Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    merhabalar.. önümüzdeki yıl vitesiye geçiş için GT250R düşünüyorum... ne dersiniz..
    motoru alana dek bu topic takibe devam...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı trasher adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar uzun zamandır kafam çok karışık bi o model bi bu model derken cbf 250 ile gt250 de karar kıldım peki hyosung u alcak olsam hangi bayii yi tavsiye edersiniz yani istanbul anadolu yakasındayım ve benim için önemli olan satıcının müşteri memnuniyetini ön planda tutması bana güven vermesi bide sizde motorunuzu alırken teşhirde olan ürünleri mi aldınız sanırım öle oluyo bunlarda stok olmadığı için bunu merak ettim alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar nelerdir yada neresine bakılır düşüp düşmediğini anlamak için bu gibi bikaç sorum daha olcak bu hafta sonu artık bu işi bitirmiş olmam gerekiyo cevaplarsanız çok sevinirim...
    sana özel mesaj attım, ona bakarsan sevinirim.

düşüp düşmediğini anlamak için motor yatınca yere ilk değen yerlerine yani gidon uçlarına, manet(debriyaj/fren kolları) uçlarına, peglerin (ayaklıklar) uçlarına ve altlarına, benzin deposu kenarlarına bakabilirsin.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Arkadaşlar,
    Bu hafta siyah incimi bakıma (1000) sokacağım,sizden ricam yağ ve yağ filtresi dışında bakımda özellikle üstünde durulması gereken neler olduğunu belirtmeniz.

Motosikleti
    Alıntı açıkyol adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar,
    Bu hafta siyah incimi bakıma (1000) sokacağım,sizden ricam yağ ve yağ filtresi dışında bakımda özellikle üstünde durulması gereken neler olduğunu belirtmeniz.
    yağ filtresi zaten orjinali ile değişiyor, kullanılan yağın kaliteli olmasına dikkat et. bir usta bana shell'in yüksek ısıda köpürdüğünü vs. söylemişti ama hyo da shell advance öneriyor

yağın gerektiğinden az ya da fazla koyulmamasına dikkat et. fren balatalarını kontrol ettir. eğer sorun varsa, vites geçişlerinden bahset, gerekiyorsa ayarlattır.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    arkadaşlar bayii tavsiyesi istiyorum ö.m atarsanız sevinirim hatta kim nerden aldıysa yazarsa daha çok sevinirim yaşadıklarını ve memnuniyeti veya tam tersi - düşüncelerini bizde aynı hataları yapmayalım enazından
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    arkadaşlar herkes 250 cclik mi düşünüyor,yada kullanıyor.. aramızda gt650 sahipleri var onlardan nie ses çıkmıyor hiç yaa. mesela ben gt650ın yakıtının ne olduğunu merak ediyorum..

bide hakanın(namıdeğer jakobien) çook güzel bi fotosunu yolluyorum..sözümü tuttum hakan.. gelicem bigün yanına saygılar..
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar dün itibari ile bakımı yaptırdım, anlayacagınız 1000 km
    rodajı johnny_rook için bitmiştir.
    daha önce merak edilen iki konu vardı, ilki rölanti devri,
    usta rodaj bitince devrin 1250-1350 arası olarak ayarlanması
    gerektigini söyledi, digeri konu önfrenden gelen ses ile ilgiliydi,
    bunun normal oldugunu, herhangi bir problem anlamına gelmedigini
    söyledi, bunun dışında rutin olarak yağ ve yağ filitresi değişti, fren,
    debriyaj ayarları yapıldı, zincir kontrol edildi, montaj sırasında gidonu
    biraz yüksek sabitlemişler, bu ayar yapıldı (bunu usta fark etti, zira
    benim ilk motor ve ilk tecrübem oldugu için böyle bir şeyi fark etmem
    mümkün değil, bakım bittikten sonra mutlaka motorunuzu ustaya tecrübe
    ettirin derim ben, bu tür şeyler ortaya çıkıyor).............

Motosikleti
    GT250R
    teşekkürler arkadaşlar cevaplar için artık bnde gtr nin (benim için) gereksiz olduguna karar verdim çünkü benimde ilk vitesli motorum olacak bu. bi yatırsak motoru gitti grenaj sonra çok ağlarım oyüzden hoşumada gitmesi sebebiyle siyah naked gt250 almak için hiçbir engel kalmadı..

Motosikleti
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar herkes 250 cclik mi düşünüyor,yada kullanıyor.. aramızda gt650 sahipleri var onlardan nie ses çıkmıyor hiç yaa. mesela ben gt650ın yakıtının ne olduğunu merak ediyorum..

bide hakanın(namıdeğer jakobien) çook güzel bi fotosunu yolluyorum..sözümü tuttum hakan.. gelicem bigün yanına saygılar..

arkadaşlar bi sorum vardı gt 650 nin yakıtnı bilen varmı.. yada bu motorun testi yapıldımı yapıldıysa herhangi bi kaynak gösterebilirmisiniz. bi arkadaş ilgileniyor ona bilgi vermem lazım..ha bide sigortasını bilen varsa yazsın, tabii parça fiyatları yüksekmi onlar da önemli..

bize gelirsen ,ahhh ah dertliyim bu konuda.borsa tepe taklak,benim moral de .gt 250 elbette hem yakıtı daha düşük hem sigortası (yatırdımı daha az masrafı var) hem siyahı güzel

Alıntı trasher adlı üyeden alıntı
    teşekkürler arkadaşlar cevaplar için artık bnde gtr nin (benim için) gereksiz olduguna karar verdim çünkü benimde ilk vitesli motorum olacak bu. bi yatırsak motoru gitti grenaj sonra çok ağlarım oyüzden hoşumada gitmesi sebebiyle siyah naked gt250 almak için hiçbir engel kalmadı..

var var bi engel var oda para
    sen yenisin bu işlede dur bakiim sne eğitim aldınmı ,ehliyet aldınmı -ki yetmez- eğitimin yoksa yaş o iş onu söyliim valla hayatını tehlikeye atmanı istemem. motor hakkaten güzel sarısına daha bu güün dokundum..konuştum onunla, bana varacan mı dedim, varacaksan siyah giyin dedim sana daha çok yakışıyor.. oda ben de istiyorum dedi..kalp kalbe karşı ama işta başlık parası nabarsın.. büyük memlekete geldik toplayamadık daha başlığı..
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

DarkArchAnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RT 125
    rt 125 rt 125 aradığım bu dedim adamlar küfür eder gibi 2007 dedi:(

Motosikleti
    Alıntı DarkArchAnGeL adlı üyeden alıntı
    rt 125 rt 125 aradığım bu dedim adamlar küfür eder gibi 2007 dedi:(
    big foot karion mu? sank istanbul motor'un elinde vardı bir tane yahu...
    Ben, crato’yum.

DarkArchAnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı
    big foot karion mu? sank istanbul motor'un elinde vardı bir tane yahu...

efet hajım karion global motoru aradım adamlar kesin tarih veremiyoruz dedi ondan önce bi bayii aradım adamlar 2007 dedi

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı:
    trasher´isimli üyeden Alıntı

muritu isimli üyeden alıntı

var var bi engel var oda para
    sen yenisin bu işlede dur bakiim sne eğitim aldınmı ,ehliyet aldınmı -ki yetmez- eğitimin yoksa yaş o iş onu söyliim valla hayatını tehlikeye atmanı istemem. motor hakkaten güzel sarısına daha bu güün dokundum..konuştum onunla, bana varacan mı dedim, varacaksan siyah giyin dedim sana daha çok yakışıyor.. oda ben de istiyorum dedi..kalp kalbe karşı ama işta başlık parası nabarsın.. büyük memlekete geldik toplayamadık daha başlığı..
    borsa konusuna hiç girme bnde çok dertliyim 2 ay önce cebe indirdiğim bi teklik şimdi acı acı çıkıyo ama elimde tutacam hisseleri çünkü borsa dönüş noktasında bundan sonra rahat ol derim elinde ne var hisse bu arada merak ettim

ayrıca engel para değil keşke olsa aöf sınavları ve iş yoğunluğum motor için bütün güvenlik tedbirlerim tam (kask+mont+bellik+dizlik+eldiven+bot+falan filan işte) ehliyet bu sene aldım çok şükür ehliyetsiz motor kullanacak kadar deli diilim eğitim konusuna gelince acelem yok bi arkadaşım var boş zamanlarında bana öğreticek ayrıca dd yi okumaktan gözlerim bozulacak yani anlıcaan eğitimli ve dikkatli bi sürücü olacağımı düşünüyorum.

Motosikleti
    ozaman helal olsun trasher , istanbuldaysan mutlaka görüşei m dostum.. açık öğretimi bende alıyorum bi yandan.. dış ticaret ellerinden öper abisi.. fakat mat vizesinden 100 alsam ing deden de 90 almış olsam da diğerleri 30-40 civarı ..bütlere kalacak anlican.. borsa olayı batırdı bizi yaa ..% 20 içerdeyim aynı sürede dövizde %20 getirdi.. yani anlican % 40 kaybetim diyebilirim. tam tersini yaptım ben yani , kağıt olarak ARSAN a yatırdım.. fazla işlem yapmıyor elde tutuluyor gibi belkiyorum fakat motoru alallım die oynadık motordan olacaz galiba.. ybr ile görürseniz beni anlayın ki batmışız..ne diyon borsa yükselirmi..ya hayal kuruyorum düşünsene almışız siyah incileri geziyoruz sahilde, ohh valla ne güzel olur du dimi.. beşiktaşta jakobien e de uğrarız ..hiç sesi çıkmıyor bu aralar.. motor şart oldu bu trafikte artık ama başlığını toplaya bilirsek tabii.ehliyet önümüzdeki sınavlara, kask +mont ise motorla birlikte.. aptallık ettik fuardan almamakla..

Motosikleti
    GT250R
    valla borsa muhabberi bi süre daha böle sürücek hatta kötü varsayımlar yazın böle geçiceğini bile iddia ediyolar bndede 11 den akbnk vardı aynen banada girdi ama biraz daha nakidin varsa kırılma noktasından kagıdına tekrar gir hem zararın ve ortalaman düşer bu aradada ufak bi yükselişlede kaçarsın kagıttan şu andaki tek tavsiye sakın çıkmayın kağıttan sakin ve sabırlı olun )gerçi ben dayanamıcam ama napiim riskli iş işte) yada parası olan arkadaşlara tavsiyem isctr arabilirler tam zamanı her sene başıma aynı şey geliyo dolardanda 1.35 le kar ettim diodum haha hayatımın hatası önüne geçemedim 1.54 oldu ama esas vole bnde altından oldu cmhrytleri 130 dan toplamıştım şimdi 200 e gömücem motoru alırken bi bölümü öle kurtulcak anlıcan

istanbul / göztepedeyim dostum görüşürüz hayırlısıysa siyah incilerimizi alıp jakobiene de uğrarırz her nekadar tanımıyosamda hep beraber tanışmış oluruz

Motosikleti
    sen gene altın dan kurtarmışsın. biz dolar bozup kağıt aldık ..ahh ah sorma....isctrhakkında yükseliri neye bağlıyorsun.. güvenebilirmiyim.. ben yeni sayılırım borsada. bende 1.56 dan almıştım ARSANı 1.22 oldu.. %20 zarar.. kağıda tekrar girme konusunda 1.38 de 500 adetle tekrar girmiştim fakat o da patladı .. ne dersin yaaa yükselirmi?? valla motor almamız kağıda bağlı.. bi ara 2002 de 11bin yapmış ,rüyalarıma giriyor valla.. senin zararın bende fazla görünüyor. Allah sabır versin bize..bende maslak tayım görüşürüz..msn i alabilirsin oradan yazışalım kişisel meseleleri daha fazla buraya taşımayalım olmazsa ok. motorda da döviz yüzünden fiyatın artması ihtimali varmış diyolar .. varmı bu konuda bi bilgisi olan .. bide önceki sayfada 650 ile ilgili bi kaç soru sormuştum ama .. bilginize.

cometi olan arkadaşlar şöle yüksek çözünürlükte güneşi arkaya alıp 3 açılı fotolarını girselerde milletde motor görse( tabii bende nasıl durduğunanbaksam yeni siyah şasinin.hem alamıyoruz bari fotoları masaüstü yaparız lütfeeeen

Motosikleti
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    ..... açık öğretimi bende alıyorum bi yandan.. dış ticaret ellerinden öper abisi.. fakat mat vizesinden 100 a...........
    1. geçmiş olsun arkadaşlar, bu borsa muhabbetleri uzar gider. ama lütfen bu mevzuları msn vs. üzerinden yapalım ki bilgi paylaşım başlığımız geyik başlığı olmasın.

2. jacobien beşiktaş' ta değil, acıbadem'de
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    johnny;
    1000 bakımından sonra arka frende bi iyileşme oldu mu?
    Gaz kolunda biraz boşluk var,böyle bir sorunu olan var mı?
    Sanıyorum rodaj devam edecek,binden sonra hangi devirlere kadar çıkabileceğiz?
    Bakım masrafı ne tuttu?Ben de bikaç güne kadar gircem bakıma.
    Yağ ve filtre dışında bişey yaptılar mı?
    Cevapların için şimdiden tşk.

Motosikleti
    Alıntı açıkyol adlı üyeden alıntı
    johnny;
    1000 bakımından sonra arka frende bi iyileşme oldu mu?
    Gaz kolunda biraz boşluk var,böyle bir sorunu olan var mı?
    Sanıyorum rodaj devam edecek,binden sonra hangi devirlere kadar çıkabileceğiz?
    Bakım masrafı ne tuttu?Ben de bikaç güne kadar gircem bakıma.
    Yağ ve filtre dışında bişey yaptılar mı?
    Cevapların için şimdiden tşk.
    gaz kolunda bir miktar avans boşluğu olması bildiğim kadarıyla normal, benim motorda da var.
    bazı ustalar 3000 km ye kadar rodajın devam ettiğini akıllı efendi kullanmak gerektiğini söyler. önce ki sayfalarda bununla ilgili birçok mesaj bulunuyor
    yağ filtresi ve yağ ücreti dışında herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. yağ filtresi 8€, yağın fiyatı markaya göre değişiyor.
    Ben, crato’yum.

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    açıkyol
    arka freni usta test etti ve bir problem olmadıgını söyledi,
    daha sıkı olursa arka tekeri kilitleyebilirmişim
    devir için söyledigi artık bir sorun yok, çok sıkıştırmadan istedigin
    kadar açabilirsin, ama bu konuda herkes farklı bir şey söylüyor, şu an ben
    ortalama 6 - 7 bin devir arası kullnıyorum, ara sırada kısa süreli
    sıkıştırıyorum
    sadece yağ ve yağ filitresi değişti, bir de şöyle genel bir gözden geçirdiler,
    toplam 26 YTL verdim (ilk bakım oldugu için işçilik almadılar)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler