Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    -CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar.
    21 Şubat Cumartesi günü şu an için kesin olmamakla beraber Bayrampaşada ayarlanan Kaplama tesisine gidilecek.
    Burak kuzeninin arabasını alacak.
    Şu anca izzmarit-B.M.O ve ben hazır gibiyiz.
    Haftaya uygun olacak başka arkadaş var ise topiğe yazsın.Sanıyorum ragman ' ın ihtiyacı vardı.
    Benzin parasını bölüşecez ona göre
    Yarın tam olarak netleşir.
    Bilginiz olsun
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Parlasın parlasın motorlarınız benim motorum gibi olsun

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi ya, bir öğrenin bakalım fiyat falan ne kadarmış.ona öre kesinleştirelim.

Fiyat kilo başı max 1 TL.
    Parası mevzu değil zaten.
    Ben kilosu 60 kuruşa yer de buldum.Ama taaa Maltepede.
    Yol parası daha fazla tutuyor yani.
    Kısaca biz cumartesiye planladık.Bakalım bugün murat adamla detaylı görüşecek.Numune de götürecekti.Haber bekliyorum ondan
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...

temmuz da sınava girebiliyorum temmuza kadar bu makinayı beklicem veya büyük ihtimalle bi yıl daha bekleyip hem a2 hem b alp bu aleti alcam
    I've got the medicine you need.I've got the power, I've got the speed
    I'll find out how to stop your clock.We sure ain't talking Doctor Spock
    Hear me talking, Doctor Rock.::xrock::

Kaplamaya giden parçalarımız ilk önce asite atılacak. toz pislik vb. den arınacak. daha sonra zımpara-spiral vs. aşındırılacak ve yüzey tertemiz yapılacak.

İlk etapta elektriksel iletkenlik için bakır kaplanacak. Bu bakır diğer katmanların kaplanması için iletkenliği ağlayacak. Bakırın fazla beklemeden diğer aşamaya geçirilmesi lazım... yoksa kızarır ve yumulur.

Bir sonraki aşamada bakır üzerine nikel kaplanacak. Bakır üzerine direk krom atılamıyor. Nikel nekadar kalın olursa, kaplama kalitesi ve dayanımı artıyor.Nikel havuzundan çıkarınca yine beklememesi lazım. Alltta yumulan-büzüşen bakır nikeli çatlatır!...

Son aşama olarak tabiki krom. Krom yapısı gereği çok ince atılır. bunun kaliteyle sanırım alakası yok.

Kromdan sonra sıcak su tutulur parçalarımıza. Ve ardındanda soğuk su şoku. Parça taş gibi olmuştur. Yeni sezona pırıl pırıl gireriz.

Bu aşamalardan herhangi biri olmazsa sonuç iki ay sonra, özellikel ısı altındaki parçalarda tırt oluyormuş. Gerekirse üç kuruş fazla verir işi tam yaptırırız...

Yaptıracağımız işte,adamların yanına gitmeden önce bilgi sahibi olmak iyidir diye yazıyorum

Herzaman bilgi sahibinin işi daha iyi görülür

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar aranıza bende katıldım...

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halilihsan aramıza hoşgeldin detaylardan (hala 0 var da aldın mı ya da 2.el kaç para ,km vs.servis,parça sağlanması) bahsedersen seviniriz,
    zaten bu yaz Tekirdağ planımızda var en azından benimhele arkadaşların motorları bir pARLASIN

Hoş geldin halilihsan.... Hayırlı(sı) olsun...

Motorumu ikinci el takasla aldım.4500 kmde İlk debriyajlı motor kullanmayı bu motorda öğreniyorum.İlk kullanmama rağmen cok iyiydim.Sap gibi oturmuyordum yani motorun tepesinde.Sizlerden rica olacak bu motorun püf noktaları nedir neyine dikkat edilir?$Nasıl yağ konur?Birde fotoğrafımı atayım daha sonra ince ayrıntısına girerim kurcalamak kısmet olmadı

Alıntı ragman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaplamaya giden parçalarımız ilk önce asite atılacak. toz pislik vb. den arınacak. daha sonra zımpara-spiral vs. aşındırılacak ve yüzey tertemiz yapılacak.

İlk etapta elektriksel iletkenlik için bakır kaplanacak. Bu bakır diğer katmanların kaplanması için iletkenliği ağlayacak. Bakırın fazla beklemeden diğer aşamaya geçirilmesi lazım... yoksa kızarır ve yumulur.

Bir sonraki aşamada bakır üzerine nikel kaplanacak. Bakır üzerine direk krom atılamıyor. Nikel nekadar kalın olursa, kaplama kalitesi ve dayanımı artıyor.Nikel havuzundan çıkarınca yine beklememesi lazım. Alltta yumulan-büzüşen bakır nikeli çatlatır!...

Son aşama olarak tabiki krom. Krom yapısı gereği çok ince atılır. bunun kaliteyle sanırım alakası yok.

Kromdan sonra sıcak su tutulur parçalarımıza. Ve ardındanda soğuk su şoku. Parça taş gibi olmuştur. Yeni sezona pırıl pırıl gireriz.

Bu aşamalardan herhangi biri olmazsa sonuç iki ay sonra, özellikel ısı altındaki parçalarda tırt oluyormuş. Gerekirse üç kuruş fazla verir işi tam yaptırırız...

Yaptıracağımız işte,adamların yanına gitmeden önce bilgi sahibi olmak iyidir diye yazıyorum

Herzaman bilgi sahibinin işi daha iyi görülür

Ömer bu bilgiler iyi oldu.
    Muratla bu akşam telefonda konuştum.
    Aksesuar için yapılan krom kaplamaya 4 lira civarı kilo fiyatı çekmişler sanırım.

Asit olayı ile üstündeki herşeyin söküldüğünü daha sonra ilk kat bakır atıldığını biliyordum.Yalnız senin dediğin gibi arada nikel atılma olayını ben ilk defa duydum.Eğer bu kadar detaylı aşamalar var ise zaten ilk aldığımız 60 kuruşluk fiyat hikaye olurdu.Zaten muratın dediği o 60 kuruşluk olay da çinko kaplamaymış.

Malum egsos feci ısınıyor.Eğer bu aşamalar sağlıklı uygulanmaz ise orjinal halini mumla ararız.Bir de gideceğimiz yerde bizim parçaları ne kadar önemseyecekler ki.Sonuçta 30-35 kilo metal götüreceğiz.Toplasan 150 liralık iş.Adam bize müşteri gözü ile bile bakmaz gibime geliyor.Anca tanıdık olacak ki kendi malı gibi özenle kaplasın.Bu tip işler ciddi emek ister ve işçilik tabi ki.Adam tankın içinden çıkartırken çat diye vurur bi tarafa egsosu.Çatlatır içten bakırı.Üstten kaplasa bile o ısıyı gördü mü patır kütür dökülür.
    Kısaca gittiğimizde ustayı biraz poh pohlamak lazım.Yoksa bu işi layıkı ile yaptıramayız.
    Ömer senin de tanıdıkların varsa cumartesiye kadar kovala bakalım.
    Ben izin günümü ayarladım.Cumartesi şu işi halledelim gözünüzü seveyim.

Bu arada aramaıza yeni katılan arkadaşımız da hoşgelmiş.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nami; umarım bi sıkıntı yaşanmaz. Keza seninde dediğin gibi; toplasan 150 liralık iş..

=====

Bu arada hemşehrim; oş gelmişin beyaa!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Namican biliyorsun kıtalar arası çalışan, internasyonel bir insanım... Bu sebepten bir türlü istediğim gibi ilgilenemiyorum...

Tarlabaşında birkaç tane işinin ustası kaplamacı varmış. Ağır sanayi için çalışan küçük dükkanlar. Onlar birkaç seneye kalmayacak oralarda, belediye hepsini şehir dışına sürüyormuş.Atıklı işler vs....

Valla cumartesi-pazar ne yapabiliyorsak yapalım. Hafta içi kimse birşey yapamıyor..

Bu arada kaplama kalitesi için ücreti mukabbilinde numune yaptırırız gerekirse.

150ytl ancak bu tip ufak dükkanlara cazip gelir bence. Tanıdık olan varsa o ayrı tabi...

Bu arada sadece 3 kişiyiz Murat abi gel, seninkinide altın kaplatırız

Namican biliyorsun kıtalar arası çalışan, internasyonel bir insanım... Bu sebepten bir türlü istediğim gibi ilgilenemiyorum...

Tarlabaşında birkaç tane işinin ustası kaplamacı varmış. Ağır sanayi için çalışan küçük dükkanlar. Onlar birkaç seneye kalmayacak oralarda, belediye hepsini şehir dışına sürüyormuş.Atıklı işler vs....

Valla cumartesi-pazar ne yapabiliyorsak yapalım. Hafta içi kimse birşey yapamıyor..

Bu arada kaplama kalitesi için ücreti mukabbilinde numune yaptırırız gerekirse.

150ytl ancak bu tip ufak dükkanlara cazip gelir bence. Tanıdık olan varsa o ayrı tabi...

Bu arada sadece 3 kişiyiz Murat abi gel, seninkinide altın kaplatırız
    Ömer sende geliyormusun?
    Abi hiç haberimiz yoktu, 4 kişi olduk o zaman.
    Cumartesi araç ayarladık, toplaşıyoruz; parçaları kaplamaya götürüyoruz.
    Gelecekmisin sende?

Burak hiç çamur yapma şimdi.Ömerle konuşacam diyen sendin lem

Ömer biz murat burak ben zaten 3 kişiydik.Şimdi sen geliyon mu gelmiyon mu anlayamadık biz tam.Eğer geliyorsan söyle de burak cumartesi sabahı seni de alsın beylikdüzüne gelirken.Çünkü burda Burağın yeni motorunun parçaları söküp muratı esenyurttan alacaz ve ordan bayrampaşaya geçecez

Senin ev nerdeydi hatırlayamadım ben şimdi.Ama acil burakla konuşman gerek ki cumartesi sabah 10:30 gibi beylikdüzünde olmanız gerek

Ne? Cumartesi sabah mı?
    Neyse siz halledin beyler ozaman.
    Beyler bu cumartesi izin almam imkansız ötesi. Öğlen anca karşıda oluyorum.
    sağlık olsun... Öğleden sonra orada olursanız bende gelebilirim beylikdüzüne, görüşürüz en azından. Gelebilirsem haber veririm.

Sizinkiler iyi olursa, aynı yerde bende yaptırırım artık

Ya burak sen yeni makine mi aldın ??? zs?

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19

Bu arada sadece 3 kişiyiz Murat abi gel, seninkini de altın kaplatırız
    Altın fena fikir değil de "cruiser'in ruhuna aykırı olmasa
    Ben bu aralar bir parlatayım da ,sizin kaplama olduktan sonra kaplama kalitesi benim standartlara ulaşmış mı kıyaslarız

Ya burak sen yeni makine mi aldın ??? zs?
    Benden duyun dün satışını da yaparak August arkadaşımızın ZS'ni Novarix'e transfer ettik
    Eee zararın neresinden dönersen kardır demiş atalar

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nami; umarım bi sıkıntı yaşanmaz. Keza seninde dediğin gibi; toplasan 150 liralık iş..

=====

Bu arada hemşehrim; oş gelmişin beyaa!
    Hoş bulduk bee abiii Motorunuza nasıl yağ ve kac gr yağ koyuyorsunuz?Kac km'de yağ değiştiriyorsunuz?Yağ değiştirme diğer motorlar ile aynı mı?

Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden duyun dün satışını da yaparak August arkadaşımızın ZS'ni Novarix'e transfer ettik
    Eee zararın neresinden dönersen kardır demiş atalar
    Haber harika Murat abi.

Burak Hayırlı olsun...

Hoş bulduk bee abiii Motorunuza nasıl yağ ve kac gr yağ koyuyorsunuz?Kac km'de yağ değiştiriyorsunuz?Yağ değiştirme diğer motorlar ile aynı mı?
    10-40 yada 15-40 yağ iyidir, konulabilir. Ama viskositesi aynı yağ kullan sürekli. Tavsiyem Castrol 15-40 motosiklet yağı. 1,3 lt koyacaksın. 2000km'de bir değiştirirsen verimli olur. Ve evet, yağ değiştirme diğer motorlarla aynı.

---

Bu arada ragman, çok sağol..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler