Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    comet birazdaha rahat kullanım açısından
    ama görünüş olarak GTR daha bi başka duruyor.
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125cc
    GT650S TOURER

Motor:4-stroke, water cooled DOHC 8-valve,
    647 cc,2 silindir,V-twin
    Güç:58.5 kW (79 HP)
    http://www.hyosungmotors.com.au/gt650s.html
    [B]Atam Cumhuriyeti Sen kurdun, Onu biz koruyacağız!!! [/B]

slm arkadaşlar ben motor almaya hazırlanıyorum burayada araştırma yapmak için üye oldum formu baştan sona inceledim fakat deyinilmemiş 2 şey var gt250r yağ sogutmalı ve hararet göstergesi motoru yakmadan nasıl anlıyacagız ve bu motor uzun yolda kontak kapamadan ne kadar yol yapmak salıklı olur lütfen yardım teşekkürler

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizlerle paylaşmak istediğim 1000 bakımı sonrası boşa geçme sorunumun tamamen ortadan kalkması hem dün hemde bugün vitesi hem 2 den boşa hemde 1 den boşa gayet rahat attım ...hiç bir parça tornaya girmedi..sadece yağ deişti ..Servis magnatek tavsiye etti zaten bende daha önceden kullanıyordum...şu an dışarda güneş olduğundan boşta lambası çok net görünmüyor ama akşamüstü bir video çekip ekliyecem vitesin ne kadar rahat boşa geçtiğini sizde göreceksiniz...

Buna ilave olarak vites geçişlerinde çıkan tak tuk sesi de tamamen yumuşadı hem geçişler sessizleşti hem yumuşadı

Henüz 1000 bakımına girmemiş olan arkadaşların bu yağı denemesinde yarar var...1000 bakımına girmiş ve hala vites sorunu yaşayanların da 4000 de yağ deişiminde bu seçeneği göz önüne alması yararlarına olacaktır..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

bbrr slm dostum ben ankaradan katılıyorum sanırım gt250r sende var bana yardımcı ola bilirmisin bu motoru alıcam amaiki gün sonrada parası önemli deyil hevesim kursamda kalmasını istemiyorum yardımcı olurmusun

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    arkadaşlar aranızda gt250 satmak isteyen var mı????
    recepsetrek@mynet.com
    live to ride, ride to live

slm bu motoru almaya karar verdim fakat 2 sorunum var 1-makinada hararet göstergesi yok ve sıcak zamanlarda ve uzun süreli kullanımlarda motor yanmadan hararetin arttıgını nasıl anlicaz 2-yağ sogutmalı bir motor uzun yolda kontak kapatmadan ne kadar yol gider ve nekadar salıklı olur motoru olan yada yetkili kişiler yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

sivri

nasıl yardımcı olabilirim sen onu söyle ...Motor öyle hemen bıkabileceğin bir motor değil...hararet göstergesi çoğu motorda yoktur..arabada ki gibi motort kapalı bir yerde değil iki bacağının arasında eğer hararet tehlikeli şekilde artarsa zaten hissedersin..250 cc bir motorla kontak kapatmadan fazla devir yapmazsan baya bir yol gidersin zaten araba ile bile gitsen ylda ihtiyaç molası verirsin bu tip kısa molalarla hiç zorlanmadan uzun kmler gitmen mümkün

vitesle ilgili videoyu biraz önce çektim vites boşta lambası net görünüyor izlayin ne kadar kolay geçtiğini görün

http://rapidshare.de/files/30960532/Resim.mpg.html
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ArKAdaşlar Bende Gv 250 Yi Araştiriyorum.gv 250 Ile En Fazla Ne Kadar Yol Gidebilirim Uzun Yola çikdiğimda.cevaplariniz Için şimdiden Teşekkürler.
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

GV 250 , GT 250 , GT 250 R
    hepsinde aynı motor var ...motoru çok zorlamaz yüksek devir ve çok sıcak havada kullanmassan rahat rahat 400-500 km nonstop gidersin

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV 250 , GT 250 , GT 250 R
    hepsinde aynı motor var ...motoru çok zorlamaz yüksek devir ve çok sıcak havada kullanmassan rahat rahat 400-500 km nonstop gidersin
    BBRR ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SAOLASIN.
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ümmet Pertikan 125 cc Çin malı scooter ile Türkiyeyi dolaşıyor, "bu motorla uzun yol gidebilir miyim" sotusu sizcede saçma değil mi

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    sivri;
    Ankara'da olduğunu yazmışsın,bi pazar buluşmamıza gelirsen sana 5bin km.dir kullandığım bu motor hakkında istediğin bilgiyi veririm,almayı düşünürsen Çağ motor'da da yardımcı olurum.

BBRR;
    Bin bakımından sonra yağın değişmesiyle bizim vites sorunu da çözülmüş ancak km ilerleyince sorun yavaş yavaş tekrar belirmişti.

Bu arada,benim makine geçen hafta,vitese taktığımda stop ediyordu,
    cumartesi günü ayaklığın yanındaki sensorü söküp,ordaki pimin kurumuş yağ nedeniyle zor hareket ettiğini gördüm,pimle biraz oynadım,yumuşadı kapatım marşa bastım vitese geçince stop etmedi bu sefer.Yine de servise gidip ustaya da gösterdim,o da iyice yağladı ve sorun 2 gündür bi daha tekrarlamadı.Bense 4-5 gündür motoru yatırdığıma üzülüp,telafisi için bol km yaptım haftasonu.

TEASER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mayıs '06
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizlerle paylaşmak istediğim 1000 bakımı sonrası boşa geçme sorunumun tamamen ortadan kalkması hem dün hemde bugün vitesi hem 2 den boşa hemde 1 den boşa gayet rahat attım ...hiç bir parça tornaya girmedi..sadece yağ deişti ..Servis magnatek tavsiye etti zaten bende daha önceden kullanıyordum...şu an dışarda güneş olduğundan boşta lambası çok net görünmüyor ama akşamüstü bir video çekip ekliyecem vitesin ne kadar rahat boşa geçtiğini sizde göreceksiniz...

Buna ilave olarak vites geçişlerinde çıkan tak tuk sesi de tamamen yumuşadı hem geçişler sessizleşti hem yumuşadı

Henüz 1000 bakımına girmemiş olan arkadaşların bu yağı denemesinde yarar var...1000 bakımına girmiş ve hala vites sorunu yaşayanların da 4000 de yağ deişiminde bu seçeneği göz önüne alması yararlarına olacaktır..
    BBRR slm dostum.. dediğin sorunlar yani vitesin boşa geçmemesi ve tak tuk ses çıkartması 1000 bakıma girmiş olmasına rağmen hala bende devam etmekte... ki şu an 1400 km deyim.. sööledim servise bunu bakım sırasında ama servisten bana alışacak daha gibi abuk bi şii söölendi... sen hangi servise götürdün, yani ben sanırım 4000 i görmeden tekrar gitmek isteyeceğim...

bir de bu arada ön freni sıkmaya başlayınca yani fren tutmadan daha arka stop'un müşürü yanmaya başladığı anda böyle cırcır böceği gibi insanı rahatsız eden iç gıcıklayıcı bir ses gelmekte... sende de varmı bu ses... varsa halledebildinmi?
    [FONT="Trebuchet MS"][B][SIZE="2"][COLOR="Red"]hocusfocus[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

GÖKSEL... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    arkadaşlar gt 250 nin arka koltugun kilidi oldugu yerde dönüyor ama açılmıyor sanırım içerdeki mekanizmanın yayı çıktı ne yapmak gerekir arka grenajları söksek mekanizmaya ulaşabilirmiyiz.? yada ne yapmak lazım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı GÖKSEL... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gt 250 nin arka koltugun kilidi oldugu yerde dönüyor ama açılmıyor sanırım içerdeki mekanizmanın yayı çıktı ne yapmak gerekir arka grenajları söksek mekanizmaya ulaşabilirmiyiz.? yada ne yapmak lazım.
    Eski sayfalara bakarsan benimde başıma böyle bir sorun geldiğini görürsün. 10 veya 11 anahtarla koltuk yukarıya kaldırılıp aradan kilidin koltuk üzerindeki parçasını tutan 2 tane somunu gevşeteceksin. Kolay gelsin.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski sayfalara bakarsan benimde başıma böyle bir sorun geldiğini görürsün. 10 veya 11 anahtarla koltuk yukarıya kaldırılıp aradan kilidin koltuk üzerindeki parçasını tutan 2 tane somunu gevşeteceksin. Kolay gelsin.
    teşekkürler arkadaşım
    eski sayfalara bir bakayım boş boş somuyum dedim ama bulamadım o yüzden sorayım dedim.
    10-11 anahtarı arka koltugun ön tarafına denk gelen aradanmı sokucaz yani kendim yapabilecegim bişey dimi aksi gibi anahtar takımıda içinde kaldı.
    yav kusura bakma anlayamadım malum daha 2 gün oldu alalı .
    o yüzden tam çözemedim dedigini biraz daha detaylı yazabilirmisin.
    teşekkürler.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metrik 6 civata 10 anahtarı içeri sokacaksın koltuğu hafifçe kaldırıp grenajı sökmene gerek yok.Somunda kontrada yok rahatça sökebilirsin...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey

Sökülmesi gerekli somunları kırmızı daire içerisine aldım

Birisinin koltuğu yukaruya doğru zorlaması anahtar için gerekli boşluğu yaratacaktır.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    ertugrul_öz
    teşekkür ederim yav sanada zahmet verdik vaktini aldık anladım şimdi çıkıp bi bakıyım sonucu bildiririm size .

aytskal
    sanada teşekkürler

valla soracak çok şeyim olacak galiba abi bütün sayfaları okumaya kalksam
    tanıdık göz doktoru varmı diye topick açmak gerekecek.
    yardımlarınız için sagolun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler