Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    üşenmesem iş yerinin garajı var çokda müsait aslında ama motoru getir buraya haftasonu kendin gel vs wala soğuk olunca hiç gözüm kesmiyor açıkcası hava iyi olsa evin önünde döküp dağıtıyorum haftada bir artık apartman sakinleri beni gördüğünde verdiği tepki "yine mi bozuldu buu motor?" oluyor halbüki haberleri yokki ben her hafta mutlaka bi yerini söküp temizleyip takıyorum memlekette olsam da yer problemi yok her yer benim ama artık memleketi başket eyledik öle ha deyince olmuyo işte.

gerçi motoru evin içine sokmayıda düşünmüyor değilim ya hayırlısı
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    2 hafta izmirdeyim ben memleketi geziyim biraz özlemişim izmir havasını 2 hafta sonra görüşürüz o zamana kadar girmem MT ye
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Selam arkadaşlar forum boş kalmış,

Yarın çalınan motorumu trafikten çekmek için gerekli işlemleri yaptırıcam. Konu hakkında bilgisi olan var mıdır? ne kadar ödemem, nereye gitmem, varsa cezaları onları ödemem gerekli midir?

not: motorum gilera runner 200vxr'di. 2006 model.
    Ama plakaya 2003 yılında 450tl lik köprü ve otobanlardan kaçak geçişten dolayı ceza yazılmış. :D ne yapıcam bilemiyorum....

Motosikleti
    Sen oraya gidince herşey ortaya çıkar zaten eğer sen üstüne almadan yazıldıysa sorun yok ödemezsin merak etme.

Bu arada geçmiş olsun..

ayrıca müdür seninle meslektaşmışız biz yahu
    ANGARAJ

Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    vayyy hangi sertifikalar var sende? bu arada bizim motorlara sis farı takmayı deneyen var mı?

Motosikleti
    en son MCITP yi aldım bıraktım microsftu gına geldi 7 tene sertifika var işte sende neler var?
    ANGARAJ

Motosikleti
    Motoru yükselttim fotolar geliceeek :D
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    yükselttim derken model mi yükselttin yoksa arka kuyruğumu yükselttin
    ANGARAJ

Motosikleti
    kuyruuk :D

Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Geçen sene bitirdim ben üstün başarı ile daha MCP'yim haftaya birkaç sınava daha giricem..

bu arada sis farları için güzel bir yazı buldum.. sizin de işinize yarayabilir.

Aküye yüklenmeden sis farı kullanma...

EDIT: Kefeeee foto'ları sabırsızlıkla bekliyoruz..

Motosikleti
    Honda CBF600/ASYA AS 200 GY
    slm arkadaşlar yaklaşık iki hafta önce bir as 200 gy aldım yavaş yavaş alışmaya çalışıyorum forumu inceliyorum ve henüz 35. sayfadayım ama ısrarla okuyup bitirmeye karalıyım önceki sayfalarda bulamadığım aklıma takılan soruları sormak isterim ... tekeriniz düz bassın...

Motosikleti
    Alıntı Yol Korsanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar yaklaşık iki hafta önce bir as 200 gy aldım yavaş yavaş alışmaya çalışıyorum forumu inceliyorum ve henüz 35. sayfadayım ama ısrarla okuyup bitirmeye karalıyım önceki sayfalarda bulamadığım aklıma takılan soruları sormak isterim ... tekeriniz düz bassın...
    Hoşgeldin aramızaaa hertürlü bilgiyi sana vermekten mutluluk duyarıız

Motosikleti
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuyruuk :D
    oo ii hadi o zaman fotoları bekliyoruz

Geçen sene bitirdim ben üstün başarı ile daha MCP'yim haftaya birkaç sınava daha giricem..
    ii hadi hayırlı olsun ama keşke daha erken girseydin.
    ANGARAJ

GaCCaLL

Motosikletinizin güncel resimlerini yükleyebilirmisiniz aceba? elcik koruma almışınız heralde onlarıda görmüş oluruz.İbrahim ben sahibinden den konuşmuştuk Konda dan :D

Motosikleti
    Alıntı solevendef adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GaCCaLL

Motosikletinizin güncel resimlerini yükleyebilirmisiniz aceba? elcik koruma almışınız heralde onlarıda görmüş oluruz.İbrahim ben sahibinden den konuşmuştuk Konda dan :D
    keşke geçen hafta deseydin neyse fırsat bulursam eklerim tabi..
    ANGARAJ

Motosikleti
    Piston sekman bana girdi beyler 24000 olmuştu zaten. Deli gibi dumanlı gidiyorum

as 200

arkadaşlar yaklaşık bir ay önce asyanın as 200 modelini aldım. ilk görüşte aşk gibi birşeydi çok beğenmiştim. hala da beğeniyorum ve motoruma severek biniyorum. okuyanlar maşallah desin. motor gerçekten çok hoş ve güzel. her motorda olduğu gibi rodaj süresinde bir kaç vidasının gevşemesi dışında Allaha üşükür şu ana kadar bir sorun yaşamadım. motorun bir çok parçasının japon olduğunu aldıktan sonra öğrendim ön arka amörtisörler karbüratör gibi parçaların çoğu japon malı. motor gerçekten çok sağlam ve dayanıklı. rodaj süresinde yakıtı neredeyse 1.6 litre bir arabaya denk gibi geldi bana. 1 depo benzinle rodaj süresindeyken 125 kmye yakın yol giderken 1000 km sonunda 1 depo yakıtla 300 kmyi aşıyor. tabi yüklenmeden ve devirli kullanırsanız. rodaj süresinde lastiklerin yok tutuşu çok sıkıntılı oluyor ıslak zemin görünce kaymaya başlıyor ama bir kaç lastik yakma denemesinden sonra düzeldi. rodaj bittikten sonra motorun birinci vitesini şehirde kullanmaya ihtiyacınız kalmıyor çünkü motorum rodajı bittikten sonra ilk haline göre çok daha fazla atak oldu. 1 vitesde resmen çıldırıyor gaz vermeye gelmiyor ben genelde kalkarken 2. vitesi kullanıyorum rahatlıkla kalkıyor fazla bağırmadan. ayrıca motorda sanırım kesici var yüksek devirde araba kesicisi gibi bir ses veriyor. sevmediğim tek parça ayakçak müşürü oldu. bence çok saçma olmuş vitesli bir motor için. motoru ayakçağa almaya kalkınca hemen motoru kapatıyordu bende söktüm. yalnız motor müşür olmadan çalışmıyor. bunun yerine kabloları kesip birbirine bağlarsanız sorun çözüşecektir. bir de akü tahliye borusuna dikkat edin kısa olmuş biraz eğer akü taşma yaparsa motor şasi ve motora zarar verebilir. ben malum mevsim kış ve yeni bitmek üzere ben soğuklada da kullandım ısıtma ciklesini kullandığınızda tek marşda aldı ve bir sorun çıkarmadı. ısındıktan sonra motor kapanıyor ve ısındığını anlıyorsunuz cikleyi kapatıp tekrar çalıştırabilirsiniz. otomatik olsaydı daha güzel olurdu ama bu da yeter. yağını ve bakımlarını zamanında yapar gevşeyen birkaç vidasını da kendiniz sıkarsanız gerçekten çok uzun ömürlü bir motor olabilir. inşallah karaşövalyemle birlikte bu yaz suriye yollarına düşeceğiz. bunun için dublex lastik ve jant arıyorum bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim. benden bu kadar.

Arkadaşlar çok büyük bir sorunum var lütfen bu işten anlayan birilerinden yardım istiyorum !
    1500 km de sürekli yağ değiştiriyorum. Her seferinde eski yağı boşaltıp, yeni yağı koyduktan sonra marşa bastığımda, statördeki okuyucu (ateşleme zamanlayıcısı) yanıyor.
    3 defadır her yağ değişiminde aynı şey başıma geldi...Lütfen yardım... Daha öncede bu konuda yazmıştım kimseden bir cevap alamadım...

k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    merhaba arkadaşlar neredeyse bütün sayfaları okudum ve bu motoru almaya karar verdim. Konyada yaşayan ve motorunu satmak isteyen olursa iletişime geçmeye hazırım.

kadir ünaloğlu

k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    ooo çok durgunlaşmış buralar. biraz geciktik heralde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler