Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    bu hafta sonu buluşma önerisine sıcak bakanlar şöyle gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TranQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki vz800 marauder
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugün durup sahibine bakacağım
    Ne yaptın Murat abi sahibi belli değil mi ?

merhaba beyler. foruma da 40 yılın başı uğruyorum, eşeklik ediyorum.
    Beni motorculukla tanıştıran , bu heyecanı bana aşılayan kız arkadaşımdı. beraber gezeriz diye almıştım benim prince i. biz ayrılma noktasına geldiğimizde motorumdan da çok soğudum. hiç sürmedim,bakım yapmadım. ama sonradan napıyorum lan ben dedim. şansım da düzelmiş olacak ki bizim aramız da düzeldi. şimdi motorumu daha çok sevmeye başladım. aldığımda 6000 deydi , 1 yıldır 7000 yapabildim anca
    en uzun gezimi de dün bakırköyden kadıköye giderek yaptım artçımla (feribotla gittik ama ) çok zevkliydi. gerçekten motorcu gibi hissettim kendimi. uzun zamandır ilgilenmediğim için motoru bir bakıma sokayım istiyorum.yolda kalmayayım sonra ısındık motorumuza derken (gerçi ne zaman sorun yaşasam criminal i aradım, hep zaman ayırdı sağolsun) durum böyle işte. zeytinburnunda bir usta var bildlğim (bildiğim tek usta o ) çalışırken zorlanıyor alet. ayakla da denersem de olmuyor hemen 1-2 kere de. biraz vurdurmam gerekiyor. nerelerine baktırmam gerekir? usta sen komple bir bakım yap desem bir check up a sokar mı aleti acaba bir kaç da parçası bozuk.eski sahibi sağ sis lambasını kırmış , devir saati de çalışmıyor. bunları da yeniliyeyim diyorum. bulabilir miyim acaba? benden de haberler böyle beyler. herkese selam, herkesin de yolu açık olsun

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler topak iflas talebinde..? nerdesiniz ya, bi ses verin!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı TranQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın Murat abi sahibi belli değil mi ?
    Baktım baktım da geçerken algılayamadığım durunca belli oldumeğer sağ tarafı bayağı hasarlıymış ve selenin yanı tümüyle yırtılıp bantlanmış ağ kedi gözü yok sağayna bantla tutturulmuş ki zaten koruma barına bakılınca sağ taraftan bayağı kaymışyani anlayacağın şimdilik en yeni ve temiz görünen benim motor kaldı galiba

Alıntı kujeste adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba beyler. foruma da 40 yılın başı uğruyorum, eşeklik ediyorum.
    Beni motorculukla tanıştıran , bu heyecanı bana aşılayan kız arkadaşımdı. beraber gezeriz diye almıştım benim prince i. biz ayrılma noktasına geldiğimizde motorumdan da çok soğudum. hiç sürmedim,bakım yapmadım. ama sonradan napıyorum lan ben dedim. şansım da düzelmiş olacak ki bizim aramız da düzeldi. şimdi motorumu daha çok sevmeye başladım.ken zorlanıyor alet. ayakla da denersem de olmuyor hemen 1-2 kere de. biraz vurdurmam gerekiyor. nerelerine baktırmam gerekir? usta sen komple bir bakım yap desem bir check up a sokar mı aleti acaba bir kaç da parçası bozuk.eski sahibi sağ sis lambasını kırmış , devir saati de çalışmıyor. bunları da yeniliyeyim diyorum. bulabilir miyim acaba? benden de haberler böyle beyler. herkese selam, herkesin de yolu açık olsun
    kujesteanladığım 'hanım köylü' deyimini "hanım motorlu" olarak yeniden yazmışsın.

En son murat@ arkadaşımız bakım ,krank değişimi gibi sorunlarını yazdı (Topikte detayları var) Üsküdar'da Ferhat ve Sinan ustalar (hemen meydanın bitiminde solda) hem ZS bilgileri hem de güvenilir kişilikleri tecrübe ile sabittir,sahil yolu sirkeci feribot en kolay ulaşım yoludurparçaları da bir şeklide buluyorlar

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler topak iflas talebinde..? nerdesiniz ya, bi ses verin!
    Pusudayızzzz
    Benim mekanı biliyorsun Nova beklerim geçerken
    Motoru en ince detayına dek temizledim ,cilalma aşamasındayım bu vesile ile de tüm aksamları kontrol edip bir de yağ değişimi kışın tüm kuru havalar da bineceğim

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar.
    Umarım herkesin keyfi yerindedir.
    Burak CBF aldığını yeni gördüm hayırlı olsun.

beni sorarsanız keyfim pek yerinde değil.Çalışıyorum iş güç yoğunum.Ancak bazı özel problemlerim var.

Bu sebeplerle motorumu satmaya karar verdim.Acelem yok 2000 lira istiyorum.Bilen bilir.Bilen bilmeyene söylesin.
    Numaramı ve irtibatımı biliyorsunuz.Alıcı çıkarsa benimle buluşturursanız sevinirim.

Sağlıcakla kalın
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

Motosikleti
    Suzuki vz800 marauder
    Ben alıcıyım fakat nasıl buluşucaz Sanırım çoğu kişinin zealsun maceraları bitiyor... Benim ki yeni başlayacak

benim de aklımda virago 250 almak var yaza. Bahar gibi satarım belki diyorum ama şimdilik mutluyum motorumla.
    criminal in motoru muhtemelen fabrika çıkışından bile iyi durumdadır . adam, parçalarını verseniz kendi üretecek kadar hakim motora alıcısı çok rahat eder diye düşünüyorum. malum arkasında bir telefonla ful teknik destek verecek biri olacak.
    hayırlısı olsun.

bu arada çok çılgın bir bayan şöför ben göbekten dönmek üzere beklerken arkadan dokundu. aa ben hiç görmedim seni dedi. hadi görmedin beni de mi görmedin üstünde 1.95 lik adamı dedim içimden. arka sinyalin bağlantı yeri kırıldı. ben elektrik bandıyla yaptım.sinyal çalışıyor ama satmak falan istersem alıcıyı rahatsız edebilir belki. sinyal ve ön sis farını alabileceğim bir yerler var mıdır istanbulda?

Motosikleti
    Suzuki vz800 marauder
    Geçmiş olsun. Ucuz kurtarmışsın sonuçta bazı kadın sürücüler fren yerine gaza basabiliyor

Ben alıcıyım fakat nasıl buluşucaz Sanırım çoğu kişinin zealsun maceraları bitiyor... Benim ki yeni başlayacak

PM attım sana.
    Benim zealsun maceram asla bitmez.Şimdi satıyor olabilirim.Ama buralardan gidecek halim yok herhalde.3 yıl oldu burayı açtığım.Çığ gibi büyüdü burada arkadaşlıklarımız.
    Emin ol anlarsın zamanla
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Namicim, çok sağol.. Umarım biran önce halledersin sorunlarını. Allah yardımcın olsun...

---

Arkadaşlar, Nami'nin motoruna sadece bizim topak değil, hemen hemen makinayı görmüş olan tüm MT üyeleri gözü kapalı kefil olacaklardır. Bir arkadaşında dediği gibi, fabrika çıkışından bile daha iyi durumda makinadır.

Dilerim hayırlı bir alıcısı çıkar..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Suzuki vz800 marauder
    Motora ben talip oldum ki topiği baştan sona kadar (243 sayfa) okumuş biri olarak zaten hayranlığım vardı ancak gel gör ki maddi sıkıntıdan dolayı şuan için alamıyorum ki zaten şuan çok mahçup durumdayım. Numarasını bıraktı abim ancak alamadığım için arayamıyorum:( ama sitede durdukça benim içim gidiyo

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burak CBF aldığını yeni gördüm hayırlı olsun.

beni sorarsanız keyfim pek yerinde değil.Çalışıyorum iş güç yoğunum.Ancak bazı özel problemlerim var.

Crim'can bir ara bilgilendir

Nova CBF maceranı senden ilk elden alalım

Sanırım çoğu kişinin zealsun maceraları bitiyor... Benim ki yeni başlayacak
    Bitmez bitmezzz

bu arada çok çılgın bir bayan şöför ben göbekten dönmek üzere beklerken arkadan dokundu. aa ben hiç görmedim seni dedi. hadi görmedin beni de mi görmedin üstünde 1.95 lik adamı dedim içimden. arka sinyalin bağlantı yeri kırıldı. ben elektrik bandıyla yaptım.sinyal çalışıyor ama satmak falan istersem alıcıyı rahatsız edebilir belki. sinyal ve ön sis farını alabileceğim bir yerler var mıdır istanbulda?
    kujeste bayanın niyeti başka olmasın

benim sinyalleri de içeri alırken o yerlerinden kırmıştım ama japon +siyah bantla devamdayım ancak istersen birebir Yamaha'nın sinyalleri aslında bizimkiler ama pahalı benzeri ön görünümü ayni biraz arka çıkıntılı olarak piyasa da var .
    Doğubank'ın karşışında bisikletlerin satıldığı çıkmaz sokakta motosiklet parçası satan sağda ki dükkanda var ayrıca Kanuni Seyhan sisleri olarak uyar 2li takım satıyorlar ama bağlantı birimi ile filan pahalı demişti

Murat abi konuşuruz.

TranQ bu işler kısmet işi dostum.Senin kısmetinse sana gider emin ol.Numaram nasılsa sende var.Duruma göre gelişmeler olursa beni ararsın.İlanın detaylı linli aşağıdadır.
    http://www.sahibinden.com/cok_ozel_b...XQQdisplayitem
    Görüşmek üzere

beyler bir ufak meramım var.
    dün ağır ağır evime giderken sokaktan karşıma aniden bir araba çıktı. yol tek yön olduğu için ben çok rahat gidiyordum. tak diye durdum. sonra motor soğuk olduğu için stop etti.
    aküm de bitik olduğu için marşla çalışmadı. sinirlendim. ayakla çalıştırdım.araba gitti artık beni beklemedi durup dururken uğraştırdı herif diye sinirle gazı kökledim. normalde fırlardı motor ileri. bu sefer gazı verdim fırlamadı. aha dedim gaz teli mi koptu? yoo verince gazı gitti. ama sanki gazı hızla verip hızlanmaya çalışınca o ani çıkışı yapmıyor gibi geliyor. böyle gaz teli tel değilmiş lastikmiş gibi, gazı ani verdiğimde hemen almıyormuş yavaştan hızlanıyormuş gibi bir durum oldu. tam da anlatamamış olabilirim kusura bakmayın
    nedir ne değildir bir sorayım istedim .

Motosikleti
    Suzuki vz800 marauder
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TranQ bu işler kısmet işi dostum.Senin kısmetinse sana gider emin ol.Numaram nasılsa sende var.Duruma göre gelişmeler olursa beni ararsın.İlanın detaylı linli aşağıdadır.
    http://www.sahibinden.com/cok_ozel_b...XQQdisplayitem
    Görüşmek üzere
    Öyle kısmet işi.Linke baktım gerçekten çok güzel ve gösterişli duruyor... İnşallah kısmetlisi ben olurum.. şuan maddi sıkınıtılarımdan dolayı sadece iç çekmekle yetiniyorum

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Beyler iyi akşamlar.
    Daha önceden bir arkadaş kullanma kılavuzunu vermişti foruma.
    Bana circuit diagram lazım yani elektrik şeması.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim görüşmek dileğiyle...
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    böyle gaz teli tel değilmiş lastikmiş gibi,

alemsin

gazı ani verdiğimde hemen almıyormuş yavaştan hızlanıyormuş gibi bir durum oldu. tam da anlatamamış olabilirim kusura bakmayın
    nedir ne değildir bir sorayım istedim .
    -Ani durunca motor boğulmuş olabilir ,tam yanma olamadığında...
    -belki zincir gevşemiş ayar istemektedir ,gazı ne kadar verirsen ver ancak kalkış ivmesi verdikten sonra hızlanınca normal gider...
    -belki debriyaj balatası tam kavrama yapamıyordur...

başka değerlendirmeler gelir sen gözlemle ayni sorun devam ediyormu ve yine önerim Üsküdar Ferhat'a götür derim genel toparlama adına hattam ben bile eşlik ederim

Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler iyi akşamlar.
    Daha önceden bir arkadaş kullanma kılavuzunu vermişti foruma.
    Bana circuit diagram lazım yani elektrik şeması.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim görüşmek dileğiyle...
    muhahha306 öldün mü kaldın mı? ses yok
    motor nasıl ,sen nasılsın,yaşadığın sorunlar ,parça bulma gereğin oldumu ,bilgilendir bizi hatta senin meşhur çantaduruyor mu hala

Kitapçık ben de var en kısa zaman da tarayıp yükleyeceğim merak etme

Bide beyler motorların son hallerini resimleyip topiğe koyalım tabii son km leri de ve sanırım hala önemli bir motor bloğu sorunu yaşayan çıkmadı (mı ?)

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    muhahha306

Şemanın resmi aşağıdadır:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:46 PM ----------

çoooooooook uzun bir yanıt yazdım sizlere ama maalesef sitenin denyoluğuna uğradım :(

herkese selamlar

Nova sen ne zaman sattın zealsunu ya? cbf 250 mi aldın? hayırlı olsun.
    murat abi selamlar
    nami selamlar
    kujeste selamlar
    29 ekim için bir plan var mı? Gerçi ben karşıya motorla geçemem, ruhsatımda muayene sorunu var :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:48 PM ----------

Kujeste ,

Motorun henüz ısınmadıysa ani hızlanma ve durmalarda stop edebilir normaldir. motor rolantideyken jikleyi sonuna kadar açtığında motor stop ediyorsa motorun ısınmış demektir

Eğer motoru ısıtmadan , yağ sirkülasyonu başlamadan hoppala diye yola çıkarsan , hem motou erkenden ömrünü kısaltırsın , hem de aniden stop etme yüzünden kaza yapma riskin artar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:50 PM ----------

resim çıkmadı sanırım.

robokof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv 250 -1100
    arkadaşlar bu fotoğraflarda motorun üzerinde bulunan o sis farlarını nereden satın alabilriim. İstanbulda yada online olarak satın alacağım bir yer bilen varsa yardımcı olabilirmi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler