Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    inşallah temmuzda gelir dediler bakalım temmuzda geldi ama

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09
    1000km bakimini istanbul'da yaptiran arkadaslar hangi yamaha servisini tercih ettiniz ogrenebilir miyim ?
    anadolu yakasi servis onerisine ihtiyacim var

Motosikleti
    yamaha mt-09
    Alıntı twowheels adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000km bakimini istanbul'da yaptiran arkadaslar hangi yamaha servisini tercih ettiniz ogrenebilir miyim ?
    Vallaha ben gittim daytonaya ama ben bu kadar düzensiz bir servis görmedim normal bir motorcu bile daha düzenli o hondanin duzeni hic bir serviste yok sanırım acikcasi banada bundan sonra anadolu yakasi gözüktü diyebiliriz iyi servis hakikaten hondada yamaha servis konusunda düzeni yakalayamamis gibime.geldi ozelliklede daytona adamlar ellerindr sigara agzinda kufur kiyamet 17 yasinda bebe cirak falan oyle.düşünün yani anadoluda daha iyi serviceler vardir diye düsünüyorum avrupaya kimse gelmesin aydın motor icinde forunlarda hic iyi seyler yok

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı furkan başak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha ben gittim daytonaya ama ben bu kadar düzensiz bir servis görmedim normal bir motorcu bile daha düzenli o hondanin duzeni hic bir serviste yok sanırım acikcasi banada bundan sonra anadolu yakasi gözüktü diyebiliriz iyi servis hakikaten hondada yamaha servis konusunda düzeni yakalayamamis gibime.geldi ozelliklede daytona adamlar ellerindr sigara agzinda kufur kiyamet 17 yasinda bebe cirak falan oyle.düşünün yani anadoluda daha iyi serviceler vardir diye düsünüyorum avrupaya kimse gelmesin aydın motor icinde forunlarda hic iyi seyler yok
    malesef yamaha eskiden beldeyama ile yapmis oldugu evliliginden olan bisiklet tamircisi servislerini yenileyemedi
    yenilemek ister gibi bir niyetide pek gozukmuyor
    en azindan bir tane adam gibi servis koy su istanbul'a !!!

bu arada 3. motosikletimi servisinden oturu honda alacagim diye kendime soz vermistim
    lakin mt-09 tum planlari alt ust etti [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

senkron ayari yaptilar mi serviste ?

Motosikleti
    yamaha mt-09
    Yok ya yapmadilar bisi yag yag filitresi zincir yagla gönder

Motosikleti
    MT-09
    bunlari yamaha turkiye'ye
    yamaha turkiye'yi de japonya'ya sikayet etmek lazim

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Aman Furkan bey senkron ayarı en önemlisi...Mutlak suretle yaptırın.Motosikletin çalışması ve yakıtı çok farkedecek...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bu gün bir haber aldım aslı var mı bilmiyorum yamaha baydarı aradım teslimatlar hakkında bilgi almak için bu sene sonuna kadar gelen bütün motorlar şimdiden satıldı dediler dedim türkiyeye ne zaman giriyor her ay gelio dediler tekirdağa hala gelmedi dedim her bayiye gönderemiyolar ne zaman elime geçer dedim büyük ihtimal seneye dediler.

Motosikleti
    yamaha mt-09
    Ovvvv simdi bu dedikleri gercekse 27 ye 28 e ye koy satarsin makinayi mt 09 altın degerine bindi vallah

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    aynen eğer öyleyse

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Temmuzun ikinci haftası için bi teslimat gözüküyor. Yine turuncudan gidicez galiba turuncu bir mt-09 gözüküyor yolda.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    inşallah bizede gelir turuncu olarak ısmarlamıştım umarım karışmaz

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman Furkan bey senkron ayarı en önemlisi...Mutlak suretle yaptırın.Motosikletin çalışması ve yakıtı çok farkedecek...
    Flame,

Ben motoland de yaptırdım. Senkron ayarı yapmadım. Senkron ayarı kitapçıkta dahi yazmıyor. Bilen varsa bizi bilgilendirebilir mi? Daha önceki motorlarım da dahi yaptırmadım. Tahminimce km si çok ilerlemiş motorlarda yapılır.
    Teşekkürler

Fethi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

Alıntı twowheels adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa yakası ama söylemekte fayda olacağını düşündüm.Ben motoland de yaptırdım hatta herkese tavsiye ederim servis olarak çok iyiler.
    flame bunu beğendi.

BiKeR_BoYzg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt 09
    Alıntı fokan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Flame,

Ben motoland de yaptırdım. Senkron ayarı yapmadım. Senkron ayarı kitapçıkta dahi yazmıyor. Bilen varsa bizi bilgilendirebilir mi? Daha önceki motorlarım da dahi yaptırmadım. Tahminimce km si çok ilerlemiş motorlarda yapılır.
    Teşekkürler

Fethi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

Avrupa yakası ama söylemekte fayda olacağını düşündüm.Ben motoland de yaptırdım hatta herkese tavsiye ederim servis olarak çok iyiler.

Bende bundan önceki motosikletlerimde yaptırmamıstım ama mt nın kullanım kıtapcıgında perıyodık bakım kısmında 1000 kmde motor sekronizasyonu yazıyor. Yapılmasında cok fayda oldugu kesın.Sıkıntım su an yok ama ard arda gaz verıp salınca isteksizlik hıssettıyor bazen 850 km deyım yaptıracagım haftaya bakımı o zamanki farkı yazarım buradan ;)

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Flame,

Teşekkürler

Fethi

Öncelikle kitapçıkta 4 nolu maddeyi göz kaydırarak okursanız kitapçıkta dahi yazdığını görürsünüz

Yani senkron ayarı sadece km'si çok motosikletlere uygulanan bir uygulama değildir. Cihaz silindirlere bağlandığından, komplike ve pahalı bir kalibrasyon cihazı olduğundan dolayı her serviste yok.
    Bİ selektöre BİN manita

Motosikleti
    yamaha mt-09
    ist tekirdag kumbag yaptim artçîli 100 kg bi adamla 275 km depoyla yaptik son 60 km tappaa gaz geldim dayanamadım 80 90 a ama tek kisi bi depoyla 350 km 80 90 la imkanlı bi km
    35sdk89 bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Arkadaşlar ikilemdeyim çok mt-09 için çok iyi motor ve gerçekten sahip olmak istiyorum ama 115 bg korkutuyor beni b modu bile fazlasıyla hızlı gelir mi bana diye düşünüyorum.

BiKeR_BoYzg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt 09
    Fiyat güncellemiş Yamaha 26.000 tl olmuş mt 09 gerçi ellerinde motosiklet yok oda ayrı bir konu

Alıntı architect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ikilemdeyim çok mt-09 için çok iyi motor ve gerçekten sahip olmak istiyorum ama 115 bg korkutuyor beni b modu bile fazlasıyla hızlı gelir mi bana diye düşünüyorum.
    eğer ki tecrüben yoksa bence alma derim 3 yıl r6 da yapmadıgım şey kalmadı bir yılda 600rr da aynı sekilde ama bundaki alt devirlerin doluluğunu hırcınlıgını gormedım hiç birinde 2006 r1 kullanmıstım deneme amaçlı o bana bunun gibi hissettirmişti acıkcası 1000lik bi racingden farksız bir alt devire sahip A mod gerçekten sıkıntılı :D
    35sdk89 bunu beğendi.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Flame,

Teşekkürler

Fethi

Sadık gerekli açıklamayı fotoğraf ile yapmış size. TÜM 1'den fazla silindirli motosikletlerin ilk bakımında senkron ayarı yapılır. Motosiklet sizin bizi çok ilgilendirmez fakat o çok iyi servisiniz ezberlemekle yükümlü olduğu kitapçıktaki bu bilgiyi atlamış.At arabası kullandığım için bilen biri değilim fakat öyle duydum işte...
    35sdk89 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı BiKeR_BoYzg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bundan önceki motosikletlerimde yaptırmamıstım ama mt nın kullanım kıtapcıgında perıyodık bakım kısmında 1000 kmde motor sekronizasyonu yazıyor. Yapılmasında cok fayda oldugu kesın.Sıkıntım su an yok ama ard arda gaz verıp salınca isteksizlik hıssettıyor bazen 850 km deyım yaptıracagım haftaya bakımı o zamanki farkı yazarım buradan ;)
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kitapçıkta 4 nolu maddeyi göz kaydırarak okursanız kitapçıkta dahi yazdığını görürsünüz

http://i.hizliresim.com/Gnq1Yb.jpg

Yani senkron ayarı sadece km'si çok motosikletlere uygulanan bir uygulama değildir. Cihaz silindirlere bağlandığından, komplike ve pahalı bir kalibrasyon cihazı olduğundan dolayı her serviste yok.
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadık gerekli açıklamayı fotoğraf ile yapmış size. TÜM 1'den fazla silindirli motosikletlerin ilk bakımında senkron ayarı yapılır. Motosiklet sizin bizi çok ilgilendirmez fakat o çok iyi servisiniz ezberlemekle yükümlü olduğu kitapçıktaki bu bilgiyi atlamış.At arabası kullandığım için bilen biri değilim fakat öyle duydum işte...
    Bilgi ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Fethi
    BiKeR_BoYzg bunu beğendi.

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)