Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT660Z Tenere

Motovento
    REKLAM ALANI

Dün bir tenereyi Yamaha servisine gösterdik 20000 km'de sağında solunda yatmadan dolayı çizikler var ve arka fren pedalı eğilmiş ancak motorun genel durumu iyi dediler. Çizikleri dert etmeye gerek yok diye düşündüm ancak yine de soru işareti oluyor siz ne düşünürdünüz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Şase, blok kondüsyon noktasında usta okey verdiyse çiziğe takılmayın.. detaylara dikkat ederek motorun hor kullanılıp kullanılmadığı noktasında fikir edinebilirsiniz.. (lastik, zincir, keçeler...)

bu arada şu açtığım konuya yorumlarınızı bekliyorum özellikle tenereci arkadaşlar; http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/180317-ic-lastikli-motosiklet-lastik-patlamasi-sorunsali-tenere660-new-post.html

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bir tenereyi Yamaha servisine gösterdik 20000 km'de sağında solunda yatmadan dolayı çizikler var ve arka fren pedalı eğilmiş ancak motorun genel durumu iyi dediler. Çizikleri dert etmeye gerek yok diye düşündüm ancak yine de soru işareti oluyor siz ne düşünürdünüz ?
    çizikleri fazla dert etmeyin tenere saat gibi çalışıyorsa alınır bizim sayfa da bi eleman var 09 mod tenere 170000 km de
    yani 30 40 bin km pek fazla sayılmaz yani
    benim aldığım da çizikler vardı birkaç defa da ben düştüm ama makina gitmeye devam ediyor
    sıfır çizik bi motosilet istiyorsanız bence tenere sizin için yanlış seçim olabilir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motoru ilk gördüğümde ben de sizin gibi düşünmüştüm sonuçta ben de 0 aldıktan sonra devirebilir, çizebilirdim. Eve gidince acaba acele mi ediyorum, biraz daha mı baksam dedim. Sağolun içimi rahatlattınız. Bir de bu 2014 model aldıktan sonra akü değiştirmeme gerek var mı ? Üzerinde ekstra led, çakar falan var bunlar aküye ekstra yük bindirmez mi ?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Motoru ilk gördüğümde ben de sizin gibi düşünmüştüm sonuçta ben de 0 aldıktan sonra devirebilir, çizebilirdim. Eve gidince acaba acele mi ediyorum, biraz daha mı baksam dedim. Sağolun içimi rahatlattınız. Bir de bu 2014 model aldıktan sonra akü değiştirmeme gerek var mı ? Üzerinde ekstra led, çakar falan var bunlar aküye ekstra yük bindirmez mi ?
    benim de 14 mod ama hiçbir elektrik aksesuarı yok (çakmak soketi usb hariç) orj
    akü değişmesine gerek yoktur bitince değişir yani marş basmıyorsa
    kaç km de baktığınız motor bakımları zamanın da yapılmış mı buna bakın lastik zincir dişili kontrolü yapın abs li ise abs çalışıyor mu diye anlayan biri baksın bu konu önemli

20000 km'de. Bakımları yapılmış. Akünün ne zaman biteceğini nereden bileceğim ? Tahmini akü ömrü ne kadardır ?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    onu kimse bilemez malesef sadece kontrol yapılır ama birkaç gün sonra ne olur onu bilemezler yani

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    2-3 yılda bir değişmekte fayda var

Teşekkürler cevaplarınız için.

Motosikleti
    Yamaha XT660Z A Tenere
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek hızlara çıkmıyorum bi sıkınt olmuyor bende giwi var metal 58 içine bi çuval malzeme alıyor tavsiye ederim ses olayı sıfır
    metal çanta alıyorsanız bence giwi veya hepco bakın
    birkaç sayfa geride görsel birşeyler bulabilirsiniz.
    F54, cevabın için teşekkür ederim. Giwi ya da Kappa düşünüyordum, ama önerdiğin üzere Hepco'ya da bakacağım.

Selamlar..

Arkadaşlar ön camdan, hareket halindeyken titreşimden dolayı ses geliyor tuttuğum zaman ses kesiliyor ne yapmam gerek ? Benzer problemi yaşamış olan var mı ?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    20000 km'de. Bakımları yapılmış. Akünün ne zaman biteceğini nereden bileceğim ? Tahmini akü ömrü ne kadardır ?
    dostum sulu akülerin ömrü asit katıldığından itibaren 2 yıldır. jel aküler ise maksimum 4 yıldır
    bu süreler raf ömrüdür. araç üzerinde en fazla 6 ay bir süre daha fazla gider
    tuttacromata bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sulu akülerin ömrü asit katıldığından itibaren 2 yıldır. jel aküler ise maksimum 4 yıldır
    Yani li-ion akü daha mı iyi ? Avantajı dezavantajı nedir ? Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Arkadaşlar ön camdan, hareket halindeyken titreşimden dolayı ses geliyor tuttuğum zaman ses kesiliyor ne yapmam gerek ? Benzer problemi yaşamış olan var mı ?
    Yok mu ???

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Yani li-ion akü daha mı iyi ? Avantajı dezavantajı nedir ? Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Yok mu ???
    ön kafa yı komple söküp çizik olan yerleri belirleyip o bölgelere çift taraflı bant koymanız lazım

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön kafa yı komple söküp çizik olan yerleri belirleyip o bölgelere çift taraflı bant koymanız lazım
    Çizik yerler derken ? Bugün ön rüzgarlığı söküp arasına conta taktık ancak sorun çözülmedi. Rüzgarlıktan gelmiyor demek ki.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Çizik yerler derken ? Bugün ön rüzgarlığı söküp arasına conta taktık ancak sorun çözülmedi. Rüzgarlıktan gelmiyor demek ki.
    zırıltı gelen yerler birbirine sürter ve çizilir yani komple far grubu sökülünce ne nereye temas ediyor belli olur demek istedim

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    [QUOTE=tuttacromata;4181062]Yani li-ion akü daha mı iyi ? Avantajı dezavantajı nedir ? Teşekkürler.[COLOR="Silver"]

li-ion aküler motosiklet için fazlaca uygun değiller hem şarj süresi hem de ısındığında patlama ihtimali olan şeylerdir
    ha derseniz asitli mi jel mi diye jel derim
    jel aküler hem hızlı şarj olur hem de gün içinde en az 100 defa reşarj özelliği vardır
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuasa oyunu bozar
    otopsici bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Tenere için uygun olan akü yt9b-bs ancak bu tipte bir sürü markanın ürettiği aküler var. Yuasa kaliteli ancak fiyatı da ona göre mesela bosch 200 lira iken yuasa neredeyse iki katı. Siz hangi markayı tavsiye edersiniz ? Yuasa'nın diğer markalara göre bariz üstünlüğü var mıdır ? Teşekkürler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Tenere için uygun olan akü yt9b-bs ancak bu tipte bir sürü markanın ürettiği aküler var. Yuasa kaliteli ancak fiyatı da ona göre mesela bosch 200 lira iken yuasa neredeyse iki katı. Siz hangi markayı tavsiye edersiniz ? Yuasa'nın diğer markalara göre bariz üstünlüğü var mıdır ? Teşekkürler.
    en baba akü 3 yıl zor gider ne marka olursa olsun ömrü bu
    marş gücüne göre bi akü seç

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)