Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondi 150MC
    ohhhh kral valla=) bende hemen hemen aynı bakımları yaptımcamura girene kadar parlıcak malum burası turkıye 1 haftamı parlar 1 saatmı bellı degıl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    Arkadaşlar hepinize kazasız sürüşler eskiler beni tanır motorumu bir ay önce sattım Allah izn verirse fuarı bekleyip fuardan sonra venox 250 alacağım
    Venox topiğini daha öncede site de açmıştım ama bazı olumsuz yorumlar sebebiyle nasip olmamıştı
    Aslında diyeceğim odurki ZS150 sahibi arkadaşlar başka 250 CC çinlilere heveslenip motorunu değiştirmesin ZS ler sınıfını en iyisi aslında bu mesajı bugün öğlen yazmıştım ama tam gönderirken elektrik kesildi şimdi yeniden yazdı
    Herşey gönünüzce olsun :D
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    [QUOTE=ceash;970674]Arkadaşlar hepinize kazasız sürüşler eskiler beni tanır motorumu bir ay önce sattım Allah izn verirse fuarı bekleyip fuardan sonra venox 250 alacağım
    Venox topiğini daha öncede site de açmıştım ama bazı olumsuz yorumlar sebebiyle nasip olmamıştı
    Aslında diyeceğim odurki ZS150 sahibi arkadaşlar başka 250 CC çinlilere heveslenip motorunu değiştirmesin ZS ler sınıfını en iyisi aslında bu mesajı bugün öğlen yazmıştım ama tam gönderirken elektrik kesildi şimdi yeniden yazdı
    Herşey gönünüzce olsun :D[/QUOTE

Tekrar hoşgeldin arkadaşım,geçen gün topiğin ilk sayfalarını okurken fotograflarını gördümKeeway,Zealsun ve Venox giderek modelleri iyileştiriyorsun.Venox 250 bence de iyi bir şeçim,topiği bırakma derim bu yaz Gebze yaparız gibi hem Hakanacan da üst modele geçiyor yada geçti
    sağlıcakla..

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    Hakan la tanışırız yardımsever bir arkadaşdır umarım en iyisini alır umarım herkes dildiği motru alır ve güle güle kullanır Gebze ye gelirseniz başımın tacısınız her zaman beklerim
    ayrıca formu terk etmeyi düşünmüyorum başka sebeblerden dolayı siteye girmiyordum ama giriş yapmadan takip ediyordum yine zaman zaman forma girerim ayrıca sana özel mesajda da belirttiğim gibi motorlarınızın kıymetini bilin çin de iki tip motor var ZEALSUN (ZONGHSEN) ve diğerleri
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok :(
    Herkese selam,

İlk 100 sayfayı daha sonrasını da 5er 10ar okudum. Ve ilk mesajımı atıyorum. Motorun yenisinin gelmeyecek olması en çok beni üzdü çünkü yaza birtane almayı düşünüyordum. Hayırlısı diyelim bakalım... Bu arada Ankaradayım ;)

Motosikleti
    Zealsun150-19

Akılsız başın cezası....

Motorumla 3000 km. yol yapmıştım..ve şimdiye kadar beni yolda hiç bırakmamıştı.(Sadece yıkamacıda tazyikli sudan dolayı bazı parçaların ıslanmasından ve tazyikten dolayı 1 kere yıkamacıda kalmıştım...Yarım saatte halletmiştim o da benim hatam ).

Karlı geçen haftadan sonra Cumartesi Motoru tekrar çıkarttım.. Bastım marj'a çalışmadı .Pedal fayda etmedi tık yok...Hadi vurdurayım dedim... Çıkarttım yola yokuş aşağıda yaklaşık 500 mt. denedim tık yok... Yokuş yukarı motoru it ( Mont la bu işi yapınca bayağı bir terliyorsunuz ..) tekrar vurdurtmaya çalış ve defalarca bu denemeyi yapmak yorucu ve terletici...
    Kendi kendime işte dedim ... Çinliler için milletin dediği doğruymuş motor yolda bıraktı...Zaten terden ve yorgunluktan bayılacak gibiyim... Motoru satmayı düşündüm , Çinlilere söylendim...
    Yaklaşık yarım saat sonra , sağ elciğin hemen yanında bulunan kırmızı anahtarın OFF durumunda olduğunu gördüm....Hadi leenn dedim kendi kendime anahtarı ON durumuna getirdim ve tek basışta Motor çalıştı... Motorun çalıştığına mı yanıyım? Yoksa boşu boşuna motoru ittiğimemi yanıyım bilmiyorum...
    Akılsızlık bununla bitmedi... O sinirle motora bindim.. 2 tur atınca gevşemiştim rahatlamıştım... Fakat o da ne ? Motor gaz yemiyor...Boğuluyor , tekliyor...Haydaa bu ne demeye kalmadan hazır çalışır vaziyetteyken ... tekliye tekliye , Tamircinin yolunu tuttum ..tam tamirciye varmak üzereyken ... Sol elciğin yanında bulunan Jikle anahtarının bana doğru olduğunu gördüm... Anahtarı diğer tarafa çevirince Motor normale döndü....

Neyse anlatmak istediğim şu ki aldığım Motordan inanın çok memnunum iyiki Zealsun almışım , kendi akılsızlığım veya dalgınlığım yuzunden Motora hatta Çin milletine bayağı bi laf etmiştim...
    Motorum beni yine yolda bırakmadı...

Not: Bir müsübet bin nasihattan iyidir..Bundan sonra Motora biner binmez Jikle ve Kırmızı anahtarı kontrol ediyorum...
    Her kim mücadelede ustalaşır ise ,KIZGIN olmayacaktır.Her kim kazanmada ustalaşır ise KORKAK olmayacaktır.Fakat bunu göremeyenler kazanmak için SAVAŞMAYA devam edeceklerdir.:cat:

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı karamurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Adet kutusunda prince var Fiyatı 3,200 ytl İsteyen olursa 0,532 492 79 58
    teknik motor
    Alıntı sasuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam,

İlk 100 sayfayı daha sonrasını da 5er 10ar okudum. Ve ilk mesajımı atıyorum. Motorun yenisinin gelmeyecek olması en çok beni üzdü çünkü yaza birtane almayı düşünüyordum. Hayırlısı diyelim bakalım... Bu arada Ankaradayım ;)
    Arkadaşım öncelikle hoşgeldin,Topiğin çoğunu okuduğundan bilinçli bir şeçim yaptığını söyleyebilirim ,kar gerekçesi ile bende topiğe yeniden başlayıp üçte birini okudum ,algım servis toplama hatası ve acemi sürücü sorunlarının çıkardığı tel kopması gibi (ben telleri yağlıyorum örneğin)sorunların dışında ayni segmenttekilerden daha iyi çıktığı ki çoğu hemen hemen tüm arkadaşlarda ayni kanıdalar, tabii 150cc nin yettiği kadar
    Şimdi Karamurat ama okuduğun bölümlerde Teknikmotor arkadaşımızın elinde ki 2 adet Zs -0- motor,hala varsa değerlendir derim üstelik Sivas -Ankara ,İstanbul a oranla daha yakın
    Alıntı kaos2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Karlı geçen haftadan sonra Cumartesi Motoru tekrar çıkarttım.. Bastım marj'a çalışmadı .Pedal fayda etmedi tık yok...Hadi vurdurayım dedim... Çıkarttım yola yokuş aşağıda yaklaşık 500 mt. denedim tık yok... Yokuş yukarı motoru it ( Mont la bu işi yapınca bayağı bir terliyorsunuz ..) tekrar vurdurtmaya çalış ve defalarca bu denemeyi yapmak yorucu ve terletici...
    Kendi kendime işte dedim ... Çinliler için milletin dediği doğruymuş motor yolda bıraktı...Zaten terden ve yorgunluktan bayılacak gibiyim... Motoru satmayı düşündüm , Çinlilere söylendim...
    Yaklaşık yarım saat sonra , sağ elciğin hemen yanında bulunan kırmızı anahtarın OFF durumunda olduğunu gördüm....Hadi leenn dedim kendi kendime anahtarı ON durumuna getirdim ve tek basışta Motor çalıştı... Motorun çalıştığına mı yanıyım? Yoksa boşu boşuna motoru ittiğimemi yanıyım bilmiyorum...
    Akılsızlık bununla bitmedi... O sinirle motora bindim.. 2 tur atınca gevşemiştim rahatlamıştım... Fakat o da ne ? Motor gaz yemiyor...Boğuluyor , tekliyor...Haydaa bu ne demeye kalmadan hazır çalışır vaziyetteyken ... tekliye tekliye , Tamircinin yolunu tuttum ..tam tamirciye varmak üzereyken ... Sol elciğin yanında bulunan Jikle anahtarının bana doğru olduğunu gördüm... Anahtarı diğer tarafa çevirince Motor normale döndü....

Neyse anlatmak istediğim şu ki aldığım Motordan inanın çok memnunum iyiki Zealsun almışım , kendi akılsızlığım veya dalgınlığım yuzunden Motora hatta Çin milletine bayağı bi laf etmiştim...
    Motorum beni yine yolda bırakmadı...

Not: Bir müsübet bin nasihattan iyidir..Bundan sonra Motora biner binmez Jikle ve Kırmızı anahtarı kontrol ediyorum...
    İlk aldığımda başıma gelmiştibende hay bu Çin motorları diye.........
    ve yine geçenlerde benzin ibresi sondayken eve varırmıyım düşüncesinde parkettiğim yerden kalkamayınca aklıma yedek depo ,yine çalışmayınca ben bu yedek konumunu karıştırdım mı diye CRimi arama sonra kurcalama içindeki az benzinle gider diye vurdurmaya çalışma sonra meraklı bir yurttaşımın düğmeyi kapattığının farkına varma veee bilumum iyi dilekleri sıralama .....

Alıntı ceash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan la tanışırız yardımsever bir arkadaşdır umarım en iyisini alır umarım herkes dildiği motru alır ve güle güle kullanır Gebze ye gelirseniz başımın tacısınız her zaman beklerim
    ayrıca formu terk etmeyi düşünmüyorum başka sebeblerden dolayı siteye girmiyordum ama giriş yapmadan takip ediyordum yine zaman zaman forma girerim ayrıca sana özel mesajda da belirttiğim gibi motorlarınızın kıymetini bilin çin de iki tip motor var ZEALSUN (ZONGHSEN) ve diğerleri
    sağol ceash, iyi bir kullanıcı olan dostumuzun yargısı ve bilene çok iyi bir bedellden satmış olması sevindirici ,ki 250cc motorun 0 olanın daha ucuza olduğu konumda giderek bizim motorlar prim yapacak aman değerini düşürmeyelim

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Emrah abi bimiyorum hatırlarmısınız size ilk binmeyi gösterdiğimde kırmızı düğmeye dikkat etmek gerekir diye söylemiştim çünkü bende unutmuştum bir kere Ama sizin de dediğiniz gibi bir musibet bin nasihat hesabı Bende bi kere benzin bittiği için yolda kalmıştım o da kmde ne kadar yaktığını hesaplamak içindi

Motordan memnun olmanıza sevindim abi
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok :(
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım öncelikle hoşgeldin,Topiğin çoğunu okuduğundan bilinçli bir şeçim yaptığını söyleyebilirim ,kar gerekçesi ile bende topiğe yeniden başlayıp üçte birini okudum ,algım servis toplama hatası ve acemi sürücü sorunlarının çıkardığı tel kopması gibi (ben telleri yağlıyorum örneğin)sorunların dışında ayni segmenttekilerden daha iyi çıktığı ki çoğu hemen hemen tüm arkadaşlarda ayni kanıdalar, tabii 150cc nin yettiği kadar
    Şimdi Karamurat ama okuduğun bölümlerde Teknikmotor arkadaşımızın elinde ki 2 adet Zs -0- motor,hala varsa değerlendir derim üstelik Sivas -Ankara ,İstanbul a oranla daha yakın
    Teşekkür ederim yalnız şu anda durum pek müsait değil, ancak mayıs haziran gibi alabilirim. Olmadı 2. ele bakıcaz artık...

Edit: Arkadaşlar Ankarada motorunu satmak isteyen var mı? (vuruğu kırığı olmayan)

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    selamlar pazar günü şileye gitmeyi planlıyorum hava güzel olursa
    buluşma noktası kavacık köprüsü e-6 sapağı
    ne dersiniz
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Benimde başıma gelmişti jikleyi açık unutmuşum yaklaşık 3-4 km sonra motor 4-5. viteste teklemeye başladı ilk önce benzin bitiyor sandım baktım yarım depo var sonra stop etti sağ çektim basıyorum çalışmıyor basıyorum basıyorum almıyor motor tamircimi aradım tamam dedi bi motorlu gönderiyorum sana dedi biraz sakinleştim sonra bi baktım açık unutmuşum jikleyi kapadım alır gibi oldu sonra aldı aradan bayaga bi vakit geçti boğulmuş motor aklınızda olsun acele etmeyin bir sorunla karşılaştığınızda sakince düşünün bekleyin motoru yormayın kasmayın )

Hava güzel olursa ve işlerimi ayarlarsam neden olmasın Hakan abi hem arkadaşlarda gelir güzel bir gezi hemde tanışma olur bizim için tanışmadığımız arkadaşlarla...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Motosikleti
    Zealsun150-19
    Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrah abi bimiyorum hatırlarmısınız size ilk binmeyi gösterdiğimde kırmızı düğmeye dikkat etmek gerekir diye söylemiştim çünkü bende unutmuştum bir kere Ama sizin de dediğiniz gibi bir musibet bin nasihat hesabı Bende bi kere benzin bittiği için yolda kalmıştım o da kmde ne kadar yaktığını hesaplamak içindi

Motordan memnun olmanıza sevindim abi
    Valla israrla söylemiştin hatırlıyorum ama bir müsibet bin nasihattan iyidir .Şimdi jikle ve kırmızı anahtara bakmadan kontağı çevirmiyorum..ders oldu...

Motordan acayip memnunum tek derdim biraz daha hızlı olmaması ,hız yapacağımdan değilde arada lazım oluyor...Mesela önünde giden şerefsiz bir araba nin yan camından atılan Kuruyemiş artıkları ve kültablasındaki sigaralar rüzgardan dolayı hepsi üzerime gelince , şerefsizi yakalayamadım yolda uzadı gitti...Kafada kask olduğundan aynasından ettiğim küfürleride (ağız haraketlerinden ) görmedi...

Cumartesi sabah Motoru güzel bir temizleyip bakımını yaptıktan sonra(Pas lekeleri oluşmuş bir kaç yerinde ,pas sökücü ve WD40 aldım deneyecem bakalım ) , hava güzel olursa saat 13:00 gibi çıkmayı düşünüyorum... neresi olursa 200- 250 Km.daha tecrübe kazanayım ...
    Her kim mücadelede ustalaşır ise ,KIZGIN olmayacaktır.Her kim kazanmada ustalaşır ise KORKAK olmayacaktır.Fakat bunu göremeyenler kazanmak için SAVAŞMAYA devam edeceklerdir.:cat:

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    cumartesi akşam netleşecek
    sanırım pazar öğlen 12 gibi kavacık köprüsünde olacağım
    hava yağmurlu deniyor yağmur olmazsa oradayım
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    bende temizleyip parlattım 2 saat uğraştım sonra yağmura yakalandım motor şimdi eskisinden daha kirli ve çamurlu yazı özledim valla bıktım bu yağmur çamurdan
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı ceash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize kazasız sürüşler eskiler beni tanır motorumu bir ay önce sattım Allah izn verirse fuarı bekleyip fuardan sonra venox 250 alacağım
    Herşey gönünüzce olsun :D

Aynı düşünceleri paylaşıyoruz. O kadarki ben trilyonlarımda olsa bugün yine birtane Venox alırım öncelikle!!

Hastayım karizmasına o makinenin!!
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

almina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Arkadaşlar Motorun Aküsünü Sökmeden üzerinde şarz Etmeyi Denediniz Mi ...acaba Bi Sıkıntı Olur Mu....bilgilerinizi Paylaşırsanız Sevinirim....tşk...

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı almina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Motorun Aküsünü Sökmeden üzerinde şarz Etmeyi Denediniz Mi ...acaba Bi Sıkıntı Olur Mu....bilgilerinizi Paylaşırsanız Sevinirim....tşk...
    İlla yerinden çıkarmak istemiyorum diyorsan o daracık yerde akünün tıpalarını çıkartabilirim ve bağlantısını ayırırım diyorsan sorun yok.
    Bağlantıları ayırmazsan könjektöre yüksek voltaj gider hoş bi durum değil.
    Tıpaları açmazsanda kaynayan sıvı ile çıkan gaz içerde okside yol açar..
    Kolay Gelsin
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

almina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    criminal ilgin için çok tşk....kib

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Arkadaşlar motoru kar süresince yoğun bakıma alınca jantlar dahil(metpar la )parlatınca meraklı bakışlar ve sorular arttı Çin malı olduğunu kaça alındığını söyleyincede

Hudson deri de Muharrem'le şöyleşirken onun dikkatini çeken ve şu ana dek hiç mi hiç farkına varmadığım ,gidonun sağa daha fazla döndüğü eve gelince incelediğimde acaba kablolardan diye ki değil , sol kulakçığa normal yaslanıyor ama o 2 kulakçığın sol olanı diğerine göre daha önde
    henüz ayrıntılı incelemedim

1-ya yanlış orantısız kaynak yapılmış
    2-yada montajda ,eğer öyle bir olasılık varsa tam ortalamadan bağlantıyı bizim muhteşem servis ustamız (zaten çıraklar yapıyor)yapmış

ricam sizinkileri kontrol etmeniz haberleri bekliyorum ve eğer bana özgü bir durumsa ki zaten gündüz gözü ile inceleyip giderme yoluna gideceğim
    -eğer kaynak aşamasının hatasıysa spiralle eşitleyene dek diğer kulağın kesimini yapacağım
    -montajla ilgili ise ilk fırsat yeniden o bölmenin eşit oranlı birleştirimini yapacağım veya yaptıracağım
    başka hiçbir sorun çıkarmadan gidiyor ,akü ve buji üzerindeki orijinalleri şimdilik idare ediyorlar

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi genelde Bi tarafa fazla dönüyo bunun sebebi gidondaki limitörün sag ve sol kulakçığının merkeze eşit uzaklıkta olmaması.Dökümhanelerden aynı çıkmıyo her limitör.zaten metal sanayinde çinin ne dutrumda olduğu malum.O montajla ilgili bi sorun değil parçanın ölçüsüz olması ile ilgili bi sorun.Sen dua et limitör bi yerde de olsa gidonu durduruyo.Ya dutdurmayanları ne edecez ):

Evet bu da benim motorun son hali far sayısı 7

Reflektörleri yerinden söküp sis farı ayağına uygun dişli açtım ve selektöre bağladım.Ani uzun far ihtiyacımı karşılamak için.
    Yakında beni kamyon sanıp yolda çevirip kantara sokacaklar

Rsimleri önden çekemedim.Kontrast en altta olduğu halde güneşin resmini çekiyomuşum gibi oldu.Biraz yandan çektim

Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler