Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40-41 çok küçük olur bana daha büyük dişli lazım. Şimdilik dursun bakalım. Hazır birşey yok mecburen kendimiz uyduracağız.

Bu tür boya yapıldığını bilmiyordum şimdi öğrendim. İleride işime yarayacak bilgi teşekkür ederim.

Yuh diyorum ya. Ben az önce Eft yaptım manet için nasıl stokta yok diyorlar. Acaba 2-3 tane getirdiler de onlar da satıldığı için mi sana yok dediler. Yoksa bana bedavaya mı eft yaptırdılar.

Bu arada ben sitedeki formu doldurduğum gün email ile dönüş yaptılar. Bugün de manet için eft yaptım diye maile cavap yazdım orada sürat müşürünü de sordum. Az önce sürat müşürü yok diye cevap geldi. Evet motosiklet kullanıcısı az ama Atv kullanıcısının çok olduğunu düşünüyorum. Facebook'ta Atv kullanıcılarının da olduğu bir grup mu kursak? Yoksa biz sadece motosiklet kullanıcılarıyla bir şey yapamayız.
    Atv olayını bilemiyorum, ancak bizim 27'likten ziyade 17'lik peynir ekmek gibi satılmış, Antalya civarına, bu durumda facebokk, bilmem ne boş iş ancak, birisi direkt olarak, ışıldar reisine ulaşacak sahibi/genel müdürü ile dertleşecek başka yolu yordamı yok bu işin.

Eft yapıp malzeme gelmeden evvel, mutlaka ayrıntılı fatura iste, şu parça adet fiyatı vsvsv diye belirtsinler, muhtelif malzeme vsvsv demesinler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Tam bekledigim gibi geri dönüs yapmadilar.. aradim durumu söyledim bukez ilgilendiler ellerinde varmi yokmu baktilar cok şükür! Debriyaj kolu degil takimini veriyorlar 40 liraya. Egsoz komple takimi 300 lira bilginiz olsun
    dockerengin, Carbondioxid ve cenkito bunu beğendiler.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bekledigim gibi geri dönüs yapmadilar.. aradim durumu söyledim bukez ilgilendiler ellerinde varmi yokmu baktilar cok şükür! Debriyaj kolu degil takimini veriyorlar 40 liraya. Egsoz komple takimi 300 lira bilginiz olsun
    Debriyaj takımını verdiklerini tahmin ettim abi yoksa fiyat çok uçuk olurdu. Bu arada debriyaj maneti stokta varmış di mi? Bir de ben Eft yaptım kargoya ne zaman verirler? Bana kargo firması yada takip numarası verirler mi? Nasıl işliyor bu süreç? Eft yapmama rağmen arasam mı?

Ne sipariş geçerseniz geçin, ayrıntılı dökümlü fatura taleb edin, ikinci olarak genel müdürün direkt hattına ulaşmak gerek, eksik getirilmeyen paçalar için, yurdumda işler böyle oluyormuş meğer...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Debriyaj takımını verdiklerini tahmin ettim abi yoksa fiyat çok uçuk olurdu. Bu arada debriyaj maneti stokta varmış di mi? Bir de ben Eft yaptım kargoya ne zaman verirler? Bana kargo firması yada takip numarası verirler mi? Nasıl işliyor bu süreç? Eft yapmama rağmen arasam mı?
    Eft yaptığını bildir mutlaka, ne olduğunuda siparişin, son parçalarımı " aras " ile yollaılar, ellerinde olanı Allah var süratle yolluyorlar, takip no için malumatim yok, burdki aras çalışanlarından etesi günü rica edip telefonda sorgulatıyorum tahmini ulşma zamanını soruyorum, yinede siz sorun.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne sipariş geçerseniz geçin, ayrıntılı dökümlü fatura taleb edin, ikinci olarak genel müdürün direkt hattına ulaşmak gerek, eksik getirilmeyen paçalar için, yurdumda işler böyle oluyormuş meğer...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Eft yaptığını bildir mutlaka, ne olduğunuda siparişin, son parçalarımı " aras " ile yollaılar, ellerinde olanı Allah var süratle yolluyorlar, takip no için malumatim yok, burdki aras çalışanlarından etesi günü rica edip telefonda sorgulatıyorum tahmini ulşma zamanını soruyorum, yinede siz sorun.
    Sağol Carbon. Az önce aradım eft yaptığımı bildirdim. Fatura için adres bilgilerini ve kişisel bilgileri verdim. Yarın aras kargo ile yollayacaklarını söylediler. Takip olayını aras kargoyu arayıp soracağız başka türlü olmayacak.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Bilgileri verdiysen carbonunda dedigi gibi oldukca hizli gonderiyorlar. Yarin ogleden sonra tekrar arayacak olursan kargo numarasini talep edersen verirler. 2 3 gunde en geç elinde olur.

Bana lazim olan ve ellerinde bulunmayan sadece grenaj kaldi onunda gümrükten gectigini yakinda gelecegini soylediler bende toplu sipariş vereyim diye beklemeye aldim her parçaya ayrı ayrı kargo parasi odemeyelim
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Arka dişli somunlarını tekrar kontrol ettim yine gevşemiş. Loctite gibi ama daha ucuz civata yapıştırıcı buldum. Onunla yapıştırıyım diyorum. Yada var olan somuna bir tane daha ekleyip kontra yapacağım. Var mı başka tavsiyesi olan?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Dişlinin somunları fiberli olmasına rağmen gevşemiş. Bundan sipariş verdim. Bir de böyle deneyelim bakalım.

http://www.hirdavat.com/Vida-Gevsetm...ci-10-Ml-.html

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Nasil bu kadar gecseyebiliyor anlamis degilim.. disliyide 40 45 arasina dusurup sarsintiyi engellemelisin bence. Benimkilet yuvadan bil degil bildigin kanaldan bagli disli ama daha 1 defa olsum ben gevsiyorum demedi

Arka dişli somunlarını tekrar kontrol ettim yine gevşemiş. Loctite gibi ama daha ucuz civata yapıştırıcı buldum. Onunla yapıştırıyım diyorum. Yada var olan somuna bir tane daha ekleyip kontra yapacağım. Var mı başka tavsiyesi olan?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Dişlinin somunları fiberli olmasına rağmen gevşemiş. Bundan sipariş verdim. Bir de böyle deneyelim bakalım.

http://www.hirdavat.com/Vida-Gevsetm...ci-10-Ml-.html
    Bir çözüm önerim yok ancak, Cross takımda değil'de , bu problemi Sm takımda yaşamıştım, hem gevşeme vardı hem'de cıvata yuvasında yiv yoktu, Allah yüzüme bakmış verilmiş sadakam varmış..

Zira Cross göbekte yiv vardı ve cıvata sağlamca oturuyordu, neyse uygular'isen , bize'de sonucu yazıver.

Motosikleti
    Nasil bu kadar gecseyebiliyor anlamis degilim.. disliyide 40 45 arasina dusurup sarsintiyi engellemelisin bence. Benimkilet yuvadan bil degil bildigin kanaldan bagli disli ama daha 1 defa olsum ben gevsiyorum demedi
    Dişliyi 46 gibi düşürebilirim ama nerden bulacağım işte o var

Bir çözüm önerim yok ancak, Cross takımda değil'de , bu problemi Sm takımda yaşamıştım, hem gevşeme vardı hem'de cıvata yuvasında yiv yoktu, Allah yüzüme bakmış verilmiş sadakam varmış..

Zira Cross göbekte yiv vardı ve cıvata sağlamca oturuyordu, neyse uygular'isen , bize'de sonucu yazıver.
    Yeni fiberli somun aldım. Yeni somunları alıp bir de civata sabitleyiciyi kullandıktan sonra daha gevşemez herhalde.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Tornaci yollari düz gider hazirini bulabilecegini hic sanmiyorum

Motosikleti
    Tornaci yollari düz gider hazirini bulabilecegini hic sanmiyorum
    Cr yada Crf dişlilerine bakacağım. Onlar bir ihtimal uyabilir.

Cr yada Crf dişlilerine bakacağım. Onlar bir ihtimal uyabilir.
    Dişli'mi dedi biri...? ıyyyy(ne çektiğimi ben bilirim), Allah yar ve yardımcın olsun.

Motosikleti
    17 beygir olan modelin dişlisi daha ufak galiba. Onun dişlisi uymaz mı?

17 beygir olan modelin dişlisi daha ufak galiba. Onun dişlisi uymaz mı?
    Dünya gözü ile bir göremedik'ki, Semih Sayın forumdaşımız fotolayacak idi, ses seda yok.

Motosikleti
    Benim kullanan bir abim var. Arazide denk gelirsek karşılaştırır bakarım.
    Carbondioxid ve cenkito bunu beğendiler.

Bu iyi olurdu, birde yakın fotolarsan dadından yinmez.

Motosikleti
    Bu iyi olurdu, birde yakın fotolarsan dadından yinmez.
    Fotoğraf çekerim tabiki. Motorun fotoğrafını mı yoksa özellikle dişli fotoğrafını mı istiyorsun?
    Carbondioxid bunu beğendi.

Fotoğraf çekerim tabiki. Motorun fotoğrafını mı yoksa özellikle dişli fotoğrafını mı istiyorsun?
    Daha çok bloğu, karbüratör yapısı, elcik gidon, kuyruk, ön dişli çapı, arka diş çapı yapısı zincir tipi çok oldu ancak merk ettiklerim bunlr, sanırım şasiler birebir aynı, tabii radyatörlerde, zahmet olmaz ise

Motosikleti
    Daha çok bloğu, karbüratör yapısı, elcik gidon, kuyruk, ön dişli çapı, arka diş çapı yapısı zincir tipi çok oldu ancak merk ettiklerim bunlr, sanırım şasiler birebir aynı, tabii radyatörlerde, zahmet olmaz ise
    Hepsinin tek tek fotoğrafını çekerim İnşallah bu hafta sonu gelir yoksa ne zaman görüşeceğimiz belli değil.
    Carbondioxid ve cenkito bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)