Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı onurkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler MT-07'ye alarm takılabiliyor mu? Taktıran oldu mu?
    Bu mesajım arka sayfalarda kayboldu gitti. Var mı acaba MT-07 de alarm kullanan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bu mesajım arka sayfalarda kayboldu gitti. Var mı acaba MT-07 de alarm kullanan?
    Alarm takan olmadığı için yanıt gelmemiştir bence.

Ancak geçtiğimiz günlerde bir arkadaşın MT-07'si elektrik arızası nedeniyle yanmıştı. Yamaha, motosikleti alıp inceleyince motosikletin önceki sahibinin elektrik aksamına üçüncü parti bir ekleme yaptığı anlaşılmıştı. (GPS veya benzeri bir sistem, önceki mesajlarda ayrıntısı vardı, şu anda hatırlamıyorum.)

Yani bu tür eklemeler motosiklette sorun çıkarabilir. Önümüzde çok kötü bir örnek de var. Bu nedenle yapacağınız her türlü değişikliği yetkili servisten onay aldıktan sonra yapmanızı tavsiye ederim.
    peace74 bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Benim tanıdığım MT07 cilerden alarm takan yok. Ama MIVV veya akrep egzost takan varmı dersen var
    utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    CB 650 F
    İsmail bey manetleri ben de merak ettim. Bi ankara buluşması ayarla da canlı görelim hatta.

frknyvz17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07 ABS RACE BLUE
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebay'dan Paypal ile aldım. 25$ = 55-56 TL'ye filan geliyor. Ürün linki: Yamaha MT-07 Manet Takımı

Bu arada ben uzun manet takımı aldım. Kısa manet kullanmayı tercih etmiyorum. 4 parmak iyidir.
    Cevabini okumadan once ayni ürünü ebay dan siparis etmistim bu kadar denk gelir heralde :D

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merak edenler icin comfort selenin gorunusu asagidaki gibi. %30 daha rahat diyebilirim cok fazla bir degisim olmadi.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak edenler icin comfort selenin gorunusu asagidaki gibi. %30 daha rahat diyebilirim cok fazla bir degisim olmadi.

http://i.hizliresim.com/gLnP0Q.jpg
    bloktaki bu takozu bana bul 40 yıl kölen olayım

sw motech mi o?

Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bloktaki bu takozu bana bul 40 yıl kölen olayım

sw motech mi o?
    http://www.yamaha-motor.eu/tr/produc...0-00&year=2014

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sjs dostum o elcik korumaların rüzgarı kesmekte ıse yarıyormu ? Bendekıer hıc bir işe yaramıor da

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebay'dan Paypal ile aldım. 25$ = 55-56 TL'ye filan geliyor. Ürün linki: Yamaha MT-07 Manet Takımı

Bu arada ben uzun manet takımı aldım. Kısa manet kullanmayı tercih etmiyorum. 4 parmak iyidir. ;)
    İsmail, yanlış bilmiyorsam manetlere biraz kesme/biçme işlemi yaptırmıştın. Geldikleri hali tam uymuyor mu yuvaya ?

http://i.hizliresim.com/gLnP0Q.jpg
    Hocam motoru çok güzel topluyorsunuz Konfor sele %30 daha rahat olabilir ama bence %100 daha güzel görünüyor Zaten orjinal sele de bence gayet rahat, confor sele ile bunu biraz daha artırmak iyice "tadından yenmez" olmuştur.

Benim 2 sorum var,

1- Elcik korumalarınızın markası modeli nedir acaba? Yamaha aksesuarlarında göremedim. Sadece gidon sonundan mı bağlantısı var yoksa 2 taraftan mı gidona bağlı?

2- Bu aksesuarları Yamaha TR den mi istediniz yoksa istanbulda bir Yamaha bayisinden falan mı? Herhangi bir bayi getirebiliyor mu bunları? Ve daha önemlisi bunların fiyatlarını öğrenebilir miyim? (Sele, Slider, elcik koruma). Buradaki bayiye sorunca kafasına göre fiyat söylemesinler ki "abi fiyatları bilmiyoruz, yamahayı arayın" diyeceklerini düşünüyorum

Buarda sizin gidonun sol tarafında, sinyal kontrollerinin sağında, bir hazne/kutu var gibi. Nedir o ?
    xismailaydin ve deep_far bunu beğendiler.
    #sürenadam

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail, yanlış bilmiyorsam manetlere biraz kesme/biçme işlemi yaptırmıştın. Geldikleri hali tam uymuyor mu yuvaya ?
    Fren manetindeki yuvayı 3 mm derinleştirdik. Tabi biz göz kararı yaptık işlemi, 2 mm de sorunu çözermiş.

Ben ilk taktığımda sorun yoktu ancak 200-300 metre sürdükten sonra manet kendi kendine %20 kadar fren sıkmaya başladı. Her motosiklette olmayabilir ama yine de tedbiri elden bırakmamak lazım.

Montaj sonrası kısa bir sürüşten sonra ön tekeri boşluğa alıp test edin. Fren sıkmıyorsa sorun yoktur ancak azıcık da olsa kendi kendine fren sıkıyorsa, fren manetindeki yuvayı derinleştirerek sorun çözülüyor.

--

@Syanur, bu arada soruların çok sağlam. Anlaşılan niyeti iyice bozmuşsun Seni de aramızda göreceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyorum
    deep_far bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sjs dostum o elcik korumaların rüzgarı kesmekte ıse yarıyormu ? Bendekıer hıc bir işe yaramıor da
    Ruzgar konusunda elleri 100% korumuyor ama kamyon ve tirlardan ellerime eldivene ragmen cok tas micir geliyordu o acidan harika oldu. Sekli de cabasi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam motoru çok güzel topluyorsunuz Konfor sele %30 daha rahat olabilir ama bence %100 daha güzel görünüyor Zaten orjinal sele de bence gayet rahat, confor sele ile bunu biraz daha artırmak iyice "tadından yenmez" olmuştur.

Benim 2 sorum var,

1- Elcik korumalarınızın markası modeli nedir acaba? Yamaha aksesuarlarında göremedim. Sadece gidon sonundan mı bağlantısı var yoksa 2 taraftan mı gidona bağlı?

2- Bu aksesuarları Yamaha TR den mi istediniz yoksa istanbulda bir Yamaha bayisinden falan mı? Herhangi bir bayi getirebiliyor mu bunları? Ve daha önemlisi bunların fiyatlarını öğrenebilir miyim? (Sele, Slider, elcik koruma). Buradaki bayiye sorunca kafasına göre fiyat söylemesinler ki "abi fiyatları bilmiyoruz, yamahayı arayın" diyeceklerini düşünüyorum

Buarda sizin gidonun sol tarafında, sinyal kontrollerinin sağında, bir hazne/kutu var gibi. Nedir o ?
    Eyvallah abi

1- Elcik korumalar SW-Motech: http://www.motoplus.com.tr/urun/9966...00-220-21900-B

Elcik topuzundan baglaniyor gidona herhangi baglanti gerekmiyor.

2- Orijinal aksesuarlarin tamamini Rami Kardesler motosiklet'ten getirtiyorum(elcik koruma haric). Sele icin 660 lira, slider icin 500 kusur lira odedim. Motoliz.com sitelerinde aksesuarlarin fiyatlari da var.

Gidonun solundaki aparat cakmak soketi iphone tutucuya telefonu koyup sokete de sarji bagliyorum.
    deep_far ve utk_trn bunu beğendiler.

ufukusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660Z TENERE
    Alarm olayını ben de düşünüyorum. Geçen hafta kızıltoprak servisine gittim, garanti dışı bırakır mı diye sordum, "aküden elektiriğini alırız kontağına vs bağlamayız garanti dışı kalmaz sadece darbeye karşı sarsılmaya karşı öten caydırıcı bir şey olur" dedi. "Alarmı al getir takarız" dedi.
    Hırsızlığı bir yana allah korusun, şu motoronun üzerine oturan sağını solunu kurcalayan meraklı ahali için güzel olacaktır.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Ruzgar konusunda elleri 100% korumuyor ama kamyon ve tirlardan ellerime eldivene ragmen cok tas micir geliyordu o acidan harika oldu. Sekli de cabasi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Eyvallah abi

1- Elcik korumalar SW-Motech: http://www.motoplus.com.tr/urun/9966...00-220-21900-B

Elcik topuzundan baglaniyor gidona herhangi baglanti gerekmiyor.

2- Orijinal aksesuarlarin tamamini Rami Kardesler motosiklet'ten getirtiyorum(elcik koruma haric). Sele icin 660 lira, slider icin 500 kusur lira odedim. Motoliz.com sitelerinde aksesuarlarin fiyatlari da var.

Gidonun solundaki aparat cakmak soketi iphone tutucuya telefonu koyup sokete de sarji bagliyorum.
    Motoru çok aktif kullandığınız belli Bravo demek için bu konuşmanın arasına giriyorum

Normalde hep görsellik katan aksesuarlara yöneliyoruz ama siz direk işlevsellik üzerine yürüyorsunuz
    utk_trn bunu beğendi.

Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çok aktif kullandığınız belli Bravo demek için bu konuşmanın arasına giriyorum

Normalde hep görsellik katan aksesuarlara yöneliyoruz ama siz direk işlevsellik üzerine yürüyorsunuz

Eyvallah Benim zihniyet touring/enduro aslinda. Ama ayni zamanda biraz sekilci oldugumdan endurolarin sifatini sevemedim hala. Sport touringler de fantastik makineler ama fiyatlar biraz kalin Dolayisiyla aldigim her motoru uzun yola da uygun bir seye cevirmeye calisiyorum.

Gecen hafta 600 km yol yaptik kendisiyle. Firtinaya yakalandik yagmur yedik ama bana misin demedi. Naked motorla touring yapilmaz diyenlere inat camsiz ruzgarliksiz cok keyifli bir sekilde uzun yol yapiyorum.
    deep_far, ibooo, theplatoon ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    herkese merhabalar,

MT07
    tip olarak cok guzel
    tam kafama yatan marka-model.
    sezon kapandi kapanmak uzere.
    yine de inceleme-izleme-arastirmalarim devam ediyor
    buyuk ihtimalle sartlar olusursa…2015 mart nisan gibi araniza katilirim…

su anda sahibinden.com’da
    80 adet MT07 satilik ilani var
    12 tanesi 0 km, bayi ilanlari…
    geri kalan 68 inin ortalama km.si =2590
    yine bu 68’in ortalama fiyati =19300 TL (absli+abssiz)

0-bayi fiyati;
    20.900 TL-ABSli
    19.250 TL-ABSsiz

simdi sormak istedigim;
    -insanlar nicin MT07yi bu kadar erken satiyorlar?
    elbette herkesin kendine gore sahsi sebepleri vardir,
    ama bu satis olayi diger marka modellere gore cok erken ve cok sayida gozukuyor

-yoksa bu 2.el satislara bakip
    “himm…bu modelin 2.eli iyiymis, baktim olmadi istedigim zaman elimden cikaririm ” deyip almak mi lazim
    yoksa
    “yaww bu model tutmamis herkes elden cikarmaya calisiyor” mu demek lazim

selamlarimla
    ibooo ve karakan68 bunu beğendiler.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    1. seçenek daha mantıklı. Benim tahminimce satanların ana nedeni tarzlarını yanlış belirlemek.
    aquarist4 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Mat Gri
    Eyvallah Benim zihniyet touring/enduro aslinda. Ama ayni zamanda biraz sekilci oldugumdan endurolarin sifatini sevemedim hala. Sport touringler de fantastik makineler ama fiyatlar biraz kalin Dolayisiyla aldigim her motoru uzun yola da uygun bir seye cevirmeye calisiyorum.

Gecen hafta 600 km yol yaptik kendisiyle. Firtinaya yakalandik yagmur yedik ama bana misin demedi. Naked motorla touring yapilmaz diyenlere inat camsiz ruzgarliksiz cok keyifli bir sekilde uzun yol yapiyorum.
    her ne kadar motorumu çok sevsemde, şehiriçi istanbul trafiğinde hergün köprü geçen biri olarak hemen hemen tüm beklentilerimi karşılasada, gerek çantasızlıktan gerekse artçının konforsuzluğundan benimde aklımın bir tarafı hep sport/enduro-touringe kayıyor.

bir kaç gün önce nette gezinirken şöyle bir şey çıktı karşıma; http://www.motoreetto.it/new-yamaha-3-cilindri-tourer/

linkteki fotoğraflar prototip tabi ama eğer mt serisi böyle yarım karenajlı touring tarzı bir motosiklet lansmanı yaparsa ciddi bir şekilde almayı düşünürüm.

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Alıntı cocukozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ne kadar motorumu çok sevsemde, şehiriçi istanbul trafiğinde hergün köprü geçen biri olarak hemen hemen tüm beklentilerimi karşılasada, gerek çantasızlıktan gerekse artçının konforsuzluğundan benimde aklımın bir tarafı hep sport/enduro-touringe kayıyor.

bir kaç gün önce nette gezinirken şöyle bir şey çıktı karşıma; http://www.motoreetto.it/new-yamaha-3-cilindri-tourer/

linkteki fotoğraflar prototip tabi ama eğer mt serisi böyle yarım karenajlı touring tarzı bir motosiklet lansmanı yaparsa ciddi bir şekilde almayı düşünürüm.
    MT-09 motorunu ve şasesini baz alarak aks mesafesini biraz artırıp, amortisörleri değiştirip yeni bir TDM-900 yapılacağıı gibi bir izlenim edindim resimlerden. Tabi fake değilse.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar,

MT07
    tip olarak cok guzel
    tam kafama yatan marka-model.
    sezon kapandi kapanmak uzere.
    yine de inceleme-izleme-arastirmalarim devam ediyor
    buyuk ihtimalle sartlar olusursa…2015 mart nisan gibi araniza katilirim…

su anda sahibinden.com’da
    80 adet MT07 satilik ilani var
    12 tanesi 0 km, bayi ilanlari…
    geri kalan 68 inin ortalama km.si =2590
    yine bu 68’in ortalama fiyati =19300 TL (absli+abssiz)

0-bayi fiyati;
    20.900 TL-ABSli
    19.250 TL-ABSsiz

simdi sormak istedigim;
    -insanlar nicin MT07yi bu kadar erken satiyorlar?
    elbette herkesin kendine gore sahsi sebepleri vardir,
    ama bu satis olayi diger marka modellere gore cok erken ve cok sayida gozukuyor

-yoksa bu 2.el satislara bakip
    “himm…bu modelin 2.eli iyiymis, baktim olmadi istedigim zaman elimden cikaririm ” deyip almak mi lazim
    yoksa
    “yaww bu model tutmamis herkes elden cikarmaya calisiyor” mu demek lazim

selamlarimla

1- Fiyat uygundu herkes aldı.
    2- Naked, Türk kafa yapısına çok uygun değil, ilk rüzgarı yediğinde "lan bu ne biçim alet" diyen bir sürü insan var. Yanlış tarz seçimi. Çantasız, ön camsız motor mu olur diyen bir sürü naked(!) kullanıcısı var.
    3- Ufak bir azınlık da tork ve beyigre uyum sağlayamadı. O agresif motor potansiyeline, yumuşak bir sürüşü entegre edemedi.
    TEKNECI, Maslak, xismailaydin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler