Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Kawasaki Z800 - 2013 / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Çok yakın bir arkadasımızın sıfır satın aldığı Z800 satılıktır.
    Motor cok temiz çiziksiz Kazasız Boyasızdır...
    2015 Model Z800 ABS - 113 HP olan modeldir.
    Full aksesuarlıdı:. Akropoviç Exuplı Z800 Egzoz, Koruma Takozları , Z800 ÖNcam, Radyatör Koruma, DepoPad Tankpad DepoYanpadler, Kaldırma Takozları vs..

İLETİŞİM TLF : 0507 922 09 26

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    Herkeze Merhabalar

Yurt disindan Uygun fiyata A dan Z ye Tum Aksesarlari Temmin ediyorum biginiz olsun . (Egzos,Grenaj,Performans CPU Komander,Tum aksesuarlar ve parcalari )
    Maalesef Kusurlarını Söylemediğimiz için Kendini Mükemmel Zanneden insanlar Var. Uygun Bir Uslüp ile Söylemek Gerekiyor

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Zamer
    Benden bahsediyosun sanırım )
    Kuşadası. Çeşme Bodrum gezdim biraz , kamp yerlerini bilmediğim için sora sora buldum , çok fazla kişiye sorduğum için kusura bakma kim olduğunu çıkartamadım

Motosikleti
    Kawasaki Z800 Special
    Merhaba arkadaşlar 2014 model z800 ile aranıza katıldım. Burası bayağı sakin.

Motosikleti
    Aynen dostum z800 cüler Prof sanırım kimsenin bilgiye ihtiyacı yok, bilgi paylaşmaya gerek duymutorlar malesef ��

DENİZ ER. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6F ABS
    Herkese Selamlar,

Bir süredir Z800 ü inceliyorum. Gerçekten çok güzel bir makine. Kullananlar kısa bir yorum yapabilir mi artıları ve eksileri hakkında.

Öncelikle motosikleti hobi amaçlı kullanmayı planlıyorum. Çanakkale- Edirne- Amasra- Ankara gibi uzun yollarım da olacak. Bu gibi yollarda puig in ön camı gibi bir cam kullansam rüzgar için bir miktar da olsa fayda sağlar mı? Oturuş pozisyonu için bir kaç kişi yorucu yorumunda bulunmuş gerçekten öyle mi ? Deponun kısa olması çok önde kullanıyor gibi hissettiriyor diyorlar öyle mi ? Kullanıcıları olarak, sizin de "ulan şurası da şöyle olsaymış" dediğiniz bir yönü var mı ?

Motosikletleri, maalesef, deneme sürüşü yapmadan satın aldığımızdan böyle saçma sorular çıkıyor. Kusura bakmayın

Teşekkürler..
    r48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z800 Special
    Puig ön cam faydalı olur diye düşünüyorum bende rizomanın var kısa olduğu için çok faydası olmuyor ama puig biraz yüksek olduğu için faydalı olacaktır. Artçı ile kullanacaksanız artçınız racing bir motora binmiş gibi olucak çünkü arka sele yüksek ve depodan tutma hissiyatini en iyi şekilde yerine getiriyor. Sürücü olarakta şehiriçinde aralardan kıvrılmak felan z750ye göre gayet rahat çok kıvrak bir motor.

Soyle baslayalim arkadasim gercekten guzel bi motor uzun yol demissin zira hem uzun yol hem sehir ici gayet guzel makina virajlar agirlik merkezimi agirlimi bilmem ama gercekten guzel akiyo ruzgar konusu bende 180 200 220 arasi normal ama sonrasinda ruzgar uzun gazlamada yoruyo biraz cam aldim bakalim.nasil etkileri gorcez oturus pozisyonu kime neye gore ben racingden gecis yaptim cok rahatim zaten naked motor ara bir motor enduro ile racing arasi diyelim dez avantaj dersen ilk bi hafta agirligi sadece gerci ilk harekette hissetmiyorsun sonra zaten alisiyorsun varsa farkli bi sorun bilgimiz dahilinde cevapliyalim

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar herkese merhabalar. Biraz kafam karışık sizin de fikir ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

Aslında 1000cc racing bir makine arayışındaydım ama 2013 model altı bir motosiklet istemiyorum. Benim bütçeme de motosiklet kalmıyor bu durumda. Bende naked motor arayışına girdim.

Şuanda mt7 kullanıyorum. 14. Motorum 2. Mt07'im.

Arkadaşlarımla Tekirdağ gittiğimde 2 hornet, z800 ve mt09 olarak yola çıktık. Ben arkadaşımdan z800 almıştım ve motor o gün için bende kalmıştı.

Benim tamamen düşüncem diğer bir arkadaşımda olan akrep egzozlu 09'u test edip, döndüğüm de kesin olarak kısmette varsa 09 sahibi olmaktı.

Tabi yol uzun, gazlıyoruz ediyoruz felan her şey çok güzel. Z800 hep bende. Z800, mt07'ye göre hantal ama dehşet bir fren ve viraj kabiliyeti, 250'yle giderken öyle bir stabilitesi aerodinamiği var ki resmen deliricem motor tepesinde. Bir naked bu kadar iyi olamaz bu kadar stabil olamaz diyorum kendi kendime. Her virajda içimden hayvan çıkıyor bağırıyorum kask içinde öyle zevk veriyor yerlerde geziyorum resmen lastikte çizgi denilen bir şey kalmadı.

Tekirdağ Aytepe'de motosikletleri değiştirdik. Mt09 önce bir cılız ve çok güvensiz geldi. Ben z800'le 160-170 giderken aynı hızda arkadaşım yanımda mt09'la motosiklet deli gibi kafa sallıyor. Bende bu durumu yaşadım ve çok huzursuz oldum motosiklet güven vermedi. Ama muazzam bir hızlanması, ivmelenmesi vardı. Viraj konusunda yine z800 kadar hissedemedim motoru, frenler aynı mt7 gibi durmuyor etmiyor. Yani hard kullanımlarda frene yapıştığınızda arka lastik hemen boşa çıkıp sekmeye başlıyor, zaten sonrasında ön lastik kaymasın diye korkudan depo üzerine yüklenip ön frenle kendimi kurtarmaya çalışıyorum.

Mt09 aerodinamik olarakta z800 yanında deli rüzgar alıyor. Z800'de 250'yle giderken makine ip gibi, önünde ufacık bir cam var ve her nasıl oluyorsa kapandığımda rüzgardan hiç ama hiç etkilenmiyordum.

Z800 hantal ama felaket derece de güven veriyor. Gerek yüksek hızda, gerekse virajda. Frenleri zaten laf söylenemez. Stabilite 252'yle giderken ip gibi gidiyor makine.

09'da bildiğimiz üzere deli makine zaten. Ama makine hafif frenler o yüzden tırt. Viraj z800 gibi değil, yüksek hıza 160-170 sonrası kafa başlıyor sallanmaya. Taş maş gelse hepten slaper'ı yeriz herhalde Allah korusun.

Bunlara rağmen makineyle oynamayı sevdiğim için 09'un gücü ve hafifliği düşündürüyor beni bir yandan da z800'ün o muhteşem stabilite, viraj kabiliyeti ve fren performansı 09'la kıyaslayınca parmak ısırtıyor.

Anlicanız çok büyük ikilemde kaldım. Bir yanda 09'un güncel teknolojisi diğer yanda z800 stabilitesi ve vermiş olduğu güven. Çok kararsızım çooook. Sizler ne söylersiniz bu konuda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    lentini75 ve e_trkuz bunu beğendiler.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    malum sitedeki ilanlarda diğer versiyonlar karıştırmayın vs. kaç versiyonu var z800 ün ne farkları var?

(r48)
    95 ve 113 hp olmak uzere her iki farkli beygirdeki motorda abs olmak ve olmamak uzere 4 versiyonu var 113hp olani guc haric modifikasyonda farkliliklar ve ince detaylar olmak uzere 95 hp ye gore daha farkli bu 1.sayfanin basinda mevcut arkadasim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

(Twin)
    Arkadasim bendeki motor sayisindan iki kati fazla motor tecruben olmus ufak denemeleri saymiyorum tabiki zaten denemissin iki motoru mt 07 deneyimimde hafifligi tekere cabuk gelmesi disinda bi ozellik yok teknoloji konusu tarza gore degisir bu hafiflik kimine gore hos kimine gore dezavantaj virajlarda ve ani gaz acmalarda istemsiz davranislar sergiliyebilir deneyimsiz birine gore keza mt09 da ayni teknoloji ve mantigin bi buyuk abisi z800 konusundaki hantallik konusunu mt serilerine gore agir demek istedin sanirim benim kanaatim oyle oldu ikisinide denemis birisi olarak zaten surusunden sonra z800 farklarini ve hislerini yazmissin kontrada hangi hizda olursa olsun tepkisi gayet yerinde viraj konusunda ufak bi paylasim yapmistim ayni dusuncelerdeyiz yani benim tercihim kawasaki oldu gercektende memnunum..
    r48 bunu beğendi.

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhabalar. Biraz kafam karışık sizin de fikir ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

Aslında 1000cc racing bir makine arayışındaydım ama 2013 model altı bir motosiklet istemiyorum. Benim bütçeme de motosiklet kalmıyor bu durumda. Bende naked motor arayışına girdim.

Şuanda mt7 kullanıyorum. 14. Motorum 2. Mt07'im.

Arkadaşlarımla Tekirdağ gittiğimde 2 hornet, z800 ve mt09 olarak yola çıktık. Ben arkadaşımdan z800 almıştım ve motor o gün için bende kalmıştı.

Benim tamamen düşüncem diğer bir arkadaşımda olan akrep egzozlu 09'u test edip, döndüğüm de kesin olarak kısmette varsa 09 sahibi olmaktı.

Tabi yol uzun, gazlıyoruz ediyoruz felan her şey çok güzel. Z800 hep bende. Z800, mt07'ye göre hantal ama dehşet bir fren ve viraj kabiliyeti, 250'yle giderken öyle bir stabilitesi aerodinamiği var ki resmen deliricem motor tepesinde. Bir naked bu kadar iyi olamaz bu kadar stabil olamaz diyorum kendi kendime. Her virajda içimden hayvan çıkıyor bağırıyorum kask içinde öyle zevk veriyor yerlerde geziyorum resmen lastikte çizgi denilen bir şey kalmadı.

Tekirdağ Aytepe'de motosikletleri değiştirdik. Mt09 önce bir cılız ve çok güvensiz geldi. Ben z800'le 160-170 giderken aynı hızda arkadaşım yanımda mt09'la motosiklet deli gibi kafa sallıyor. Bende bu durumu yaşadım ve çok huzursuz oldum motosiklet güven vermedi. Ama muazzam bir hızlanması, ivmelenmesi vardı. Viraj konusunda yine z800 kadar hissedemedim motoru, frenler aynı mt7 gibi durmuyor etmiyor. Yani hard kullanımlarda frene yapıştığınızda arka lastik hemen boşa çıkıp sekmeye başlıyor, zaten sonrasında ön lastik kaymasın diye korkudan depo üzerine yüklenip ön frenle kendimi kurtarmaya çalışıyorum.

Mt09 aerodinamik olarakta z800 yanında deli rüzgar alıyor. Z800'de 250'yle giderken makine ip gibi, önünde ufacık bir cam var ve her nasıl oluyorsa kapandığımda rüzgardan hiç ama hiç etkilenmiyordum.

Z800 hantal ama felaket derece de güven veriyor. Gerek yüksek hızda, gerekse virajda. Frenleri zaten laf söylenemez. Stabilite 252'yle giderken ip gibi gidiyor makine.

09'da bildiğimiz üzere deli makine zaten. Ama makine hafif frenler o yüzden tırt. Viraj z800 gibi değil, yüksek hıza 160-170 sonrası kafa başlıyor sallanmaya. Taş maş gelse hepten slaper'ı yeriz herhalde Allah korusun.

Bunlara rağmen makineyle oynamayı sevdiğim için 09'un gücü ve hafifliği düşündürüyor beni bir yandan da z800'ün o muhteşem stabilite, viraj kabiliyeti ve fren performansı 09'la kıyaslayınca parmak ısırtıyor.

Anlicanız çok büyük ikilemde kaldım. Bir yanda 09'un güncel teknolojisi diğer yanda z800 stabilitesi ve vermiş olduğu güven. Çok kararsızım çooook. Sizler ne söylersiniz bu konuda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    aslinda soruların cevabı yine kawasakide hocam. z1000

Motosikleti
    Arkadaşlar Ekran panelindeki yakıtla ilgili 3 değer var Avaraj Km/L falan yazıyor ben onu hala çozemedim. Detaylı bilgisi olan varsa açıklama yapabilirmi acsba???

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    arkadaşlar sugomi ile normal versiyon arasında ne gibi farklar var?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı SerkanKivanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 2014 model z800 ile aranıza katıldım. Burası bayağı sakin.
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dostum z800 cüler Prof sanırım kimsenin bilgiye ihtiyacı yok, bilgi paylaşmaya gerek duymutorlar malesef ��
    abi adamlar z800 almış neyini tartışacaklar ya diyorlarki siz konuşadurun biz turluyoruz tekerinize taş değmesin...
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    arkadaşlar sugomi ile normal versiyon arasında ne gibi farklar var?

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    z800 ve z800e arasında çok fark varmı kullanımda ?

Motosikleti
    Z 800 A 113 beygir, sele ve alt sakaldan belli oluyor sele kılıfı Z desenlidir
    Z 800 e 95 beygir orjinalinde alt sakal yok sele kılıfıda düz desensizdir benim bildiğim kadar

Panashira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Arkadaşlar lastik hava basıncı kaç kullanıyorsunuz?

ben ikinci el aldım motosikletimi bunun için kitapçığım yok...
    eğer kitapçığı olan birisi fotoğraflarını whatsaptan atma şansı olursa cok memnun kalırım.

Teşekkürler
    ardacik bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Panashira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lastik hava basıncı kaç kullanıyorsunuz?

ben ikinci el aldım motosikletimi bunun için kitapçığım yok...
    eğer kitapçığı olan birisi fotoğraflarını whatsaptan atma şansı olursa cok memnun kalırım.

Teşekkürler
    Servis kitapcigini service manuel olarak aratip indirebilirsin. Ben baktim on 36 arka 42 yazio
    Panashira bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)