Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Kuba Strike 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    subaru3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    STRİKE 150
    Keşkebende gidebilsem altın elbiseli adam Barkın bayoglu ugramayı unutma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Yilda birkez oluyor.. Kacirmamak lazim

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150

Strike motora ybr siperliği taktım biraz uğraştırdı.kanırta kanırta ama işi çözdüm daha mükemmel hale getirilebilir.uzun ybr camıda takılabilir.siz denemeyin motora zarar verebilirsiniz benim elimden geliyo böle işler, mucit yanımız var biraz:-)
    baytu bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Alıntı meugur74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/Kno80M.jpg

Strike motora ybr siperliği taktım biraz uğraştırdı.kanırta kanırta ama işi çözdüm daha mükemmel hale getirilebilir.uzun ybr camıda takılabilir.siz denemeyin motora zarar verebilirsiniz benim elimden geliyo böle işler, mucit yanımız var biraz:-)
    Guzel olmus dostum. Bende bu tarz birsey dusunuyorum....
    Birkac foto daha rica ediyoruz senden...tesekkurler

Motosikleti
    strike 150

Biraz aceleye geldi ama yaptırdığım bağlantı demirini siyaha boyayacaktım bide vidaları, o zaman güzel olurdu.ama önemli olan yapabilmek 1 ayrıntı var ,yan kulakçıklar tam ayarlansa cuk oturur. Bir örnek daha yaptırıp kusursuz yapmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Evet. Cok şık olmus. Gule gule kullan

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    slm. arkadaşlar benim motor sabahları çalıştıktan sonra gaz verince gaz yemiyor stop ediyor jiklede bile zor gaz yiyor 5 dakika ısınınca düzeliyor acaba sorun neyden kaynaklı bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    strike 150
    Motor sabaha kadar dışarıda soğukta kalıyorsa içinde yağ katılaşıyor, motor ve yağ ısınana kadar böyle olabilir. Tvs apache, cbf gibi soğuğu sevmeyen bir motor, bu arada kaliteli yağ koyun veya konulduğundan emin olun(castrol power1 10/40 gibi) birde az benzinle motoru kullanmamaya özen gösterin.

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    teşekkürler
    ama benim anlamadığım yazında aynı şekilde oluyordu acaba karbüratör hava ayarlarında mı bir sorun var
    çünkü gaz verince stop edecekgibi oluyor ben de ara ara gaz veriyorum
    sürmeye başlayınca yavaş yavaş gaz yiyor ve birden atılıyor ve gaz yemeye başlıyor
    jikle açıkken fena değil normal gibi

Motosikleti
    strike 150
    O zaman oranın servisine götür , karburatöre bi baksınlar ayar yapsınlar ,
    Umarım oranın servisi iyidir, bide motor kaç kmde, kaç bakım yapıldı şimdiye kadar?

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    valla motor yeni sayılır geçen yaz aldım fazla binemedim ama 500 de yağ değişimini yaptım castrol.
    şu anda 800km de servis bana biraz uzak.bakım işini kendim yapmayı seviyorum

Motosikleti
    strike 150
    En iyisini yapıyorsun hocam bakımını kendin yapmakla. Motor daha km yapmamış, benimki 4700km oldu sanırım ilk kmler benim motorda olanlar senin motordada oluyor .yeni olduğu için açılana kadar olabilir. Benim motorda ilk kmler giderken tekleme oluyordu 1 den 2 ye atarken yiğılma oluyordu gaza yüklenince düzeliyordu, acaba dedim pis benzinmi aldım pislikmi geldi karburatöre diye ;servise götürdüm sürdü birşey yok dedi herşey normal, ondan sonra yapmadı tekleme filan, ben benzin deposundan şüphelendim yeni motorların depoların içinde biraz toz kir olabiliyor sanırım. Diğer arkadaşların motorlarında da oldumu acaba böyle.
    şimdi benim motorumda bi sorun yok canavar gibi

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    Teşekkürler. Biraz daha binelim bakalım, inşallah dediğin gibi düzelir.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Motor daha sifir oldugu icin karburatorde sorun olmaz. Motor rodajda daha. Soguk gunlerin gecmesine az kaldi. Bence elletmeden once bekle. Havalar isinir hemde senin km yukselir. Sorun duzelir bence. Ama karburator manifolt lastigin yirtilmistir. Kronik ariza. 500 km civarinda yirtiliyo

Motosikleti
    Kuba Strike 150
    İyice bir kontrol edeyim her yerini teşekkürler.

Motosikleti
    strike 150
    Karburatör manifolt lastiği yırtılmadı bende ama rks150de kronik oluyormuş aynı alt motoru kullanıyoruz, sizde oldumu bu sorun arkadaşlar?

subaru3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    STRİKE 150
    Strike 150 36 diş isteyenler bana ulaşsın. 544 269 31 93 Vites aralıkları uzuyor. Orijinal dişlisine göre 2 vites fark etmekte uzun yol düzde kullananlar için bitirim. Az yakıyor. Birde geç çalışma benzinden yapar uzun süre kışlayan motor benzin bozuluyor buji kurum yapmış olabilir değiştirin.

Motosikleti
    strike 150
    Motora siperlik takmanın faydası oluyormuş arkadaşlar. Düzde hızım anca 100km/h oluyordu şimdi 110km/h rahat çıkıyor.siperligin grenajın motorun gidişine etkisi var.rüzgar sürücüye çarpıp motorun hızlanmasını engelliyor.
    5000km bakımına az kaldı.yağ flitresi sipariş ettim.bakımı fotoğraflayacam, foruma yükleyecem motoru merak edip almayı düşünen arkadaşlara rehber olsun.Ondan sonra bi test sürüşü yapıp youtube yükleyecem bakalım.

Birazda foto yükleyelim

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Senin jantlar farli. Farkettinmi?

Motosikleti
    strike 150
    Farklı derken rengimi, sonra gelen parti motorların jantları tamamen siyah, bende siyaha boyamayı düşünüyorum siyah daha şık duruyor...

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)