Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    -CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ragman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burak sağolasın. Namican her zaman beklerim üstad.

Burağın motorunun rolanti devri gercekten inanılmaz. 1000 üzeri olduğunu düşünmüyorum. Zaten motor sesinden olay meydanda. Bu krizde büyük şans

Ya ben dün motorla baya boğuştum. Egzostu vs herşeyi taktım. İyi bir arka fren ayarı yapmaya çalıştım. Sonuçlar çok iyi oldu ancak iki sorunum var.

* Egzost nereye kadar oturması lazım? sanki biraz dışarıda kaldı gibime geliyor. Egzost üzerindeki vidalanan hareketli parça tam olarak bloğa dayanmadı. egzost içerideki cidara dayanmışmıdır?

* Egzost, gaz telinin dış korumasına değiyor. Sizdede böyle mi?

* Birkaç civata-somun arttırdım, fark yapar mı???

Kardeşim egsosu takarken yandan kendine doğru kaldırarak geri silindire doğru çek ve yerleştir. o zaman tam oturuyor.
    Kelepçede hiç bolluk olmaması gerek.Ama kelepçe ile silindirin tam arasında 1 cm kadar boşluk kalır.Orası söküp takınca bana da sanki oturmuyor gibi gelmişti ama vida yatakları sıkı oturduğu sürece sorun yok.Vida yatakları çıkık üretilmiş o oturmadı gibi görünmesinin sebebi o yüzden

Egsosa değen gaz değil debriyaj telidir.Onu şasi ön direğine plastik siyah kalın kelepçe ile 2 yerinden tutturmak gerek yoksa yandan dış kauçuk yüzeyi yakıyor.Benimki de yandı koktu hatta ama tutturdum.İçindeki çeliği eritemiyor allahtan.Şu an bendeki erimiş biraz ama işlevinde hiçbir sorun yok.

Ayrıca benm rölanti anca 1500 de stabil çalışıyor.Şu ani gaz yüklenmede durduğu yerde devir düşürüp stop etme sorununa çözüm bulamadım.Sanıyorum ki karbüratördeki piston iğnesini bir kademe kaldırmam gerekecek yine.
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar.Ben devir rölanti ayarını 1500 civarına cektim şimdi uzaktan daha rahat çalışıyor.Alarmını gecen gün acık unutmusum ikide bir bağırıp duruyor bakıyorum dısarı kimse yok bir kac kere tekrarlandı.Babam dedi seni motosiklete bizim it dokunuyo kuyruğuyla alarm devreye giriyo dedi şaşırdım kaldım.Çok hassas.Yanından araç geçsin yine ötüyor.

Seçim arabalarının bangır bangır bağıran ses tesisatı yüzünden benimki de susmuyor.Allahtan 6 aydır bir kere bile şarj etmediğim kuru aküm tık demedi :p
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende aynı şeyleri düşündüm yerleştirme konusunda. Bir terslik var gibi geldi. Ancak sorun yok sanırım, çünkü aralık dediğin gibi 1cm civarı oldu.

Debriyaj telide seninle aynı şekilde biraz erimiş, tel görünmüyor.

Crim sağolasın

Motosikleti
    Gt250r
    arkadaşlar fiat 126bis ile motorunu takas etmek isteyen varsa irtibata geçerse sevinirim
    http://www.sahibinden.com/az_yakar_c...XQQdisplayitem

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı domdom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar fiat 126bis ile motorunu takas etmek isteyen varsa irtibata geçerse sevinirim
    http://www.sahibinden.com/az_yakar_c...XQQdisplayitem

iyiymiş aslında!

Ama gel görki ben o arabaya sığmam, imkanı yok..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Biskrem harika duruyor maşaallah. Umarım alıcı bulursunuz.

Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ss i bana verseler kenanın eline veririm pistte :p

Motosikleti
    zealsun zs 150- 19
    arkadaşlar slm.fuar planları ne durumda??kızıltoprak delta bisikletten temin ettim davetiye bolca verio arkadaslar saolsunlar cok ilgililer.1-2 adet fazla var isteyen olursa verebilirim.ctesi gelen olursa havada guzel olursa gidelim derim.
    ragman dostum bu tel ve egsoza degme sorunu sanırım hepimizde var.ilk başta ustelemedim zamanla plastik eridi metalinden su girdi içi paslandı ve gümişin kötü tarafı birebir aynı boy bulmakta zor.2.sefer akıllandım criminde dedigi gibi siyah plastik kelepceyle hallettim bantlada sardım.
    yağ değiştirme zamanım geldi piyasada 4t yağ bulamıorum.fuarda bakıcam uygun varsa 4-5lt aliim bulunsun.
    Forumun üstadlarınada tekrar hosgeldiniz diyorum.inşallah fuar bahanesiyle tanısırız coğu arkadaşla..

O bis ten 2 tane alıp paten diye ayağıma takmam gerek sanırım :p

Ama güzel bakmış sahibi.Allah yeni sahibine bağışlasın.

Fuar konusunda da benm durumum henüz belli değil.

Alıntı smalwillie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ctesi gelen olursa havada guzel olursa gidelim derim.
    ragman dostum bu tel ve egsoza degme sorunu sanırım hepimizde var.ilk başta ustelemedim zamanla plastik eridi metalinden su girdi içi paslandı ve gümişin kötü tarafı birebir aynı boy bulmakta zor.2.sefer akıllandım criminde dedigi gibi siyah plastik kelepceyle hallettim bantlada sardım.
    smalwillie sağolasın. ben hemen şu kelepçelerden alıp atayım oraya. Isıya dayanıklı makaronda olur sanırım. Egzostu sökmeseydim farkedemeyecektim mereti.

babama göstereyim ben fiat bis i hoşuna gidecektir sever böyle şeyleri

arkadaşlar, hangi gün gidiyoruz fuara?
    kararlaştıralım...
    Ali abiye falanda haber vereceğim ona göre..?

Burak Beni pazar evden alsanıza yaaa :p
    Ali abi arabası ile gidecekse ben ona yazılabilirim

Ali Abi'ye bi haber uçur, yardımcı olacaktır yol konusunda.. Tabii o arabaylamı gelecek bilmiyorum!..

Yaw bak, bi BiS'imiz olsaydı, toplaşırdık hepimiz..

Şaka bi yana, acaba sığarmıyım ben ona yahu?

Biz bi kere 4 tane 100 er kiloluk adam Ataköy sahilde Bise doluştuk.Bir de tesisatı vardı.300-500 :p
    ama halimizi göreceksiniz camlardan sarkıyoruz o derece.Bi de merete sahibi abart takmış patlata patlata ara gazı veriyor.Son model spor arabaların arasında durup ara gazı veriyorduk kapışalım diye.Öyle bir manzara göremezsiniz o kadar diyorum.
    Alet küçük müçük ama 2 zamanlı arı gibidir

4T dimi bu makine?

Bide bence fuara ctesi gidelim nami?

2 T dostum :D

4 T si var mı bilmiyorum ama

Ben cumartesi çalışıyorum anca pazar gidebilirim.

Motosikleti
    zs150-19
    Pazar bana uyar arkadaşlar,

Nami kardeşim seni alırım tabii ki ne demek, başka bu taraftan gelen varsa alırız hiç sorun değil. Davetiyem yok ama ayarlanır herhalde bir şeyler.

Arkadaşlar Allah muhabbetinizi arttırsın bütün mesajları takip ediyorum. Bakalım motor arayışım devam ediyor. ÖTV indiriminden faydalanabilirim. Aslında kara kızımdan sonra yine aynı tarz alırım diyordum ama Kymco'nun 250'lik Xciting veya Venox düşünüyorum. Bakalım fuarda inceleriz umarım.

Görüşmek üzere, herkese selam.

Alıntı august adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar bana uyar arkadaşlar,

Nami kardeşim seni alırım tabii ki ne demek, başka bu taraftan gelen varsa alırız hiç sorun değil. Davetiyem yok ama ayarlanır herhalde bir şeyler.

Arkadaşlar Allah muhabbetinizi arttırsın bütün mesajları takip ediyorum. Bakalım motor arayışım devam ediyor. ÖTV indiriminden faydalanabilirim. Aslında kara kızımdan sonra yine aynı tarz alırım diyordum ama Kymco'nun 250'lik Xciting veya Venox düşünüyorum. Bakalım fuarda inceleriz umarım.

Görüşmek üzere, herkese selam.
    Ali abi, davetiye konusunda sıkıntımız yok. Murat abi 150 tane gönderebilirim dedi, yarın muhtemelen uğricam ona.

Ancak pazar günü orası ana-baba günü gibi oluyor, yürünmüyor bile adam gibi. O yüzden ctesi yapalım dedim.

Ve kötü bir haberim var; Kymco bu fuarda yok. Bi önceki MotoPLUS'ta vardı o.

Geçerken Muratlı'yada uğrayın beyaa.Ya benide götürün yada sizde gitmeyin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler