Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar ben yeni üye oldum
    10 gün önce esenlerdeki AYGÜN motordan kırmızı GT250R ımı aldım ve yaklaşık 800 km yol yaptım , genel anlamda hiç bir şikayetim yok şahsi birkaç fikrimi belirtmeden geçemiyeceğim.
    1- Daha önce racing tipi kullanmadıysanız GT250 comet i düşünmenizi tavsiye ederim , gerçekten R modelini kullanmak biraz yorucu oluyor
    2- Vites ilk başta çok sert zamanla bu sertlik geçiyor ama henüz tam geçmedi
    3- 4000-5000 devir civarı ön konsoldan bir plastik titreşim sesi geliyor , sanırım bi yeri gevşedi, bir ara baktırıcam
    4- Bir depo 45 YTL ye doluyo ve rahat (devirli) 350 KM gidebiliyor
    5- Fren çok başarılı, sıktımmı duruyorsunuz, hem de stabil bir şekilde
    6- Fermuarınıza dikkat edin depoyu çizebiliyor (ben çizdim :( )
    7- Vitesi boşa atmak istediğinizde biraz gaz verip atarsanız hiç sorunsuz geçiyor (zamanla sertlik geçecek diye bekliyorum)
    8- Şimdilik ara ara devirleniyorum ve çok zorlamıyorum ama çoook rahat 165KM ye çıktım , üstüne de rahat çıkacak gibiydi
    9- Motor performansı hiç 250cc lik bir motor gibi değil , son derece tatmin edici bir hızlanması ve sürati var
    10- Egzos mutlaka şart , çok sessiz bir egzosu olduğundan trafikte biraz zorlanabilirsiniz (benim önceki motorum pek bi gürültülüydü trafikte rahat ediyodum ) , 1000 e az kaldı ilk bakımdan sonra bir egzos mutlaka taktırıcam

şimdilik bu kadar aklıma gelen veya yaşadığım şeyler olursa eklerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı açıkyol adlı üyeden alıntı
    Bu arada arkadaşlar egzosunda sararma olan var mı?
    Bende sınırlı bir kısımda sarı-kahve renk değişimi oldu.
    Sizce yüksek ısı nedeniyle olağan bir durum mudur?
    Benim eksozda da bir kısımda hafif sararma var, racingci elemanlara göre bu durum karizma kaynağıymış (vay be eksoz yakmış hesabı)
    hatta sonradan oksijen kaynağıyla ekzozu sarartan bile varmış

Peki sizin arka diskten ses geliyor mu ? benim motor elle iterken (özellikle geri) inim inim inliyor. Balataları söküp baktım arada herhangibir pislik yoktu

Birde motoru elle iterken tık tık tık diye bir ses geliyor (tabi sürerkende geliyordur ama sesten duyulmuyor) sizde böyle bir problem oldu mu?
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende rulman sesi gibi birşey geliyor önden yeni farkettim frenler tutarsızlaşmaya başladı Çanakkaledeki çok problem yaşayan GT R egzozuda sararmıştı üç ettiniz...
    Dark ısıya dayanıklı boyalarda maximum uygulama derecesi ve uygulama zemininin çeşidi yazar metal aliminyum gibi...

heLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    07' GSX-R 600
    benşm egzosun alt kisminda da sararmalar var..
    Suzuki [B]GSX-R 600[/B] '07
    [B]2[/B] Fast [B]4[/B] You

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    sararma olayını benimde egsoz uçlarında çok hafif olarak var ama geçen gün egsoz la benim örtüyü yakmıştım ondan die düşnüyodum buün tekrar bakıcam...
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ertuğrul aynı cik cik sesi benimkinde de var, üstelik bakımdan sonra oldu, iki yere sordum, balatalaradan geldigini, herhangi bir sorun olmayacagını söylediler ama ses sinir bozucu

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    balatalardan gelen ses için balata spreyini tavsiye ederim. toz zerreciklerinden bile çıkabiliyor.
    egzozun sararması olayının neden olduğu konusunda birşey diyemeyeceğim ama onun da kimyasal temizleyicisi var
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Crato, bahsettiğin balata spreyi için bir marka verebilir misin?

Eğer balatalardan geliyorsa mutlaka ilgilenilmeli. O tık tık sesi birgün Tak ! diye bir sese dönüşüp bizi amuda dikebilir.

Bu ses kilometre telinin bağlandığı kısımdan geliyor da olabilir. Eğer durum böyleyse dişlileri yemeden bir göz atmakta fayda var.

Muhtemelen sizin ekzozlarınızda aynı yerden yanıktır. Sanırım içeriye atılan bir punta susturucuyu (muhtemelen paslanmaz çeliktir) bozmuş

jakobien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 ''MAVİ GRİ ŞASE GÜZELİNDEN''
    yukardaki sararıklık pasta ile gecer bende r vardı onun frenleride öterdi rahmetliyi bikaç kez devirmiştimde
    To know me is to love me....

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı
    Crato, bahsettiğin balata spreyi için bir marka verebilir misin?
    http://www.siberstore.com/urun_bilgi...505d8338559a69

şöyle birşey uygun olabilir. kızıltoprak mototalde farklı ürünler mevcut ama adlarını bilmiyorum, bir ara bakar buraya yazarım..
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

bmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı trasher adlı üyeden alıntı
    sararma olayını benimde egsoz uçlarında çok hafif olarak var ama geçen gün egsoz la benim örtüyü yakmıştım ondan die düşnüyodum buün tekrar bakıcam...
    bizim egsozda da iz vardır muhakkak
    motoru aldığımız gün ole bütünleşmişizki sıcak halde egsozu avuçladım
    tabiki benim elim yandı.. olsa olsa derim kalmıştır üzerinde
    allahtan kanka yanımdaydı krem falan sürdüm geçti şimdi)

jakobien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 ''MAVİ GRİ ŞASE GÜZELİNDEN''
    sıcak egzosun üzerine örtü koymayın üzerinde yuvarlıklar bulursunuz başıma geldi sonra pasta ile hadi bebeğim herşey çok güsel olacak diye ovalarsınız
    To know me is to love me....

Arkadaşlar eğer motosikletin motorunda herhangi bir iz yada çizik olan varsa tamamen silen bir kimyasal buldum işyerinde çok uğraşmıştım bir türlü izler gitmemişti dün gece arkadaşım getirdi uyguladım çok iyi sonuç verdi grenajı ve depoyuda ışıl ışıl parlattı sabah alır adını yazarım...

Ballantyne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650 - V-Strom - Le Grand Bleu
    sıcak motorun üzerine örtü örtecekseniz egzozu kapatmayın. artçı peglerinin arkasından geçirin örtüyü...
    Örsan Telgeren

Le Grand Bleu

Arkadaşlar dün akşam üstü aşağıda resimlerini gördügünüz adı her ne ise olan parça (debriyaj telinin motor ile bağlantısını sağlıyor) bana alacakaranlıkta çatlamış gibi geldi ama sabah tekrar bakınca çatlak değilde parçanın orjinaline bu tip bir şekil verilmiş gibi duruyor, sizin motorlarda da böyle mi ? eger değilse hemen servise gitmeliyim

[QUOTE=johnny_rook]Arkadaşlar dün akşam üstü aşağıda resimlerini gördügünüz adı her ne ise olan parça (debriyaj telinin motor ile bağlantısını sağlıyor) bana alacakaranlıkta çatlamış gibi geldi ama sabah tekrar bakınca çatlak değilde parçanın orjinaline bu tip bir şekil verilmiş gibi duruyor, sizin motorlarda da böyle mi ? eger değilse hemen servise gitmeliyim

Parçayı paint ile yuvarlak içine alıp işaretlermisin...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Fabrikasyon olarak öyledir.

Amacı civata ile sıkıldığında esneyerek (içerisindeki frezeli mili sıkarak) milin üzerinden kaymaması (bir nevi kelepçe yani)

Eğer hareketli parçadaki kesik bölümü kast ediyorsan debriyaj milini tutan benmkide öyle yoksa oraya diş açmadan yada somun ile kntra kilit vermeden hareket esnasında sabit tutmak imkansız ben yeşille yuvarlak içine aldım bir göz at istersen emin olalım...

doğru, parçayı işaretlemeyi unutmuşum, bana da fabrikasyon gibi geldi ama yine de emin olmak istedim

bikehoper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT-250(zeki,çevik ve ahlaklı)

Parçayı paint ile yuvarlak içine alıp işaretlermisin...[/QUOTE]
    Kardeşim nereyi sorduğunu anlamadım ama benimkide aynı seninki gibi;bir fark göremedim.
    motorsikleti, felsefesini hissederek kullanabilen herkes özgürdür ve kardeştir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler