Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Bu hafta gelir dediği motor için haziran diyor şimdi. Bu kadar mı ne söylediğini bilmez. 1 aydır bekliyorum yahu. İstanbul Aydın Motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    DELTA MOTOR BUGUN SİPARİŞ VERSEK HAZIRAN DIYOR ARKADASŞLAR BILGINIZE

Motosikleti
    MT 07
    Herkese Slm...Yamaha MT 07'yi sizin gibi dört gözle bekleyenlerdenim. Bana da Mayıs sonuna doğru dediler. Kapora vermemiş arkadaşlara tavsiyem Sahibinden. com dan diğer illerdeki yamaha bayilerine bakmaları.. İstediğiniz renk denk düşermi bilmem ama ellerinde motor mevcut olduğunu söylüyorlar.... Kapora vermemiş olsaydım keşke... acale ettik :S

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı hrnasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen zevk ve renk tartışılmaz meselesi ama canlı olarak baktınmı race blue'ya seninki hangi renk birde abs limi abs siz mi yan yana ise bende bir resim var yükleyim mağazada yan yana olabilir
    canlı olarak deep armor hariç hepsini inceledim. daha önce de yazmıştım nedense deep armor un çok tuttuğunu ve tr ye tedarikinin daha yavaş olacağını düşünüyorum. ama deep armor ın süper bir renk olduğu yabancı kaynaklarda sürekli yazılıyor.

ben beyaz aldım ama objektif değerlendirmemi yapıyorum renkler ile ilgili (deep armor hariç):

1- mat gri: tartışmasız diğer dördünün en iyisi. mat şase çok iyi ve olgun karizmatik bir havası var.
    2- kırmızı: spor bir tarzı olduğu için motorun yakıştırdım. hoş.
    3- beyaz: beklediğimden iyi çıktı. resimlerden en kötü renk beyaz diyordum ama beyaz gayet iyi ve ikinci elde de kolay satılır, talebi hiç bitmez, monta kaska uyar.
    4- raceblu: bana göre uzak ara en kötüsü. alan arkadaşlar kızmasın ama jant içlerindeki boyama 30 yaş üstüne hiç gitmez. yani ne bebek mavisinin açık hoş tonu, ne de italyan gök mavisinin karizma tavrı var. dediğim gibi alanlara saygım sonsuz ama benim tarzım değil.

deep armor ın gece siyaha çalan, ışıkta mükemmel bir koyu mora dönen mükemmel bir renk olduğunu söylüyor ecnebiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

arkadaşlar bir not daha bayilerde talep patlaması var. ne zaman arasam herkesin masasında müşterisi var. bence honda bu sene orta sınıfta bayağı yara aldı. bu arada imkanı olanlar için fz8 maked ve mt 09 da çok iyi duruyor. onlara da baktım

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de deep armor'un jantlarındaki beyaz şeridi hiç beğenmiyorum. Jant şeridini oldum olası hiç sevmem, o yüzden. Race Blu'yu da aksine çok beğendim ama beğenilmese bile aralarında en dikkat çekici renk olduğu kesin. Her yerde kendine baktıracaktır.

Ben daha fiyatı belli değilken mat grisini ayırtmıştım çok doğru bir karar vermişim mat gri den sonra en güzel renk beyaz kırmızı ve mor hiç güzel değil bu arada plaka ruhsat sigorta dahil 410 tl yaptırdım artık rahat rahat ortalığı karıştırabilirim

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kemal.mt7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha fiyatı belli değilken mat grisini ayırtmıştım çok doğru bir karar vermişim mat gri den sonra en güzel renk beyaz kırmızı ve mor hiç güzel değil bu arada plaka ruhsat sigorta dahil 410 tl yaptırdım artık rahat rahat ortalığı karıştırabilirim

geçen perşembe satın aldığım motorun,şu zamana kadar hala faturası gelmedi,fatura olmadığı için hiçbirşey yapamıyorum,çok uyuz birşey resmen boşu boşuna bekliyoruz

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    facebook grubunda paylaşmıştım, burada da paylaşayım:

orjinal koruma takozlarının pahalı olduğundan(585tl) ve aslında koruma takozu mantığıyla değil de motor koruma şeklinde üretilsinden dolayı birkaç araştırma yaptım. Sizlerle de paylaşayım.

Rizoma'nın buldum ama motortürkiye gelmesinin 1.5 ay alabileceğini söyledi.

Rizoma: 99 euro(trde de öyle olur denildi)

http://www.rizoma.com/universal/engi...974-50462991-R

R&G: 56.66£ (online olarak ingiltereden almak gerekiyor)

http://www.twinshack.co.uk/blog/new-...ha-mt-07-.html

Puig: Fiyatını bulamadım (Mototaş'a sormak gerekiyor)

http://www.puigusa.com/tuning-bikes/.../f1-r49-m4568/

evotech: Ebay 128$

http://www.ebay.com/itm/Yamaha-MT-07...p=mtr#shpCntId
    motokovic bunu beğendi.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    bende deep armor haric hepsini gördüm inceledim ama yan yana geldiginde race bkue nun ezici bi güzelliği var beyazi grisi hikaye kirmizi orta yeviyede ama raceblue resmen ben burdayim olay bitmistir diyorrr
    Voodoo Child bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Ben de Deep Armor istemiştim ama olmadığı için Race Blu aldım.

Açıkçası renkler ve zevkler tartışılmaz. Şu daha iyi, bu daha iyi diye yorum yapmak yanlış bence ;)

Herkes aldığı rengi sevdiği için almıştır.

Yoksa o rengi hiç sevmediği halde sırf sadece o renk kalmış diye alan biri olduğunu sanmıyorum. O yüzden renk konusunu uzatmaya gerek yok.

Vizontele'de Altan Erkekli'nin bir repliği vardı:
    "Bir yeri seversen orası dünyanın en güzel yeridir. Ama dünyanın en güzel yerini sevmezsen, orası dünyanın en güzel yeri değildir."

Bunu hayatınızdaki her şeye uyarlayabilirsiniz. Motosiklete, rengine, mesleğinize, okulunuza, hatta hayallerinize bile...

Can alıcı nokta sevgidir dostlar.
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ruhsat: 162 lira, sigorta (demir sigorta): 110 lira, plaka: 15 lira, ek 1 belgesi: 10 lira. Toplam 297 liraya hallettim. Şehir: Samsun.

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    izmotodaki raceblu yu yarın teslim alıyorum hayırlısı ile. valla yakından gördüklerim olarak hepsi güzel. kırmızı bence çok yakışmış, ama kırmızı bildiğin ducati kırmızısı. mat gri de güzel ama biraz sönük kalmış. benim raceblu biraz abartı. valla bu kadar cayır cayır morumtrak mavi olduğunu bilseydim bir daha düşünürdüm almadan siparişi vermeden önce.
    Lakin; her markanın özdeşleştiği bir renk vardır.
    ducati kırmızısı
    honda repsol
    suzuki mavisi
    kawasaki yeşili

yamaha da caddede kırmızı/beyaz, yarışta mavi/beyaz.
    yani o yüzden ducati monster almaya parası yetmeyen için mt-07 kırmızı olursa işte çakma ducati derler mi.. derler.. milletin ağzı torba değil ki büzesin.
    o yüzden her ne kadar biraz garip bi renk gözükse de, race blu ve deep armorun en kişilikli renkler olduğunu düşünüyorum.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Beyler Yamaha kataloğunu inceleyin. Bir çok motosiklet için Race Blu rengi koymuş adamlar. Yani Yamaha deyince akla ilk gelen renk olmasını istiyorlar sanırsam.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Tüm renkleri güzel sadece moru siyaha yakın güneş altında değilse mor olduğunu bilmeyen biri siyah sanabilir..

diversionf bunu beğendi.

No_MerCy_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600 k7 MAVİ-BEYAZ
    Motoru baya merak edenleriniz olduğunu biliyorum ama 2 gündür hastaydım motorla geze geze dahada beter oldum Öncelikle motor verdiğiniz paranın kuruşu kuruşa hak ediyor helali hoş olsun.Nasıl anlatsam bilemiyorum kesinlike sürülmesi gerek bi makine.adı üstünde zaten tork canavarı bütün viteslerde gücünü gösteriyor hatta 4. viteste patinaj çekiyor İlk motoru alacak arkadaşlar bi daha düşünsün küçümsencek makine değil ölürsünüz valla allah korusun. makine fena kaçıyor kesinlikle abs şart diyorum. arasında uçurum yok zaten bence absli alın.İlk aldığım gün 2 kere kaza atlattım 1.kaza aldığım bayi yüzünden olucaktı adamlar motoru tam toplayamamış absnin vidalarını takmamışlar yokuş aşağı biraz süratli gidiyorum ön freni bi sıktım fren yok allah dedim gittik neyseki arka frenle felan bişekilde durduk.2. kazada şehir içinde gidiyorum park halindeki araç önüme aniden atladı aha bunda kesin çarptım dedim abs sayesinde zank diye durdu motor yoksa kesin vurmuştum.Neyse ilerleyen zamanlarda daha çok şey yazarız birazda resimler konuşsun.Maşallah demeyi unutmayın

Motoru bayiden alırken videosunuda çektim

barodi, diversionf, koraykir ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Alıntı No_MerCy_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru baya merak edenleriniz olduğunu biliyorum ama 2 gündür hastaydım motorla geze geze dahada beter oldum Öncelikle motor verdiğiniz paranın kuruşu kuruşa hak ediyor helali hoş olsun.Nasıl anlatsam bilemiyorum kesinlike sürülmesi gerek bi makine.adı üstünde zaten tork canavarı bütün viteslerde gücünü gösteriyor hatta 4. viteste patinaj çekiyor İlk motoru alacak arkadaşlar bi daha düşünsün küçümsencek makine değil ölürsünüz valla allah korusun. makine fena kaçıyor kesinlikle abs şart diyorum. arasında uçurum yok zaten bence absli alın.İlk aldığım gün 2 kere kaza atlattım 1.kaza aldığım bayi yüzünden olucaktı adamlar motoru tam toplayamamış absnin vidalarını takmamışlar yokuş aşağı biraz süratli gidiyorum ön freni bi sıktım fren yok allah dedim gittik neyseki arka frenle felan bişekilde durduk.2. kazada şehir içinde gidiyorum park halindeki araç önüme aniden atladı aha bunda kesin çarptım dedim abs sayesinde zank diye durdu motor yoksa kesin vurmuştum.Neyse ilerleyen zamanlarda daha çok şey yazarız birazda resimler konuşsun.Maşallah demeyi unutmayın

http://i.hizliresim.com/LPpYj1.jpg
    http://i.hizliresim.com/6RZlOP.jpg
    http://i.hizliresim.com/zRm2PY.jpg
    http://i.hizliresim.com/VplgqZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/8nl9p7.jpg
    http://i.hizliresim.com/JLp70Q.jpg

Motoru bayiden alırken videosunuda çektim

http://www.youtube.com/watch?v=5EzdL...ature=youtu.be
    HAYIRLI OLSUN ALLAH KAZASIZ BELASIZ KULLANMANI NASIP ETSIN.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun, harika görünüyor.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Off offf offf çok güzel kazasız belasız

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Sigorta poliçesinde MT 07 modeli çıkmadı, başka bir model işaretleyip, not düşüyorlar, haberiniz olsun.

Bende aynı şekilde iki kaza atlattım hele 2 cisi inanılmaz dı adam resmen üzerime kırdı arabayı ilerde yakaladım aracın içinde kaskımı fırlattım öldürecektim adamı bide utanmadan görmedim demezmi gelde öldürme bu adamı ne şerefsiz insanlar var şu memlekette

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler