Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    crf450 mi drz 400 mu yoksa ktm 450 exc kasasımı daha cok yakısır diyorsun da bence hangisine ulaşılabiliyorsan ondan olsun çünkü çizgileri aynı sıcaklığı aynı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    suan icin 3 de ayni abi hem fiyat hemde alinabilme acisindan
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    ozaman suzuki drz derim kesinlikle ve tabiki suzuki renkleri.

Motosikleti
    ok ustad zati motor sari lacivert ondan renkte sikinti olmaz

jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    berk, dolaşırken şunu buldum bir bak bakalım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9271134/detay/

Motosikleti
    biliyorum bu ilan favorilerimde zaten birde altay motorda vardi sanirim kros 150 diye gwciyordu model basliginda belki bunu almaktansa direk marka bir motorun grenajlarini takma ihtimalim var drz 400 ,crf 450 , yada en kotu kanuni cross 250 ninkileri

Motosikleti
    motorumu uzun süredir cıbıl soyup bakımına girişememiş tim. dün elektirik arızası yüzünden soydum söktüm.
    sigorta atıp duruyordu, elimdeki bir iki yedeği kullanıp tekrer çalıştırmaya çalıştıysam da, yok öyle yama bakıma ihtiyazım var der gibi yüzüme bakıp durdu.
    bu bakım esnasında iş yerinde olduğumdan foto imkanım olmadı. soymuşken de bir süredir lpg de versiyon değişikliği için yanımda tuttuğum malzemeleri de takı verdim.
    elektirik arızasının nedeni bir çok yerinde kablolarda açılma ve gerek kendi aralarında gerekse şaseye değmeleri sonucu kısa devreler oluşması şeklindeğdi.
    Allah allah neden ki bu başıma geldi derken küçük bir kartvizit buldum. iki kablo demeti arasına sıkışmış bir tane sıçan boku. buradan bu arızanın nedeninin meraklı ama yaramaz bir farenin işi oldugunu anladım. kabloları tek tek gözden geçirip elektirikçi bantı ile yalıtımını yaptım üstünede bez bantla sağlamlaştırdım.
    lpg tesisatınada 225 bara dayanıklı kavcuk borudan tesisat cektim. ( lpg istasyonlarındaki dolum hortumları 25 bar ). neden 225 bar derseniz bakarsınız yakın zamanda dogal gaz olayına gireriz alt yapı hazır olsun dedim.
    boruları değiştirmem iyi olmuş çünkü bakır boruyu söktükten sonra yaptığım kontrollerde, özellikle kıvrım yerlerinin eskisine göre daha kolay kırıldığını gözlemledim. motorun titreşiminden dolayı metal yorgunlugu olarak yorumladım. yani motosiklet te lpg kullanacak arkadaşların bakır borularını 20000 km de bir değiştirmelerini tavsiye ederim. ayrıca çantamda olan lpg beynini motora yakın olan ön kısma taşıdım. daha önceden kullandıım hedef marka beyin ile değiştirdim. hedef marka beğin daha küçük oldugundan daha daha ekonomik olaçak gibi geliyor. ama aldesa beyne göre ayarlaması daha hassas ve zaman alıyor.
    bu arada elektirik arızasından dolayı akülerim yorulmuştur gibi kaygıyla aküleri bakıma aldım. aha oda ne içinde hiç su kalmamış hani susuz akü diyorlar ya öle oldu.
    bendeki aküler nekadarda bakımsız kuru tip diye geçsede, bir yolunu bulup kapagını açtıgımda bunlarında bildiğimiz asitli akü oldugu meydana çıkıyor. su ilavesinden sonra daha bir iştahla marş yaptı keratalar. siz siz olun sıçak gececek bu yaz mesiminde akününü iyi kontrol edin ve susuz bırakmayın. bakım olursa uzun yıllar kullanırsınız. bendeki akünün biri 2006 model varın gerisini siz düşünün.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu uzun süredir cıbıl soyup bakımına girişememiş tim. dün elektirik arızası yüzünden soydum söktüm.
    sigorta atıp duruyordu, elimdeki bir iki yedeği kullanıp tekrer çalıştırmaya çalıştıysam da, yok öyle yama bakıma ihtiyazım var der gibi yüzüme bakıp durdu.
    bu bakım esnasında iş yerinde olduğumdan foto imkanım olmadı. soymuşken de bir süredir lpg de versiyon değişikliği için yanımda tuttuğum malzemeleri de takı verdim.
    elektirik arızasının nedeni bir çok yerinde kablolarda açılma ve gerek kendi aralarında gerekse şaseye değmeleri sonucu kısa devreler oluşması şeklindeğdi.
    Allah allah neden ki bu başıma geldi derken küçük bir kartvizit buldum. iki kablo demeti arasına sıkışmış bir tane sıçan boku. buradan bu arızanın nedeninin meraklı ama yaramaz bir farenin işi oldugunu anladım. kabloları tek tek gözden geçirip elektirikçi bantı ile yalıtımını yaptım üstünede bez bantla sağlamlaştırdım.
    lpg tesisatınada 225 bara dayanıklı kavcuk borudan tesisat cektim. ( lpg istasyonlarındaki dolum hortumları 25 bar ). neden 225 bar derseniz bakarsınız yakın zamanda dogal gaz olayına gireriz alt yapı hazır olsun dedim.
    boruları değiştirmem iyi olmuş çünkü bakır boruyu söktükten sonra yaptığım kontrollerde, özellikle kıvrım yerlerinin eskisine göre daha kolay kırıldığını gözlemledim. motorun titreşiminden dolayı metal yorgunlugu olarak yorumladım. yani motosiklet te lpg kullanacak arkadaşların bakır borularını 20000 km de bir değiştirmelerini tavsiye ederim. ayrıca çantamda olan lpg beynini motora yakın olan ön kısma taşıdım. daha önceden kullandıım hedef marka beyin ile değiştirdim. hedef marka beğin daha küçük oldugundan daha daha ekonomik olaçak gibi geliyor. ama aldesa beyne göre ayarlaması daha hassas ve zaman alıyor.
    bu arada elektirik arızasından dolayı akülerim yorulmuştur gibi kaygıyla aküleri bakıma aldım. aha oda ne içinde hiç su kalmamış hani susuz akü diyorlar ya öle oldu.
    bendeki aküler nekadarda bakımsız kuru tip diye geçsede, bir yolunu bulup kapagını açtıgımda bunlarında bildiğimiz asitli akü oldugu meydana çıkıyor. su ilavesinden sonra daha bir iştahla marş yaptı keratalar. siz siz olun sıçak gececek bu yaz mesiminde akününü iyi kontrol edin ve susuz bırakmayın. bakım olursa uzun yıllar kullanırsınız. bendeki akünün biri 2006 model varın gerisini siz düşünün.
    Serdal hocam senin motorda pek bi bakımsızmış
    ANGARAJ

Motosikleti
    aga dokturmussun yine

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serdal hocam senin motorda pek bi bakımsızmış
    neRden baksan 30 gündür anahtar değmemişti. ama artıkın bakımlı oldu.

birde fırsat bulursam diye 13 ön dişli taktım kerata her kalkışta bir karış ön kaldırıyor. dağda bayırda bir gezelim 17 örijinal dişliyi geriye takmam gerekecek. çünkü 5 ci viteste anca 3 cü vitesteymişim gibi davranıyor. gaz yetiştiremiyeceğiz bu gidişle.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Tüplü ve Öfkeli , devrem şu 17li dişli hangi markanınki uyuyor bende takmayı düşünüyorum
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    tüplü ve öfkelimi yaws uzun süredir tartışmadım öfkeli değilim yani.
    örijinal ön dişlisi 17 diş cbf hondanın göbeğine uyuyordu. ama şanzıman arızasından sonra çinli mondi türü motorların göbeĞi uyuyor ( şanzıman değişti de ). yani elimde asfaltta kullandığım cbf göbekli 17 dişli ile arazide kullandıgım cbf göbekli 15 diş iki adet ön dişli var. artık kullanmıyorum gayri, lazım olursa yollarım. yanlız 15 dişi yeni söktüğümden yerini yurdunu biliyorum 17 dişi ise aramam lazım nerelerde kim bilir. ( kullanılmış oldugunu unutma ).]üstündeki dişliyi tanımak lazım.
    mesela kavazaki ön dişlisi

hem suzuki hemde yamaha modellerinde kullanılan başka bir dişli

suzuki dr 650 dişlisi

suzuki gn 125 dişlisi

hondada kullanılan başka bir dişli

göbek dişlileri birbirine yakın oldugundan kandıra bilir.
    benim motorun ustundeki 17 yi 15 le değiştireceğim zaman, parcacıda şöle bir baktım ha tamam bu olur dedim ve aldım.
    dişli kapağını açdım ve takmaya çalışıncaya kadar olacagından emindim. ama cbf ile şu an kullandıgım mondi arasında okadar küçük bir fark varmışki göz aldana biliyor.
    en iyisi parçacının yanında motorun dişli kapagını açıp denemek. dişli göbekleri yada frezeleri de deniyor aslında resimlerde gördüğün gibi z12- z13 gibi numaralarla birbirinden ayrılıyor. sen senin motorun göbek numarasını bilsende parçacı amcama z13 frezeli 17 t dişli ver dersen oda sana HOOOooo yada HAAaa der.
    yamaha honda suzuki bunlardan biri olur çünkü çin klon sanayi bunların üstünde dönüyor.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    tüplü ve öfkelimi yaws uzun süredir tartışmadım öfkeli değilim yani.
    ...en iyisi parçacının yanında motorun dişli kapagını açıp denemek. dişli göbekleri yada frezeleri de deniyor aslında resimlerde gördüğün gibi z12- z13 gibi numaralarla birbirinden ayrılıyor. sen senin motorun göbek numarasını bilsende parçacı amcama z13 frezeli 17 t dişli ver dersen oda sana HOOOooo yada HAAaa der.
    yamaha honda suzuki bunlardan biri olur çünkü çin klon sanayi bunların üstünde dönüyor.
    TÜPLÜ VE ÖFKELİ dediğim motorsiklet , dişli dr650 ile aynı tipte göbeği fakat üzerinde 2 tane vida yuvası var, bizim amcaoğlu erezyonda yaparız diyorda onlara zahmet vermek istemedim , cbf 17 dişlisi olur sanki çok sağol, birde sen manisadamı çalışyordun ? bi gün çıkıp geleyim gezmeye

Motosikleti
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TÜPLÜ VE ÖFKELİ dediğim motorsiklet , dişli dr650 ile aynı tipte göbeği fakat üzerinde 2 tane vida yuvası var, bizim amcaoğlu erezyonda yaparız diyorda onlara zahmet vermek istemedim , cbf 17 dişlisi olur sanki çok sağol, birde sen manisadamı çalışyordun ? bi gün çıkıp geleyim gezmeye
    yahu birbirinize yakınsınız daha görüşmemişssiniz ne deyim ben oralarda olsam zaten serdal hocamla çılgınlar gibi bakım yaparız her hafta
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu birbirinize yakınsınız daha görüşmemişssiniz ne deyim ben oralarda olsam zaten serdal hocamla çılgınlar gibi bakım yaparız her hafta
    mehmetmumtaz arkadaşla aramızda 350 km var yani o kadarda yakın değiliz. yoksam şimdiye 10kere gidip gelmiştim yanına.
    ama merak etme bir ara konyaya kaydıgımda seninde yanına gelecem çılgınlar gibi bakım yaparız.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    mehmetmumtaz arkadaşla aramızda 350 km var yani o kadarda yakın değiliz. yoksam şimdiye 10kere gidip gelmiştim yanına.
    ama merak etme bir ara konyaya kaydıgımda seninde yanına gelecem çılgınlar gibi bakım yaparız.
    her zaman beklerim , birde şu ön dişli için kapağı söker bakarız demişsin , bizimkilerde komple kapak sakat ya

Motosikleti
    ne demek ya her zaman
    ANGARAJ

Motosikleti
    acaba 200 luk piston takimi alsam 200 luk ust kapak vede karburatorde alsam acaba arazi kullaniminda ise yararmi baska degismem gereken birsey olurmu acaba disli vs ne yapmam lazim

vicuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    mondial 150 mcx in farı uyarmı bizim motorlara hoşuma gittide eğer olursa bugün sipariş vericem

Motosikleti
    ufak tefek aparatlarla takabilirsin amartisor yada gidonun bagli oldugu ucgene sabitlemen lazim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler