Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    arkadaşlar cb forumu ruhsuz oldugundan buraya yazayım dedim. motora uygun fiyatlı bi egzos takmak istiyorum Tiger var aklımda slip alırsam tam katalizörün başladıgı yerden kesilecek galiba dimi egzos başka bi çare yok galiba yada direk ful sistem

bu arada virajı cok güzel makinanın bana öyle geldi yani 1 yıllık motor daha 4 bin km de dayım binmeyince bana kalıyor
    orjinal lastikler R25 in üzerindeki irc ler gibi ısınsada güven vermiyo
    ama yinede virajı güzel motorun lastigin dibini görebildim
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı TORETTO666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgin için teşekkür ederim... motorsiklet el kitapçığını önceden indirip okuma iyi bir fikirmiş bende şimdi cbr 650f indirip okuyacağım...

ayrıca ben sorduğum soru dışında tartışmaya girmiyorum bu motoru alırsın almazsın sana kalmış birşey ben bu motorla uzun yola çıktığımda 1500 km yaparım (nazilli - şırnak arası 1572 km)... daha iyi motorları karşınızdakine sunarkende sadece motor alarak değil tüm firma olarak düşünün bunun her binde yağ değişimi her 5bin ve katlarında servis bakımı ki türkiye cumhuriyetinde kawasaki ve suzuki servisleri pahalı ki ben bunu aydınlı olarak söylüyorum birde bunu istanbulu ankarası yani kısacası büyükşehiri var...

https://honda.com.tr/App_Assets/Mode...b79b201d84.jpg

[video]https://honda.com.tr/App_Assets/Mode...b79b201d84.jpg[/url]
    hocam 2013 ninja 300 e periyodik bakım için 500 lira istediler. yağ,yağ filtresi, hava filtresi ve bujiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    650 f grubu aralarinda para toplayip Shamy`i topuklarindan vurduracaklar gibime geliyor

Pulsar fan clup da ayni seyi Mengu`ye yapacak diye dusunuyordum bi ara
    Shamy bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 f grubu aralarinda para toplayip Shamy`i topuklarindan vurduracaklar gibime geliyor

Sesli güldüm
    çok iyiydi

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

zor iş o adam yürüyen cephanelik bir kaç silahı var diye biliyorum
    Shamy bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Merhaba arkadaşlar nihayet bende bugun araniza katildim 2016 special kirmizi rengiyle. 6000 deviri gecmeden 200 km yol yaptim ve 200 km 150 km sini honda cbr 250r ile beraber yaptik sirf yakit denemesi yapip aradaki farki olcelim dedik 150 km aradaki benzindeki fark 6 tl idi neredeyse ayni yakmislar. Bunun yaninda herkes soyledigi onden gelen cizirti bende de var, tam noktasal yerini cozemedim, cozum ureten biri varsa paylasirsa sevinirim. Bunun yaninda cok rahat motor, honda 600rr ve yamaha r6 dan daha rahat daha guzel kullaniliyor hatta 250 cbr den bile daha rahat ve kolay kullaniliyor. Simdilik yorumlarim bunlar. Uzerindeki lastikte dunlop un ve radial.

Motosikleti
    CB650F
    Katalizörü kestirerek işlem yapacaksanız bence çıkma bir eksoz bulun motor kesinlikle tork kaybı yaşayacak ve yakit tüketiminde artış olacaktır,full sistem yoshimura,akrapovic gibi eksozlar ince fabrika ayarlarından geçtiği için bu kayıplar minumum düzeye inecektir.Full sistem değişen akrapovic motorunuzun garantisini bozmaz çünkü yamaha larda olduğu gibi honda da akrapovic le anlaşmalıdır.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Mhb arkadaşlar .Z 800 ' ümü satıp bazzı arkadaşlarının kötü eleştiride bulunmasına rağman bende CBR 650 F sahibi oldumhiçte pişman olmadım
    İLK İZLENİMLERİMİ AKTARYIM Z 800 A YA GÖRE
    Yaklaşık 500 km yol yaptım Ankara Bursa arası.Ankaradan aldığımda depoyu fulledin içinde 4-5 lt kadar vardı sanırım 55 liraya doldu .bazı noktalar hariç radar olma düşüncesiyle hızımı kestim onun dışında 180 -240 km hız la ESKİŞEHİR girişinde son kademedeki benzin bitiş uyarısı yanıp sonmeye başladı 230 km falan yoll yapmışın tekrar fulledim 120 -160 km hız ile Bursaya geldim göstergede hala 2 tırnak duruyor Z 800 göre oldukça iyi sanırım. Bazı arkadaşların grenajlardan acayıp seslerin geldiğini okuduğum için özellikle dikkat ettim ,evet biraz ses var ama abartıkları kadar değilmiş ben hiçte rahatsız olmadım. 160 km hıza kadar Z800 daha güzel ani kalmlası makas atmak için z hiç düşündürmüyordu korkmadan aralara girebiliyordum belki 650 f te yeni olduğum alışma modundan dolayı Z 800 İLE GİRDİĞİM ARAKLARA GİREMEDİĞİM OLDU
    Yalnız 160 tan sonra cbr 650 grenaj farkını koyuyor OH BE DEDİRTTİ BANA 230 240 TA OLDUĞUMU Hissettirmiyor bile özlemişim rüzgarsız basmayı
    Arka fren hiisine alışamadım onuda ekliyeyim ,az gibime geldi .ön frenler çok hoşuma gitti.
    EĞER ben şehir içi gazlarım genelde 160-180 basarım derseniz Z 800 bençe 650 nin bi tık üstünde 650 kötümü diye soran olursa :hayır bana yeterli geldi başkasını bilemem.
    Z de yoşimura eksoz vardı sesine hastaydım 650 f te TIGER var yoşiye göre uzun yolda hiç beyenmedim kulaklık takmadan kafa şişiriyor YOŞİ TAM TERSİ Düşük hızda kükrüyor basınca vızıldıyor ,tiger düşük hızda fısıldıyor gazlayınca beynine sesleniyor sanki

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mhb arkadaşlar .Z 800 ' ümü satıp bazzı arkadaşlarının kötü eleştiride bulunmasına rağman bende CBR 650 F sahibi oldumhiçte pişman olmadım
    İLK İZLENİMLERİMİ AKTARYIM Z 800 A YA GÖRE
    Yaklaşık 500 km yol yaptım Ankara Bursa arası.Ankaradan aldığımda depoyu fulledin içinde 4-5 lt kadar vardı sanırım 55 liraya doldu .bazı noktalar hariç radar olma düşüncesiyle hızımı kestim onun dışında 180 -240 km hız la ESKİŞEHİR girişinde son kademedeki benzin bitiş uyarısı yanıp sonmeye başladı 230 km falan yoll yapmışın tekrar fulledim 120 -160 km hız ile Bursaya geldim göstergede hala 2 tırnak duruyor Z 800 göre oldukça iyi sanırım. Bazı arkadaşların grenajlardan acayıp seslerin geldiğini okuduğum için özellikle dikkat ettim ,evet biraz ses var ama abartıkları kadar değilmiş ben hiçte rahatsız olmadım. 160 km hıza kadar Z800 daha güzel ani kalmlası makas atmak için z hiç düşündürmüyordu korkmadan aralara girebiliyordum belki 650 f te yeni olduğum alışma modundan dolayı Z 800 İLE GİRDİĞİM ARAKLARA GİREMEDİĞİM OLDU
    Yalnız 160 tan sonra cbr 650 grenaj farkını koyuyor OH BE DEDİRTTİ BANA 230 240 TA OLDUĞUMU Hissettirmiyor bile özlemişim rüzgarsız basmayı
    Arka fren hiisine alışamadım onuda ekliyeyim ,az gibime geldi .ön frenler çok hoşuma gitti.
    EĞER ben şehir içi gazlarım genelde 160-180 basarım derseniz Z 800 bençe 650 nin bi tık üstünde 650 kötümü diye soran olursa :hayır bana yeterli geldi başkasını bilemem.
    Z de yoşimura eksoz vardı sesine hastaydım 650 f te TIGER var yoşiye göre uzun yolda hiç beyenmedim kulaklık takmadan kafa şişiriyor YOŞİ TAM TERSİ Düşük hızda kükrüyor basınca vızıldıyor ,tiger düşük hızda fısıldıyor gazlayınca beynine sesleniyor sanki
    z800 tork ve beygir olarak yüksek fakat. z800 hp (113)yi 10200 de torku(83) 8300 de veriyor. 650f ise 11000 hp(87), 8000 de tork(63) Kullanıma alışınca çok fark olmaycaktır.

edit: işletim masrafları, grenaj, yakıt farkı görmezden getircektir diyelim

Motosikleti
    CB650F
    Buda bizim reyis... eksoz ve kısa plakalık nasipse yaza gençler

CEL1KYELEK bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Merhaba arkadaşlar bir kaç konuda bilginize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.
    1. Yeni aldığım motoruma ilk 1000 km bakımında hangi yağı veya yağ nosunu koydurtmam gerekir. Su an bulunduğum ilde hondanın 10w30 ve castrolun power1 10w50 yağı var, bu yağlar motora uygunmudur eger uygun degılse hangi marka hangi değerde ve kaç lt yağ gerekır, kendim tedarik edip servise getirmem için?
    2. motorda hararet değerini gösteren cubuksal veya rakamsal bir değer yok, motorun hararet değerini nasıl anlıyacagız?
    3.önden gelen dusuk devirdeki cızırtının sebebını anlıyan ve cozum ureten arkadaşlar var mı var ıse cozumu konusunda yardımcı olabılırler mi?
    4. bu konuların dışında motor hakkında tavsiye edeceğiniz bilgiler varsa paylaşırsanız sevınırım. şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    1- fabrikanin orjinal yag numarasini kullan her zaman, motor 0km , Ayrica yeni motorlarin tumunde artik daha az yag kapasitesi var, yag kanallari daha ince, pompalar daha hassas. İnce yağ kullanmak sarttir. Fabrika 10-30 diyorsa hava cok sicak ise max 10-40 koy, aslinda onu bile tavsiye etmem ama bulamazsan yada cok sicakta koyulabilir. Sakin 10-50 koyma hava sicak diyen cahil ustalarin servislerin lafina bakip, onlarin kafalari eskide kaldi senin motorun 90 li yillarin zzr600 u degil artik. Bosluklu, 4 litre yag alan.

2- hararet gostergesi yok, zaten genelde haraetsiz calisan bir makina sehir ici sikisik trafikte bile duzgun kullandinmi fan actiramazsin 600ss lar gibi degil yani. Bende fan bile birkac kez acti sadece, o kadar sakin bir makinadir. Ha olsaydi kotu olmazdi ama cokta elzem degil hararet gostergesi zaten kolay kolay fan actiramayacaksin ugras gerekir.

3-grenajlari 3 kere komple soydum,farlara kadar, gosterge tablosuna kadar soktum, btun civatalari somunlari boyayla isaretleyip tek tek siktim, yataklama yaptim zirildayabilecek yerlere, epoksi ilr, yine bir avuc rondela civata ve lastik kullandim, 1 tam cember 3m cift tarafli bant kullandim yapilabilecek herseyi yaptim, kafayi kiriyordum, ama o zirilti 1 hafta sonra yine geldi, sakin ugrasma cozulmuyor, duymamazliktan gel.

5- arka susupansiyonu sertlestir, ayardan 5 ci kademeye al, on suspansiyon icin ileride bir yay takimi almak isteyeceksin cok cabuk birakiyor kendini onu ileride konusuruz, hyperpro 95kg yay seti ve orta sert yagini tavsiye ederim ozellikle.
    Birde alabilirsen lastikten sonra direksiyon amortisoru, cunku yuksek suratte on taraf bosalmaya basliyor, kasisli yollardan gecerken cirpmaya cok meyili.

Onun harici rahat, ekonomik, hararet yapmayan tam bir gezi motorun olmus, sehir icinde ybr gibi kivrak bir motordur, gule gule kullan.
    ismo61 bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Epey bir inceledim bu makinayı.
    Mevcut Mt-7 ile pek bir fark göremedim.
    Hatta mt7 nin frenleri daha bir etkili, ivmelenme, ara hızlanmalar, yakıt ne bileyim heves ettim ama elimdeki motor sanki daha iyi gibi geldi bana.

Var mı MT7 den buna geçen görüşlerini almak isterim.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    2006 cbr 600 f silver/black
    Herkese selamlar,
    Çok severek kullandığım ve kullandığım süre zarfı boyunca en ufak bir problem yaşamadığım 2015 model CBR 650f tri color motorsikletimi sıfır bir araç alacağımdan satıyorum. Gönül isterdi ki arabamı satmam yeterli olsun ancak maalesef cbr 650 f den de ayrılmak zorundayım. Bu yazı motorsikletsiz geçirmek zorunda kalacak olsam da inşallah önümüzdeki yaz yine bir cbr 650f ile görüşmek dileğiyle Araç alımım için aciliyet teşkil ettiğinden ekstraları(Yetkili Servis Garantili GPR Full System Egzoz, Koruma Takozu, Yan Tank Pad ) olmasına rağmen fiyatı uygun tuttum. Şimdiden alıcısına hayırlı olmasını diliyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89712538/detay

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Epey bir inceledim bu makinayı.
    Mevcut Mt-7 ile pek bir fark göremedim.
    Hatta mt7 nin frenleri daha bir etkili, ivmelenme, ara hızlanmalar, yakıt ne bileyim heves ettim ama elimdeki motor sanki daha iyi gibi geldi bana.

Var mı MT7 den buna geçen görüşlerini almak isterim.
    650f modeli orta siklet sınıfın da fark yaratmak için piyasaya sürüldü ve bence başarılıda oldu gerek kararlı şasesi,parça kalitesi ve 4 silindirli olup 07 serisinden daha az yakan motoruyla daha üstün bir hali var,mt07 daha hafif ve çift silindirli oluşuyla daha çabuk ivmelenme göstermesi gayet normal frenleri nasıldır bilmiyorum ama piyasada o kadar çok kazalı mt07 var ki ve çoğunun kazası kafalama olmuş bu durum duramamaktan ve dengesiz hızlanmaktan kaynaklanıyor.
    Yamaha yaparsa kaliteli motor yapar ama ucuza motor da satmayan bir firmadır.Günümüz vergi dilimleri,döviz durumları hesaba katılırsa mt07 gerçekten çok ucuz bir motor ve ucuz etin yahnisi yavan olur.

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Merhaba arkadaşlar acil bir sorum olacak yardımcı olurmusunuz luften? Motorumu 1000 km bakımına sokacagım ve servisin elınde 10w30 yağ olarak hondanın kendi yağı var honda10w30 sizce bunu servis kullansa bir sakıncası olur mu bu yagın kalıtesı nasıldır? Eğer ki kullanma, kalıtesi iyi değil diyorsanız hangi marka yagı onerırsınız?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    O yağ ile 4 yil garanti veriyorlar,ayrica motorun ilk dolum yagidir ve orjinal uag numarasi 10-30 dur, sizce zarari olurmu? Mantik yurutup oyle soru sorun bence.

4 silindirli 600+ cc motor sahibinin boyle sorular sormasida cok abes, bu motora gelene kadar cok motor binip tecrubelenip bu yag konularini yalayip yutmus olmaniz lazim

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yağ ile 4 yil garanti veriyorlar,ayrica motorun ilk dolum yagidir ve orjinal uag numarasi 10-30 dur, sizce zarari olurmu? Mantik yurutup oyle soru sorun bence.

4 silindirli 600+ cc motor sahibinin boyle sorular sormasida cok abes, bu motora gelene kadar cok motor binip tecrubelenip bu yag konularini yalayip yutmus olmaniz lazim
    Orjinal yag numarasinin 10w30 oldugunu biliyorun kitapcigi sirf bu yuzden ozellikle okudum. Bu soruyu motorumu sevdigimden ve bilinli bir kullanici oldugumdan sorma gereksinimi duydum. İpone, shell, motul, castrol ve hondanin orjinal yagi tavsiye almak istedim bunun yaninda hondanin orjinal yagi varken neden ipone yag alip servise giden ve bu yagi koyduran oluyor? Ayrica yorumlayip yardimci olmaya calistiginiz icin tesekkurler.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal yag numarasinin 10w30 oldugunu biliyorun kitapcigi sirf bu yuzden ozellikle okudum. Bu soruyu motorumu sevdigimden ve bilinli bir kullanici oldugumdan sorma gereksinimi duydum. İpone, shell, motul, castrol ve hondanin orjinal yagi tavsiye almak istedim bunun yaninda hondanin orjinal yagi varken neden ipone yag alip servise giden ve bu yagi koyduran oluyor? Ayrica yorumlayip yardimci olmaya calistiginiz icin tesekkurler.
    Ben 1.000 bakımın da hondanın kendi yağını koydurdum ancak servisin 10-30 motul yağ sattığının da farkına varınca 3.000 km de motul yağ ile değiştirdim şimdi 6.000 bakımına girecek 6.000 bakımında da motul koydurucam,hondanın yağına pek güvenmedim şahsen paketi bile çok özensiz duruyordu ve yağı tam sentetik değil.

Ne Yamaha nede Honda nede başka bir marka,bu firmalar yağ markaları ile anlaşıp kendi markaları adı altında ürün satıyorlar hiçbirinin kimya fabrikası yoktur.Güvenmediğiniz marka varsa ve içinize sinmiyorsa hiç bulaşmayın derim.

Motosikleti
    2006 cbr 600 f silver/black
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar acil bir sorum olacak yardımcı olurmusunuz luften? Motorumu 1000 km bakımına sokacagım ve servisin elınde 10w30 yağ olarak hondanın kendi yağı var honda10w30 sizce bunu servis kullansa bir sakıncası olur mu bu yagın kalıtesı nasıldır? Eğer ki kullanma, kalıtesi iyi değil diyorsanız hangi marka yagı onerırsınız?
    ismo61 selam,
    Serviste bulunan hondanın yağı tam sentetik bir yağ değil. Bu nedenle kullanmanı tavsiye etmem. Tam sentetik olmayan yağ özellikle 10w30 ince bir yağ olduğundan özellikle yaz aylarında eksilmeye neden olacaktır. Bunun yerine tam sentetik 10w40 ya da 10w50 tam sentetik yaplarıda kullanmanı tavsiye etmiyorum bu durumdada yağ kalın olduğundan motorun çalışması az da olsa sarsıntılı olacaktır. Tam sentetik olarak 10w30 da önerebileceğim yağ çeşitleri iphone ve motul markalarının performans motorları için ürettiği 10w30 yağlardır. Özellikle motul un 7100 model 10w30 performans motorları için üretilen yağı çok kalitelidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Selamlar,
    Sıfır alacağım aracın teslim tarihi yaklaştığından tricolor cbr 650f motorsikletimi çok makul bir fiyata çektim. Bu fiyat çok kısa bir süre için geçerlidir. Performans egzozlu ya da orjinal egzozlu şekilde fiyat verebilirim. Motorsikletime güveniyorum. Dilediğiniz servise ve ustaya gösterebilirsiniz.Bu fiyata bu temizlikte bulmak imkansız 9 aylık motor ve sıfırından 7 bin TL uyguna veriyorum. Bu süre zarfında satamazsam kullanmaya devam edeceğim. Ciddi alıcı arkadaşlar ilanda ki telefon numarasından beni arayarak bilgi alabilirler.
    Sahibinden İlan No:289712538

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...89712538/detay
    ismo61 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)