Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    hoşbuldum ) hocam nasıl bir uygulama yapıyor peki ben orjinalini saklamaktan yanayım ama uygulamayı merak ettim bir zararı varmı orjinal egsoza

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serhat ilk önce aramıza hoşgeldin. Ben egzoza çok para yatırmayı sevenlerden değilim ve tirede halil ustaya gönderdim kargo ile. Çok yüksek ses beklentin yoksa istanbul-tire komple egzozu 12 TLye gönderdim 12 TLyede geri geldi. İstersen halil usta ile görüşe bilirsin.
    hoşbuldum ) hocam nasıl bir uygulama yapıyor peki ben orjinalini saklamaktan yanayım ama uygulamayı merak ettim bir zararı varmı orjinal egsoza
    az önceki yazdığım yorumu silemedim kusura bakmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı xenopbia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler iyi günler. Ben de bu hafta MT-07 alacağım.
    Yan çantalara bakmaya başladım hemen, motora yatırınca tüm parayı çok param da kalmadı açıkcası.
    Shad'ın yan çantalarına denk geldim uygun fiyata, Shad SB44 300 TL ve SB50 400 TL. Bu çantaları kullanan oldu mu? Sabitlemek için demir vs var mı MT07 için?

Yada önerdiğiniz başka bir ürün var mı? Set olarak uygun fiyatlara gelen.
    Sabitleme demiri olmadan nasıl olur bir de onu bilemedim. Yattığımız zamanlarda çantalar kafalarına göre hareket etmez mi?
    Arka Çanta taşıyıcı demiri almak lazım. Yan çanta için ayrı demir. Ben hesap ettim çantalarla birlikte 3000 tl yi geçiyor.
    http://urun.n11.com/canta/givi-2118f...ici-P122627819

http://urun.n11.com/canta/givi-plx21...ici-P122628229

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

az önceki yazdığım yorumu silemedim kusura bakmayın

Uygulama aslında basit bir durum. Tam anlamıyla hakim olamasam da o zamanlar araştırırken katalizörün biraz genişletilmesiyle alakalı olduğunu öğrendim. Orijinal haline ise istediğin anda geri dönüş yapılabiliyor. O yüzden orijinal egzozuna bir şey olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:45 ----------

Alıntı xenopbia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler iyi günler. Ben de bu hafta MT-07 alacağım.
    Yan çantalara bakmaya başladım hemen, motora yatırınca tüm parayı çok param da kalmadı açıkcası.
    Shad'ın yan çantalarına denk geldim uygun fiyata, Shad SB44 300 TL ve SB50 400 TL. Bu çantaları kullanan oldu mu? Sabitlemek için demir vs var mı MT07 için?

Yada önerdiğiniz başka bir ürün var mı? Set olarak uygun fiyatlara gelen.
    Sabitleme demiri olmadan nasıl olur bir de onu bilemedim. Yattığımız zamanlarda çantalar kafalarına göre hareket etmez mi?
    yan çanta demiri olmadan kullanman pek mümkün değil. Alacağın çantalara göre yan çanta demiri alman gerekiyor.

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.z-dec.com/ adresinden 100 TL'ye kuyruk çantası aldım. Yarın elimde olacak. Bez yan çanta da imal ediyor, onlar da 150 TL ama kuyruk çantası elime geçtikten sonra sipariş geçmeyi düşünüyorum. Yan çanta tutucu da üretmeye başladığını söyledi, onlar da 100 TL dedi. Elime geçmediğinden kalitesi hakkında yorum yapmıyorum ama fiyatlar 300-400 TL'lik Givi kuyruk çantasından, 1000 TL'lik SW-Motech yan çantadan sonra uygun geldi. Bence olması gereken fiyatlar bunlar ama motosikletler ile ilgili her şeyde kazığa alıştığımızdan normal geliyor.

Bunlar da bana gönderdiği fotoğraflar.

http://i.hizliresim.com/by8pym.jpg

http://i.hizliresim.com/dXjDXp.jpg

Burayı Facebook'taki Masters of Torque - Yamaha MT Turkiye gurubunda gördüm.
    Eski mesajlarda geçmişti bunun konusu.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2016
    Alıntı ufkdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler arka sehpa uygun nerden alabiliriz
    Ankara da bazı motosiklet malzemesi satan yerlerde 100 tl civarında arka sehpalar mevcut. Ben Moto Tan diye bir yerden almıştım mesela, Ulusan da da vardı. Kargo seçenekleride vardır illaki.

İyi akşamlar. Motorumda Tiger TRI 780 egzoz var. Mahalleli sövmesin diye susturucu takmak istiyorum.
    Tigera mail attım, hemen gönderdiler susturucu. Bu susturucu gazı içerde tuttuğu için bana fazla yakıt sarfiyatı yada motorda başka sıkıntılara sebep olur mu?

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Sevgili mt-07 kullanicilari bir sorum olacak sizlere. Bayide sifir fiyati 26400 olan motorda indirim beklemeli miyiz? Daha once sifir alanlara indirim yapildi mi? Tesekkurler.

Motosikleti
    MT-07
    Evet ben 400 lira gibi bir indirim yaptırmayı başardım (gerçi takozlardan neredeyse 100 lira geçirdiler orası ayrı).
    french press bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Alıntı fstx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ben 400 lira gibi bir indirim yaptırmayı başardım (gerçi takozlardan neredeyse 100 lira geçirdiler orası ayrı).
    Tesekkurler cevap icin. Bir cift koruma takozu ve radyator koruma icin ne kadar odediniz acaba?

Motosikleti
    MT-07
    hocam ankarada iyi bir el yapımı egsozcu arıyorum halen varmı bileniniz )

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler cevap icin. Bir cift koruma takozu ve radyator koruma icin ne kadar odediniz acaba?
    Sadece yan koruma takozlarını 200 liraya aldım (dolar 3'lere yeni gelmiş iken). İnternetten çok daha uygun fiyatlısını bulmak mümkün, aynı zamanda daha pahalısını da bulmak mümkün. Benimkiler 200 lira edecek gibi gelmiyor gözüme. Radyatör koruma bayide bitmişti onu alamadım. Gelecek bahara istediğim gibi bulabilirsem alacağım. Hatırladığım kadarıyla radyatör korumaya 80-100 lira arası fiyat çekmişlerdi. Yine onun da daha uygun fiyatlısını internette bulmak mümkün.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2016
    Sevgili mt-07 kullanicilari bir sorum olacak sizlere. Bayide sifir fiyati 26400 olan motorda indirim beklemeli miyiz? Daha once sifir alanlara indirim yapildi mi? Tesekkurler.
    Ben alırken geçen seneki fiyatı üzerinden 850 tl cıvarında indirimle aldım, takoz filan gibi seyleri bayiden almadığım için ekstra bir masrafı olmadı.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Alıntı Başar Dimez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben alırken geçen seneki fiyatı üzerinden 850 tl cıvarında indirimle aldım, takoz filan gibi seyleri bayiden almadığım için ekstra bir masrafı olmadı.
    850 lira indirim gayet guzelmis. 26000 duz istiyorlar nakitte. Aslinda transalp 700 lere bakiyordum. Ancak 6-7 yasinda makinalara 24-25 bin isteniyor. Sifiri uretilmiyor. Caydim gibi. Bana cok pahali geldi. Su an mt-07 fiyatiyla mantikli duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Son bir sorum daha var arkadaşlar. Önceki sayfalarda stock lastik olarak hem battlax hem de michelin pr3 den bahsedilmiş. 2016 model motor alan arkadaşların lastikleri ne markadır acaba? Şansa kalmış bir durum mu var hala yoksa tamamı aynı marka lastikle mi çıkıyor? Teşekkürler.

Motosikleti
    MT-07
    Son bir sorum daha var arkadaşlar. Önceki sayfalarda stock lastik olarak hem battlax hem de michelin pr3 den bahsedilmiş. 2016 model motor alan arkadaşların lastikleri ne markadır acaba? Şansa kalmış bir durum mu var hala yoksa tamamı aynı marka lastikle mi çıkıyor? Teşekkürler.
    Rastgele hocam o, ABS'lilerin hem battlax hem pr3 olanları var aynı şekilde ABS'sizlerin de. Ben bayideki son ABS'liyi aldığımdan sadece üzerinde battlax olan kalmıştı. Genel kanı PR3 battlax olanlara göre çok daha iyi ama battlax da çok kötü değil.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Rastgele hocam o, ABS'lilerin hem battlax hem pr3 olanları var aynı şekilde ABS'sizlerin de. Ben bayideki son ABS'liyi aldığımdan sadece üzerinde battlax olan kalmıştı. Genel kanı PR3 battlax olanlara göre çok daha iyi ama battlax da çok kötü değil.
    fstx;
    cevaplar için çok teşekkürler. Birkaç bayi ile görüştüm. Genel kanı fuardan sonra 2017 modellerin 28-29000 civarında satılacağı yönünde. Bu arada yabancıların incelemelerinde battlaxdan çok şikayet edilmemiş ama bizim forumda şikayet eden çok, beğenen de var gerçi. Belki bizim ülkenin asfaltı ile alakalıdır. Teşekkürler tekrar.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Arkadaşlar yakında aranıza katılmak üzereyim. Mat gri 2016 model absli bir mt07 için anlaştım bayi ile. Teslim aldığımda fotograf da atmaya çalışacağım. Bayiden çıkarmadan radyatör koruma almayı düşünüyorum. Koruma takozu serviste var. Öneriniz var mı radyatör koruma için. Petek tarzı sık aralıklı birşey bulabilir miyim? Teşekkürler.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yakında aranıza katılmak üzereyim. Mat gri 2016 model absli bir mt07 için anlaştım bayi ile. Teslim aldığımda fotograf da atmaya çalışacağım. Bayiden çıkarmadan radyatör koruma almayı düşünüyorum. Koruma takozu serviste var. Öneriniz var mı radyatör koruma için. Petek tarzı sık aralıklı birşey bulabilir miyim? Teşekkürler.
    Radyatör koruma çok gerekli bişey değil bence.
    Oraya taş atma ihtimali çok düşük. Aksine alacağın sık petekli koruma soğumayı geciktirecektir.
    Yazın fan açıp duracak alet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:00 ----------

Bu arada bişeyde ben sormak istiyorum.
    Motoru ilk çalıştırıp bindiğimde tümseklerden geçerken amortisörden cıyk cıyk sesler geliyor.
    Sanki içinde fare var. Belli bi süre sonra bu ses kesiliyor neden olabilir fikri olan varmı?

Motosikleti
    MT-07
    @french press şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Sınırsız eğlence ve özgürlüğün adı olan MT-07'ne biran önce kavuşman dileğinle.

Benim şahsi fikrim radyatör koruma, aynı koruma takozları gibi en gerekli aksesuarlardan biri. Ben motoru şehir dışından alıp getirirken bir taş sıçramış ve neredeyse gözle görülmeyen bir ezik oluşturmuş radyatörde. Yani olmaz dememek lazım ne zaman olacağı belli olmuyor. Ayrıca radyatöre bir şey olursa çok ucuz bir parça da değil korumaya kıyasla. Ki mat-gri gibi koyu renklerde bembeyaz radyatör çok kötü gözüküyor.

Bende düzgün bir koruma arıyorum ama hala bulamadım. Örneğin yurtdışında satılan Evotech'ler baya kaliteli ve güzel duruyor:

MT 07'ye radyatör koruma mutlaka gerekir. Bizim bir arkadaşımıza da taş geldi ve delindi radyatör. Bende de koruma var ve sıcak bir iklimde yaşamama rağmen 40 derece üstü hariç yazın devamlı fan açtığı olmadı.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    @french press şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Sınırsız eğlence ve özgürlüğün adı olan MT-07'ne biran önce kavuşman dileğinle.

Benim şahsi fikrim radyatör koruma, aynı koruma takozları gibi en gerekli aksesuarlardan biri. Ben motoru şehir dışından alıp getirirken bir taş sıçramış ve neredeyse gözle görülmeyen bir ezik oluşturmuş radyatörde. Yani olmaz dememek lazım ne zaman olacağı belli olmuyor. Ayrıca radyatöre bir şey olursa çok ucuz bir parça da değil korumaya kıyasla. Ki mat-gri gibi koyu renklerde bembeyaz radyatör çok kötü gözüküyor.

Bende düzgün bir koruma arıyorum ama hala bulamadım. Örneğin yurtdışında satılan Evotech'ler baya kaliteli ve güzel duruyor:

http://i1077.photobucket.com/albums/...psp5hwdo6k.jpg
    fstx; teşekkür ederim cevap ve iyi dilekleriniz için. Fotografını ekleyemiyorum ama bir adet radyatör koruma edindim, motoru bayiden çıkarmadan önce taktıracağım. Sizin fotograftaki gibi sık aralıklı değil, ama çok geniş aralıklı da değil. İş görür diye düşünüyorum. n11 adlı siteden aldım, 94 lira.
    “Falsehood flies, and truth comes limping after it" J.S.
    "A lie can travel half way around the world while the truth is putting on its shoes" M.T.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler