Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Agility
    ben böyle CC büyültme işlerine pek mesafeli bakıyorum. Çok cüzzi bir performans artışı için motorun orjinalini bozmak neden onu anlayamıyorum bir türlü..
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Zealsun150-19
    Bence 150CC lik bir Motorda 50 CC performans cuzzi bir artış değil , 3 /1 oranında artış.14 HP de yaklaşık 5 HP kadar güç artışı demek.Şu anki motorunuzu 5 HP düşük güçte hayal ederseniz elde edeceğiniz 5 HP nin farkını görebilirsiniz..

Dişlilerin değiştirilmesi olayına gelince evet orjinal haliyle dişli değiştirince büyük ihtimal ile çekiş düşecek hız artacaktır. Ama Motor Modifiyeye girdiğinde dişliler değişirse ,çekiş minumum Orjinal hali kadar olacaktır.

Orjinalliğe gelince , ben bu motoru 3-4 sene kullanmak istiyorum 3-4 sene sonra orjinal olsa da olmasada bu motoru 2. elde satmaya kalksam bu kadar Çinli arasında eminim ölü fiyatlara gelecektir (veya benim kafamdaki değeri kimse vermeyecektir )..

Bu nedenle bu motoru satmayı düşünmediğimden ... neden istediğimi yapmayayımki ?

HERKESIN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN , İYİ BAYRAMLAR .....
    Her kim mücadelede ustalaşır ise ,KIZGIN olmayacaktır.Her kim kazanmada ustalaşır ise KORKAK olmayacaktır.Fakat bunu göremeyenler kazanmak için SAVAŞMAYA devam edeceklerdir.:cat:

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı MurKy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar bi yana bayramda buluşsak mı ne
    ne zamandır bir sürü zealsunu bi arada göremedim.. zaten kış geldi millet terk-i diyar eyledi
    Katılıyorum +1

Şİmdiden bayramınızı kutlayayım

Bu dişli konusunu biraraya gelip konuşsak derim
    1.gün akşam üzerinden , 2. ve 4. günler boyunca hazırım hem yağmurda yok

Motosikleti
    Zealsun 150-19
    4. gün -pazar- buluşalım isterseniz.. çünkü herkes rahatlar kanımca..
    benim pazartesi sınavım olsa da eğer bi buluşma olursa büyük ihtimal gelirim..
    ama bu sefer yakın olsa daha iyi olur beşiktaş-ortaköy filan ya da havalar iyi olsa modaya gidelim derdim ama yine de gideriz sonuçta kapalı yerler de var evet evet modaya gidelim güzel olur kanımca..
    hadi düşünün bakam napalım kimler gelir kimler gelmez..
    bu arada @yalnızkurt (salih) arkadaşımızı hatırlayananız varsa -kendisi de bi motosiklet tutkunu- truva 250 lik almış gayet güzel motor çekişi de maşallah yani.. sesine diyecek bişiyim yok susturucu olmasına rağmen arabaların alarmını öttürecek kadar güzel çıkıor..

--arkadaşlar bayramınız mübarek olsun

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    herkesin bayramı kutlu olsun arkadaşlar

bayram buluşması güzel olurdu ama ben dün işe gidip geleyim derkene şifayı kaptım bayram bayram hasta oldum bide üstüne:( yani bu buluşma benim için pek iyi olmaz inşallah güzel havalarda görüşürüz
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    Kymco Agility
    herkese hayırlı bayramlar...

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Sanada iyi bayramlar B.m.O kardeşim
    Pazar günü ben, Murky, murat@ buluşuyoruz yeri zamanı yarın netleştiririz katılmak isteyen dostlar nerelerdesiniz,soğuk ama açık bir hava var

Motosikleti
    Zealsun 150-19
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanada iyi bayramlar B.m.O kardeşim
    Pazar günü ben, Murky, murat@ buluşuyoruz yeri zamanı yarın netleştiririz katılmak isteyen dostlar nerelerdesiniz,soğuk ama açık bir hava var
    cümleten iyi bayramlar..
    evet hadi arkadaşlar canlanın bi görüşelim artık
    muhtemelen üsküdar olcak buluşma yerimiz ama yarın kesinleşcek murat abinin dediği gibi..

Motosikleti
    Zealsun150-19
    Alıntı MurKy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten iyi bayramlar..
    evet hadi arkadaşlar canlanın bi görüşelim artık
    muhtemelen üsküdar olcak buluşma yerimiz ama yarın kesinleşcek murat abinin dediği gibi..
    Ben de gelmek ,tanışmak isterdim.... Ama işyerinden internete girebildiğimden Çarşamba öğleden sonra tatile girdik ve internete giremedim.

Pazar günü hava güzeldi ,kafama esti cesaretimi topladım... Hadımköye doğru yola çıktım , hadi biraz daha dedim dedikçe köylerin içinden geçtim... Hadi biraz daha dedim ve geze geze Çatalcaya kadar gittim.İlk kez bu kadar uzun süre kullandım motoru benim için tecrübe oldu(200Km)... Bana göre bayağı güzel bir gezi oldu...
    Zorlandığım iki şey oldu ,ama tecrübe ile öğrenecez artık ...
    1 - Köpekler ( Köylerde amma çok başı boş köpek varmış )
    2 - Güneş (Tam Rampayı çıkarken gözüne gözüne giriyor )

Ve finalde yolda Jandarma çevirme yapıyordu... ve beni çevirmek için elini kaldırdı... Ama sol ön çaprazımda giden minubus kendi uzerine alındı bu hareketi ve Cevirme alanına girdi... Bende aradan " salağa yatıp" bastım geçtim... Şimdi düşünüyorumda beni çevirseydi sanırım Motoru bağlayabilirdi..ehliyet yok diye ... tırstım açıkçası... ve ehliyeti alana kadar (2. sınavı bekliyorum) daha kısa mesafelerde kullanmaya karar verdim ..
    Her kim mücadelede ustalaşır ise ,KIZGIN olmayacaktır.Her kim kazanmada ustalaşır ise KORKAK olmayacaktır.Fakat bunu göremeyenler kazanmak için SAVAŞMAYA devam edeceklerdir.:cat:

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19

Zsl...geziden esintiler!!!

Evett o kadar duyurduk pek ses çıkmadı hadi izzmarit hasta motoruda Güneşlideymiş affedilebilir ama ya hava soğuktur diye kıpırdamayanB.m.O kardeşim son ana dek geliyorum geldim de-neredeyseniz oturun varıyorum filan diyen murat@ sonunda işim uzadı diyerekten ve hemide karşıda mekanında toplanmışken ........

neyse gelecek güzel günlere Harem'de Murky yeni Zealsun'landırdığımız fiko Sl kullanıcısı arkadaşlarla buluştuk keyifli bir sahil sürüşü yapıp bakışları üzerimizde topladıktan sonra Moda'da sohbeti koyulttuk sonrasındaysa özelbir hamsi gecesiyle jameika34cdostun evinde geceyi noktaladık.
    (23 dolaylarında Tophane'de olsamda grubu kalkarken yakaladım)

Ardından kalkarken aldığımız fotolardan montun fermuarını kapatmaya çalışırken çekmişler

Murky nerelere bakıyor dersiniz?

sol başta eski sl ci ,yeni zs ci fiko dikkatinizi çekerim bizim standart gidonun yerine sanayide özel ve daha geniş bir gidon yaptırmış şimdi sürüş çok rahat diyor ki en kısa zamanda deneyeceğim ,arka- yan çantalıklar ile ayaklıklarda sökülünce birde ön kartalı söküp çamurluğu ters çevirince sanki çok özel bir chopper görüntüsü çiziyor

Motosikleti
    Zealsun 150-19
    hele bi de kadıköyde modadan gelen yolla kadife sokaktan gelen yolun birleştiği noktada bizde büyük boy cruiserlarla karşılaşmayalım mı..
    arada kaynadık ama bizim de şanımız yürüdü beaaa..

Motosikleti
    Kymco Agility
    Bazı abilerim hakkımızda orada burada (nargilecilerde falan) satış koydu bize diyormuş.. Darılıyorum!

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    !ÇOK CİDDİ YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Arkadaşlar selamlar. Belki bazılarınız hatırlar, ben de eski zs150 sahiplerindenim. Motorumu Seyrantepe'de Mor Motor'dan almıştım. Bir sezon kullandım ve bir Mor Motor çalışanının arkadaşına sattım. Sattığım kişi küçükçekmecede oturuyormuş, ben motoru Mor'a bıraktım, parayı aldım. Ruhsat devrini de boş bir zamanda yapacaktık. Fakat aradan geçen zamanda bu ihmal edildi. Benim hayati önem taşıyan işlerim çıktı ve ancak bu işin peşine düşebildim. motoru vereli yaklaşık bir sene oldu. Şimdi bir baktım ki ne motorumun plakası aklımda, ne motoru alan arkadaşın numarası var.. Sizden ricam Mor Motor'dan Burak Bey'e nasıl ulaşabileceğimi söyleyebilir misiniz? Mor Motor'u arıyorum fakat açan yok. Burak Abi'nin de telefonunu bulamıyorum. yardım ederseniz çok sevinirim. teşekkürler.

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Bende motorumu Seyrantepe'de Mor Motor'dan almıştım.

Burak 0542 275 13 68

Mehmet Usta 0212 264 43 98 (Mor motorun servisi)

Bende bu numaralar var işine yarar sanırım ama sakın motoru Ruhsat devri yapmadan satmayın...

Ketcup bu arada kaç km'deydi ve kaç' a sattın hocam söylersen bizimde bilgimiz olsun...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Sanlı çok teşekkür ederim numara için! inan çok işime yaricak. ben yanlış hatırlamıyosam 1700ytl gibi bi fiyata satmıştım. henüz 1000km'de idi. rodajı bitirip sattım yani =) günde 50km kadar trafik çilem olduğu için sattım ben de. minicik bi scooter aldım şimdi =)

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Hayırlı olsun ketchup güle güle kullan Trafikte Scooter çok daha iyi. Bende scooter kullanıyorum gezmek içinde zs 150-19
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    tüm arkadaşların yeni yılını kutlarım..umarım yeni yıl her açıdan daha güzel olur
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Motosikleti
    keeway sl 150
    merhaba arkadaşlar 6 ay önce bende bu topiği inceledim ama gittim sl 150 aldım motorumdan çok çok memnunum 6 ayda 3000 küsür km yaptım tık demedi yanlız gecen hafta otoparkta motorun yerini değiştiriken düşürmüşler depo musluğu kasmış dibinden çatlamış çok az bi sızıntı vardı yılbaşında evde otururken epoxy ile tamirini yaptım (çift karışımlı çelik macun) tek sorunum bu oldu ama canımı sıktı işte uygun bir yolunu bulup bu zealsun un 150 cc --- 250 cc veya daha uygun bi chopper almayı düşünüyorum acaba burayı okuyan bayileri var mı varsa takas ile motor veriyolar mı öğrenmemiz mümkün mü?

aslında hayalim 750 shadow yada 650 dragstar

ama daha yeni motoar biniyorum yavaş yavaş öğreniyorum ehliyetim bile yaşına girmedi daha

siz ne önerirsiniz bütcede pek bi sıkıntım yok

önerileriniz için saolun
    selam ve saygılarla...
    hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın...

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Regal var o güzel mesela 250 cc olaraktan,tiger 250 cc var o da çok güzel.Regalin servis sorunlu gibiymiş ama biraz.
    Haa ama az buçuk paran varsa hyosung gv 250 al bak keyfine...Sıfırı 7.750 ama 2. elde 6 civarı bulursun

Motosikleti
    Kymco Agility
    GV250'ler ebat olarak çok küçük kalıyor bizim makineye göre. SL150 de zaten ufak. Açıkçası ben altımdaki makinenin kendisini göstermesini isterim. Bu açıdan Zealsun Prince tam not aldı!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler