Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CB 125 Ace Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Bu bölüm ölmüş ses seda yok beyler nerdesiniiiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Arkadaşlar ???

Alıntı EverHarD* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ???
    Ben sattım benim Ace'i ama yine başlığı görünce giriyorum

Bu arada Sakaryada kuryelerin çoğu Ace kullanıyor, Düzce'de de gördüm gazete dağıtımcısının 45bin kilometredeydi ama temizlense sıfır gibi duracak.

tesisatogr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 Ace / Yuki YK-25 Triportör
    Bölüm ölür tabi,
    Sandal gibi motor ne bakımı var ne derdi ne tasası al bin, rutin bakımını yap torunun da binsin hesabı.
    Motoru ulaşım/yük gibi amaçlar için kullanan çilekeş tayfa aradığı motoru bulmuş foruma moruma uğrar mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    selam arkadaşlar cb 125e 5300 lira
    cb 125 ace 3800 lira

aradaki farklar
    cbe benzin göstergesi var,ace yok
    cbe ön disk,ace kampana
    cbe vites göstergesi var,ace yok
    ace ayak marşı var,cbe yok
    cbe 13 litre depo,ace 10 litre
    cbe 10 beygir,ace 8 beygir
    cbe 130 kg,ace 113 kg.

bu değerlere göre kıyaslarsak cbe biraz üstün gibi,ama aradaki 1500 liralık fiyat farkına değer mi karar veremedim.sizler ne düşünüyorsunuz

Motosikleti
    ffffff
    ilk motorumu alıcam honde cb 125 acemi mondial 150mcx mi alıyım motoru köydekullanıcam arada 45 km bi yol gidicem bide titreşim cok varmı?

Merhaba arkadaşlar,
    3 yıldır cb 125 ace kullanıyorum hiç sıkıntı çıkarmamıştı ancak bugün motoru çalıştırmak için kontağı cevirdiğimde ışıklar birden söndü ve el marşı basmadı sadece ayak marşı ile çalışıyor su an. Daha önce akü ile ilgili bir sorun hissettirmedi tek marş ile çalışırdı birden bire böyle bir sorunla karşılaştım sorun ne olabilir sizce? Ayrıca farlar zayıf ve sinyaller çok hızlı yanıp sönüyor.

Freezzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 620ie, honda cb125 ace
    Herkese selam bugün bende ikinci motor olarak cb 125 ace alarak aranıza katıldım. Amacım işe gidip gelmek için geniş gidon açılı hafif az yakan bir motor almaktı öylede oldu ikinci el aldım. Bir çok motorum oldu 20 senelik motorcuyum ilk izlenimlerim ön fren çok kötü hiç tutmuyo nerdeyse, yan ayaklık motoru çok yatırıyo en iyisi orta sehpaya almak sanırım ve ondan sonra en kötü gelen şey vites araları 1 den 2'ye alınca arada çok devir farkı var 1 de bağırırken ikide bayılıyo gibi 4 vites olmasından mütevellit sanırım. Sonrada internet bi araçtırma yaptımki eski model cb125 ler çok güzel cafe racer oluyor. Ebay'den biraz araştırınca ön far, speed metre, arka stop ve koltuk ucuza bulunabiliyor. Böyle bir şeyi yeni ace lerde deneyen oldumu aranızda öğrenmek istiyorum mümkünmüdür yenilerdede teşekkürler..

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı Freezzer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam bugün bende ikinci motor olarak cb 125 ace alarak aranıza katıldım. Amacım işe gidip gelmek için geniş gidon açılı hafif az yakan bir motor almaktı öylede oldu ikinci el aldım. Bir çok motorum oldu 20 senelik motorcuyum ilk izlenimlerim ön fren çok kötü hiç tutmuyo nerdeyse, yan ayaklık motoru çok yatırıyo en iyisi orta sehpaya almak sanırım ve ondan sonra en kötü gelen şey vites araları 1 den 2'ye alınca arada çok devir farkı var 1 de bağırırken ikide bayılıyo gibi 4 vites olmasından mütevellit sanırım. Sonrada internet bi araçtırma yaptımki eski model cb125 ler çok güzel cafe racer oluyor. Ebay'den biraz araştırınca ön far, speed metre, arka stop ve koltuk ucuza bulunabiliyor. Böyle bir şeyi yeni ace lerde deneyen oldumu aranızda öğrenmek istiyorum mümkünmüdür yenilerdede teşekkürler..
    Selam, hayırlı olsun. Benim de deneyimim sizinkine benzerdi. 20bin km kullandım. az yakan, idare eder performanslı, ucuz bakımı olan bir motordu. Ben de sizin gibi modifiye etmeye girişmiştim. Cafe racer değil ama scrambler yapmak için gerçi. Pek fazla ilerleyemedim fakat. www.yoybuy.com dan bir gösterge aldım. Biraz da tesadüfle, göstergeyi monte edebilecek bir usta buldum. Bu motorun iki tipi var, biri bizim kullandığımız "uzay kafa" diğeri güney amerikada satılan yuvarlak farlı ve tel jantlı versiyon. Aldığım gösterge bu ikinci versiyonun orjinal göstergesiydi. Ama bu versiyonlarda, bu gösterge ve yuvarlak far takılabilmesi için, ön düzenin alt ve üst mesnetleri farklı. O yüzden tesadüfen montaj yaptırabildim. usta becerikli bir adamdı, başka bir motorun gösterge bağlantı ayağını kesip biçerek montaj yaptı. Ama gerisini getiremedim. Sizin de şahsen eliniz yatkın değilse ya da sanayide bu işlerden anlayan hazır bir ustanız yoksa, modifiye etmek masraflı ve acılı olur diye tahmin ediyorum. Ama yapabilirseniz, müthiş bir hobi motorunuz olur tabi. Kolay gelsin : )

[img=https://s32.postimg.org/xeatrfbkh/20131004_121648.jpg][/img]
    [img=https://s32.postimg.org/djhkt0xjl/20131013_150124.jpg][/img]

Motosikleti
    Bu göstergede güzelmiş orjinal girişler speed metreye uymadı sanırım kesipdemi halletti ustanız kabloları

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı Freezzer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu göstergede güzelmiş orjinal girişler speed metreye uymadı sanırım kesipdemi halletti ustanız kabloları
    hayır, orijinal gösterge olduğu için kablolar ve soketler birebir uyuyor. Ama göstergenin kadroya bağlandığı yuvalar, mevcut gösterge için farklı, bu resimdeki gösterge için farklı. Usta, başka bir motorun gösterge tablosunun bağlantı ayağını, bu motorun kadrosuna uyacak şekilde kesip biçti.

berkayduzyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Beyler 3 gün önce 4 bin bakımına soktum motoru ama motorumda ufak bi problem var motor rolantide çalışırken devir birden düşüyo istop edicek gibi oluyo ama tekrar toparlıyo 5 saniyede bi yapıyo bunu bujiyi geçen hafta değiştirdim sizce neyden kaynaklanıyo olabilir?

Motosikleti
    Aldığın servise göstermen lazım o çözmeli.Bahsettiğiniz sorun yakıt, ateşleme, motor hava girişinden olabilir. Eğer sbop ayarı falan yaptıysa belki onu düzgün yapamamıştır. He ayrıca bujiyide 4000km'de hiç birşey olmaz 10000'de bir değiştirsen kafi.

berkayduzyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Motor soğukken hiçbi sorun yok ama motor çok ısınınca yapmaya başlıyo.yağ 10w40 olduğu için oluyo olabilirmi?

Motosikleti
    Hayır yağ normal kitapda yazanda o zaten 10w 30, 10w 40 ben bidahakine 10w 50 koyucam hatta motul 7100

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

resim

Bulduğum parçalar depo 300tl koltuk gösterge ön far falan filan 1000tlye geliyo parçalar ama şu resimdekilere yakın bişey yapmak istiyorum.Onun için uzun sürücek bakalım gerçi onlar eski cbler ama bizimkide kick startlı falan olduğu için bu tadı yakalar gibi geliyo.

Merhaba, yuvarlak far, yuvarlak far tutucu demir ve gostergenin linkleri var midir acaba?

Bu sabah 2. el almaya niyetlendim. Kafama yatmayınca da sıfır kaptım bir tane. Sağa sola gidip, işlerimi halledebileceğim, sorunsuz bir motor arıyordum. Elimdeki bütçeylede bundan daha mantıklısını bulamadım aldım. Umarım pişman olmam. Konfor vs zaten beklemiyorum, yolda bırakmasın yeter ☺

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşlar merhaba. Bu motosikletin test yazısını yazmıştık bir yıl evvel kadar.

Sizlerde kullandığınız süre içerisinde;
    http://www.motosiklet.net/forum/test...l-resimli.html

-Olumlu,olumsuz yanları
    -Hız,tork
    -Yakıt tüketimi
    -Kullanım kolaylığı
    -Servis ve bakım

Diğer değinmek istediğiniz hususları yazıya ekleyebiliriz.

Arkadaşlar merhaba. Hiç ön cam taktıran var mı? Bu motora uygun ön cam bulamadım bir türlü, bilen biri yazabilirse sevinirim

Cam taktıran yok muuuu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)