Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğubank'ın karşışında bisikletlerin satıldığı çıkmaz sokakta motosiklet parçası satan sağda ki son dükkanda var ayrıca Kanuni Seyhan sisleri olarak uyar 2li takım satıyorlar ama bağlantı birimi ile filan pahalı demişti 40 tl kadar

bir de www.rialli.com da

http://www.rialli.com/urunler/motors...omple-chooper/

http://www.rialli.com/urunler/motors...omple-chooper/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Eline koluna klavyene bilgisayarına sağlık kardeşim...

Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhahha306

Şemanın resmi aşağıdadır:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:46 PM ----------

çoooooooook uzun bir yanıt yazdım sizlere ama maalesef sitenin denyoluğuna uğradım :(

herkese selamlar

Nova sen ne zaman sattın zealsunu ya? cbf 250 mi aldın? hayırlı olsun.
    murat abi selamlar
    nami selamlar
    kujeste selamlar
    29 ekim için bir plan var mı? Gerçi ben karşıya motorla geçemem, ruhsatımda muayene sorunu var :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:48 PM ----------

Kujeste ,

Motorun henüz ısınmadıysa ani hızlanma ve durmalarda stop edebilir normaldir. motor rolantideyken jikleyi sonuna kadar açtığında motor stop ediyorsa motorun ısınmış demektir

Eğer motoru ısıtmadan , yağ sirkülasyonu başlamadan hoppala diye yola çıkarsan , hem motou erkenden ömrünü kısaltırsın , hem de aniden stop etme yüzünden kaza yapma riskin artar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:50 PM ----------

resim çıkmadı sanırım.

!!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline koluna klavyene bilgisayarına sağlık kardeşim...
    Sorun değil çözüm üretiyoruz. Laf değil iş yapıyoruz

ne demek

Murat abi linkte gönderdiğin sinyal 250 lik skygolar için. Onlar 10 wattlık lamöba kullanıyor.

Bizim sinyallar daha büyük 21watt lık lamba kullanıyor. Soketler aynı gerçi ama küçük kalabilir.

saygılar sevgiler.

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Sorun değil çözüm üretiyoruz. Laf değil iş yapıyoruz

ne demek

Murat abi linkte gönderdiğin sinyal 250 lik skygolar için. Onlar 10 wattlık lamöba kullanıyor.

Bizim sinyallar daha büyük 21watt lık lamba kullanıyor. Soketler aynı gerçi ama küçük kalabilir.

saygılar sevgiler.
    Tamamdır kardeşim dikkatinize
    Yağımı değiştirip ön camı takayım artık gerçi Stormlord la beraber bir gidon ayarı çekecektik amaaaa

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    Tamamdır kardeşim dikkatinize
    Yağımı değiştirip ön camı takayım artık gerçi Stormlord la beraber bir gidon ayarı çekecektik amaaaa

Ksuruma bakma murat abi işten çıkınca beynim sütlaç gibi oluyor :D kafa kalmıyor. Haftasonu karşıya geçeceğim sana uğrayacağım inşallah

Bu arada :

Elinde bizim motora ait FİLTRE KUTUSU olan arkadaş var mı acaba? İhtiyacım var benimki kırıldı Elinde kutu olan varsa bana haber versin lütfen

FİLTRE değiştirmek isteyen ama bulamayan arkadaşlar :

KANUNI TIGER 250 ve ZAT 150 filtreesi ile aynı filktreyi kullanıyor bizim düldül

Sahibindende satılıyor. ben yeni aldım ama takamadım :( kutum yok çünkü

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Ksuruma bakma murat abi işten çıkınca beynim sütlaç gibi oluyor :D kafa kalmıyor. Haftasonu karşıya geçeceğim sana uğrayacağım inşallah

Bu arada :

Elinde bizim motora ait FİLTRE KUTUSU olan arkadaş var mı acaba? İhtiyacım var benimki kırıldı Elinde kutu olan varsa bana haber versin lütfen

FİLTRE değiştirmek isteyen ama bulamayan arkadaşlar :

KANUNI TIGER 250 ve ZAT 150 filtreesi ile aynı filktreyi kullanıyor bizim düldül

Sahibindende satılıyor. ben yeni aldım ama takamadım :( kutum yok çünkü
    Gellll sütlacı kazandibine dönüştürelim
    Sirkeci Sirkeci diyoruz da Ümraniye Dudullu taraflarında özellikle bizim motorlara uygun parçacılar var ,detaylarıı Osman usta ve yalnız_kurt'tan alalım derim .

Ben de eğer elinde tek aynası olan varsa diyeyim içini sıkıştırmak istersen sert cisim gavletiyle camı çatlatmıştım ya bir çift ayna alacağım ya uyan bir aynayı ona göre kesip/kestirip takacağım ya daaaaa elinde (yalnızca üst parça yeterli) gerekmeyen bir aynası olan arkadaşımdan alacağım
    ilginize ,bilginize

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    havada bugün pek güzeldi.. gene kacırdık beyler?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar.Nasılsınız?Motorsuz motorcu olarak MT de dolaşıyorum....

Motosikleti
    zealsun zs 150- 19
    Arkadaşlar forum iyice boşalmış(sanki ben hergün yazıyomusum gibi...)hava ve sağık şartları nedeni ile cok sık olmasada devam..Buarada koltuğu tamir ettirdim.kedi tırmıkları ve yırtıklar vardı.cok kaliteli bir deri ve işcilik oldu.esenlerde biryere yaptırdım.ufak bir radytör boru delinmesi ve tamiri dısında canavar gibi yola devam.inşallah herkesin keyifler yerindedir.selamlar...

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar.Nasılsınız?Motorsuz motorcu olarak MT de dolaşıyorum....
    Bizim motorlular da bu ara kış uykusunda mereklanma

Alıntı smalwillie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forum iyice boşalmış(sanki ben hergün yazıyomusum gibi...)hava ve sağık şartları nedeni ile cok sık olmasada devam..Buarada koltuğu tamir ettirdim.kedi tırmıkları ve yırtıklar vardı.cok kaliteli bir deri ve işcilik oldu.esenlerde biryere yaptırdım.ufak bir radytör boru delinmesi ve tamiri dısında canavar gibi yola devam.inşallah herkesin keyifler yerindedir.selamlar...
    Gözler yazanları arıyor tabii ama ben de ses olmayınca habire birşeyler yazmadım neylersin
    Kuru havalarda çıkıyorum devam,geçen sanırım çarşamba filan Eminönü Muratbey peynircisini önüne park etmiştim (tanırım da)az sonra döndüğümde bir Keeway ve bir Zealsun 150/19 yanındaydı ,ama perişan halde o arkadaşta merakla inceleyince arkadaşlar tedirgi olmuşlar diyalog geçince de lüften enim için elini sıkın harika bakmış mesajını yollamış
    O motorunda selesi hayli yıpranmış her iki yanı da yırtıldığından bantlanmıştı
    en azzından artçıyım haftanın 3 günü az öncegeldim hava sıkıydı ama
    All over the world

Herkese iyi seneler...

havalar düzelmeye başlayınca dökülmeler başlayacak galiba. birinci ben olayım
    malum işten çıkarılınca virago 250 alma hayalim de ertelendi bu yazı da prensle geçireceğim belli oldu. şu motora bir alıcı gözüyle bakayım artık dedim, malum yazın atmasın tepesinden beni.

üstadlar, motoru hemen dibimizde açılan yeni motor servis yerine götüreyim dedim. şu boştan 1 e alırken, kalkış yaparken gelen takırtılar nedendir, neden sizin motorlar 100 e dayanırken benimki 80 i geçemiyor :D, neden çalıştırırken pat pat yapıp stop ediyor bir bakıma sokayım dedim. daha doğrusu fiyat alayım dedim. akü de komple bitmişti artık. hatta gazı kesince farlar nerdeyse kapanıyor motorda. arkadaş, akü 50 tl, komple bakım da 100 tl dedi. ben de tabi hemen geldim buraya danışmaya.
    bu fiyat normal mi? eskiden uzaktaki bir ustaya götürmeye tırsıyordum da artık götürürüm sanırım, olmazsa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Kış uykusundan uyanan, fuara gidecek olan yok mu?

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış uykusundan uyanan, fuara gidecek olan yok mu?
    Terslik olmazsa neredeyse hergün oradayım
    Güneş yüzünü göstersin kalabalıklaşırız

kujeste
    üstadlar, motoru hemen dibimizde açılan yeni motor servis yerine götüreyim dedim. şu boştan 1 e alırken, kalkış yaparken gelen takırtılar nedendir, neden sizin motorlar 100 e dayanırken benimki 80 i geçemiyor :D, neden çalıştırırken pat pat yapıp stop ediyor bir bakıma sokayım dedim. daha doğrusu fiyat alayım dedim. akü de komple bitmişti artık. hatta gazı kesince farlar nerdeyse kapanıyor motorda. arkadaş, akü 50 tl, komple bakım da 100 tl dedi. ben de tabi hemen geldim buraya danışmaya.
    bu fiyat normal mi? eskiden uzaktaki bir ustaya götürmeye tırsıyordum da artık götürürüm sanırım, olmazsa.

Hız zincir gevşekliği,debriyaj kavramasına ,karbüratörün sorunsuz olmasına ,hava filtresinin temizliğine (Tiger filtresi ayni) lastik balanslarına vs bağlı olabilir aklıma gelenler
    açıkçası hiç akıma gitmedim ama Üsküdar'da Ferhat usta bu motorların ustası üstelik iyi dostlardır ,bildiğimce öneririm
    Belki arka lastik takozları aşınmıştır kalkış takırdısı ve hız düşüklüğü gerekçesi olabilir aşındıklarında boşluğa ve zincirin yeterince gerilememesi sorunu çıkardığından değiştirilmesi gerekir 6-10 tl arası işeyler pahalı değil
    Üsküdar ne kadar uzak gelir sana ama Sirkeci gemi haremden meydanı dönüp az yukarı çıktın mı sol tarafta detaylı adres veririz hatta tel nolarını
    All over the world

eyvallah murat abi. ya bir kere haremden feribotla kadıköye gitmiştim, üsküdara da giderim heralde bu takırtılar geldikçe yola gitmeye de korkuyorum tek sorun o. yolda kalırsam diye tırsıyorum işte
    peki bana dedikleri fiyat ile ilgili bişeyler söyleyebilir misiniz? çok mu, normal mi, az mı :D ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Havaların ısınır gibi yapmasıyla motoruma bakım yapmayı, yağ değiştirmeyi düşünüyorum ancak bu forumda anlatıldığı ve bildiğim şekli; yağ boşaltılır, filtre temizlenir, yeni yağ koyulur ama kullanım kılavuzundaki şekli; yağ boşaltılır, motora yağ yerine 0,5 lt. benzin koyulup 2-3 dk. çalıştırılıp kapatıldıktan sonra benzin de boşaltılır, filtre temizlenir, yeni yağ koyulur şeklinde. Bu şekilde yapınca motorun içi daha iyi temizlenecektir ama bir zararı olur mu? Bunu uygulayan/bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    O benzin mi ya da başka bir solvent kavramımı hatırlamıyorum ama sorduğum tüm ustalar bulaşma dedi yani boşalt ama olabildiğince uzun sürsün içindeki eski yağ süzülebildiği kadar süzülsün o arada ayak marşınıda ara ara çevir ki atsın kalanı da sonraaa doldur bir huni ve bir parça hortum ve en önemlisi eski yağı atma en kötü ihtimalle ir servise bırakırsın,kolay gelsin
    All over the world

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Saol, ben bunu yapmayı düşünüyordum. Ama madem kimse tavsiye etmiyor (motorda yağlama olmayacağı ve silindirin çizileceği düşüncesiyle) neden bu çinliler bu kullanım kılavuzuna böyle yazmışlar?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Elinde Motoplus fuarı için davetiyesi olan ve benimle paylaşmak isteyen var mı? Biletler haftaiçi: 25 TL haftasonu: 30 TL'miş

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    -Ani durunca motor boğulmuş olabilir ,tam yanma olamadığında...
    -belki zincir gevşemiş ayar istemektedir ,gazı ne kadar verirsen ver ancak kalkış ivmesi verdikten sonra hızlanınca normal gider...
    -belki debriyaj balatası tam kavrama yapamıyordur...

başka değerlendirmeler gelir sen gözlemle ayni sorun devam ediyormu ve yine önerim Üsküdar Ferhat'a götür derim genel toparlama adına hattam ben bile eşlik ederim

muhahha306 öldün mü kaldın mı? ses yok
    motor nasıl ,sen nasılsın,yaşadığın sorunlar ,parça bulma gereğin oldumu ,bilgilendir bizi hatta senin meşhur çantaduruyor mu hala

Kitapçık ben de var en kısa zaman da tarayıp yükleyeceğim merak etme

Bide beyler motorların son hallerini resimleyip topiğe koyalım tabii son km leri de ve sanırım hala önemli bir motor bloğu sorunu yaşayan çıkmadı (mı ?)
    ii dir kardeşim nası olalım motor yatıyor elektrik arızası yaptı onu giderdim bidaha arıza yaptı sanırım tesisatı komple değiştircem boş bi vakit ayarlamam lazım şemayı da o yüzden istemiştim.
    çanta duruyor durmaz mı :D
    ellerinden öper çanta
    motor da bakımsızlık harici bi sorun yok
    malum kış yamur çamur pek binemiyoz.
    parça sıkıntım yok heryer motor burda hehe...
    pek sık giremiyorum foruma kendinize iyi bakın saygılar sevgiler selamlar...
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler