Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR-600RR Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bergos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N 2013 / HONDA CBR 600RR 2014
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin iş %90 zincir dişliden dolayı amortisör yada link parçalarından desem daha motor yeni bunlardan olması zor,stock arka dişliyle tek teker zincir dişlinin motor ve şanzımanın düşmanıdır,zincirine bak baklalar aynı seviyede duruyor mu kontrol et boşta çevir sesini dinle zincirini gaz yağ ile temizleyip güzelce yağla.

Tek teker çalışacaksan motoru bu haliyle üzme hadi zincir dişliyi dışarıdan değiştirirsin ama şanzıman hasar alırsa motoru açtırmak zorunda kalırsın ayrıca ne kadar gidebiliyorsun tekerde bilmiyorum ama bu işi biraz abarttın mı motor yağsız kalıp yatak sarabilir yatak sarmasa bile uzun km'lerde ki oluşacak aşınmayı kısa sürede tamamlar,unutma ki tekerde gerekli yağlama yapılmaz motorun moku çıkar sonra açtırmaya gidersin ustalar malum motor motorluktan çıkar bence teker falan yapma ama illa yapacağım diyorsan arkaya büyük dişli al vortex markasının 55 ile 66 arası dişli setleri vardır onlardan taktır sonra yap stock haliyle yazık etme motoruna.
    Motorum daha 1500 km de Motorla boş alana gidip antreman yapıyom kontra falan çalışıyom hadi dedim bi teker deniyim yani dün ilk defa. Dişlilerinde falan sorun olcağını hiç sanmıyorum çünkü daha önce motor hiç zorlanmadı rodajını falan itinayla yaptım.
    Peki motorun stock hanlini bozmak herhangi bir zararı olurmu ? Peki ne tür değişiklikler tavsiye edersiniz ? Bide bana kaça patlar ? Çok soru sordum motorun acemisiyim öğrenmeye çalışıyorum şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr 250 r 2014
    arkadaşlar merhaba 2014 honca cbr 250 m var daha 1500 km de satmak istemiyorum satmak için bir nedenim yok ama aklım hep 600 cc de bunu da yeni aldık daha gireni çıkartamadık ama buradaki arkadaşlardan takasa gelecek varsa teklifini yollasın belki rastgelir.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı bergos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum daha 1500 km de Motorla boş alana gidip antreman yapıyom kontra falan çalışıyom hadi dedim bi teker deniyim yani dün ilk defa. Dişlilerinde falan sorun olcağını hiç sanmıyorum çünkü daha önce motor hiç zorlanmadı rodajını falan itinayla yaptım.
    Peki motorun stock hanlini bozmak herhangi bir zararı olurmu ? Peki ne tür değişiklikler tavsiye edersiniz ? Bide bana kaça patlar ? Çok soru sordum motorun acemisiyim öğrenmeye çalışıyorum şimdiden teşekkürler
    Benim önerim böyle teker çalışacaksan eski 2.el bir motor al onunla yap sonra satarsın 1500 kmdeki tazecik motoruna yazık etme bu arada soğuk motoru ilk kez çalıştırınca 4-5 dakika kadar ısıt sonra yola düş kaliteli yağ orijinal filtre kullan bu dediklerimi yaparsan motorun kolay kolay sorun çıkarmaz iyi ki extremi dinlemişim dersin dediklerim aklında bulunsun.

Gelelim tek teker dişli mevzusuna bu motorla teker yapma benim önerim bu ama ben dik kafalıyım illa yapacağım dersen vortex dişli setleri 100-150 dolar civarı tutar dişliyi takmayı iki zinciri birbirine eklemeyi kendim yapamam dersen birazda ustaya taktırma parası verirsin aşağı yukarı 500 doların gider.

bu dişliyi takınca ne olur motorun aşırı hırçın hale gelir çok kolay teker yaparsın özellikle 66 dişli ile gaza dokunmanla tepene geçmesi bir olur kötü yanları son hızın düşer km saatin hızı yanlış gösterir bu kadar.

Kafana takılan olursa sor yardımcı olmaya çalışırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Alıntı uguret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba 2014 honca cbr 250 m var daha 1500 km de satmak istemiyorum satmak için bir nedenim yok ama aklım hep 600 cc de bunu da yeni aldık daha gireni çıkartamadık ama buradaki arkadaşlardan takasa gelecek varsa teklifini yollasın belki rastgelir.
    bence 600cc için erken biraz daha kullan iyice tecrübe kazan hem bu arada gireni çıkar sonra cbr 500 falan alırsın birden 600cc dört silindire atlama.

Motosikleti
    honda cbr 250 r 2014
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim önerim böyle teker çalışacaksan eski 2.el bir motor al onunla yap sonra satarsın 1500 kmdeki tazecik motoruna yazık etme bu arada soğuk motoru ilk kez çalıştırınca 4-5 dakika kadar ısıt sonra yola düş kaliteli yağ orijinal filtre kullan bu dediklerimi yaparsan motorun kolay kolay sorun çıkarmaz iyi ki extremi dinlemişim dersin dediklerim aklında bulunsun.

Gelelim tek teker dişli mevzusuna bu motorla teker yapma benim önerim bu ama ben dik kafalıyım illa yapacağım dersen vortex dişli setleri 100-150 dolar civarı tutar dişliyi takmayı iki zinciri birbirine eklemeyi kendim yapamam dersen birazda ustaya taktırma parası verirsin aşağı yukarı 500 doların gider.

bu dişliyi takınca ne olur motorun aşırı hırçın hale gelir çok kolay teker yaparsın özellikle 66 dişli ile gaza dokunmanla tepene geçmesi bir olur kötü yanları son hızın düşer km saatin hızı yanlış gösterir bu kadar.

Kafana takılan olursa sor yardımcı olmaya çalışırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

bence 600cc için erken biraz daha kullan iyice tecrübe kazan hem bu arada gireni çıkar sonra cbr 500 falan alırsın birden 600cc dört silindire atlama.
    ben motorsiklet sürmeyi 1000 cc de ögrendim sonra 1000 cc sahibim rahmetli olunca pcx aldım pcx sarmadı tabi sonra cbr 250 aldım

bergos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N 2013 / HONDA CBR 600RR 2014
    [QUOTE=extrem_015;3405767]Benim önerim böyle teker çalışacaksan eski 2.el bir motor al onunla yap sonra satarsın 1500 kmdeki tazecik motoruna yazık etme bu arada soğuk motoru ilk kez çalıştırınca 4-5 dakika kadar ısıt sonra yola düş kaliteli yağ orijinal filtre kullan bu dediklerimi yaparsan motorun kolay kolay sorun çıkarmaz iyi ki extremi dinlemişim dersin dediklerim aklında bulunsun.

Kafana takılan olursa sor yardımcı olmaya çalışırım.[COLOR="Silver"]

Çok sağol yardımın için. Motoru hırçın kullanan biri değilim sadece dünkü tecrübemden dolayı sordum cevabımıda aldım.

omerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    We_R1
    Hafta sonu gezileri için önerebileceğiniz bot varmı arkadaşlar.

warlike41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O iş yaş kardeşim. Çin grenajlarının 1-2-3 şeklinde giden kalite ürünleri var. Bir tanesini arkadaş yazmış zaten. Aşırı hassas ve kırılgan...

Şansa bırakma derim işini. Ne geleceği belli olmaz. Malum sitede grenaj ilanları var. Onlara baktın mı ?

tesekkr ederm.baktm ordanda ama ben mat siyah istiyorum istegim rengi bulamadm,normalde plasti dip yaptrcktm mat siyah sonra grenaj setlerine bakınca yurtdısı baktım asagı yukarı aynı fiyat bende öle bi karar aldım,grenajlarmda sıkntı yokta rengini begenmyrim siyah gri model

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı warlike41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkr ederm.baktm ordanda ama ben mat siyah istiyorum istegim rengi bulamadm,normalde plasti dip yaptrcktm mat siyah sonra grenaj setlerine bakınca yurtdısı baktım asagı yukarı aynı fiyat bende öle bi karar aldım,grenajlarmda sıkntı yokta rengini begenmyrim siyah gri model
    Kaplama düşünmüyormusun ?
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

warlike41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaplama düşünmüyormusun ?
    kaplama yaptrdım ama bi süre sonra attı bazı yerlerden bide rengide iyi tuttramadık güneste kahverengiye dönyo gibiydi söktk oyüzden.adam gibi biyerde kaplama yaptrsan kafan rahat olcak seklde 1,5 2 yi gözden çıkarmak gerek bende daha az maliyete grenaj alırm diye düsündm ama bakalm

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bence de yorum yapanlar önce bu motoru satin alsin. 3-5 Bin km kullansin. Ondan sonra deneyimlerini paylassin. Bu forumlar motorlari tanimak icin var. Insanlar okuyor ve okuduklarina guvenerek motor almak icin yüzlerce km yol gidiyorlar.
    Bizim gibi kullanicilarin paylasimlarina da bilgisi olmayanlar bosuna yorum yapmasin...
    wolrath ve 106GT! bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son depoda biraz abazalık yaptım. R1 ile birlikte gazlayınca alet yakıyor 10lt/100km. 150 nin altına inmedim. Ara ara 270i de gördüm. Değer bu. Bence oldukça az. Ama 10 litrenin üzerine çıkarılabilir. Tamamen kullanıcı inisiyatifinde olan bir durum. Bence artık yakıt muhabbet dönmesin şu forumda. Yakıyor işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Not: Oldukça az kısmı çok zengin falan değilim, arabayla karşılaştırdığım için öyle dedim. Yanlış anlamaya mahal vermek istemem

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yarin yaklasik 1000 km lik bir tura cikacagim. Sizler icin yakiti denerim yine

Sizler için tekrar yakıt ölçümü yaptım. Ortalama Hız 115-150 Aralığında ara ara 200 KMH uzerine çıkmak şartıyla 117.4 KM mesafe sonunda aldigim yakıt 5.4 Litre... Yani 100 KM'ye düşen yakit miktari 4.6 Litre...
    Tatil dönüşümde aldığım yakit fişleri ve benzin pompa fiyat resimlerimi paylasacagim hazmedemeyip inanmayanlar icin
    Çatlayın RR Yakmiyor
    wolrath, tr_select ve 106GT! bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Fotolar Hazır...

Önce Motoru Yükledik ve FULLEDİK Yola çıkmadan...

Yola Çıkmaya Hazırız ...

117.4 KM Sonunda Tekrar Aynı Seviyede Fullüyoruz Depoları Önce 3.54 Litrede Tabanca Atıyor Sonra Yine Fullmeye devam ediyoruz ve 1.93 Litre daha alıyor...

Sonuç Olarak 117.4 Km sonunda 5.4 Litre Yakıt alıyor motorumuz... Hızımız 115-150 Arasındaydı sürekli... 117 KM 'de 5.4 Litre tüketim oluyorsa oran orantı ile 100 KM lik mesafede 4.6 Litre yakıt tüketmiş oluyoruz... Bu arada Yanımdaki TENERE de, aynı hız oranlarında 117 KM sonunda 6 Litre yakıt aldı

Neyse Yakıt muhabbeti bitsin

Kamp Alanındayız Ve muazzam bir kalabalık var ...

Gökhan ; Çorumdan dönerken bize uğruyor F650 si ile

Scorpion Kardeşliği

NOT : Yakıt Konusu Espri ile ele alınmıstır. Lütfen kimse gocunmasın... Önemli olan fotoğraflar
    wolrath, 106GT!, tr_select ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Hocam arka lastik hayırlı olsun Süpercorsa ile arkadaşlığınız kısa sürmüş anlaşılan

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam arka lastik hayırlı olsun Süpercorsa ile arkadaşlığınız kısa sürmüş anlaşılan
    bende ona baktım

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Süper Corsa çok guzeldi 5000 km kadar kullandim, uygun lastik de bulunca tam bitirmeden yedeğe ayırdım.
    Şu an Ön Supercorsa Arka Avon Kullaniyorum bakalim ne kadar gider
    initial-D bunu beğendi.

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Avon baya bi gider zannımca kazasız belasız hayırlı olsun, Süpercorsa satılıkmı

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Supercorsa Satilkk degil yedekte duruyor ne olur ne olmaz diye..
    Avon deyip küçümseme 600 TL o lastik

http://www.motolastik.com/avon-180-5...-av62-pmu27739

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Şu ana kadar hep Castrol 10-50 kullandm. Bir sonrakj bakkmda motul koymayi düşünüyorum. Fakat 10/40 mi 10/50 mi koymaliyim? Kullanan bar mi daha once ?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadas kimse mi Motul kullanmıyor?
    PO mu koyuyorsunuz motorlarınıza :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler