Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    userneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    i called the seller company and they said it was expensive because of the recent laws...
    also that 600 cc chinese bike is 2800 EURO

o firmayı aradım yuksek hacimli istiyoruz ama pahalı olmasın dedim, dediler ki : devlet yuksek hacimlileri engelliyor, ülkeye getirtmek pahalıya mal olur o yuzden yuksek hacimli getirilmiyor dedi.

ayrıca o 600 cc çinli nin fiyatı 2800 EURO ve hesapladım (a)normal şartlar altında Türkiyede 6.000 ytl ye satılması lazım ama nerdeee....

15 ytl nere 35 ytl nere çok fark var yau...
    --- SATILIK MAGELLAN EXPLORIST 300 GPS ---
    igilenenler için email: mdinc3000 yahoo.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    6.760 ytl mi?
    Bu ne ya çok saçma bir fiyat, special bile değil bu motosiklet.

Armode 300 cc www.tumopar.com

5.300 ytl

bu altın kaplama mı bu fiyat?
    Free Motorcycle Team

200 cc = 14 HP = 1600 USD
    250 cc = 17 HP = 4600 USD
    300 cc = 21 HP = 3600 USD

Motosikleti
    CBR125RW6
    Alıntı userneym adlı üyeden alıntı Mesajı göster

soru: ön teker tam düz gitmiyor salki hafif sallanıyor sağa sola akort ayarıyla düzelir mi ? çünk cantı yamultacak hiç bir vukuatım yok, neden olmuş olabilir?
    acaba ön lastiği değiştirirken lastikci zarar vermiş olabilir mi ?
    ön lastik canttan cıkarıldıysa geri düzgün oturtulamamış olabilir. lastikciler motosiklet lastikleri ile cok ilgilenmiyor. lastigi takarken önce cok az hava bas sonra lastigi yerde 2-3 tur döndecek kadar gezdir, bu lastigin janta oturmasını sağlar.sonra olması gereken basınca kadar sisir. yine de gözle kontrol et oturmamış yer var mı. genelde motosiklet tekeri janta cuk oturur ama cinlilerde durum nasıl bilemiyorum.

bozcan çok teşekkurler harika bir bilgi verdin bizlere çok saol...

akort ayarı hiç yaptırmamıştım aldığımdan beri hem ayar hem kontrol olur diye verdim 20 YTL ye akortcuya ayarlattım şimdi düz gidiyor...

NoT: önce rastgele bir motorcuya gittim sordum. Nerdeyse motoru pert çıkaracaktı... sonra servise gittim akortcu tavsiye etti gittim olay düzeldi, sadece akort olayı...hey Allahım yaa...

bak aklıma geldi NoT2: ya bu lastiği değiştiren motorcu niye balans vs yapmadan veriyor yamuk yumuk bir şekilde. bi ton para almasını biliyorlar ama... hayrını göremesinler aldıkları paranın...

kastore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    Alıntı userneym adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bozcan çok teşekkurler harika bir bilgi verdin bizlere çok saol...

akort ayarı hiç yaptırmamıştım aldığımdan beri hem ayar hem kontrol olur diye verdim 20 YTL ye akortcuya ayarlattım şimdi düz gidiyor...

NoT: önce rastgele bir motorcuya gittim sordum. Nerdeyse motoru pert çıkaracaktı... sonra servise gittim akortcu tavsiye etti gittim olay düzeldi, sadece akort olayı...hey Allahım yaa...

bak aklıma geldi NoT2: ya bu lastiği değiştiren motorcu niye balans vs yapmadan veriyor yamuk yumuk bir şekilde. bi ton para almasını biliyorlar ama... hayrını göremesinler aldıkları paranın...

lastiği değiştirken şamreli değiştirmek iyi olur, şamreli koymadan evvel lastik içine biraz bebe pudrası dokmek çok daha iyi oluyor, usernym cant bulma ihtimalin var mı temiz oralarda? bana 18-21 jant lazım.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı kastore adlı üyeden alıntı
    şamreli koymadan evvel lastik içine biraz bebe pudrası dokmek çok daha iyi oluyor
    o dökülen bebe pudrası, lastik çalıştıkça toplaşıp, nemle birleşince uzun vadede sertleşip minik minik taşlar haline geliyor, ve durduk yere iç lastiği delerek sorun oluşturabiliyor.
    bolca dökülmemesini salık veririm.

not: 2000 yılında katıldığım, lastik konulu seminerlerde verilen bilgidir.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Baycode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA AS200GY-2
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dökülen bebe pudrası, lastik çalıştıkça toplaşıp, nemle birleşince uzun vadede sertleşip minik minik taşlar haline geliyor, ve durduk yere iç lastiği delerek sorun oluşturabiliyor.

Şahane bilgiler için teşekkürler
    İki teker daima tek tekerden daha iyidir :cherry:

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkürler bilgi için, ben az döktüm zaten, bi problemde yaşamadım, ama çok dökene ne olmuş bilemem tabii

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    cok güzel bilgiler var burada arkadaşlar sık sık burada gorusmek dilegiyle sık kullanılanlara ekliyorum
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Ben motorumu satlığa çıkardım arkadaşlar. Artık yetmiyor 4 yıl 125-250 cc motor kullandım artık büyük motora geçme zamanı geldi. XT600 almayı düşünüyorum. 2. el ilanlarına yazdım.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bendede var bi tane zonghsen zs 200 satılıktır. İlgilenenlere duyrulur

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    Cumartesi günü uzun uğraşlardan sonra ön dişliyi değiştirdim. Ramzey'lerin 17 dişlisini bulmak imkansız olduğundan (diğerleri ile uymuyor ince frezeli), benim 15 dişliyi söküp 17 jinlun dişlisine adapte ettik (torna işi) sonuç tam benim beklediğim gibi oldu, vitesler uzadı ancak son hızda bi değişim yok, 5. vites rahatlama vitesi gibi bişey oldu, artık 120 gibi olan son hızımı daha düşük devirde elde ediyorum, vibrasyon azdı zaten şimdi neredeyse yok, vitesin erken bitmesi ve şehiriçinde çok vites değiştirme gerekliliği ortadan kalktı, bi kaç tanede sticker yapıştırdım motor yenilenmiş gibi oldu arka dişlide küçültülebilir gibime geliyor, eğer onuda yaparsam tadından yenmez motor İşin maliyet yönü torna işi yüzünden biraz tuzlu oldu, 17 jinlun dişli 10 YTL, torna 25 YTL toplam 35 YTL.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bende arka dişliyi değiştirsem diye düşünüyorum.. Biraz hızda azalma olur ama kopek gibi cekmeye başlar motor diye tahmin ediyorum...

evet zealsun un 52 diş sahibi arka dişlisinde benim de gözüm var,
    fiyat soruşturdum kimi bayii 35 ytl dedi kimi 25 ytl dedi...
    ama sanırım onun geliş fiyatı 10-15 ytl civarı olması lazım...
    çok merak ediyorum nasıl olacak diye hatta kısmet olursa öne 16 arkaya 52 takıp da deneyeceğim, nasıl olacak acaba..?
    kombinasyonlar:
    15-46
    16-46
    15-52
    16-52
    zaten 15-46 std. sayılar...
    16-46 denedim tireşim azalması dışında bir avantaj vermedi...

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bende değiştirecem bakalım en kısa zamanda.. motoru satılıga cıkartıyoruz ama satarsak eğer en iyi şekilde olacak valla alan olursa

gokhanerciyes68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar, bende zealsun 200 lük cross makina var.
    Haftasonu arazide ciddi eğimli bir orman yolunda makinayı fazla zorladım. Biraz sonrasında debriyaj kavramamaya başladı ve aleti eve kadar sürüklemek zorunda kaldım. İlk başta debriyaj teli koptu sandım ama telde sorun yoktu. Sanırım balataları yedim. En azından benim şimdilik düşündüğüm bu.
    Motor çalışıyor, durduğu yerde vites geçişleri oluyor ama debriyajı sıkıp vitese geçirdiğimde makinayı, alet ilerlemiyor. Sanki devamlı boş vitesteymiş gibi.Sizden ricam gerçektnde sorunum balataları yemiş olmamdan mı yoksa başka bir sorun mu var.
    İsterseniz fotografta ekleyebilirim.
    Balatanın nasıl değiştirileceği konusunda bilgisi fotografı olan varsa çok sevinirim.
    İyi sürüşler

Arkadaşlar yok mu yardımcı olan?

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    valla arkadasım motoru cok zorladıgımda ara sıra banada oluyo fakat kısa süre sonra düzeliyo... Valla balataların bitmiş olacagını sanmıyorumda dişliler falan mı sıyırdık ıacaba pek fazla bilgim yok iç aksamlarla ilgilide bilemiyorum...

mirrorside - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gokhanerciyes68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bende zealsun 200 lük cross makina var.
    Haftasonu arazide ciddi eğimli bir orman yolunda makinayı fazla zorladım. Biraz sonrasında debriyaj kavramamaya başladı ve aleti eve kadar sürüklemek zorunda kaldım. İlk başta debriyaj teli koptu sandım ama telde sorun yoktu. Sanırım balataları yedim. En azından benim şimdilik düşündüğüm bu.
    Motor çalışıyor, durduğu yerde vites geçişleri oluyor ama debriyajı sıkıp vitese geçirdiğimde makinayı, alet ilerlemiyor. Sanki devamlı boş vitesteymiş gibi.Sizden ricam gerçektnde sorunum balataları yemiş olmamdan mı yoksa başka bir sorun mu var.
    İsterseniz fotografta ekleyebilirim.
    Balatanın nasıl değiştirileceği konusunda bilgisi fotografı olan varsa çok sevinirim.
    İyi sürüşler

Arkadaşlar yok mu yardımcı olan?
    Selam. Makina boştayken debriyajı çekili tutup 1. fitese al, debriyaj çekili vaziyetteyken biraz zorlama yapmalı, debriyajı tamamen bırakınca da kitlemeli. Ama eğer vites geçmiş ve debrijaı bıraktığında motoru halen itekliyebiliyorsan, bu içeride çok fena şeylerin olduğu anlama gelir. En iyi ihtimal balatalar tamamen gitmiş veya baskı mekanizması kilitlenmiştir. Veya vites çubuğu takılmıştır. Bu durumda ya anlayan bir arkadaşa göstermelisin ya da en kötü ihtimal servise götürmelisin. Ama yok benim vaktim var balatala bakcam diyosan, sana parça kataloğunu gönderebilirim, belki işine yarar.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    gokhanerciyes68 arkadaşım, merak etme sadece baskı ve balataların gitmiştir. Benim başıma da yıllar önce otomobilde geldi benzer bir şey. Baskı balata pahalı değildir. değiştirince de eskisinden iyi olur. Ama bence serviste değiştirt ve uygun olan varsa kaliteli bir baskı/balata taktırt. Selamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler