Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Vıceroy Hayırlı olsun arkadasım güle güle bin, uzun uzun km yapmak nasip olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitede yeni de değilim ama anlıyorum ki hayırlı olsun diyen bile olmayacak.
    aa olurmu oyle sey abı benım gıbı bazı kısılerde bu topıclerı pek takıp edemıyor hayırlı olsun kazasız belasız,

ayrı bı topıc acın ıstersenız tazıye ve tebrık bolumune bol bolda resım cekın motosıkletınızı gorelım deneyımlerınızı aktarırsanız sevınırız
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Çok teşekkürler. Arkadaşlar zamanla olumlu, olumsuz düşünceleri ve resimleri ortak sayfamızda paylaşırım. Sağlıcakla kalın.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Hayırlı olsun viceroy. Alışılmadık derecede yoğun ilgiye hazır ol.

Motosikleti
    Gunn bende farkettim ilgiyi
    Carbon fiber aktarma kayışı kaç para onun peşindeyim bilen varmı? yoksada ben öğrenince aktarayım. Acaba vn 900 classıc kayışı gv 650 ye uyarmı!

Motosikleti
    Cbr125 sattım seneye GT250R inşallah
    Yeni makinan hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler inşallah

karbon fiber kayışın ne gibi avantajları var? fiyat öğrenirsen buradan da bi çıtlatsana. İzmirde'de ayağımız var.

adiren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    merhabalar arkadaşlar...
    gt250 comet sahibiyim. 5000-6000 devir arasında aşırı bir titreşim oluyor motorda. Daha öncede forumda biraz geçmiş ama sonuçlanmamış bu sorun sanırım.
    benden başkada yaşayan varmı bu sorunu? bir fikri veya çözümü olan?
    kazasız,belasız sürüşler hepinize
    Aşka düştüm ben de geldim

KURALKAN GÜNEY KORELİ HYOSUNG MOTOSİKLET ÜRETİCİSİ S&T GROUP İLE ANLAŞTI...

Kuralkan Grubu Güney Kore’li Hyosung üreticisi olan S&T Group ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşma çerçevesinde S&T Group Kuralkan için S&T KANUNİ markası adı altında 650 cc’ye kadar 13 farklı modelin üretimini yapacak.

1994 yılından bu yana yerli motosiklet üretimi yapan Kuralkan Grubu bünyesine yeni bir marka daha ekledi. S&T KANUNİ. Güney Kore’li Hyosung motosikletlerinin üreticisi S&T Group Kuralkan için tesislerinde, S&T KANUNİ markası ile üretim yapacak. Kuralkan Grubu Kanuni ile orta segmentte yer alan pazar payını üst segmentlerde yer alan S&T KANUNİ ile tamamladı ve ürün yelpazesini 50 cc den 650 cc’ye kadar genişletti. Kuralkan yeni yılda Kanuni ile birlikte S&T Kanuni markalı ürünleri ile pazar payını artırmayı hedefliyor.

S&T KANUNİ FARKLI BİR STRATEJİ İLE TÜRKİYE’DE YER ALACAK
    Kuralkan Grubu S&T KANUNİ için farklı strateji uygulayarak genellikle belirli şehirlerde oluşan yüksek hacimli motosiklet potansiyelini Türkiye geneline yaymayı planlıyor. Böylece küçük ve orta segmentin üzerinde beklentileri olan motosiklet kullanıcıları Kuralkan güvencesinde yüksek hacimli motosikletlere binebilecek. Kuralkan Grubu’nun üreticisi olduğu Kanuni markası ile 250 bayi ve 400 servis ağı bulunuyor. Öncelikle Kanuni bayi ve servis ağı içinde yeni markanın şartlarını sağlayan noktaları değerlendirilerek genişlemeyi hedefleniyor. Kuralkan Grubu içinde yeni markalardan S&T Kanuni için yaklaşık 50 satış noktası planlanıyor. Güney Kore’li marka ile Kuralkan bayileri 1300 YTL’den yaklaşık 30.000 YTL’ye kadar ürün satışı yapacak.

HYOSUNG ÜRETİCİSİ S&T GROUP KİMDİR ?
    Hyosung motosikletleri üreticisi S&T Group Güney Kore’de faaliyet gösteren uluslararası sanayi teknoloji şirketi. Hyosung markası ile ürettiği modelleri ile dünya genelinde yaklaşık 50’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. 1978 yılından kurulan S&T Group bünyesindeki Hyosung motosiklette teknoloji üreten Dünyanın sayılı üreticilerinden biri. Yeni teknolojileri kullanarak önümüzdeki yıllarda 1000 cc ve üzerinde üretim planlıyor. S&T Group Scooter, atv ve motosiklet üretimi yapıyor. Özellikle Avrupalı motosikletseverlerin beğendiği bir Koreli.

KURALKAN KİMDİR ?
    1952 yılında kurulan ve 1987 yılında motosiklet sektöründe faaliyet göstermeye başlayan bir aile şirketi. Bilişim&teknoloji, yazılım, tarım, inşaat, otomotiv ve sanayi mamülleri üretimi gibi bir çok sektörde faaliyet gösteriyor. Doğu ve batı Almanya’nın birleşmesinden sonra özelleştirilen MZ motosiklet fabrikasını satın aldı. 1994 yılında Türkiye’de üretime başladı ve 25’den fazla ülkeye ihracat yaptı. MZ adını değiştirerek yerli ürettiği motosikletleri Kanuni markası ile üretmeye devam etti. Bugüne kadar 200.000 adede yakın motosiklet üreten firma 21 yıllık motosiklet deneyimi ile Türkiye’nin en köklü firmalarından biri. 300 cc’ye kadar segmentte motosiklet ve motor üretiyor. 2006 yılı sonunda 25 milyon usd’lik yatırım ile Türkiye’nin en donanımlı motosiklet fabrikasını Tuzla’da kurdu. Tesiste dişli üretim, boyahane, talaşlı imalat, dökümhane, montaj, kimyasal madde üretimin yanı sıra arge ve motosiklet test laboratuvarı yer alıyor. Türkiye motosiklet pazarının yaklaşık % 25’ine hitap ediyor.

ANLAŞMALAR YENİ ÜRETİM PLANLAMALARININ YOLUNU AÇABİLİR
    Kuralkan Grubu imzaladığı anlaşma ile Hyosung üreticisi S&T Group ile önümüzdeki yıllarda bazı modellerde üretim planlıyor. S&T Group direktörü Steve Kang üretim kabiliyeti ve deneyimi olan Kuralkan Grubu ile İstanbul’daki tesislerde işbirliklerinde yeni açılımların olabileceğini bildirdi. S&T Group bazı modellerinde Avrupa pazarında daha etkin ve uygun maliyetler ile yer alarak Pazar payını genişletmeyi hedefliyor.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    @adiren 5000-6000 devir arasında benimde gaz almıyor sonra birden roket gibi fırlıyor bende titreşim 160 km de başlıyor

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV 650 kıullanan kalmadımı arkadaşlar
    Geçen hafta sıfır siyah aldım full aksesuarlı. Henüz 300 km yaptım. 26.6 km de 1 litre tüketim sözkonusu oldu. Memnuniyet ve şikayetleri paylaşacağımız bir alan buluruz umarım!
    hyrlı olsun viceroy
    10 numara alet
    ön camsız daha da gzl
    artık bi tarz değişikliği yaparsın, bu cruiser ötesi aletin hatrına siyahları çeker ayna gözlükleri takarsın

Alıntı micima adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyrlı olsun viceroy
    10 numara alet
    ön camsız daha da gzl
    artık bi tarz değişikliği yaparsın, bu cruiser ötesi aletin hatrına siyahları çeker ayna gözlükleri takarsın
    ön cam çıkarınca daha güzel olabilir ama 150km de üzerinde duramıyorsun aletin. Bir de ön cam çıkarsa artık tekerlekleri yerden keseriz paraşüt etkisiyle.

adiren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @adiren 5000-6000 devir arasında benimde gaz almıyor sonra birden roket gibi fırlıyor bende titreşim 160 km de başlıyor
    bende de gaz almama oluyor 5000-6000 devir arasında.ve çok fazla bir titreşim. 6000 i geçince birden kesiliyor. bununla ilgili global'a mail attım bakalım. cvp bekliyorum. senin bir fikrin varmı bu sorunla ilgili veya bir girişimin?
    Aşka düştüm ben de geldim

Motosikleti
    Üstündeki 3 parça aksesuar neredeyse en pahalı kısmı 830 ytl.
    şimdiye kadar gördüğüm engüzel öncam tasarısı küçük ve şık. Ama camsız daha da spor durabilir.

Motosikleti
    Kymco Agility
    o değilde, dava ne oldu beyler? Haber varmı?
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Alıntı adiren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de gaz almama oluyor 5000-6000 devir arasında.ve çok fazla bir titreşim. 6000 i geçince birden kesiliyor. bununla ilgili global'a mail attım bakalım. cvp bekliyorum. senin bir fikrin varmı bu sorunla ilgili veya bir girişimin?
    dostum hiçbir fikrim yok bakalım maile ne yanıt yazıcaklar bende merak ediyorum mail gelince paylaşırsan sevinirim

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hiçbir fikrim yok bakalım maile ne yanıt yazıcaklar bende merak ediyorum mail gelince paylaşırsan sevinirim
    guguk selamlar..

DH'tan Burak Murat ben..

Bu belli devir aralığında gaz yememe problemi bir seri makinelerin klasik problemi. CDI beynindeki bir sorunla alakalı. Garantiden değiştiriyorlar!
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    bisan cup100 ama hayalin 600cc honda
    slm arkadaşlar
    hyosung nası bir makina salamlık açısından çin malı değil biliyorum ama çinliler yüzünden yediğimiz ekmekten korkar olduk gt 250r nasıl amkina teknik fiyat bakımından yardımcı olursanız sevinirim
    ::pokey:::♥♥♥ Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?Kesilir, belki, fakat çekmeye gelmez boyunum M.A.ERSOY ♥♥♥ஐ®

Motosikleti
    Hyosung uzun yıllar suzuki için motor üretmiş olan korelidir. Dünya pazarında 4 büyükler arasında yerini almış dış kaynaklı dergilerde test sonuçları olumlu değerlendirilmiş bir markadır.Türkiye'de ticari anlayış farklılıkları ve model saplantıları yüzünden olması gereken seviyeye yavaş ve emin adımlarla ilerlemektedir.Kullanıcılarda müzmin bir şikayete ben rastlamadım. Her modelinin her cc klasmanında özellikle beygir gücü olarak önde gitmektedir. Alternatif kawasakıden 3500 ytl daha hesaplı olması ve görüntü olarakta daha tok durması genellikle tercih sebebi olmaktadır.Z motor bir honda gibi çalışsaydı ve ya bu motorun benzerini honda ithal etse güven meselesi olarak belki iş değişecekti ama Hyosung sağlam ve sorunsuz bir markadır.

zengo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o değilde, dava ne oldu beyler? Haber varmı?
    Selamlar herkese.Uzun süredir motorcu adayıyım ve markaları inceliyorum en sonunda hyosung da karar aldım hem tarz hemde kalite açısından bu seferde bu kuralkan la davalık olduklarını okudum.Üstünde biraz araştırdım St motor kesinlikle kuralkan la anlaşmış durumdalar sitelerinde de dünya çapındaki distrübitörler de türkiye distrübitörü Kuralkan gözüküyor ama global akıllılık edip isim hakkını tse den mi ne kendi üstlerine almışlar o yüzden kuralkan direk hyosung diye getirip satamıyor(hatta kuralkan globali böyle yaparak st yi sıkıştırmaya çalıştığını felan iddia etmiş karşılıklı atışmalar çok ciddi seviyede) st kanuni koyuyor ismini motorların.
    Benim sormak istediğim iki türlü ne olur o?
    Yani kanuni haksız görülse devlet satamazsın bunları artık derse bizde gitmiş st kanuni almış bulunursak bu motorlar ne olur aynısı global içinde geçerli ben şimdi gidip hyosung alsam global haksız görülse kanuni satmaya devam ederse bu seferde elimizdeki hyosungun akıbeti ne olur hala servisden yararlanmaya devam edebilirmiyiz?
    Bu konularda çok tecrübesizim o yüzden yanlış bir yorumda bulundu isem affola.
    Saygılarımla...
    An old man dies, A young girl lives.A fair trade...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler