Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Arkadaş tam bitirdim motoru dedim komple topladim calistirdim hersey yolunda derken subap sesine kulak verdim huylandim. Koltugu depoyu geri cikartip subap kapaginu açtım. Yaglama yok! Geri söktüm acaba yag pompasinin dislisini yanlis yaptilarda hemen kirdikmi dedim actim baktim saglam. Pompayi söktüm saglam ama yaglama yok.. yarin geri indirebilirim motoru :( neyse hiyullusu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yardıma gelemmi moruk , anlamam gerçi motor bloğundan emme, başınızda durup diplomasız möhendizlik edebilirim

Sadece fikir olsun yeşillik olsun diye yazıyorum, motor komple indiğinden, bide yıkama yapıldı yağdan arındırıldı ise, ilk çalışmada zor yağ taşıması normal değilmi?

Cem, yada Serkan usta yorumlarsa daha iyi olacak.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Tamam anında çıkaramayabilir ancak sübaplara vuruntu yaptiracak kadar uzun sürmez bahsettigim süre yaklaşık 5 dakika. O surede her halukarda yaglamayi hayli hayliye yapabilmesi gerekiyor.
    Wardir bundada bi hayir chopper ile devam yapacak birsey yok

chopper ^^ baa wosvos de, magirus kamyonet de, 4 teker herhangi birşey de velakin şapır dime yahh

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Elde o vardi ona kaldık mudur naapalim

Bakma sen baa, leyleğin ömrü lak lak ile geçer hesabı, takılıyorum işte, (yinede şapır , )

Hacım şu yağ dişlisi işi işkillendim kıllandım eyicene, eğer sadece camgöz olan taraf kapak, kolayca açılıyorsa oradan görünüyor ise, açmaya niyetim var, sırf kontrol için , tabii contas işi vsvs midemi bulandırıyor, yağ boşaltvsvsvs, ne diyorsun bu işe? yani sadece sağ taraf kapak sökülünce yağ dişlisi görünüyormu? birde ontası alüminyummu? başka formülmü var, bir kaç güne açacağım.

Birde bu menem şeyi neden plastikten yaparlarki? yağ dişlisini yani.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    üstten yag gelmesı gereken kanalı bul (saplama diplerınden gelir hangisi onu bul)
    sonrasında debrıyaj kapağını sök ve yağ pompasını devre dışı bırakıp yağ kanalını gör,

sonrasında üstten benzin dök yağ çıkış yerine,
    BENZİN AŞAĞI POMPAYA İNİYORMU onu kontrol et,eğer inmiyor ise SİLİNDİR ALT CONTA YAĞ KANALINI TIKAMIŞ OLMALIDIR,

Yok benzin aşağı indi ise yağ pompasını kontrol et,
    pompa içerisinde çizikler var ise yağ devir daimini yapamaz kaçırır ve yukarıya yağı çıkaramaz,,,

Bunlrı kontrol et istersen,
    Carbondioxid ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakma sen baa, leyleğin ömrü lak lak ile geçer hesabı, takılıyorum işte, (yinede şapır , )

Hacım şu yağ dişlisi işi işkillendim kıllandım eyicene, eğer sadece camgöz olan taraf kapak, kolayca açılıyorsa oradan görünüyor ise, açmaya niyetim var, sırf kontrol için , tabii contas işi vsvs midemi bulandırıyor, yağ boşaltvsvsvs, ne diyorsun bu işe? yani sadece sağ taraf kapak sökülünce yağ dişlisi görünüyormu? birde ontası alüminyummu? başka formülmü var, bir kaç güne açacağım.

Birde bu menem şeyi neden plastikten yaparlarki? yağ dişlisini yani.
    Abi camgöz olan kapagi acinca plastik dislilerden birini gorebiliyorsun digerini gorebilmek için debriyaj tasını çikarman lazim yerinden. Contasi yok abi dayson sıkar kapatirsin.

Serkan hocam bahsettigin durum aklima gelmedi degil firsatini buldugumda gidip oynayacagim biraz insallah komple indirtmez motoru. Bakalim ne cikacak icinden

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Nazar ettin carboooon nazar ettin şapırımı bagladilar sigorta muayene yok diye neyse arabaya kaldik yapacak bisey yok.
    Carbondioxid bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi camgöz olan kapagi acinca plastik dislilerden birini gorebiliyorsun digerini gorebilmek için debriyaj tasını çikarman lazim yerinden. Contasi yok abi dayson sıkar kapatirsin.

Serkan hocam bahsettigin durum aklima gelmedi degil firsatini buldugumda gidip oynayacagim biraz insallah komple indirtmez motoru. Bakalim ne cikacak icinden

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Nazar ettin carboooon nazar ettin şapırımı bagladilar sigorta muayene yok diye neyse arabaya kaldik yapacak bisey yok.
    Geçmiş olsun Yunus abi. Seni mi buldu polis amcalar

Geçmiş olsun moruk, her işte hayr vardır, ve inan nazarım şu dünya üzerinde değeceği en son metaa, bir şapırdır, kaldıki dünya gözü ile görmedim bile, 4yoldakiler'den şüphelen (şakalaşıyoruz tabii)

Eyvallah, mutlaka kontrol için bakmam gerek kıllandım zira, umarım kronik değildir problem, bu da çıkarsa artık Çinko'lara bakışım genel düşüncede olacak, yoruldum artık, emee bunada şükür.

Motosikleti
    kuba garfield
    ben bisüredir bakıym motorlarınıza cros modelin dişli
    oranı tam crossluk diyordum motorda hanzo .
    benmi nazar ettim yoksa.
    inşaallah kısa sürede çözersiniz.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Yunus abi. Seni mi buldu polis amcalar
    He yaa sorma adamlarin yeni yetmelerle cevirme yapacagi tutmus acelem vardi benimde çene çalayım edeyim diye ugrasamadim yoksa vermezdim makinayi da möhüm işlerim vardı bugün hiç ugrasamadim sen bagla motoru ben gidiyorum dedim verdim anahtari gittim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun moruk, her işte hayr vardır, ve inan nazarım şu dünya üzerinde değeceği en son metaa, bir şapırdır, kaldıki dünya gözü ile görmedim bile, 4yoldakiler'den şüphelen (şakalaşıyoruz tabii)

Eyvallah, mutlaka kontrol için bakmam gerek kıllandım zira, umarım kronik değildir problem, bu da çıkarsa artık Çinko'lara bakışım genel düşüncede olacak, yoruldum artık, emee bunada şükür.
    Abi çinkolara genel gözle bakanlardan biride bendim. Fanboy olmayıp İşin açığını konuşmak gerekirse yorumum şudur; Çinko olmayan herhangi bir makinaya bu kadar yuklenmis olsam ki az çok biliyorsun nasıl kullandigimi, kesinlikle bu kadar bile dayanmazdi bi makina bana. Bu klasmanda Fiyat kalite egrisinde kesinlikle en gecerli makina haala gözümde bizim makinadir altina imzami atarim
    cenkito bunu beğendi.
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Performans olarak 2 Japon'uda (Crf/Klx)(kimse kusura bakmasın, isterlerse baksınlar, ancak hakikat bu.)ekarte eden, fiyat olarak yine tuşş eden, çift teker takımı ile iki ayrı motor'imiş gibi davranan, başka bu tip alternatif aramıştım, şükür buna denk geldim.

Aldığım günden itibaren, inciğinden boncuğuna, elden geldikçe artı/eksi ne var ne yok objektif olarak dökmeye/raporlama'ya çalıştım sanırım başardım.

Nihayetinde bir kopya motor bloğu, ve mutant/hybrid bir alet, kalitesi ehh işte, ancak bana çok bile.

Üüzldüğüm nokta, buna benzer aletleri getiren distribitörler,yedek parça, interaktif destek vs gibi şeylere daha özenle yaklaşsalar , dadından yinmez.

Ne sen ne'de ben fan'ı değiliz, profilimde zaten motorun orjini olan "xmoto" ismini kullanıyorum, kaldı'ki ruhsatta'da öyle geçiyor, dağıtımcı ile uzaktan yakından alakam olmadığını, son yedek parça listesinin yayımdan kaldırılması, bazı parçaların " sürat müşürü" gibi, stoklarında olmamaısından dolayı, papaz olma seviyeinde olduğumu söylemeye gerekte yoktur herhal, daha evvelde yaıldı burada.

Hasılı kelam, rüştünü bana ispat etti hanzom, bu klasmanda(enduro/cross) nasip olursa yükseltme babında alacağım tek enduro alet 800xc olur, gerisi traş bana.
    (ara'da nakedler'de tahrik ediyor hani, nasıl etmesin bildiğin cıbıldak işte^^ hiyullusu )

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:40 ----------

Alıntı ademx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bisüredir bakıym motorlarınıza cros modelin dişli
    oranı tam crossluk diyordum motorda hanzo .
    benmi nazar ettim yoksa.
    inşaallah kısa sürede çözersiniz.
    Yok hacım, senlik deel, olay nazar oldğuna kesin inanıyorum, ancak yakınlardan olsa gerek, tedbiren arada sadaka/zekat/fitre imkan oldukça tabii, birde muavezeteyn süreleri elden geldikçe, artık Allaha emanetiz
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba garfield
    burda paylaşım içten . önyargısız.
    marka fanlarından hiç hazzetmiyorum.

allah sevdiği kulunun önce eşeğini kaybettirir
    sonra buldurup sevindirirmiş.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Blogu söktüm yaglama kanalının üst kapaktaki çıkışında tıkanma vardı temizledim komple kontrol ettim sıkıntı karteslin üstüne çıkıyor yağ. Iyi tamam hoş toplayalim silindiri takalim dedik taktik çalıştırdık subap kapaklarini acip bakiyorum yine yaglama yok. Sür aşşağı vur yukarı hava kanalını kontrol et falan derken yemedi aradım servisi anlattım durumu yağ pompasının değişmesi gerektiğini söylediler. Mil hariç pompa seti 90 lira. P.tesi ödemeyi yapıp isteyecegim bide onu deneyelim bakalim ne olacak..
    Debriyaj maneti ellerinde yine kalmamis. Tahmini olarak gelecek hafta sonuna saglam bi yedek parca girisi yapacaklar ürünler gumrukteymis hala.

Son durum bu

Şimdi Mehmet usta'nın yanından döndüm, özetle kapağı açıp kontrol ettik, her iki yağ dişlide sağlamdı, kapakta conta vardı, Mehmet contalara'da bayıldı ve bayaa iyi kalite malzeme ile toplandığını iç işçiliğe bayıldı ve bu sıradan bir alet değil dedi(hoşuma gidiyor böyle yorumlar.)

Yunus senin motorun durumundan bahs ettim, plastik dişli ve ayrılan yerle ilgili, zaten senin hep belirttiğin gibi, bu tip şeylerle başka tip motorlarda karşılaşmış özetle, seninde dediğin gibi Mehmet kardeşimde aşırı yüklü ve daimi redline kullanımda böyle şeylerin olacağını söyledi.

Yağ'ı beğenmedi, renk zaten simsiyah idi, ve mıknatısta bayaa bir mikron zerre halinde çapak toplanmıştı, ve yağı en kısa zamanda magnatec harici iyi bir yağ ile değişmemi söyledi, hazırda castrol racing 10w40 var, bugün yarın değişeyim.

Son olarak benim aletin üretimi resmi evraklarda 2011 iken, Mehmet usta iç kapak üretiminin, 2009 yazdığını gördüğünü söyledi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Evet kapakta 2009 yaziyor.
    Benim motora eksik conta atmislar demekki neyse dislilerin saglam olduguna sevindim. Tası çıkararak altinda kalan dislileride kontrol edebildiysen sikinti yok yola devam
    Carbondioxid ve cenkito bunu beğendiler.

Hayır tası çıkartmadan, bir büyük dişliyi döndürdü,her iki plastikte dönmeye başladı, biraz domaldık emme gördük alttan görünüyormuş çok şükür bişey yok.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Marşı karşılayan avare dişli tamamen altinda kaliyor diye hatirliyorum ama.. neyse en azindan yag pompasinin dislilerinden eminsin
    1 hafta daha motorsuzzzz pöööffff.. gidip baska bir şapıra mı çöksem bugün yarın çökersem atlar gelirim senin o tarafa bi şapır görürsün dünya gözüyle müdür 600luk yetermi

Marşı karşılayan avare dişli tamamen altinda kaliyor diye hatirliyorum ama.. neyse en azindan yag pompasinin dislilerinden eminsin
    1 hafta daha motorsuzzzz pöööffff.. gidip baska bir şapıra mı çöksem bugün yarın çökersem atlar gelirim senin o tarafa bi şapır görürsün dünya gözüyle müdür 600luk yetermi
    İsterse 2000'lik olsun, çarşı şapıra karşı, bu aralar bende trafik yoğun, İskenderun'a balık avına dahi gidemiyorum , rahatlarsam ortada bi yerde buluşuruk.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)