Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Merhaba arkadaşlar.
    Servise gittim tüm motor gövdesini söktüler contaları ve debriyaj balatalarını tüm herşeyi değiştirdiler. İşim bittiğinde motorla evime dönüyordum. Ancak ışıklarda durduğumda motor rölantideyken stop ediyordu ama hemen çalıştırıyordum. Eve gelince servisi aradım durumu anlattım çok basit jikleyi biraz sağa döndür dediler. Motoru 1 gün evin önünde durduktan sonra bu sabah işe gitmek için motora bindim. Gel gelelim motoru çalıştıramadım. En soğuk havalarda bile çalışan motor çalışmadı aküyü bitirdim. Hiç egsozdan koku da gelmiyordu. Aküyü bitirmeme rağmen motor hiç ısınmamıştı.Motora benzin gitmiyo dedi ordaki birkaç kişi. Motor öyle evin önünde dutuyor. Servisi aradım müsait olunca gelir alırız dediler. Zaten birsürü masraf açtılar başıma bir de bununla uğraşmak istemiyorum. Karbüratörde 2 3 tane vida var hangisi rölanti hangisi hava ayarı hangisi cikle bilmiyorum. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Sizce nolmuş olabilir?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:24 ----------

Merhaba arkadaşlar bişi daha soracaktım bizim motorların jiklesi otomatik mi? Bir karbüratör üzerinde herbir vidanın yerini gösterebilir misiniz? Forumun önceki sayfalarında "yamyamaha" arkadaşımız "motor sıcakken rölanti ayarı yapılırsa motor soğukken stop eder" yazmış. Serviste usta soğuk motoru çalıştırdı ve öyle ayarlamıştı. Benim sorun da bu olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı unicross adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Servise gittim tüm motor gövdesini söktüler contaları ve debriyaj balatalarını tüm herşeyi değiştirdiler. İşim bittiğinde motorla evime dönüyordum. Ancak ışıklarda durduğumda motor rölantideyken stop ediyordu ama hemen çalıştırıyordum. Eve gelince servisi aradım durumu anlattım çok basit jikleyi biraz sağa döndür dediler. Motoru 1 gün evin önünde durduktan sonra bu sabah işe gitmek için motora bindim. Gel gelelim motoru çalıştıramadım. En soğuk havalarda bile çalışan motor çalışmadı aküyü bitirdim. Hiç egsozdan koku da gelmiyordu. Aküyü bitirmeme rağmen motor hiç ısınmamıştı.Motora benzin gitmiyo dedi ordaki birkaç kişi. Motor öyle evin önünde dutuyor. Servisi aradım müsait olunca gelir alırız dediler. Zaten birsürü masraf açtılar başıma bir de bununla uğraşmak istemiyorum. Karbüratörde 2 3 tane vida var hangisi rölanti hangisi hava ayarı hangisi cikle bilmiyorum. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Sizce nolmuş olabilir?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:24 ----------

Merhaba arkadaşlar bişi daha soracaktım bizim motorların jiklesi otomatik mi? Bir karbüratör üzerinde herbir vidanın yerini gösterebilir misiniz? Forumun önceki sayfalarında "yamyamaha" arkadaşımız "motor sıcakken rölanti ayarı yapılırsa motor soğukken stop eder" yazmış. Serviste usta soğuk motoru çalıştırdı ve öyle ayarlamıştı. Benim sorun da bu olabilir mi?
    karburatör üstündeki vidaları oynamanı pek tavsiye etmem zaten hava ayarı vidası var senin motorda zongshen benimkide asya aynı fabrikanın ürünü ama bildiğim kadarıyla karburatörler farklı bizimkilerde mikuni karburatör var ki baya pahalı bir parça servis fiyatı 400tl fiyatı hatta bu topikde ve asya topiğinde söküp parçalayıp temizleyip takmıştım fotoları mevcuttu sen benzinin karburatöre gittiğinden emin olmak için depodan çıkan benzin hortumunun ucunu sök bak bakalım benzin geliyomu sonrada motorun solunda karbüratörün dibinden jikle olur onu asıl bidaha dene.
    ANGARAJ

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayhan2190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamyama ya tesekkurler zs 200 gy aldım motor numarasını kontrol edemedım:( aldıgım kısıye guvenıorum sanırım bı sıkıntı cıkmaz ama bakcam bı ara,500 km oldu memnun kaldım bı sıkıntısı yok suan 1500 tl bıctıler calişmayan aksamı yok koycam yakında fotolarını, herkese keyıflı yollar
    hayırlı olsun. kazasız belasız güzel endurolu günler geçirmen dileğiyle. fotoğrafları bekliyoruz
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

ayhan2190 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer,kanuni phantom,armode mc300
    işte benim kızıları)

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:35 ----------

işte benim kızıları)

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    yamyama ya tesekkurler zs 200 gy aldım motor numarasını kontrol edemedım:( aldıgım kısıye guvenıorum sanırım bı sıkıntı cıkmaz ama bakcam bı ara,500 km oldu memnun kaldım bı sıkıntısı yok suan 1500 tl bıctıler calişmayan aksamı yok koycam yakında fotolarını, herkese keyıflı yollar
    hayırlı ugurlu olsun allah keyifle sürmeyi nasip etsin. motor ve şase nosu önemli.
    güvenmek güzeldir kontrol etmek daha güzeldir. aman kasksız binmeyelim.
    fotoları sabırsızlıkla bekliyoruz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:29 ----------

ahanda fotolar konmuş bilenek. güzel beyendim motoru balansitorlu yani bizim motorla kıyaslandığında daha az tıtreşim mi oluyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:40 ----------

http://www.zongshen.hr/PARTS/ZS200GY...catalogue.html
    http://www.zongshen.hr/PARTS/ZS200GY..._2_agregat.htm
    aha buralara bir göz at bakalım.

Motosikleti
    şasi no suna baktım ama motor no sunada bakcam ,herkese tesekkur ederım, vibrasyondan pek rahatsız diilim ama arka salıncak kaldırıla bılıo mu bi kaç ustaya gösterdım ama anlamadılar ,acaba bilen arkadaslar yardımcı ola bilir mi? şimdiden tesekkurler

Motosikleti
    arkadaslar öncelikle herkese merhaba,
    bi sorum olacak eger yardımcı olursanız sevınırım, bende zongshen zs200gy var avatardakı kırmızı motor bugun 1 saat kadar kontagı acık unutmusun far acık diildi,boş vitesdeydı sonra geldım kı kontak ustunde kapadım actım çaliştirdim hemen aldı sıkıntı yapmadı fakat boş vites müşürü yeşil lamba söndü birden bire sonra boş viteste olmasına ragmen bida yanmadı,naptıysam olmadı dolaştım falan filan olmadı acaba arıza neden kaynaklanıodur, viteslemi alakalı yoksa lamba ile mi, ama boş vitese geçişte bi sıkıntı yok , bilen arkadaslar yardım bekliorum şimdiden tesekkurler

Motosikleti
    bi sorum olacak eger yardımcı olursanız sevınırım, bende zongshen zs200gy var avatardakı kırmızı motor bugun 1 saat kadar kontagı acık unutmusun far acık diildi,boş vitesdeydı sonra geldım kı kontak ustunde kapadım actım çaliştirdim hemen aldı sıkıntı yapmadı fakat boş vites müşürü yeşil lamba söndü birden bire sonra boş viteste olmasına ragmen bida yanmadı,naptıysam olmadı dolaştım falan filan olmadı acaba arıza neden kaynaklanıodur, viteslemi alakalı yoksa lamba ile mi, ama boş vitese geçişte bi sıkıntı yok , bilen arkadaslar yardım bekliorum şimdiden tesekkurler
    hocam seninde başından bela eksik olmuyor galiba belki boş vites müşürünün kablolarında bi problem vardır veya en kötü ampülün patlamıştır aklıma başka birşey gelmiyo :( bende bugün far ampüllerimi değiştirdim arka lambanın ampülünü çabuk buldum ama ön farınkini ara ara 12v 25w yok piyasada mecburen 35wlık aldım
    ANGARAJ

Motosikleti
    buyuk ihtimal boş göstergesinin ampulu patlamıştır. kendin deyiştire bilirsin. ikinci ihtimak şanjıman kısmındaki kontak uçlarında kir vardır. motora alışınca boş vede vites göstergesine ihtiyac duyulmuyor. kendin yapabilirsin

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Merhaba arkadaşlar bir çok sorunuma hatta bütün sorunlarıma burdaki bilgili arkadaşlar sayesinde çözüm bulduğum için bu foruma çok çok teşekkür ediyorum. Sizlere danışmak değerli fikirlerinizi almak istediğim bir husus vardı.

Paylaştığım üzere yeni bir ZS 200 GY-A aldım. Satın aldığım yer adıma düzenlenmiş faturayı bana verdiğinde şasi ve motor nolarını kontrol ettim. Şasi doğruydu ama motor numarası tamamen farklıydı. Bunu söyledim ve faturayı geri isteyerek düzeltelim dediler. Bugün aradıklarında motoru getirmemi söylediler. Meğer motosikletin bundan önceki sahibi bir arıza yüzünden motoru tümden değiştirmiş ve dağda bayırda kullandığı için plaka gerekmediğinden bir sorun çıkarmamış. Ama şimdi benim için sorun çünkü bu haliyle plaka çıkartamam. Aldığım yer şöyle dedi: Motorunu getir buraya bırak, motosikletinin motor kısmını eski motor bloğuna yani faturada gözüken motor numarasının olduğu motor bloğuna aktarıcaz dediler. Yani tüm motoru sökecekler ve eski motor bloğuna takacaklar. Bu iş benim aklıma hiç yatmadı zira motor şu an çok iyi durumda bütün parçaları sökülüp başka bir motor bloğuna aktarıldığında performansı bu durumdan nasıl etkilenir. İyi mi olur kötü mü olur. Servisteki ustaya bu işin kötü olup olmayacağını sordum, bana "kötü olsa hiç yapar mıyız bişey olmaz motor bloğunu değiştirecez" dedi. Arkadaşlar bunun başka bir çaresi yok mu? Motosikletimdeki şu an bulunan motor numarasıyla plaka çıkartamaz mıyım?
    Faturadaki motorun asıl numarasıyla şimdiki numarası değiştirilemez mi? Lütfen cevap yoksa motoru aldığım yerde cıngar karacam.

Motosikleti
    Serdal hocam sorum sana ben bugün genel bi bakıma soktum kendimce aleti hertarafı söktüm yağ değişimi temizlik vs falan derken karburatörü de söktüm hazır sökmüşken çekişde düşüklük vardı dur dedim iğneyle bi oynayayım iğneyi son kısıma yani iğnenin uç tarafındaki son çentiğe taktım önceki hali resimdeki gibiydi benimde şimdi yakıtın daha çok olup havanın daha az olduğu duruma bu çentik hangi şekilde olursa geliyor? ben çentiği en başa aldım lakin çekişten iyice düştü motor ama benim karburatörün diyaframından da olabilir diyorum ben kendimce şimdi buzluğa attım diyaframlı lastik parçayı yarına kadar dursun çeksin biraz

Acil yardımlarını beklemekteyim olmadı cepten arayım seni cevap yazmasan
    ANGARAJ

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar bir çok sorunuma hatta bütün sorunlarıma burdaki bilgili arkadaşlar sayesinde çözüm bulduğum için bu foruma çok çok teşekkür ediyorum. Sizlere danışmak değerli fikirlerinizi almak istediğim bir husus vardı.

Paylaştığım üzere yeni bir ZS 200 GY-A aldım. Satın aldığım yer adıma düzenlenmiş faturayı bana verdiğinde şasi ve motor nolarını kontrol ettim. Şasi doğruydu ama motor numarası tamamen farklıydı. Bunu söyledim ve faturayı geri isteyerek düzeltelim dediler. Bugün aradıklarında motoru getirmemi söylediler. Meğer motosikletin bundan önceki sahibi bir arıza yüzünden motoru tümden değiştirmiş ve dağda bayırda kullandığı için plaka gerekmediğinden bir sorun çıkarmamış. Ama şimdi benim için sorun çünkü bu haliyle plaka çıkartamam. Aldığım yer şöyle dedi: Motorunu getir buraya bırak, motosikletinin motor kısmını eski motor bloğuna yani faturada gözüken motor numarasının olduğu motor bloğuna aktarıcaz dediler. Yani tüm motoru sökecekler ve eski motor bloğuna takacaklar. Bu iş benim aklıma hiç yatmadı zira motor şu an çok iyi durumda bütün parçaları sökülüp başka bir motor bloğuna aktarıldığında performansı bu durumdan nasıl etkilenir. İyi mi olur kötü mü olur. Servisteki ustaya bu işin kötü olup olmayacağını sordum, bana "kötü olsa hiç yapar mıyız bişey olmaz motor bloğunu değiştirecez" dedi. Arkadaşlar bunun başka bir çaresi yok mu? Motosikletimdeki şu an bulunan motor numarasıyla plaka çıkartamaz mıyım?
    Faturadaki motorun asıl numarasıyla şimdiki numarası değiştirilemez mi? Lütfen cevap yoksa motoru aldığım yerde cıngar karacam.
    motorun daha önceden plakası falan olsaydı. yeni motor kısmının faturası olsaydı. ek 1 falan filan biraz masrafla olurdu. ama şu anlattığın durumda çaresi olacağını sanmıyorum. motor aktarma kısmında da tereddüt etme sağ kulağı sol elle göstermişler. motorun olduğu gibi duracak sadece motor şase numarası yazılı olan gövde sol parçası sökülüp faruradaki numaranın yazılı olduğu sol gövde takılacak. bakınız buraya 17 nolu parça. http://www.zongshen.hr/PARTS/ZS200GY..._crankcase.htm seninki balansörlü sitem bu fotodakinde balansör yok.
    tabi burada şu sorular devreye giriyor. satmadan önce neden yapmadılar. bu numaranın yazılı oldugu 17 nolu parça sağlamsa motorun gerisi hiç önemli değil 10 kere motor yenile içabında. tümden motorun parçaları değiştirmek yerine motorun kendisini değiştirmiş olmaları şüpeli. ama faturada yazılı parça sağlamsa diğer parçalar değişmeyecekse yaptıra bilirsin sanırım.
    bu arada senin motorun görüntüsü bakınız. http://www.lifan.com/engine/shownews...9&parentid=812
    eyer işlemden sonra olursa şöle bakınız http://www.lifan.com/en/product_list...id=8608&id=887
    ver motoru al paranı çünkü balansitor özelliği ortadan kalkmış. ( balansitorlusu tutulur )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serdal hocam sorum sana ben bugün genel bi bakıma soktum kendimce aleti hertarafı söktüm yağ değişimi temizlik vs falan derken karburatörü de söktüm hazır sökmüşken çekişde düşüklük vardı dur dedim iğneyle bi oynayayım iğneyi son kısıma yani iğnenin uç tarafındaki son çentiğe taktım önceki hali resimdeki gibiydi benimde şimdi yakıtın daha çok olup havanın daha az olduğu duruma bu çentik hangi şekilde olursa geliyor? ben çentiği en başa aldım lakin çekişten iyice düştü motor ama benim karburatörün diyaframından da olabilir diyorum ben kendimce şimdi buzluğa attım diyaframlı lastik parçayı yarına kadar dursun çeksin biraz

Acil yardımlarını beklemekteyim olmadı cepten arayım seni cevap yazmasan
    dostum çekişi artırmak için mantiken doğru yapmışsın. ama artan benzin miktarı kadarda hava vermezsen artırdıgın benzin boşa gider. yakıcı yanıcı meselesi. diyelimki bir monekül benzin için 3 monekül oksijene ihtiyaç varsa, sen iğneyi açarak 2 monekül benzin girmesini sağlıyorsun ama oksijen ayarını açmayarak 2 benzinin karşılığı olan 6 oksijenin girmesini engelliyorsun. benzin hava ayarı bu yüzden çok önemli. hava ayarını gözden geçir.
    o diyaframıda cıkar dolaptan üşümüştür garip . petro kimyasal ürünlerin farklı hassas noktaları vardır. kimisi sıcakta sünerken kimisi soğukta kırılganlaşır. bu yüzden o diyaframa eziyet çektirme. diyelimki sogukta çekti. yerine takılınca gene salacaktır kendisini.
    hocam ben derimki motorunuz çekişten düşerse ilk önce hava filtresine sonrada buji olayına bir girin. genelde basit müdahelelerle cok iyi sonuçlar alınıyor.

Motosikleti
    benım motor nosu dogru cıktı boş vıtes müşürü lambası patlamıs onuda değiştirdik ,herkese iyi aksamlar

Motosikleti

evet doğru numara

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    arkadaşlar, en az 250cc olarak bana neler önerebilirsiiz bu sınıftan?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim yamyamaha servise verdim motorumu bekliyorum artık. Bir gelişme olursa paylaşacam ki benim gibi bir durumu olan arkadaşlar faydalansın.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, en az 250cc olarak bana neler önerebilirsiiz bu sınıftan?
    içerisinde doğa aşkı, macera ve gezginlik bulununan herkes er ya da geç endurocu olacaktır öenride bulunamayacağım. çünkü bu sınıfta sadece ramzeye bindim. o da 200 cclik. kawasaki 250 klx süper duruyor yalnız. ama tuzlu biraz
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    Honda CRF
    yürekçe: apachi xz250R cross bi bak(apachi.com.tr).Yanlız yedek parça işi nasıldır bilmiyorum.Honda kopyası.

Motosikleti
    birlikte dere tepe gezdiğimiz arkadaşta klr 250 var. gayet güzel şahsen ben imkanın olsa ala bileceğim bir motor. genede kullanan arkadaşlardan daha sağlıklı fikir alabilirsin.

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Merhaba arkadaşlar motorumu servisyen aldım bşoğu değiştrdiler. Hiç bir sorun yok çok şükür aldığım yere olan güvenim bir kat daha arttı. Motorun çekişi de arttı diyebilirim. Yamyamaha başta olmak üzre tüm arkadaşlara ve foruma çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler