Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Gt 170 (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    porsuk_y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC250
    Arkadaşlar ben de Kanuni GT170 i alarak aranıza katılmış bulunmaktayım...Hayatımda daha önce hiç motosiklete binmedim...Bu yaz başında motosiklet aşkım kabarıverdi...Bol bol araştırdım okudum inceledim izledim ve EĞİTİM ŞART diyerekten ilk olarak GİS akademiye temel eğitim ve ehliyet için kaydımı yaptırdım...sonra gittim bütün ekipmanlarımı tamamladım (kask,mont,eldiven...vs) ve dün de başlangıç motoru olarak Kanuni GT170 i alarak motosiklet dünyasına girmiş oldum...motorum daha dün teslim edildi...malesef daha plakası yok...zaten benimde ehliyetim yok...o yüzden bir süre motor hakkında pek yorum yapamıyacağım...ama hayatında ilk kez motosiklete binen birisi olarak dün teslimata gelen arkadaş nasıl kullanacağımı gösterdi ve küçük ve boş bir alanda 5-10 dakika kullanma fırsatım oldu...aman allahım gaza dokunuyorum şahlanıyor resmen )))) herhalde ben 1000 cclik bir motora binsem kalpten giderim )))) 170cc 12 bg duyduğumda beni kesin taşımaz demiştim ama hiçte öyle değilmiş...almadan önce boyutlarımdan dolayı (boy=1.85 kilo=130)hep 250cc lik bir motor düşünüyordum ybr ve cbf tarz ve görünüş olarak hiç hoşuma gitmediği için ve muhtemelen altımda çok daha küçük ve bisiklet gibi duracağı için başka motorlara bakıyordum...suzuki inazuma veya sym wolf arasında kalmıştım fakat arkadaşlarım ısrarla daha küçük hacimli daha ucuz motorlara bakmam konusunda ısrarlıydılar...ben ilk başta onları dinlemedim ve en son sym wolf te karar kıldım iki gün önce sabah kalktım işteyken bir anda gidip alayım bitsin gitsin bu ilk motor derdi dedim ve sym bayisine gittik ellerinde kalmamıştı 2014 leri beklediklerini söylediler ve üzgün bir şekilde beni geri yolladılar...yolda işe geri dönerken arkadaşım allem etti kullem etti kendimi bir anda kanuni bayisinde buldum...ve bayiye ilk girdiğimde GT170 gözüme çarptı...daha önce hiç görmemiştim...tasarımı olsun büyük lastikleri olsun çok hoşuma gitti...satıcı arkadaş fiyatını söylediğinde de şok yaşadım hiç bu fiyata olabileceğini düşünmemiştim ilk gördüğümde...sonra içimden acele etme dedim git biraz araştır...ve sonra sizlerin yorumlarını okudum az biraz araştırdım ve ertesi gün bir GT170 aldım...ve artık aranızdayım...öncelikle motosikleti hız tutkusundan dolayı tercih etmedim...motosikleti bana yaşatacağı özgürlük hisinden dolayı tercih ettim bundan dolayı da bazı arkadaşlar gibi düz yolda 140 basıyo bayır aşağı 150 yapıyo gibi takıntılarım yok...motora bindiğim zaman zevkini çıkartmak istiyorum...İnşallah GT170 le bu acemilik dönemlerini mutlu mesut bir şekilde kazasız belasız sorunsuz atlatabiliriz...ben öyle olacağına inanıyorum ve motorumu çok seviyorum....gören arkadaşlarım da hayret ettiler ilk defa görenler bayıldı diyebilirim...fiyatını duyanlar acaba ben de mi bi tane alsam demeye başladı bile...şimdilik bu kadar...hepinizie saygılar sevgiler...tekerleriniz düz bassın...
    monolog17, hamzabozkurt ve turkish39 bunu beğendiler.
    İNSANLARDA PARA GİBİDİR...IŞIĞA TUTUN İÇİNDE ATATÜRK YOKSA SAHTEDİR...!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT 170
    Allah kaza bela vermesin. Yolun daima acik olsun. Bütün ekipmanlarını almıssin bu cok guzel. Asla kullanmayi ihmal etme. Aramiza hoşgeldin...
    porsuk_y bunu beğendi.

Motosikleti
    gt170
    arkadaslar ben de yeni aldım gt 170 modelini bu makina inanılmaz birşey anlatamam sizlere hem güç hem hız konusunda gayet başarılı bir tasarım olmuş ellerine sağlık diyorum hız olarak 140 km/ yaptım motorda bi sorun yok yakıt desen ne zaman koyduğunu unutursun titreşim falan da yok yol tutuşu mükemmel diyebilirim bu motoru alıcak arkadaşlar hiç düşünmeden gidin alın derim pişman olmazsınız herkeze selamlar tüm motor kullanan arkadaşlarıma kazasız belasız sürüşler diliyorm
    turkish39 ve porsuk_y bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ilker 39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben de yeni aldım gt 170 modelini bu makina inanılmaz birşey anlatamam sizlere hem güç hem hız konusunda gayet başarılı bir tasarım olmuş ellerine sağlık diyorum hız olarak 140 km/ yaptım motorda bi sorun yok yakıt desen ne zaman koyduğunu unutursun titreşim falan da yok yol tutuşu mükemmel diyebilirim bu motoru alıcak arkadaşlar hiç düşünmeden gidin alın derim pişman olmazsınız herkeze selamlar tüm motor kullanan arkadaşlarıma kazasız belasız sürüşler diliyorm
    İlk motorunmu ?

Motosikleti
    kanuni gt 170
    Arkadaşlar Merhaba ilk motorum olarak bende almayı düşünüyorum ama rr 250 dd 9 arasında kaldim biri 2006 biri 2013 gt170 tarzi hiç düşünmedim ama artık düşünmeden edemiyorum yorumlariniz karar vermemde büyük katkı sağlayacak teşekkürler şimdiden

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Alıntı ruzgaarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba ilk motorum olarak bende almayı düşünüyorum ama rr 250 dd 9 arasında kaldim biri 2006 biri 2013 gt170 tarzi hiç düşünmedim ama artık düşünmeden edemiyorum yorumlariniz karar vermemde büyük katkı sağlayacak teşekkürler şimdiden
    Biri çapır biri communter :D baya karışıksın anlaşılan...

Motosikleti
    kanuni gt 170
    Bu yüzden her an baygınlık geçirebilirim

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Kanuni alma boşver phantom ile bu gt 170 in vidyolarını izledim bizim alanlardan çekenleri bızz bızz ediyor artık plastiklermi titriyor anlamadım..çok kötü :/

Motosikleti
    Kanuni GT170
    Merhaba GT 170 meraklısı arkadaşlar . Hemen yorum yapmak istemedim çünkü motorumu her koşulda denemeden yorumlamanın yanlış olduğunu düşündüm .
    Bu motoru almayı düşünen arkadaşlara az da olsa anlatmaya çalışayım
    1. si motorun güçlü olması nedeniyle 125 cc motorlardan fazla yakmadığı ( basmadığın Sürece )
    2. si 140 km sürat yapıyor diyen sallıyor çünki fabrikada farkında morotun gösterge panel bağlantısında titreşim nedeniyle sapmalar var hatta bir pilastik jonta yaptırmış farkeden müştrilerine servis aracılığıyla taktırıyor !
    3. sü İvmelenme yani motorun hızlanması belirgin derecede güçlü ve hızlı yani bir çok arkadaşımızı memnun eder
    4. sü ve en kötüsü ilk rodaj larda motorda feci bir titreme var arkada oturan illallah eder ayakları karıncalanır ama zamanla azalıyor desemde yinede bu motor titriyen bir motor .
    5. si motorda beyenmediğim ve kabullenmek zorunda kaldığım hayati bir sorun var ön firen güzel tutmasına rağman sola doğru bir asılma yapıyor buda kaygan ve ıslak zeminlerde citti sıkıntılar doğurabilir
    6. sı eğer bu motoru alıcaksanız tıpkı diğerlerinde olduğu gibi mutlaka lastiklerini değiştirerek sürün ıslak yol baş düşmanı
    7. si motor gürültülü çalışıyor ses den rahatsız oluyorsanız yapcak bişi yok yagını sık değiştirerek bir nebzede engel olabilirsiniz ama yinede gürüldülü
    8. si performans egzoz takarsam güzel ses çıkarırmı diyenlere yanıt ben eldığım gün taktırdım inanın bana hariha bir ses çıkarıyor yinede duyarlı olalım P.egzozun ses susturucusunu çıkarmayın normal hali bile yüksek kimseyi rahatsız etmeye hakkımız yok
    9. motorun oturuş pozisyonu çok iyi uzun yol bile yapsanız yormuyor koltuklar ve kararında amörsitör leri sayesinde konforlu bir motor ve özellikle bayır yukarı hatta engebeli yollarda kullanıcam derseniz biçilmiş kaptan gerek yaylanması gerekse gücü nedeniyle harika bir motor
    10. su Bu sorunu sadece benmi yaşıyorum bilemicem ama dile getirmekte fayda var yakında servisine gidecem zaten bakalım sorun çözülecekmi eğer çözülemezse motoru kesinlikle almayın derim çünki citti bir sorun.. Yüksek devirlerde yanı uzun yolda hızlı kullanmak istediğimde motorum tekliyor ve gaz kesiyor 90 100 km hızlara düşüyor ve sürekli tekliyerek ilerliyor buda motor aksamından kaynaklı bir sorunsa kesinlikle almamak için bir neden çünki en fazla 5 dakika basıbilirsin sonra bilemedin 10 dakka sonra ağaç motoru na dönüyor . Eger servisi bu sıkıntıyı kolaylıkla giderebilirse benden bu motor 10 üzrinden 6 alır binilir ve sürülür derecede bir motordur
    Adventure58 bunu beğendi.

Motosikleti
    kanuni gt 170
    Merhaba hayirlisiyla motorundaki sorunun cozulur bu motorla 80-90 km hızda titreşim varmı rodaj yapilan motorla yada rodaji bitmiş olan motorda

Motosikleti
    Kanuni GT170
    Evet halen titreşim var ama çok fazla rahatsız eden o titreşim azaldı 6000 devirden sonra titreşim anlaşılır düzeyde oluyordu şimdilerde 7000 8000 lerde titreşim belli oluyor ama el yada ayak gidonlarında kaşıntı yapacak kadar değil .. sadece aarkadaki halen rahatsız oluyor . depo kısmında dizlerini yapıştırarak sürmeye niyetlenirsen sürücüyü sadece depo rahatsız edebilir ..
    bugün yeni beyini taktıracaktım ama yağmurlu hava müsade etmedi yarın hava daha iyi olursa yeni beyni de deniyeceğim umarım yüksek hızlarda giderken ki o sıkışma ve hız kaybı da ortadan kalkar yoksa bu citti bir sorun malum 100 200 km lik bir yolculuk yapmayı burakın 20 30 km lik bir yolculuk yapmak bile azap haline geliyor :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

videolara aldanma kardeş motorada bacak kadar bir egzoz koymuşlar ses çıkmasın diye elinden geleni yapmışlar ama ben alır almaz çokta hesaplı bir kısa pro egzoz taktım hem şık hemde sesi bakımından doyurucu bir makine oldu özellikle 125 150 cc motor kullanıcıları motorumu görünce soru yağmuruna tutuyorlar 125 yfz lerin arkasında geziyorum en azından gözümün görebileceği bir mesafede tutabileceğim kadar da hızlı bir motor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

böyle bir egzoz sonderece yeterli oluyor ve ekonomik :D 2 ay sonra egzoz rodajı tamamlanıyor ve gaz kesişlerinde tok ve rahatsız etmeyen bir patlama oluyor :d

ARKADAŞLAR BEN KANUNİ GT 170 KULLANIYORUM BAYA SIKINTILAR YAŞADIM ESKİŞEHİRLİYİM DOĞRU DÜZGÜN SERVİSDE YOK HONDA Bİ KANPANYA YAPMIŞ TAKAS KANPANYASI MOTORU 2200 SAYIYOLAR İSTEDİĞİM MOTORU ALABİLİYORUM CB125 E PARAM YETİYOR BUNUN HAKKINDA BILGİ İSTİYORUM AMA ALMAK İSTEDİĞİM HONDA CBR250R AMA ODA TUZLU GELİYOR Bİ YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı musty3126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BEN KANUNİ GT 170 KULLANIYORUM BAYA SIKINTILAR YAŞADIM ESKİŞEHİRLİYİM DOĞRU DÜZGÜN SERVİSDE YOK HONDA Bİ KANPANYA YAPMIŞ TAKAS KANPANYASI MOTORU 2200 SAYIYOLAR İSTEDİĞİM MOTORU ALABİLİYORUM CB125 E PARAM YETİYOR BUNUN HAKKINDA BILGİ İSTİYORUM AMA ALMAK İSTEDİĞİM HONDA CBR250R AMA ODA TUZLU GELİYOR Bİ YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM
    şans eseri gördüm mesajını. cb e hiç bi şekilde alma derim.
    senin motorundan hiç bi farkı yok. eger paran yetiyorsa sıfır cbf 150 al.
    aman diyim cb e alacagına kendi motoruna binmeye devam et
    bounrock bunu beğendi.

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şans eseri gördüm mesajını. cb e hiç bi şekilde alma derim.
    senin motorundan hiç bi farkı yok. eger paran yetiyorsa sıfır cbf 150 al.
    aman diyim cb e alacagına kendi motoruna binmeye devam et
    cbf150 benim motorumdan iyi diosan onu alıcam sb125e görünüşü güzel diye alıcaktım ama bana görünüş lazım değil kanuni o yüzden aldım pişmanım sağlam bişey lazım

öncelikle herkese merhaba.bende gt170r kulanıyorum 2500 km de.en son 2 kişi 410 km yol yaptım(kırklareli-istanbul) hıç bı sorun cıkarmadı 100 km sabıt hızla gıttım süreklı ve 400 kmde 60 tl cıvarı yaktı.son hızda motor kesme fılan yapmıyor gazet duzenlı calısıyor her devırde.tek sorun farlar acıkken aku çabuk zayıflıyor ve mars bazen basmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Motosikleti
    kanuni GT170
    Alıntı gt170r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba.bende gt170r kulanıyorum 2500 km de.en son 2 kişi 410 km yol yaptım(kırklareli-istanbul) hıç bı sorun cıkarmadı 100 km sabıt hızla gıttım süreklı ve 400 kmde 60 tl cıvarı yaktı.son hızda motor kesme fılan yapmıyor gazet duzenlı calısıyor her devırde.tek sorun farlar acıkken aku çabuk zayıflıyor ve mars bazen basmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...0/208/qww2.jpg
    400 kilometrede 60 tlmi yaktı usta az değil mi bendede var gt 170 rsızından o kadar az yakmaması lazım bildiğim kadarıyla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

[/COLOR]
    Alıntı monolog17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 kilometrede 60 tlmi yaktı usta az değil mi bendede var gt 170 rsızından o kadar az yakmaması lazım bildiğim kadarıyla.
    bncede az ve kısa yolculukta bıraz daha fazla yakıyo ama dıger kullanıcılar 130-140 km hızlardan bahsedıyo benımkı ıse 120 zar zor oluyor gostergelerde hepsının dandık gercı ama bu degerı nagıvasyonla olctum ve 120 cogu motorda olan 10 km sapma payı eklenmıs halı.bunu son hız dusuklugunude yakıtın az olamasına bağlıyorum.üzerındekı karbıratorler 125lık kabıratoruymus bıldıgım kadarıyla. motorun km yukselsın puskurtmelı karbırator takıcaz.motorun performansını arttırmaya yonelık degısıklık yapan arkadaslar varsa lutfen paylassın.

Motosikleti
    spada anton 200 kanuni gt 170 yamaha ybr 125
    Merhaba ben ilk motorum olarak kanuni gt170 i sectim siyah rengini bekliyorum suan fakat baya zamlanmis plaka teslim 4100 liraya geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Motora zenon taksak direk akuyu mü yer motor çalısır haldeyken

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Alıntı gt170r adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...0/208/qww2.jpg

Ben motorum gelince zenon takmak istiyordum direk akuyumu yer calisir vaziyetteyken bile

Motosikleti
    spada anton 200 kanuni gt 170 yamaha ybr 125
    Motorumu bugun teslim aldim 2014 siyah onerebileceginiz seyler varmi

Alıntı oguzaltinok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu bugun teslim aldim 2014 siyah onerebileceginiz seyler varmi
    öncelıkle hayırlı olsun tekerın duz bassın her zaman ilk 1000 km vıdalar gevser buna dıkkat et ozellıkle 10 anahtar tutan vıdalr arad konturol et sık kalıtelı yag kullan mesala motül yagmurda cıgde bırakmamaya calıs egsoz cbuk kuf tutabılır

REKLAM ALANI
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)