Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Hyosung X5 - GD250N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CyberShooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tigrina --> Mondial 100 SFC --> Bajaj Dominar 250
    Öncelikle size çok teşekkür ediyorum dün akşamdan beri tüm sayfaları okudum gerçekten çok faydalı bilgileri bizlerle buluşturdunuz (:

İki motor arasında ağırlık konfor ve silindir haricinde çok farkları olmayan motorlar bence hyo tntden beygir olarak az bişey düşük olsada torkundan kazanııyo daha atik son hız olarakta üstün tnt nin forumda ki başlıktaki kullanıcı ların ölçütüğü son 157 egzoz sesine çok güzel diyolar tasarım olarak daha abi duruyo ama çinde üretiliyo hyonun koreli olması biraz daha artı bn seneye bi başlangıç motoru düşünüyorum 2008 den buyana cup cg karışık küçük skutur karışık tecrübem var ama gel gelelim motosiklet seçme konusu ayrı bi çıkmaz birde servis olayı kafamı karıştırıyor benelli kubayla geldiği için yaygın servis var ama hyo düşündürüyor fiyatlarıda çok yakın insan ikilemde kalıyo (:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı CyberShooter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle size çok teşekkür ediyorum dün akşamdan beri tüm sayfaları okudum gerçekten çok faydalı bilgileri bizlerle buluşturdunuz (:

İki motor arasında ağırlık konfor ve silindir haricinde çok farkları olmayan motorlar bence hyo tntden beygir olarak az bişey düşük olsada torkundan kazanııyo daha atik son hız olarakta üstün tnt nin forumda ki başlıktaki kullanıcı ların ölçütüğü son 157 egzoz sesine çok güzel diyolar tasarım olarak daha abi duruyo ama çinde üretiliyo hyonun koreli olması biraz daha artı bn seneye bi başlangıç motoru düşünüyorum 2008 den buyana cup cg karışık küçük skutur karışık tecrübem var ama gel gelelim motosiklet seçme konusu ayrı bi çıkmaz birde servis olayı kafamı karıştırıyor benelli kubayla geldiği için yaygın servis var ama hyo düşündürüyor fiyatlarıda çok yakın insan ikilemde kalıyo (:
    Rica ederim. Benelli Çin'de üretilse de İtalyan kökenli bir firma yani direk Çin motoru olarak düşünmemek lazım. Boya ve sonlandırma kalitesini bilemem ancak kendi motorum ile Benelli'nin düşük cc motorlarını kıyasladığımda GD serisi çok daha kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş durumda bana göre. Kullanılan ürünleri önceki mesajlarda defalarca yazmıştım, bana göre 250cc bir motor için fazlasıyla kaliteli tek eksiği ABS olmaması. Umarım gönlüne göre bir motor bulursun, ikisi de gayet güzel alınabilecek motorlar ancak dediğim gibi kullanım alanını ve ihtiyaçlara göre motor seçmek lazım.

zincir dişli setimi değiştircemde markaya bakmalımıyım? yoksa en ucuzu ebatını uydurup alsam mı? şimdiki çok kötü değişmesi gerekiyor, birde orjinal 14-46 sanırım bunu ne yapsamki orjinal mi taksam hızlanmayı mı arttırsam arkayı büyültüp
    birde orjinal değerleri (14-46) yerine 12-50 falan taksam sadece arkanın görüntüsünü güzelleştirsem nasıl olur?

Motosikleti
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir dişli setimi değiştircemde markaya bakmalımıyım? yoksa en ucuzu ebatını uydurup alsam mı? şimdiki çok kötü değişmesi gerekiyor, birde orjinal 14-46 sanırım bunu ne yapsamki orjinal mi taksam hızlanmayı mı arttırsam arkayı büyültüp
    birde orjinal değerleri (14-46) yerine 12-50 falan taksam sadece arkanın görüntüsünü güzelleştirsem nasıl olur?
    Teknik konulardan maalesef anlamıyorum. Motorun performansından fazlasıyla memnunum o yüzden ben böyle değişiklikler yapacağımı sanmıyorum.

Motosikleti
    Dün fırsat bulup lastikler Diablo Rosso 2 ile değiştirdim Hasanpaşada. Ardından değişim ardından 200 km'ye yakın yol yaptık arkadaş ile Şile-Ağva civarında. Motorun bütün karakteri değişti, bu kadar olabileceğini beklemezdim. Motosiklet inanılmaz viraj alabilir ve yatabilir bir hale geldi. Frenlerin kuvveti ve kalitesi daha çok ortaya çıktı.

Bir hafta önce itibarıyla motorla ilk sıkıntımı yaşadım. Esasen motorla değil elektronikle alakalı bir durum. Dijital kadran üstündeki tuşlar çalışmadı bastığımda, servise uğradığım zaman baktırırım diyerek çok umursamadım ancak dün lastik değiştirmeye giderken hız göstergesi öldü ama ilginç bir şekilde vites,benzin ve hararet göstergeleri çalışıyor. İstanbul Motor'a uğradım dijital ekranın bozulduğunu ve muhtemelen hız sensörünü de bozduğunu belirtti. Pazartesi günü distribütörden isteyeceklerini belirti, bakalım kaç günde gelecek ve distribütörden nasıl bir hizmet alacağız

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün fırsat bulup lastikler Diablo Rosso 2 ile değiştirdim Hasanpaşada. Ardından değişim ardından 200 km'ye yakın yol yaptık arkadaş ile Şile-Ağva civarında. Motorun bütün karakteri değişti, bu kadar olabileceğini beklemezdim. Motosiklet inanılmaz viraj alabilir ve yatabilir bir hale geldi. Frenlerin kuvveti ve kalitesi daha çok ortaya çıktı.

Bir hafta önce itibarıyla motorla ilk sıkıntımı yaşadım. Esasen motorla değil elektronikle alakalı bir durum. Dijital kadran üstündeki tuşlar çalışmadı bastığımda, servise uğradığım zaman baktırırım diyerek çok umursamadım ancak dün lastik değiştirmeye giderken hız göstergesi öldü ama ilginç bir şekilde vites,benzin ve hararet göstergeleri çalışıyor. İstanbul Motor'a uğradım dijital ekranın bozulduğunu ve muhtemelen hız sensörünü de bozduğunu belirtti. Pazartesi günü distribütörden isteyeceklerini belirti, bakalım kaç günde gelecek ve distribütörden nasıl bir hizmet alacağız
    kullanıcı hatası demedilermi garantiden degişecekler degilmi göstergeyi aman diyim dikkat et
    Green Arrow bunu beğendi.
    Hyosung GT250R

Motosikleti
    Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanıcı hatası demedilermi garantiden degişecekler degilmi göstergeyi aman diyim dikkat et
    Selam. Uniteks ve İstanbul Motor şuana kadar fazlasıyla yardımcı oldular ve doğru yoldalar. Bugün sabah arandım İstanbul Motor tarafından ve hız sensörünü tedarik ettiklerini ve takabileceklerini belirttiler. Sensör geldiği için 2-3 saat kadar takıp test yaptılar ve ekran düzeltilebilir mi uğraştılar. Hız göstergesi ve herşey çalışıyor ancak tuşlar maalesef hala ölü. Ekranın siparişinin de girildiğini ve geldiğinde onuda takacaklarını bildirdiler. Hiçbir ücret vb birşey talep edilmedi. Zekeriya Bey ve Çetin Bey oldukça yardımcı oluyorlar konuyla alakalı. Uniteks bir farklılık yaratacak gibi gözüküyor. Bu arada Diablo Rosso efsane oldu benim için. Virajlarda deli gibi yatıyorum motorla ve inanılmaz bir yol tutuşu, fren kabiliyeti ekledi motora.

Kısacası 4 iş günü içerisinde hız sensörü tedarik edildi ve iş günü sayılmamasına rağmen Cumartesi adıma randevu yapıp işlemi ücretsiz yaptılar. Umarım kadranda legal süre içerisinde tedarik edilir ve sorunsuz şekilde yolumuza devam ederiz GD ile.

Hocam hayirli olsun lastikleriniz. Aman diyim fazla guvenip limitleri sehir icinde fazla zorlamayin.
    Umarim distrubitor hep boyle devam ederde daha cok hyosung goruruz yollarda.

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hayirli olsun lastikleriniz. Aman diyim fazla guvenip limitleri sehir icinde fazla zorlamayin.
    Umarim distrubitor hep boyle devam ederde daha cok hyosung goruruz yollarda.
    Teşekkürler. Limit zorlama yok. Sadece yatırma konusunda çekince kısmı ortadan kalktı. Yoksa yeri elleme diz değdirme falan öyle şeylerle işim olmaz. Hyosung ucuz bir marka değil maalesef, yurtdışında japonlara yakın bir fiyata satılıyor burda da aşağı yukarı öyle. Servis konusunda da benzer maliyetlere sahip, biraz daha ucuz. DOlayısıyla çok bir artış olmayacaktır ancak iyi yolda giderlerse benim gibi niyetlenip, cesaret edemeyenlerin ilgisini çekebilirler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka ile bu şekilde ilgilenmeleri güzel, fakat kimse bilmiyor şuan ilgilenildiğini. Şuan bilinen, hala Hyosung'un servislerinin rezalet ve baştan savma olduğu. Madem böyle bir işe giriştiler, Bajaj gibi güzel bir reklam kampanyası yapıp marka üzerindeki kara lekeyi kaldırmaları lazım.

Motosikleti
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka ile bu şekilde ilgilenmeleri güzel, fakat kimse bilmiyor şuan ilgilenildiğini. Şuan bilinen, hala Hyosung'un servislerinin rezalet ve baştan savma olduğu. Madem böyle bir işe giriştiler, Bajaj gibi güzel bir reklam kampanyası yapıp marka üzerindeki kara lekeyi kaldırmaları lazım.
    Marka ile ilgilendikleri konusunda maalesef evet veya hayır diyemiyorum. Benim şansım İstanbul Ana bayisinden motoru almam, dolayısıyla onların distribütör tarafından dinlenmesi ve ilgi görmesi. Şunu da atlmamak lazım, İstanbul motordan yana hiç sıkıntı yaşamadım ben gayet ilgili ve yardımseverler ancak ben onlara ciddi bir mail yazdım tüketici hakları ve garanti hususuyla alakalı ve distribütöre bildirmelerini istedim mailimi. Kadran konusunda daha esnek davranacağım ama garanti süresi içinde gelmez ise gene uyarı amaçlı bildirim yapacağım.

Gerçekten reklam konusunda çok pasifler bütün markaları konusunda. Hakikaten hiçbir atılım ve gelişme yok ürünler ile alakalı. Markalar yeni motorlar çıkartıyor ne fuarlarında görüyoruz ne de ne zaman geleceği hususunda bilgi alabiliyoruz. Anlamadığım çok ciddi markaların satış hakları elinde hem motor olarak hem de aksesuar ürünleri olarak. Heralde yetiyor kendilerine gelen talep ama net bir şekilde gördüğüm bayilerin memnun olmadığı.
    Blackeagletr bunu beğendi.

Motosikleti
    Rosso'ların rodajını tamamladım Motosikletin cc'si farketmeksizin kaliteli lastik ile kullanmak hem güvenlik hem de kaliteli sürüş açısından bambaşka bir olay gerçekten.

Motosikleti
    gt250r
    Hudsonda motoru inceledim çok güzel herseyini beğendim fakat depodaki boya resmen kat kat üzerinde elini gezdirsen pötür pötür böyle sanki boyaya batirip cikarmişlar gibi geldi onun haricinde bi eksisini göremedim görsel olarak.Sizlerde nasil?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Ayrıca yeni farkettim securage kilitlere güvenme bir kez sabah 7de işe giderken kesilmiş olarak elektrik direğinde rastladim aksam çalinma haberini aldim.Birde internette calinan bir motora geldim ordada securagenin kesilmiş hali cikti karsima o yüzden hic güvenim kalmadi.

Motosikleti
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hudsonda motoru inceledim çok güzel herseyini beğendim fakat depodaki boya resmen kat kat üzerinde elini gezdirsen pötür pötür böyle sanki boyaya batirip cikarmişlar gibi geldi onun haricinde bi eksisini göremedim görsel olarak.Sizlerde nasil?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Ayrıca yeni farkettim securage kilitlere güvenme bir kez sabah 7de işe giderken kesilmiş olarak elektrik direğinde rastladim aksam çalinma haberini aldim.Birde internette calinan bir motora geldim ordada securagenin kesilmiş hali cikti karsima o yüzden hic güvenim kalmadi.
    Merhaba. 2015 modelmiydi gördüğünüz 2016 mı ? 2015'lerde boya kalitesi daha kötü, 2016'ların boya kalitesi idare eder. Jantlar pötürlü boya ama aşırı dayanıklı, diğer kısımlarda hiçbir tortu veya dalgalanma yok benim motorumda sadece ortalama kaliteli bir boyama mevcut. Kilit konusunda haklısınız çok kaliteli değil Securage ürünleri ancak 3 farklı securage kilitle kitliyorum ve 3'ünün toplamına 200 lira anca vermiştim sanırım. Kısacası ne kadar ekmek o kadar köfte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Yıl olarak 2014 mü 2015' mi olacaktı 2016 nereden çıktıysa

Motosikleti
    gt250r
    Merhaba. 2015 modelmiydi gördüğünüz 2016 mı ? 2015'lerde boya kalitesi daha kötü, 2016'ların boya kalitesi idare eder. Jantlar pötürlü boya ama aşırı dayanıklı, diğer kısımlarda hiçbir tortu veya dalgalanma yok benim motorumda sadece ortalama kaliteli bir boyama mevcut. Kilit konusunda haklısınız çok kaliteli değil Securage ürünleri ancak 3 farklı securage kilitle kitliyorum ve 3'ünün toplamına 200 lira anca vermiştim sanırım. Kısacası ne kadar ekmek o kadar köfte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Yıl olarak 2014 mü 2015' mi olacaktı 2016 nereden çıktıysa
    Modelini sormadim kirmiziydi sirinevler hudsonda.Cevap için teşekkürler.

Motosikleti
    MAJESTY 400-GD250R
    https://youtu.be/hIt0Czm1Wxo. Arkadaslar 2016 hyosung gd250r exiv inceleme iyo seyirler...

Motosikleti
    Alıntı gogos35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/hIt0Czm1Wxo. Arkadaslar 2016 hyosung gd250r exiv inceleme iyo seyirler...
    Güzel inceleme olmuş. Benim sayfalarca yazdığımı kısaca özetlemiş arkadaş. Benim paylaşımlarımında insanları yönlendirmesi hoşuma gidiyor. GD ile maceram maalesef yakında sonlanacak yeni motor aldığım için. 2 motora binecek zamanım olmaması dolayısıyla yatması benim için gereksiz külfet.
    Mexico bunu beğendi.

Güzel inceleme olmuş. Benim sayfalarca yazdığımı kısaca özetlemiş arkadaş. Benim paylaşımlarımında insanları yönlendirmesi hoşuma gidiyor. GD ile maceram maalesef yakında sonlanacak yeni motor aldığım için. 2 motora binecek zamanım olmaması dolayısıyla yatması benim için gereksiz külfet.
    Hayırlı olsun.
    Nette baktım 2. el bile bulamadım siz nereden bulup aldınız yahu? SM değil mi bu motor? İnşallah o motoruda böyle paylaşırsınız

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Nette baktım 2. el bile bulamadım siz nereden bulup aldınız yahu? SM değil mi bu motor? İnşallah o motoruda böyle paylaşırsınız
    Kazalı olan motoru almaya niyetlenmiştim esasen. Ciddi araştırma yaptım hakkında almak ile almamak arasında kalırken bir baktım yeni bir ilan. Aldığım motor sayın Fuat Domaniç'in motoru. Sahibi olan Emre Bey'de arkadaşı Fuat Bey'in. Gerçekten çok düzgün, kibar ve anlayışlı bir insan. Motoru esasen belki alırım bir gidip göreyim kafasıyla gittim ancak kendisiyle tanışınca direk motoru alma kararı verdim ve 1 hafta içerisinde aldım. Bugün çektiğim resimleri paylaşayım. Motor oldukça dolu, jel sele, tam takım R&G koruma takozları, yan pedler, elcik ısıtma, 12v çakmaklık, ön cam kısacası yapılabilecek herşey yapılmış.

Bu arada motorumun ilanı da aşağıdadır. Forumdan birisine giderse çok sevinirim. Fiyatı oldukça makul tuttuğumu düşünüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...95533268/detay

Sokollu ve Blackeagletr bunu beğendiler.

Motosikleti
    MAJESTY 400-GD250R
    Arkadaşlar inceleme videomda israilli bir arkadas yorum yapmis gd 250r israilde 8000 usd satiliyormus cok pahali burada diyor...burda yine iyi fiyata satiliyor...

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler