Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zongshen ZS200GY-A
    benim motorumun aldığım günden bu yana değişikliğe uğreyan parçalarını aktaracağım umarım yeni alan arkadaşlara faydalı olur.

1.Arka fren manivelası ayak koyma yerine göre çok yüksek kalıyordu.

Çözüm: Parçayı sök uygun yerinden kes ve daha sonra rahat olduğun şekilde ayarla V şeklinde uçları spral ile düzle daha sonra kaynak makinesi ile kaynak yap boya işleminden sonra orjinal gibi oluyor.

2. Ayaklıktaki stoperi sök suya girdiğinde çalışmayı etkiliyor haberin olsun .Kablosunu koltuğun altına bi yere al.

3.Sabahları ilk çalışmada zorlanma sorunu.
    Çözüm: bujini kaliteli bir buji ile değiştir kablo uçlarını kontrol et oksitlenmelere karşı.Akü de sorun yoksa tek marşta alıyor (yazları) kışın ise jikleyi yarıya getirerek çalıştır 1 dk sonra normal konuma getir.sorun bu kadar

4.2005 model balansörsüz kullanıyorum titreşim sorunu var diyorlar ama ben hiç takmıyorum kros enduro motor kullanan kişininde titreşimden şikayet etmesi anormal geldi bana

5.Motorrun sesinden gaza çok basınca zil sesi gibi bir ses vardı.
    Çözüm: kontrol ettim motorun altındaki koruma zırhının bir vidası gevşemiş onu söktüm pulun önüne ve arkasına iç lastikten yuvarlak parçalar kestim ve tekrar takıp sıktı şimdi sorun yok.

6. Zincirden ses gelme sorunu
    Çözüm: ilk önce eğer imkan varsa zinciri silikonlu zincir ile değiştirmek lazım daha sonra zincirin ses yapmasını önlemek için konulan bi çeşit takoz var onu kontrol edip gerekiyorsa yenisi ile değiştirmek lazım.Tabi kros motorla toz toprak dinlemeyen arkadaşlardansanız zincir arada bir mazot ile benzinle değil mazot yada gaz yağı ile temizledikten sonra yağlamak sorunu çözüyor.

7. Çin malı kullanmanın verdiği komplex .
    Çözüm : ben zongshenimden çok memnunun eğer böyle bir sorun taşıyorsan hemen motoru sat git japon malı bir motor al çünkü güvenmediği at yolda seni üstünden atar

neyse benden şimdilik bu kada ha bu arada hava filtresinin kısa periyodlarda temizle sesi çok etkiliyor.

Motorum 9500 km de ve canavar gibi maşallah Allah kimselere kaza bela vermesin.Herkese keyfli sürüşler.
    bu ikonu çok seviyorum :queen:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Agility
    Arkadaşlar, bu Zongshen 200'lerin 2007-08 modelleri yokmu piyasada yoksa benmi görmüyorum?.. Varsa sıfır fiyatı nedir 08'lerin.. Çok fena sardımda bu Cross işine!!
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bu Zongshen 200'lerin 2007-08 modelleri yokmu piyasada yoksa benmi görmüyorum?.. Varsa sıfır fiyatı nedir 08'lerin.. Çok fena sardımda bu Cross işine!!
    anladığım kadarıyla, ithalatçı firma mototurka cortlamış.
    İstanbul-Beşiktaşta sadece 1 adet servisi kalmış. diğer illeri bilmiyorum.
    sorun yaşayıp, merkezi aradığında, Düzceye davet ediyorlar

parça mevzuunu zealsun ve kanuniden halledebiliyorsun. ama sıfır motor satışı sanırım yok artık.

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün zongy'ye, kanuniden bir organ nakli daha yaptık.
    2 gün önce km. saati durmuştu. ön tekerlek üzerinde bulunan km. dişlisi nezle olmuş. kanuni racer 200 dişlisi ve teli taktık. yaklaşık 10 cm uzun geldi fakat sorun çıkarmadı. cuk oturdu. sorun bitti.
    malesef sorun bitmemiş.
    arabayla yaptığımız ölçümde, 100 km/h sürat ile giderken, benimki 60 km/h gösteriyor.
    racer ile, zongy'nin tekerlek çaplarının farklı olduğunu akıl edemedik o an. sonuç böyle oldu.

anlaşılan, zealsun'a müracaat edeceğiz.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    YBR 125
    YBR 125 düşünürken geçen hafta deneme şansım oldu ve
    bundan vazgeçtim (güzel motor ama bana küçük geldi)
    ve Ramzey 200 araştırması içine girdim, araştırdıkça Ramzey'e
    değil ama bu modeline karşı önyargım ortadan kalktı, çokça
    takıldığım sorun yedek parça. Bir tamirciyle konuştum, iki çeşit
    var dedi ve bunlardan birinin arka amortisörü sorunluymuş,
    pek çok başlık inceledim ama bu soruna rastlamadım,
    sıfır almayı düşünüyorum başta alırken dikkat etmem
    gereken başka şeyler var mı diye sizlere danışmak istedim.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı maviergün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR 125 düşünürken geçen hafta deneme şansım oldu ve
    bundan vazgeçtim (güzel motor ama bana küçük geldi)
    ve Ramzey 200 araştırması içine girdim, araştırdıkça Ramzey'e
    değil ama bu modeline karşı önyargım ortadan kalktı, çokça
    takıldığım sorun yedek parça. Bir tamirciyle konuştum, iki çeşit
    var dedi ve bunlardan birinin arka amortisörü sorunluymuş,
    pek çok başlık inceledim ama bu soruna rastlamadım,
    sıfır almayı düşünüyorum başta alırken dikkat etmem
    gereken başka şeyler var mı diye sizlere danışmak istedim.
    ramzey 200 kros kullanıyorum gayet iyi memnunum düşünebilirsin. parça sorununa gelince ramzeyin burada fabrikası olması bir avantaj olarak düşünüyorum.
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    maviergün bende 200cc Ramzey cross kullanıyorum. Genel olarak memnunum. Arka amortisörden de bir sorunum yok. Genel olarak bu kulvarda Ramzey, Zongshen ve Zeasun iyidir diyebilirim. 200lük almanı tavsiye ederim. 150 likler kısa süre sonra tatmin etmeyebilir sanırım.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Motosikleti
    Kymco Agility
    Suan kullandığım makinede Zealsun zaten.
    Oldukça memnunum çok şükür.
    Acaba Cross olayında iyimidir zealsun diye düşünüyorum.
    Birde benim boy biraz uzun ayıptır söylemesi, altımda sırıtmaz heralde bu 200'lük makineler? (1.91m)
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    Honda CRF
    Maviergün benim 200 lük ramzey 12.000 kmye geldi,şuana kadar herhangi bir problem yaşamadım oldukça memnunum.2000 km de bir kendim yağını değiştiriyorum.Lastikleri duronun kros tipi lastikleriyle değiştirdim.Genellikle dağ bayır kullanıyorum.Dik yokuş,çamur,engelli arazide süper.Bu paraya on numara.

Motosikleti
    YBR 125
    Sıfır ikinci el konusunda biraz kararsız kalmıştım, anahtar teslim sıfır (Mart'a
    kadar) için peşin 3400 ya da 3800 18 ay karta taksit gibi bir alternatif buldum.
    Mart'ta 3900 olacakmış (400 dolar zam gelmiş). Lastik de değiştirmek gerecek
    250.- de o... bakalım ne olacak.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Motosikleti
    QINGQI QM200GY-B
    merhaba
    ben sizlerden bir az uzaktayim, iran da yaşiyorum. bir kaç ay once bir trail motorsiklet alma fikrine duşdum. Qingqi QM200 ya hyosung RX125 almak arasinda kalmişdim.hyosung i korea mali olduğu için ve gozel tipi nedenile aldim ( ikinci el) ama bir ay sonra bakdim sylendri yapiştirmişlar.motoru iade edip sizin forumu da okuyupdan sonra bir QM200 aldim.sizce doğro kararmi? burdaki QM200 aynen sizin ramzey ama başka adla uretiliyor ( Ravan 200)
    eğer yazdiklarimda bir hata olursa kusura bakmayin .

Motosikleti
    R1200GS
    Hoş geldin Bobtiger,

Hyosungu bilmiyorum. Belki iyi motordur ama 125lik olması sana kısa süre sonra yetersiz gelecekti bence. 200cc almakla iyi etmişin.

Qingqi QM200'ü internette araştırdık bizim Ramzeylerle aynı motor gibi görünüyor. Buna inandık ama resmi bir kaynağa göre bilgisi olan varsa kesin sonuç için paylaşsın. Tıpatıp aynıysa sendeki qingqidir. Demekki her ülkede getirten ithalatçılar kendi markalarını oluşturmaya çalışıyorlar.

Makine gerçekten iyi, çinliler isteyince iyi iş çıkartabiliyorlar galibe Ufak tefek modifiyelerle daha güzelleştirebilirsin motorunu. Ama kısa sürede satıp 500-650cc ye geçerim diyorsan gereksiz olur modifiyelerin. Çünkü gözlemlediğim kadarıyla bunları satarken zaten zarar ediyoruz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin Bobtiger,

Hyosungu bilmiyorum. Belki iyi motordur ama 125lik olması sana kısa süre sonra yetersiz gelecekti bence. 200cc almakla iyi etmişin.

Qingqi QM200'ü internette araştırdık bizim Ramzeylerle aynı motor gibi görünüyor. Buna inandık ama resmi bir kaynağa göre bilgisi olan varsa kesin sonuç için paylaşsın. Tıpatıp aynıysa sendeki qingqidir. Demekki her ülkede getirten ithalatçılar kendi markalarını oluşturmaya çalışıyorlar.

Makine gerçekten iyi, çinliler isteyince iyi iş çıkartabiliyorlar galibe Ufak tefek modifiyelerle daha güzelleştirebilirsin motorunu. Ama kısa sürede satıp 500-650cc ye geçerim diyorsan gereksiz olur modifiyelerin. Çünkü gözlemlediğim kadarıyla bunları satarken zaten zarar ediyoruz.
    dostum merhaba...nasılsın...yazıları sorunları uzun zamandır takip ediyorum...arzu edersen değiştirmek istersen çok uygun taksitlerle cbf 150 sahibi yaparız seni...Yenköyde Pazarbaşı peşinat Motorda peşinat 8 taksit...

HONDA PAZARBAŞI MOTOR'DAN 2 YIL SINIRSIZKM GARANTİLİ,2008 MODEL,SIFIR KM CBF 150. KAMPANYAPEŞİNAT :830-YTLVADELER :385-YTL x8 TAKSİT(YKB K.KARTINA)TOPLAM :3.910-YTL(A.TESLİM)NOT:VADELER KREDİ KARTINA YAPILMAKTAOLUP,İSTENİRSE KOÇFİNANS KREDİSİ'DEÇIKARILABİLİR.YUKARIDAKİ FİYATA KDV,ÖTV,PLAKA,TRAFİK SİGORTASI,3 YIL MUAYE-NE DAHİLDİR.AKSESUAR OLARAK,ÖN KORUMA DEMİRİ ,YAN AYAK VE ÇANTALAR ELİMİZDE MEVCUTTUR.1000KM BAKIMDAN İŞÇİLİK BEDELİ ALINMA-MAKTADIR.

http://sahibinden.com/pazarbasi_moto...XQQdisplayitem

eğer peşin almak istersende Ümraniyedeki bayi tanışımdan...koruma demiri...yan ayaklık plaka hediyesiyle sana 3650 liste fiyatına alırız...

aklında olsun bu rakamlar...

yada ybr 125 alırsan hiç üzmez...taş gibi makinadır...ama şambriyel lastikler .önemli detay.....selamlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    R1200GS
    metehan abi teşekkür ederim. Ama kararımı verip motoru alalı 7 ay oldu. Tarzım/zevkim enduro şu anda. Bi dönemler naked ile enduro arasında kalmıştım ama artık geçti Motorumu değiştireceksem 500-650cc gibi bişey alırım bundan sonrada kısmetse. O günler gelince senin tanışlarada aracılığınla danışırız. Teşekkür ederim. Selamlar...

Motosikleti
    QINGQI QM200GY-B
    merhaba DISTORTEDMAN
    sizin yazdiklarinizi ve motoru almadan once araştirmaklarinizi okumuşdum . bana yardimci oldilar. aldiğim motor qingqi qm200 dir. ozerinde yaziyor.bunlar parça halinde getirilip va montaj olunur.eski lerin tum parçalari ithal miş ama zaman geçdikce onemsiz parçalar ulkemizde uretiliyor ki onlar iyi olmaz bu nedenle burda ilk ithal olunanlar iyi talibleri var. hyosung 125 dir ama bunedenle ki 4 valve ( SOHC) var sanirim 200cc / 2 valve olan motor larla beraberik eder. QM200 in 2 valve olmasi beni bir az uzdu,burda saticilar diyorlar ki QM200 tipatip suzuki 200 motoro du,
    burda 250 cc den yokari motor lar yasakdir va sadece pist de kulanilir o nedenle başıa seçenekler yok, 2 stroke motor larin da şehir içinde kulanmasi yasaklanmiştir,bir de QM200 fiyati iyi dir( 1400 Dollar) . suzuki DR200 burda yaklaşik 6400 Dollar miş .
    hyosung RX125 çok yomuşak motordu , Qm200 bir az ona gore sert di. ama çok ozelikleri var mesela yag filteri,motor sorat gostergesi, vites gostergesi ,,,
    ben şimdilik 10 km surdum havalar nedeniyle firsat olmuyor.

Motosikleti
    BMW F650FB
    hayırlı olsun bobtiger.
    güle güle kullan motorunu.
    mümkünse, bir kaç tane Ravan 200 fotosu eklemeni rica edeceğim.

Motosikleti
    QINGQI QM200GY-B
    merhaba Gültekin
    teşekukur ederim . foto komusunda, malesef bizim fabrikalarin siteleri çok ilker ve zayif di resim goymamişlar. ama burdaki motorlarin aynen bu link de gorebilirsiniz sadece burdakilarin arkada biraz farklidi ve arkada taşimak için eski modellerdeki gibidir
    http://www.auto24.ee/webcache_kasuta...auto24_ee.html
    saniram yeni modelin adi QM200GY-B dir

Motosikleti
    BMW F650FB

verdiğin linkin fotoları bunlar.
    senin motorun fotolarını eklersen, arkası farklı bir enduro nasıl oluyormuş görürüz.

Motosikleti
    QINGQI QM200GY-B
    benim motorum bu beyaz olandan ama mavi dir, arkasinin da farki sadece bu resimlerde iki el yeri var, bizimkilerde demirden bir yok ya çanta gibi koymak için var.

bura nasil foto eklirsiniz?

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı bobtiger adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bura nasil foto eklirsiniz?
    aynen böyle >>> http://www.motosiklet.net/forum/foru...i-anlatim.html

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi teşekkür ederim. Ama kararımı verip motoru alalı 7 ay oldu. Tarzım/zevkim enduro şu anda. Bi dönemler naked ile enduro arasında kalmıştım ama artık geçti Motorumu değiştireceksem 500-650cc gibi bişey alırım bundan sonrada kısmetse. O günler gelince senin tanışlarada aracılığınla danışırız. Teşekkür ederim. Selamlar...
    hayırlısı baboş...daha iyilerine layıksın buna inan...

ama Kıldiken(GÜLTEKİN) layık değil...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler