Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Ketçhup 1. soruna kendi deneyimlerim doğrultusunda cevap verebilirim dik yokuşlarda artçı olmadan çok rahat tırmanıyor ben henüz rodajdayım artçı ile binmedim
    hakancanın anlattıklarına bakılırısa (gezi notlarında değinmişti) iki kişi herhangi bir problem çıkarmıyor yine kendini ne derece belli ediyordur bilemem
    ketçhup polen-tr.com dan bayi telefonlarını al ve istanbulu bir kolaçan et belki zam gelmeden ayarlayabilirsin bitane

benim sorum 9000 devir sonrasında az bir titreşimden bahsedilmiştide depomda bir titreme yok ama dizlerimle sıktığımda biraz hissediyorum öyle kum dökecek cinsten bir titreme değil normalmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Teşekkürler arkadaşlar =)

motorsuzmotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model Tiger 250
    arkadaşlar ben bazı sorunlarımı dile getirmiştim. ama sanırım arada atlandı eger cevap verebilirseniz çok sevinirim.

Motosikleti
    zs 150-19

jawa

Alıntı motorsuzmotorcu adlı üyeden alıntı
    Selam arkadaşlar herkese hayırlı günler dileyerek söze başlamak istiyorum ben motor arayışı olan eski motorculardan biriyim zamanın jawacılarından neyse ben motor almayı düşünüyorum. bu yüzden kanuni 150 falan düşünüyordum velhasıl bir gün ararken zealsunu tanıdım nedir ne değildir bu sayfayı buldum ve baştan sona tüm sayfaları sıkılmadan okudum gördümkii gerçekten parasının hakkını veriyor. bide şu konu var. ben istanbuldayım bu motoru alacak peşinim yok kredi kartı olabilir yada kredi kartı taksiidi geçeçek bi temiz ikinci elci arıyorum ama tabi bariz fark olmassa 0 düşünüyorum taksiti çok fark ve fiyat az bana önerilerinizi rica ediyorum. artık bu görüntülerinizi gördükten sonra bende bir motor istiyoruz rüzgarın bensiz esmesine dayanamıyorum :( bide bişey sorucam şimdi ben ağır bir vatandaşım bide birini alsam arkama 200 kg falan motor bu ağırlık ile kaç km yapar maximum ? aranıza katılmaktan mutluyum umarım motorum olmasada bana yardımcı olursunuz teşekkurler..
    İstanbuldaki satış koşulları hakkında ordaki arkadaşların bilgi vermesi daha doğru olur
    abi jawa 350 bir klasiktir benim ilk gördüğüm tanıştığım motorlar jawa ceylan bide jawa 350'lerin benim gözümde apayrı bir yeri var küçükken özenerek baktığım üzerine ilk bindiğim motorlar onlar
    kalkışları ani hızlanmaları idare eder kullanışı zevkli bana göre dengeli bir motosiklet 150-19 arkadaşlardan hakan daha önce bu forumda 170 kg'lık ağırlıkla gezide ortalama 110 gibi bir süratle seyrettiğini anlatmıştı yani seni uzun yolda sıkıtıya düşürecek bir model değil çekişi güzel yinede bir deneme olanağı bulursan ikinci elde bir kullan sonuçta zevk meselesi bişey diyemem kendi halinde ekonomik dengeli ve en önemlisi heybetine rağmen ekonomik bir model 150-19

Motosikleti
    Arkadaşlar Mor Motor'da bir problem çıktı, ellerinde kalan son motor ben bu sabah onlara gidene kadar satılmış. Eğer tam ben gidiyorken apar topar motoru alan arkadaş bu sitedense söylesin zira kendisine çok kızgınım!
    Şaka yapıyorum tabi, güle güle kullansın, bu işler kısmet işi... Ellerinde bu modelden başka yoktu ve yeni gelecek modeller de tabi yeni fiyattan geliyordu. Burak Bey yardımcı oldu sağolsun bana Ümraniye Bayisinin telefonunu verdi. Oradaki arkadaş da elinde bir tane kaldığını, 2.800'den verdiğini ve acele etmemi söyledi fakat tavrı hiç hoş değildi ve Ümraniye bana çok uzaktı. Tekrar Mor Motor'a dönüp Burak Bey'e akıl danıştım. Eğer 2.800 verebileceksem benim için merkezden bir motor ayarlamaya çalışacağını söyledi ve ayarladı da. Cuma günü inşallah tüm işlemlerim tamamlanmış şekilde yollarda olacağım. O zamana kadar parayı da denkleştirmiş olurum umarım.
    Mor Motor'da Jinlun'un da 250cc bir cruiser motoru vardı 3000ytl idi. Ama üzerine oturunca 150-19da beğendiğim hiçbir ayrıntıyı bulamadım. Gerçi Jinlun da 3000ytl olmasına rağmen 250cc ve çift silindirdi ama yine de aklımı çelemedi. Bekleyip 150-19 alacağım.
    Umarım bir problem daha çıkmadan alırım, airbrush'a sokarım ve buluşup turlarız. Herkese keyifli sürüşler.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Bugün ilginç birşey oldu bayağı gezdikten sonra bakkalda durdum birşeyler almak için motoru yan ayakla yatırdım sonra bakkaldan çıktım eve doğru gelirken motorcu bir arkadaş sağolsun uyardı yan ayak açık abi napıyon diye hemen durdum ve ayak harbidende açıktı çok ilginç benim bildiğim ayak açıksa motor çalışmaz valla dumur oldum. Birde bozuk bir yoldan döndüm eve acaba o sarsıntı ilemi çıktı bilmiyorum ama hala şoktayım bir anlık dikkatsizlik herşeye yol açabilirdi.

Not: Motorun hiçbirşeryi benim acemiliğimden oluyor bunlar yanlış yerlere lütfen çekmeyelim olayı.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    dikkat et onu kapamayı unutmuşundur bende bi kere yaptım sola yatırınca biraz betonu kazıdı bi takılsaydı nolurdu bilmem
    sarsıntıdan olmaz
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Valla sorma allahın sevdiği kuluymuşuz birde sağolsun o motosikletli çocuk uyarmasa ne olurdu bilmem allah razı olsun
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    ee sende görünce uyarıcan motorcunun dostu motorcudur
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    Arkadaşlar bugün setr74 le buluştuk sorun varmı yokmu anlamak için en iyi çözümün motorları kısa sürede olsa değişerek kullanmak olduğuna kanaat getirerek uygulamaya koyduk. Yaklaşık 5 km lik bir değişim sürecinden sonra ufak tefek rolanti ayarı ayaklık vida sıkılığı gibi farklılıklar dışında bi sorun gözlemlemedik alınabilcek en iyi motor tabi bu fiyata ve çin kalitesi ile yokuşta resmen uçuyor ve 150cc sadece düz yolda zaten söyleyeceğim bir şey yok hele gece farları açıp arabalara sellektör ü çakınca yol vermeyen bakmayan yok diyebilirim

Bu arada düşünen arkadaşlar düşünmeyin derim düşünmek sadece zaman kaybı ilk üzerine bindiğimde ne yaptım ben dedim ama km ler arttıkça motor kendine geldikçe en güzelini yaptım diyorum sizde bir an önce prenslerinize kavuşun

Bu arada gözden kaçmamaı gereken bi başlık

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=16442 yarın çok dikkatli olun lütfen
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

Motosikleti
    zs 150-19
    yazacam diyorum ya Emre kardeş seni sim pastanesinin önünde beklerken motosikletten açılmıştım 3 genç geçiyordu arkalarını dönüp uzun uzun baktılar yanımdan geçerken konuşmalarına kulak misafiri oldum biri diğerlerin ucuz bunlar 3.5 milyar dedi öbürü delimisin lan bunlar en az 25 milyardır diyor gülmekten bayıldım
    unutmadan senin motosikletten anladığım kadarıyla gazın yayını gevşetmekle kötü bir hata yapmışım dediğin şey doğru seninkinin kaçışı daha güzeldi rölantimde düşük
    bp'ye giderken herhangi bir boğulma olmadı rampalarda problem yok kaç km uzunluk 4.5 dimi yani hep tırmanıştı gittiğimiz yol

Motosikleti
    simsiyah mt 03
    ee senle benzin alırken pompacı sordu abine kadar bu diye dedim 3 e de var 25 e de sen kaça aldın abi dedi dedim 2.5 ua abi nerden aldın ya süpermiş dedi gözleri açıldı bu prens in en güzel özelliklerinden biri hep ilgi çeker hep gözdedir
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

arkadaşlar hepinize merhaba uzun süredir sizleri takip ediyorum bende zealsun prince zs150-9 aldım sizin sayenizde 200 ytl kazık yemekten kurtuldum
    ümraniyeye parayı ödemiştim (2500)ama ufak aksilikler motor ertesi gün ee kaldı adamla biraz bozuştuk (30 milyon için)paramı geri aldım ertesi gün sağolsun burak bey mor motor dan 2300 e aldım herşeyde bi hayır vardır.mor motoru da buradan öğrendim. bu arada mor motor burak bey kibar ve ii bi insan.diğer zealsun bayilerinden bir kaçını tanıdım pek memnun kalmadım almak isteyenlere mor motoru tavsiye edebilirim şimdilik bir prıblem yok.daha servise falan gitmedim giden arkadaşlar memnun mu??

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı
    Bugün ilginç birşey oldu bayağı gezdikten sonra bakkalda durdum birşeyler almak için motoru yan ayakla yatırdım sonra bakkaldan çıktım eve doğru gelirken motorcu bir arkadaş sağolsun uyardı yan ayak açık abi napıyon diye hemen durdum ve ayak harbidende açıktı çok ilginç benim bildiğim ayak açıksa motor çalışmaz valla dumur oldum. Birde bozuk bir yoldan döndüm eve acaba o sarsıntı ilemi çıktı bilmiyorum ama hala şoktayım bir anlık dikkatsizlik herşeye yol açabilirdi.

Not: Motorun hiçbirşeryi benim acemiliğimden oluyor bunlar yanlış yerlere lütfen çekmeyelim olayı.
    Aman guguk kardeş dikkat et böyle şeylere,ben genelde orta sehpayı kullanıyorum,yan ayağı açınca ateşlemeyi kesen bir bağlantı yapılsaymış çok daha iyi olurmuş :(
    Anladığım kadarıyla heyecandan unutuyorsun bazı şeyleri benim gibi motorsiklet kullanırken sakın heyecan yapma,motora binmeden önce yapacağın işlemlerin sırasını şaşırıyorsan sakın motora binme,biraz dinlen sakinleş öyle bin
    Motoruma araba kornası aldım arkadaşlar düşük ton "münüp münüp" ses çıkaranlardan çok güzel oldu eski kornasına göre çok daha kuvvetli ve dikkat çekici,arabaların sağından geçmek zorunda kalırsam korna ile uyarıyorum.Bağlantısı da çok basit zaten 2 tane ucu var o kadar..
    Benzin filtresini de arabalara takılan küçük filtrelerden alıp taktım gerçekten çok güzel oldu,eski filtrenin içi lipton poşet çayları kağıdı gibi yapmışlar eski motorumun filtresinin içi dağılmıştı sanki içinde taş varmış gibi takır tukur ses yapıyordu,çoğu kişi önem vermez ama çok önemli birşey bence.Deponuzdaki pas olduğu gibi bu filtreden geçiyor ve eski motorumdan çamur gibi pas aktığını da görmüştüm..Her iki işlemin de resimlerini çekip foruma koyacağım.
    Benim yaşadığım ufak bir sorun var sanırsam debriyaj ayarı ile ilgili..Motoru kaldırırken kavrama noktasında ilerletmek istediğimde motor kafa atar gibi zıplaya zıplaya ilerliyor,motor devri düşük değil motorda bir bayılma olmuyor,acaba debriyaj kablo gerginliğinden mi yapar yoksa motor bloğundaki debriyaj ayarlama civatasından mı yapar?
    hep uzun yazıyorum kusuruma bakmayın tekrar

Motosikleti
    Alıntı ydanis adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar hepinize merhaba uzun süredir sizleri takip ediyorum bende zealsun prince zs150-9 aldım sizin sayenizde 200 ytl kazık yemekten kurtuldum
    ümraniyeye parayı ödemiştim (2500)ama ufak aksilikler motor ertesi gün ee kaldı adamla biraz bozuştuk (30 milyon için)paramı geri aldım ertesi gün sağolsun burak bey mor motor dan 2300 e aldım herşeyde bi hayır vardır.mor motoru da buradan öğrendim. bu arada mor motor burak bey kibar ve ii bi insan.diğer zealsun bayilerinden bir kaçını tanıdım pek memnun kalmadım almak isteyenlere mor motoru tavsiye edebilirim şimdilik bir prıblem yok.daha servise falan gitmedim giden arkadaşlar memnun mu??
    ydanis, yoksa dün (19 Haziran) benden hızlı davranıp motoru mor motordan alan sen miydin?!?
    Burak Bey'e "yau daha dün motor var demiştiniz, bu sabah nasıl yok oldu?!?" dediğimde "valla ben de anlamadım, bi arkadaş geldi apar topar aldı motoru gitti" dedi.

Motosikleti
    zs 150-19
    abi eksantrik zincirli aktarma yok bizim motosikletlerde o öne atılım ondan kaynaklanıyor aktarma honda titanlardaki gibi

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum ist avrupa yakasında (4 levent) yasıyorum yardımcı olabilirim bi arkadaş hangi servise götürcem diyordu mor motor (seyrantepe) dan aldıysanız hemen karşısında mehmet usta var yetkili servisi oraya götürmenizi tavsiye ederim...Burak bey çok iyi bir insan samimi biri bende mor motoru tavsiye ederim eve teslim de ediyor gecenlerde beraber gittik bir teslime benim motorla döndük. Herkeze kazasız belasız sürüşler waayy be 2.100 ytl den şuan 2.800 oldu ve dahada artacak fiyatı yazılanlara bakınca ne iyi yapmışımda almışım diyorum bu motoru (2 ay olucak alalı) Emre kardeş bo motoru alıpta hiç pişman olan yok şuan Motordan hız bekleme gösterişli ve gezi motoru iki kişi de kaçıyor gecen hafta kilyosa gittim iki kişi çok rahat bi şekilde gidip geldim rodaj zamanı zaten bi performans beklemeyin ilk bakımdan sonra motor çoşuyor
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Motosikleti
    simsiyah mt 03
    Aynen dediğin gibi hız beklemiyorum ama o zaten bana istenileni veriyor...

Bu arada ankarada zamsız son 2 motor kaldı hatta bana özelden ulaşın sizlere küçükte olsa indirim bile yaptırabilirim sanırım peşinde zamdan sonra almak istemiyen ankara lı dostlara son uyarııııııııı
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

TURK01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hakanacan,motorun yan ve üst çantalarını nerden kaça aldın?Sanırım orjinaller

Bu arada Teknomotor dan uzun zamandır ses yok,Alanya daki bayi toplantısında burada bahsedilen sorunlar konuşulacaktı?Özellikle fiyat konusu görüşüldümü merak ediyorum.Malum biz yedik başkaları yemesin.

Motosikleti
    simsiyah mt 03
    TURK01 kardeş benim ankara bayisinden öğrendiğim kadarı ile fiyatla ilgili bi gelişme yok herşey bayinin insiyatifinde genel merkez satan bayisine karışmıyor ayrıca tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı ayrı bi konu malı satmak ayrı bi konu olarak düşünüyorlar keşke olsaydıda bişeyler yeni alacak arkadaşlar bu sorunu yaşamasaydı
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler