Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07 Adayı
    arkadaşlar merhaba
    bende mt-07 ailesine katılmak istiyorum. bi motosiklet buldum ancak bulunduğum şehirde değil. sandıklama işi de yok. nasıl gönderebilirler bana yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    Alıntı davshan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    bende mt-07 ailesine katılmak istiyorum. bi motosiklet buldum ancak bulunduğum şehirde değil. sandıklama işi de yok. nasıl gönderebilirler bana yardımlarınızı bekliyorum.
    Bayiden aliyorsan ucret karsiliginda kapina kadar getirebiliyorlar. Benimki bu sekilde geldi. Öbür turlu lojistik firmasina falan verip de gonderebilirler ama ne kadar guvenli gelir bilmem.

Mr.Kowalski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sahbazomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben mesela şimdi gitsem bayiye desem; 'ben motor istiyorum'. ne vakit alırım motorumu? yani yazın ortası için de mi şimdi sipariş vermek lazım :D
    şöyle bi cevap verecek:

- haziran başı gibi ya da sonu gibi ama en geç temmuz sonu elinizde..

sahbazomer bunu beğendi.

ondokuzüçikibindört

misfortunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS Beyaz
    teşekkür ederim herkese kazasız belasız sürüşler tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Mt 07
    Arkadaşlar 2 inçi parti alacak arkadaşlar zamdan etkilenecek mi bilgisi olan

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Alıntı Ahmet6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etkilenecek yada ben etkileniyorum sadece. Ağzın ne kadar laf yapar bilmiyorum ama bana dediği vereyim kaporanı sırada bekleyen çok kişi var istersen. Maalesef ne diyeceğimi bilemedim, orta yolu bulduk yarı yarıya diyerekten.

armağan** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt-07 racing red
    Alıntı Ahmet6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen beni etkilemedi sanirim bayilerle alakali bir durum

Motosikleti
    xmax 250
    Beyler,
    Kullanicilara sormak istiyorum, herhangi bir şikayetiniz var mı motordan? Motordan gelen bir ses falan oldu mu beklenilen dışında?

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı madsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler,
    Kullanicilara sormak istiyorum, herhangi bir şikayetiniz var mı motordan? Motordan gelen bir ses falan oldu mu beklenilen dışında?
    Benim şikayetim aynalar sadece aslında görmek istediğimi görüyorum ama yine de %70 den daha fazla görmek isterdim uzatmayla falan halledilebilir...

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Beyler,
    Zincirden gelen şıngırdamanın dışında farklı bi ses dikkatimi çekmedi, 270 derecelik kraktan sanırım biraz titreşim var ama rahatsız etmiyor.

Birde çok dikkat çekiyor. kırmızı ışıklarda bişey soran illaki oluyor :D

Motosikleti
    xmax 250
    Alıntı doziz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim şikayetim aynalar sadece aslında görmek istediğimi görüyorum ama yine de %70 den daha fazla görmek isterdim uzatmayla falan halledilebilir...
    aynalar evet malesef yetersiz. mondial kullanırken bile arkamdakini görebiliyordum, bunda kafamı hareket ettirmem gerekiyor bazen. bizim ceketler mi büyük acaba.

Alıntı motokovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirden gelen şıngırdamanın dışında farklı bi ses dikkatimi çekmedi, 270 derecelik kraktan sanırım biraz titreşim var ama rahatsız etmiyor.

Birde çok dikkat çekiyor. kırmızı ışıklarda bişey soran illaki oluyor :D
    Ben cumartesi günü riva ve şile gezdim, motordan ince bir trrrr'lama geliyor. nasil tarif edeceğimi bilemedim. Yani gaz açıkken ses yok, gazı bıraktığımda geliyor. Zincir değil sanki, çünkü zincirin sesini ayırt edebiliyorum. Servise götürdüm ben de gezdikten sonra, sorayım dedim. O sesler zamanla kaybolur şimdi olur falan dedi, pek sallamadılar gibime geldi.

Hani mesela yakınınızda duvar varsa yol boyunca, duvardan yansıyan sesi duyarsınız ya, o zaman daha net anlaşılıyor sanki, gazı verirken sorun yok, gazı bırakınca bir trrrr'lama. anlamadım gitti. kafama takılıyor sürekli.

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    aynalar evet malesef yetersiz. mondial kullanırken bile arkamdakini görebiliyordum, bunda kafamı hareket ettirmem gerekiyor bazen. bizim ceketler mi büyük acaba.

Ben cumartesi günü riva ve şile gezdim, motordan ince bir trrrr'lama geliyor. nasil tarif edeceğimi bilemedim. Yani gaz açıkken ses yok, gazı bıraktığımda geliyor. Zincir değil sanki, çünkü zincirin sesini ayırt edebiliyorum. Servise götürdüm ben de gezdikten sonra, sorayım dedim. O sesler zamanla kaybolur şimdi olur falan dedi, pek sallamadılar gibime geldi.

Hani mesela yakınınızda duvar varsa yol boyunca, duvardan yansıyan sesi duyarsınız ya, o zaman daha net anlaşılıyor sanki, gazı verirken sorun yok, gazı bırakınca bir trrrr'lama. anlamadım gitti. kafama takılıyor sürekli.
    deneyeceğim ama bana sorarsan rölantide yada gazı açtığında gelen bir ses değilse kafaya takılacak bişey olmayabilir

Motosikleti
    2014 honda cbr600rr c-abs
    Bugün otoparka bıraktığımda bende o sesi duydum kaç km desin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Hani mesela yakınınızda duvar varsa yol boyunca, duvardan yansıyan sesi duyarsınız ya, o zaman daha net anlaşılıyor sanki, gazı verirken sorun yok, gazı bırakınca bir trrrr'lama. anlamadım gitti. kafama takılıyor sürekli.[/QUOTE]

Kapalı özel otoparka bırakıyorum kaskı çıkardım aynı sesi bende duydum sabah tekrar bi bakıcam
    Sen kaç km yaptın?

Motosikleti
    xmax 250
    Alıntı hrnasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı özel otoparka bırakıyorum kaskı çıkardım aynı sesi bende duydum sabah tekrar bi bakıcam
    Sen kaç km yaptın?
    300 civarı. başka motorda buna benzer bişey duyduğumda subap ayarı demişlerdi. sıfır motor, ne subapı ne ayarı? tamam rodaj yapıyoruz basmıyoruz falan ama, bastığım zamanlar da oldu ne yalan söyleyeyim.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Zincir sesi için ipone zincir yağı kullanmanızı tavsiye ederim, diğer zincir yağlarını da denedim ama bu farklı, sesi %80 oranında azalttı. Motorun sağ bloğu altında, egzozun üst tarafında, soğutma suyu devirdaim parçasının bloğa bağlandığı yerden çok az bir yağ sızıntısı tespit ettim, damlama falan yok, yüzeysel bir yağ vardı, acaba yoldan sıçrayan yağ mı dedim, sildim ama tekrar oldu, blok üzerinde alyen anahtarla sıkılan vidaların 3 veya 4 tanesinin gevşek olduğunu farkettim, sıkıştırdım ve şu an sorun yok gibi duruyor. 1200 km deyim, egzoz sesi biraz daha toklaştı. Şimdilik izlenimlerim bu kadar.

Motosikleti
    Benim de 320 km tesadüf olduğunu sanmıyorum yarında takip edip farklılık olmaz ise servise uğramalı. Köprü yolunda 160 km hıza çıktım fakat sıkıştırmadan çok nadir 7000 devire çıkmışımdır sebebi bu olabilirmi? Yarın sabah çalıştırdığımda ses yok ise 5000 deviri geçmeden iş yerinde otoparkta kontrol eder tekrar yazarım

Motosikleti
    xmax 250
    Alıntı xdanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir sesi için ipone zincir yağı kullanmanızı tavsiye ederim, diğer zincir yağlarını da denedim ama bu farklı, sesi %80 oranında azalttı. Motorun sağ bloğu altında, egzozun üst tarafında, soğutma suyu devirdaim parçasının bloğa bağlandığı yerden çok az bir yağ sızıntısı tespit ettim, damlama falan yok, yüzeysel bir yağ vardı, acaba yoldan sıçrayan yağ mı dedim, sildim ama tekrar oldu, blok üzerinde alyen anahtarla sıkılan vidaların 3 veya 4 tanesinin gevşek olduğunu farkettim, sıkıştırdım ve şu an sorun yok gibi duruyor. 1200 km deyim, egzoz sesi biraz daha toklaştı. Şimdilik izlenimlerim bu kadar.
    zincir yağı spreyini aldım, ama henüz kullanmadım, dediğiniz gibi uygulayacağım. Bahsettiğim ses sizin motorunuzda da mı vardı?

Alıntı hrnasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de 320 km tesadüf olduğunu sanmıyorum yarında takip edip farklılık olmaz ise servise uğramalı
    abi farkettin dimi ince bir trrrr sesi, sürdükçe, motorun normal sesine alıştıkça farkediyorsun. Ben kızıltoprak mototr ye sormuştum, zamanla gider o dediler ama bilemedim işte.

Motosikleti
    zincir yağı spreyini aldım, ama henüz kullanmadım, dediğiniz gibi uygulayacağım. Bahsettiğim ses sizin motorunuzda da mı vardı?

abi farkettin dimi ince bir trrrr sesi, sürdükçe, motorun normal sesine alıştıkça farkediyorsun. Ben kızıltoprak mototr ye sormuştum, zamanla gider o dediler ama bilemedim işte.

Bugün farkettim ilk defa yarında gözlemleyip paylaşırım burdan aynen söylediğin gibi rolantide tırrr sesi
    madsky bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07

Gazı kesip, motoru kompresyona bırakınca gelen sesi diyorsan evet var ama bana garip gelmedi, yüksek torkun etkisi diye düşündüm. Ha bir de vites küçültürken devri iyi ayarlayın, yine tork etkisiyle teker kilitlemesi yapıyor ama kontrol edilebilir düzeyde hissettiriyor, zamanla alışılıyor, yağmurlu havalarda tehlike arz edebilir. Bakımdan sonra gaz kolunu daha cömert kullanmaya başladığınızda da dikkatli olun, arka tekerde ciddi bir güç var, S çizerek kalkmanıza sebep oluyor, 4. vitese geçişte dahi ani gaz açtığınızda ön tekeri kaldırabiliyorsunuz; bunu yapın, çok şekil oluyor gibisinden anlamayın sakın, dikkatli olun, makine tahmin edilenden de çılgın.
    madsky bunu beğendi.

Merhabalar,

Bende birçoğunuz gibi MT 07 almayı planlayanlardanım. Yarın öbürgün İstanbul'daki bayilere bir uğramayı düşünüyorum. Yalnız merak ettiğim bir durum var. Bayilere kapora bırakan arkadaşlar, ne kadar bıraktınız sıraya girmek için? Bu işin bir raconu var mıdır

Herkese kazasız, belasız sürüşler
    xismailaydin bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler