Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    o esnada sen yan odaya geçmiştin seni görmedi
    GaCCaLL dostum lpg olayında aküyü yedim kısa sürede bugün benzinle turladım da akü biraz topladı kendisini. emiş manifoltu vakuma düştüğünde açacak bir regulator lazım. araştırıyorum henüz bizim sanaide bulamadım.
    resım sitesinede uye olmadık daha buradan resım yayınlayamıyorum. bir iki fotoraf koyup bir şeyın adını ve özelliklerını öğrenmek istiyordum. direnç gibi bişi ama ne işe yarıyor bilemiyeceğim.
    fotoları başka bir forma ekledım şimdilik.
    http://www.aracforum.com/motorsiklet...tml#post168662

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    üstadım resimleri göremedim ordan üye olmak gerekiyormuş ondan dolayı ama msnden yollarsan senin derdine derman olmak için elimizden geleni yapmaya çalışırız elektronik bi devre galiba parçaları ben ulusta konya sokakdan bulabilirim ve yollarım hatta mümkün olursa devre işini bile ayarlayabiliriz belki ama fotoları görmek lazım
    ANGARAJ

Motosikleti
    hocam sen unuttun sanırım sen oraya uyesın zaten. 16-09-2010 saat 00:09 da ikinci sayfada
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serdal hocam güzel bi gezi olmuş da o araba ilanının orda işi ne bende bi anlam veremedim ama yorumun çok şahane cidden :D
    diye mesaj yazmıştın sen
    seramik bir parça bir tarafında metal var o metalden şaseye baglanmış. iki kablosu var ama takip etmek mumkun deyil sarılmış sarmalanmış. gecen gün ısınmış olduğunu fark etdım. belki ısınması normaldir ama ısınınca işkillendim. tüpden dolayı elektırık sarfıyatımda arttı. ( belki tupden dolayı değil konjoktor falan arızalanmış da ola bilir ama henuz kontrol edemedım. )

Motosikleti
    Hakkaten ya :D üyeymişim önceden de girip birşeye baktığımı hatırlıyorum o siteden ama üye olduğumu unutmuşum

Serdal hocamın bahsettiği parça aşşağıdaki resimde mevcut

umarım bilen duyan çıkar.
    ANGARAJ

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    müdür sen bildiğimiz lpg li motor yaptın yani ha vaybe helal olsun motosikletin resmi falan varmı istersen resimler i maille yolla ben üyeyim rsim yükleme sitesine koyiyim buraya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:57 ----------

düz metal parça bu ama :D
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten bı sen bı ben varım buraya yazan
    yazmasakta izliyoruz sizleri merak etmeyin
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    düz metal parça deyil iki kablo geliyor metalide şaseye vidalanmış. bunun ısındıgını fark ettim.
    ama bozukmu deyilmi bilmiyorum belki normal çalışırken ısınıyordur. ama adını merak ettim ne iş yapıyor acaba yoksa bizim gibi ne iş olursa yaparız abi gibimi

[/COLOR]
    müdür sen bildiğimiz lpg li motor yaptın yani ha vaybe helal olsun motosikletin resmi falan varmı istersen resimler i maille yolla ben üyeyim rsim yükleme sitesine koyiyim buraya

yok yok motoru cinliler yapmış. ben hükümetin vergi teşvikiyle bunaldıgım için lpg taktım. şimcik g...de bomba ile yola çıkmam diyenleri dikkate almazsak. böle güzel olaçak. gerçi henuz tam randımanlı deil. regülator üzerindeki bobinden olsa gerek akü dibe vurup duruyor. şimcik ilk fırsatta onu vakumlu tiple deyiştirirsek sanırım her şey güllük gülüstanlık olacak. şimcik kafadan bir piknik tüpü ile 100 km gidecek gibi görünüyor. kesin konuşamıyorum cünkü ara ara benzine geçip aküyü beslemek zorunda kaldım. ve asfaltta ve arazide performans testlerınıde yapmadım ama şehir içi gayet güzel.
    öncesinde gaz yağınıda denemiştim ama az biraz vuruntulu çalıştığı için vaz geçmiştim. çünkü elektorinik ateşlemeli sistemlerde ateşleme zamanlamasını deyiştiremiyoruz. ( bir yolu varsada ben bilmiyorum. )
    gerçi sen silindir contasını çift kullandığından ( sıkıştırması deyiştiğinden ) denene bilir belki.
    nöbetler yoğun sıkıştırıyor kafayı kaşıyamıyoz yoksa fotoları hazırlayacam tabiki yayınlaması sizden.

Motosikleti
    abi çok kıskandım şimdi senin motoru bende şaseye bağlanan ucundan 2 kablo çıkan ne idüğü belirsiz parçadan istiyorum haha bu arada akü sulu mu yoksa jel miydi

Motosikleti
    Serdal Hocam senin bu parça konjektör olmasın? benimkinde kare şeklinde ve petekli ama düz olanlarıda var yalnız seninkinin şeklinde hiç görmedim
    ANGARAJ

Motosikleti
    aynen şuan motoru tamamen sokmüş durumdayım bencede konjektör olabilir bende de motor bloğundaki hava soğutması gibi üstünde çizgi çizgi soğutucu olan kablolar çıkan metal parça var bizde de

Motosikleti
    bugun sanaiye oyo elektirikcisine gidecem orada sorup merakımı giderecem kojektorum var benımkide kare şeklinde ve sogutucu parcaları var. cdi nin yerinide biliyom. bu başka bişey.
    akü sulu jel değil.

Motosikleti
    benden tavsiye jel akü daha sağlıklı şuan ki aküm jel ve hiç sorun yaşamadım

Motosikleti
    benden tavsiye jel akü daha sağlıklı şuan ki aküm jel ve hiç sorun yaşamadım
    fiyat farkını bilmiyorum ama biz yenilikler yavaş yavaş alışıyoruz. hem ne bileyim peteklerdeki su seviyesi eksilmiş kendin ilave yap, asit seviyesini ölç. falan filan böle takılıp gidiyoruz. aynı ölçülerde daha fazla amper/saat sağlarsa hemen geçerim jel li aküye

Motosikleti
    sıvı aküden çok daha başarılı sıvı akü xenon far var diye defalarca bitiyodu şarj ettirmktn sıkılmıştım jel akü aldığımdan beri 1 kere bile bitmedi maşallah taş taş tavsiye ederim yani

Motosikleti
    bizim motorlara kaç litre yağ koymak lazım bide 10-40 mı yoksa 15-50 mi koysam karar vermedim son 10 günüm bakımları yapıyım dönünce hazır olsun istedim

Motosikleti
    10-40 yağ koy 1 lt zaten fazlasını havalandırmadan atıyor. hatta çok devirli kullandığında fazlası olmasa bile atacak birşeyler buluyor.
    aküyü değiştirirken ampere baktın mı. aynı amper akü ile mi değiştirdin. yüksek amperli akü ile mi değiştirdin. şundan soruyorum su asit aküler daha ekonomik. bakımlarıda daha ekonomik. gerektiğinde suyunu deyiştir ilave yap gibi kurtarcı bakımları var. jel aküde gerektiğinde jel mel kata bilecek miyiz. bu soru sana saçma gelmişte ola bilir. ama hayatımda daha jel aküyü elime almadım elime almayı bırak göremedim bile.

Motosikleti
    zaten devirli kullanmaktan yağ eksiltmiş sanırım bu arada akü eskisiyle aynı vede bakım olarak jel ekleme olayı yok ama emin ol sıvıdan en az 2-3 kat uzun vede daha iyi performasn gösteriyor bide arka frenin havasını almam lazım sanırım basınca hiç sertlik vs yok pedalda ona koymam gereken hidroliğin belli bi ayarı varmı yada hangi hidroliği tercih etmeli

Motosikleti
    arka fren hidrolik yuvasına hidrolik yağını yuvarla gitsin. ust limit cizgisi var zaten. ben aldım bir şişe birkere ekledim oda bir kaç gr bişi tuttu. şişe hala kıyıda köşede duruyor....... ama arayınca da bulunmuyor dot 4 sanırım yeşil mavi kırmızı deyil sarımsı yeşilimsi bir rengi vardı.

Motosikleti
    oke ustad pazazartesi yaparım artık kendimce son bi bakımı bu :D

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de Ramzey QY 200 alarak aranıza katıldım. burada bu motorlarla ilgili deneyimlerimizi,sorunlarımızı paylaşmaya devam edelim.aldığım motordan birkaç kare:
    [img=http://img560.imageshack.us/img560/7482/dscf6276.jpg]

[img=http://img17.imageshack.us/img17/8467/dscf6275g.jpg]
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler