İlgisizler

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:20 ----------

Yamaha tr ilgisiz pağan gibi tekrarlıyorlar gümrük ten mal çekemiyorlarmış arkadaş nasıl bir gumrukmuş

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben motoru aldığımda İzmir'den Bursa'ya getirdim ve rodaj nedeniyle 5 bin dviri geçirmedim. Bu devirde 6. viteste 120 yapıyordu ve rüzgarın biraz yorması dışında 330 km yolu tek yemek molası ile rahatça geldim. Ne popom ağrıdı ne de başka bir yerim. Tek eksiğim sesi daha iyi kesebilen bir kasktı. Kulaklığım olsa bir o kadar daha rahatça gidierdim.

Motor gerçekten harika ama bu motorun gücünün şehir kullanımı için gereğinden çok fazla olduğunu düşünmeye başladım. Rodaj devirlerinde bile bana fazla fazla yetiyor, rodajdan sonraki sınırlarını denemeye cesaretim olur mu bilemiyorum ? Açıkçası düşük hacimli motorların stressiz kullanımını özlemeye başladım sanki. Pulsar'ı test ettim, gücü bana harika geldi doğrusu... Motoru bir sürü borca girip aldık, acaba satıp küçültsem mi diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru aldığımda İzmir'den Bursa'ya getirdim ve rodaj nedeniyle 5 bin dviri geçirmedim. Bu devirde 6. viteste 120 yapıyordu ve rüzgarın biraz yorması dışında 330 km yolu tek yemek molası ile rahatça geldim. Ne popom ağrıdı ne de başka bir yerim. Tek eksiğim sesi daha iyi kesebilen bir kasktı. Kulaklığım olsa bir o kadar daha rahatça gidierdim.

Motor gerçekten harika ama bu motorun gücünün şehir kullanımı için gereğinden çok fazla olduğunu düşünmeye başladım. Rodaj devirlerinde bile bana fazla fazla yetiyor, rodajdan sonraki sınırlarını denemeye cesaretim olur mu bilemiyorum ? Açıkçası düşük hacimli motorların stressiz kullanımını özlemeye başladım sanki. Pulsar'ı test ettim, gücü bana harika geldi doğrusu... Motoru bir sürü borca girip aldık, acaba satıp küçültsem mi diye düşünüyorum.
    Dostum şu sıralar hiç zarar etmeden satabilirsin. MT-07 sürekli dikkat isteyen bir motosiklet. Şakası yok. Bu tür endişelerin varsa MT-07 ile devam etmeni tavsiye etmem açıkçası.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    ... Açıkçası düşük hacimli motorların stressiz kullanımını özlemeye başladım sanki. Pulsar'ı test ettim, gücü bana harika geldi doğrusu... Motoru bir sürü borca girip aldık, acaba satıp küçültsem mi diye düşünüyorum.
    Sizi taktir ettim yine Ayrıca Şu cümle de çok önemli, bir çok kişinin göz ardı ettiği bir durumdur.

Birisi de söylemişti, "büyük motoru dikkat ederek, sakınarak sürmektense küçük motoru zorlayarak sürmek daha zevkli" diye. Ben 2sinin de keyfinin ve yerinin ayrı olduğunu düşünüyorum. Hangisinden keyif aldığımız zevklerimize, yeri ise ihtiyaçlarımıza bağlı bence.

Elbette MT-07 iyi motor (hatta bence ~ideal motor gibi bişey) ama iyi motor diye satılmayacak veya değişilmeyecek bir motor değil. Önemli olan motordan keyif almanın olduğuna inanırım bem, kararınızda kolaylık dilerim
    numan ve Volki34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bakalım biraz daha kullanayım sonra karar vereceğim. Bir de şu var, artçılı sürüşte frenlemelerde artçı üzerime yükleniyor. Tutamak olmadığı için bütün yükü ben çekiyorum ve avuçlarımda ağrı oluyor. Depoyu bacaklarımla tutsamda sıkıntı duyuyorum. Motor şehir trafiğinde artçılı kullanıma pek uygun değil ama açık yolda mükemmel gidiyor.

Alıntı orcadiano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, en güzel bilgiyi buradan alabildiğimi düşünerek konuyu size aktarıyorum.

Antalya Nebioğulları Yamaha Bayiisinden Race Blue Mt 07 aldım Nisan başı gibi de bütün parasını yatırmış ve 30 Nisan'a kadar elimde olacağına dair sözleşme imzalamamış olmama rağmen bir kaç defa arayıp durumu sorduğumda "Nisan sonu teslimatı gecikti en geç Mayıs'ın ilk haftası elinizde" tekrar aradığımda "1 Mayıstan dolayı prosedür uzadı Mayıs'ın en geç 15 inde elinizde" son aradığımda "Motorlar gümrükten çıkamadı biz de bekliyoruz" cevabını aldım.

Araştırmamda Nebioğulları firmasının gayet düzgün ve başarılı bir firma olduğunu duymuştum fakat bu durumu tam olarak kavrayamıyorum ve cidden sinirlenmeye başladım.

Sizce durumu Yamaha Türkiye ye iletmeli miyim yoksa elimdeki banka dekontları ve sözleşmeye istinaden Yamaha ve Nebioğulları Firmalarına dava mı açmalıyım ?
    Ben de aynı durumdayım. Mart 8 de sipariş verdim ve hala teslim etmediler. Bu dönemde 3 parti motor getirdiler ve dağıttılar ancak size ve bana vermediklerine göre bir ayrımcılık söz konusu.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bir de şu var, artçılı sürüşte frenlemelerde artçı üzerime yükleniyor. Tutamak olmadığı için bütün yükü ben çekiyorum ve avuçlarımda ağrı oluyor. Depoyu bacaklarımla tutsamda sıkıntı duyuyorum. Motor şehir trafiğinde artçılı kullanıma pek uygun değil ama açık yolda mükemmel gidiyor.
    Valla bu konuda size katılmıyorum. Bu söylediğiniz tamamen daha önceki deneyimlerinizden gelen rahatlıktan kaynaklanıyor.

Yoksa siz ve artçınız işin tekniğini öğrenirse MT-07'nin artçılı kullanımda herhangi bir küçük CC'den çok daha güvenli olduğunu göreceksiniz.

Şehir içinde artçılı kullanımı Cbr 250 ile kıyaslayınca bile MT-07 çok rahat. Gücün verdiği kıvraklık da cabası.

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    sabah kabloları düzenlerken gözüme kullanılmayan bilgisayar kasa kapağı ilişti.
    bunu belirli ölçüde kestirsek radyatör koruma olarak kullanabilir miyim sizce? ısıya, rüzgara ve diğer koşullara dayanabilir mi ?
    şekli de fena değilmiş aslında.

Aspiratör filtresi çerçevesinde bak istersen 15 tl

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    adam ölçüsünde metal plaka kestirip yaptırmış. mantıklı geldi bana da.

deep_far ve merman bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler