Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Gt 170 (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    h.dural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mx
    bende katılıyorum ben vitesli motora bindiğimde böyle olmuştum ister istemez kendini kasıyorsun bu kasmada insana ağrı olarak dönüyor biraz bence hem motora hemde arkadaşa zaman vermek lazım
    birde arkadaşlar bu motoru alan insanlar hayallerle sevincle alıyorlar belki kafalarında yapmayı düşündükleri birsürü macera var lütfen yorum yaparken bunlara dikkat edelim motoru aşağılayacağım derken insanları motordan soğutmayalım inanın ben döküntü hurda bir motor sesi bile duysam dönüp bakıp 2 aydır motorsuzluğun verdiği özlemle gıptayla seyrediyorum ve bu motoru almayı çok istiyorum kısmetse haziran başı gibi alacağım motor işi bütce işi bütcesi olan bmv,kavasaki honda alır olmayanda bizimgibi kanuni yada mondial alır cin malını kücümsüyeceğim derken
    lütfen bizleri küçümsemeyi
    anlayışınız için teşekkürler
    Mengu16, Uway, cakturkc ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Alıntı h.dural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende katılıyorum ben vitesli motora bindiğimde böyle olmuştum ister istemez kendini kasıyorsun bu kasmada insana ağrı olarak dönüyor biraz bence hem motora hemde arkadaşa zaman vermek lazım
    birde arkadaşlar bu motoru alan insanlar hayallerle sevincle alıyorlar belki kafalarında yapmayı düşündükleri birsürü macera var lütfen yorum yaparken bunlara dikkat edelim motoru aşağılayacağım derken insanları motordan soğutmayalım inanın ben döküntü hurda bir motor sesi bile duysam dönüp bakıp 2 aydır motorsuzluğun verdiği özlemle gıptayla seyrediyorum ve bu motoru almayı çok istiyorum kısmetse haziran başı gibi alacağım motor işi bütce işi bütcesi olan bmv,kavasaki honda alır olmayanda bizimgibi kanuni yada mondial alır cin malını kücümsüyeceğim derken
    lütfen bizleri küçümsemeyi
    anlayışınız için teşekkürler
    Kesinlikle katılıyorum.İlk vitesli motorumu geçtim ilk sukuter sürdüğümde bile bileklerim nasıl ağrıyordu kasmaktan..aşşağılayan insanlar alamadıklarındandır sanırım motosiklet gerçekten aşktır.ben şimdi kardeşime aşıladım bu sevgiyi çocuk hergün rüyasında rks 150 sürüyor :D

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düne kadar herkes driftçiydi, bugün gt 170 ci olmuş vay bee,

bize aldırdılar drifti şimdi param olsa hemen alırım diyolar

Motosikleti
    mondial mx
    uway samsun neresindensin benim memleket samsun doğma büyüme ist olsamda babadan kalma yerim var termede arasıra geliyorum
    motorumu alırsam geleceğim samsuna kısmetse

Motosikleti
    Atakumdayım ben..gel beklerim..Samsun motor konusunda iyice gelişti..havaların ısınmasıyla herkeste motor var vızır vızırlar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum.İlk vitesli motorumu geçtim ilk sukuter sürdüğümde bile bileklerim nasıl ağrıyordu kasmaktan..aşşağılayan insanlar alamadıklarındandır sanırım motosiklet gerçekten aşktır.ben şimdi kardeşime aşıladım bu sevgiyi çocuk hergün rüyasında rks 150 sürüyor :D
    Bunlar sen Sym wolf 250 almışsın ya mesela neden onu aldın honda alsaydın da der eminim.
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar sen Sym wolf 250 almışsın ya mesela neden onu aldın honda alsaydın da der eminim.
    Haklısın derler..Yamaha,Honda diğerlerine binilmez bunlara göre..yada böyle kalın teker bir çapır yada yarış alacaksın öyle tatmin olurlar..

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    9 kw/7500 rpm demişler, bu motorlar maksimum gücünü 8500 devirde veriyo o devirde 10.5-11 kw arası güç verir o da benim dediğim 14 beygire gelir yaklaşık.
    Bu arada motorunu aldığı gün 140 yapan şahsın yorumlarını ne kadar dikkate almalıyız bilmiyorum, ayaklarını ağrıtan şey titremeden çok belki ilk motosikleti olmasıdır veya uzun süredir motora binmemiştir. Ön frenin titremesi de balataların yeni olduğundan olabilir, yeni motorla aşırı hız yapılmayacağı gibi yüksek hızdan duruş denenmez zaten yeni motorla yüksek hız yapılmaz.
    İşte bende ilk yorumundan sonra bu sebeple sordum titreme konusunda kıyaslayabileceğiniz bi model var mı diye... Bi yandan daha önce ne kadar motor denemiş onu görmek istedim açıkcası... Zaten ikinci cevabında çok tecrübesinin olmadığını söyledi arkadaş ve ilk gün motoruyla yaptığı hızı falan belirtmiş üstelik... hatta sorumun sonunda da belki yanlış anlayabilir diye "yanlış anlamayın bilgi edinmek amacıyla soruyorum" dedim...

Bende çok fazla motor kullanmadım yanlış anlaşılmasın en son bi 12 - 13 sene önceydi. Evin arka tarafında bi sürüş pisti vardı (daha doğrusu boş bir arazi, burayı sürücü kursları zamanında eğitim amaçlı kullanırlardı) buraya gelen mobileti olan kişiler (atıyorum turu 1 lira gibi bi karşılıkla) kiralıyorlardı. Biz de o zaman konuşup yarım saat falan kiralardık bunları (pist dışına çıkmamak koşuluyla verirlerdi ki muhitin çocukları olduğumuz için bizi az çok tanıyorlardı. Herkese süreli kiralama yapmıyorlardı.) en son orda kullandım.. Bu motoru bana da verseniz açıkcası bende size titreşimi ile ilgili bi yorum yapamam... Diğer motorlarla kıyaslayamam çünkü bu konuda ve eminim benimde ayağım ilk gün ağrırdı.

Ancak bugün ataköy tarafında bir büfe de bir phantom gördüm. büfede görevli kişiye sordum kimin diye kendisinin olduğunu söyledi hatta aynen şu cevabı verdi "Benim abi o motor beğendiysen hemen satayım!!!" Sonra sohbet ettik malumunuz phantom 180cc ve sohbet esnasında arkadaşın dediği şey çok dikkatimi çekti. "Abi dün 150 lik bi mondial ile kapıştık adamı geçemedim iyimi adam beni geçti. 120 yi zor görüyorum bunda mondiali görsen bide benim motora baksan onun tekerleri bunun yanında bisiklet tekeri gibi duruyo ama motor gidiyo :D (gülerek)" dedi. Tam o sirada sitede GT170 in bilgilerinin güncellendiğini forumdan öğrendim ki iki saat öncesinde bayilere bile geldiyse en azından ?? olan kısımları (yani stork ve sıkıştırma oranları bölümlerini) belirtilmiştir artık diyerek baktığımda hala ?? olarak duruyordu. Birde baktım ne göreyim! 15 bg olarak gösterilen aleti indirmişler 12 bg'ye... ve bu da beni inanılmaz soğuttu... Şimdi "ilk motorun olacak tecrübesizsin ne işin var daha yüksek güçle" diyenler de çıkabilir ama ben işin bu tarafında değilim. Belki de gidip benim sorduğum bayinin bana önerdiği "ilk motorum" olabilecek RKS 150 Titanic alıcam, yani bg gücü çok önemli değil ama sitede bunu 15bg olarak görüp fuarda veya henüz piyasaya çıkmadan siparişini veren ödemesini yapan kişiler vardı. Acaba bu arkadaşlara fuarda yüz yüze konuşulurken, anlaşılırken "siteye yanlış yazılmış bu arada bu alet 12bg bunu bilin" dendi de bu arkadaşlar bu bilgiyi bizimle burada paylaşmadımı? Ama bu eğer söylenmeden satışını yapıp peşinatını alıp hatta belki de bütün ücreti alıp karşılarına bunu verdilerse ben burada durup olayın farklı yönlerini düşünmek zorunda olduğum için soğudum açıkcası... Motor hakkında yapılan yorumlardan çok bu beni inanılmaz soğuttu GT 170 den...

Şimdi ne alsam ben yaa!!

Bayinin önerdiği ve yakıtta daha avantajlı olduğunu söylediği RKS 150 Titanic mi;
    Yoksa motor almayı istediğim ilk günden beri GT 170 ile arasında gidip geldiğim Arora AR 180 mi alsam Gerçi Arora da Kanuninin bu yaptığıyla gözümden düştüğü gibi gözümden düşmüş bir firmayı bizim bölgede satış temsilcisi ilan etmiş sitesinde "EVKUR" o da ordan kaybediyor
    Bi fikir verin ne edem ben

Motosikleti
    mondial mx
    bence en iyi motor kişinin sahip olduğu motordur ona aitdir nereye derse oraya gider

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor kaç BG diyorsa odur. En yüksek gücü verebildiği devir yazılır, daha yukarıda daha fazla güç veremez. Demek ki bu motor 9 kW. MH 125 ile de kıyaslamaya kalkmayın çünkü 170 cc ile 135 cc arasında acayip bir tork farkı vardır.

Titreşimden şikayet edenler bunu kaç devirde yaşadıklarını ve kırmızı devir bölgesinde olup olmadıklarını yazarlarsa durumu daha iyi anlarız. Siz sıfır km Çin motorunu devir saatini sonuna dayayıp 140'a çıkartırsanız, titreşim de yapar, sizi üzerinden de atar.

Motosikleti
    Bu motor en az 14 beygir gücünde, 12 değil.
    http://www.asyamotor.com.tr/?page=ur...nik-ozellikler
    Bakınız asya motorun 170'lik motoruna 14.2 beygir yazmışlar.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kaç BG diyorsa odur. En yüksek gücü verebildiği devir yazılır, daha yukarıda daha fazla güç veremez. Demek ki bu motor 9 kW. MH 125 ile de kıyaslamaya kalkmayın çünkü 170 cc ile 135 cc arasında acayip bir tork farkı vardır.

Titreşimden şikayet edenler bunu kaç devirde yaşadıklarını ve kırmızı devir bölgesinde olup olmadıklarını yazarlarsa durumu daha iyi anlarız. Siz sıfır km Çin motorunu devir saatini sonuna dayayıp 140'a çıkartırsanız, titreşim de yapar, sizi üzerinden de atar.
    Gt170'te de cg motor var bu motorlar çok rahat 10-11 bin deviri görüyo, maksimum gücünü de 8500 devir civarında veriyo, devir saatine baksanız kırmızı bölge 8500'de başlar. Yani 9 kw'dan fazla gücü var.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motor gücü açık ve net olmayan bi motora para verilmez bence. Heleki önceleri 15 hp gösterilen motorun kendi sitesi tarafından 12 hp ye düşürmesi tam bi fiyasko şimdi mengü gibi şu beygir vardır, şu beygir vardır-la iş olmaz, yürümez.
    AsyMeTRiQue bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor gücü açık ve net olmayan bi motora para verilmez bence. Heleki önceleri 15 hp gösterilen motorun kendi sitesi tarafından 12 hp ye düşürmesi tam bi fiyasko şimdi mengü gibi şu beygir vardır, şu beygir vardır-la iş olmaz, yürümez.
    Aynı motordan asya'da var 14.2 beygir, yukarda linkini verdim. Ayrıca bi motoru alırken tek tercih sebebi güç değildir bence.

Motosikleti
    Bu motor kaç basıyor

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    niyekine mengü? Kaç adam tanıyosun alacağı motorunun hp sine bakmadan sırf cc sine bakarak motor alan? Ben almam mesela hp güçüne bakmadan.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niyekine mengü? Kaç adam tanıyosun alacağı motorunun hp sine bakmadan sırf cc sine bakarak motor alan? Ben almam mesela hp güçüne bakmadan.
    Motor gücünü CC'si ve sıkıştırma oranı belirler, öyle havadan beygir yağdıramazlar hiç bi motora.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Bu motor en az 14 beygir gücünde, 12 değil.
    http://www.asyamotor.com.tr/?page=ur...nik-ozellikler
    Bakınız asya motorun 170'lik motoruna 14.2 beygir yazmışlar.

Gt170'te de cg motor var bu motorlar çok rahat 10-11 bin deviri görüyo, maksimum gücünü de 8500 devir civarında veriyo, devir saatine baksanız kırmızı bölge 8500'de başlar. Yani 9 kw'dan fazla gücü var.
    Ben bayi de sorduğumda bana GT 170 in motorunun kırma motor olduğunu söyledi... Değişikliğin olduğunu anlamıştım açıkcası çünkü sitesindeki resimlerde motorun üst kısmında CDI kapağı yoktu benim resmini çektiğim GT 170 de ise CDI kapağı vardı... Yani belkide gecikmenin sebebi olan şey bakanlıktan izin alamayınca bir takım değişikliklere gidip izin alabilmeleri olmuş olabilir. Bunu önceki yorumlarda hala gelmedimi diye bayiyi falan arayan arkadaşlar bayinin bakanlık izninde sorun çıktığını falan mı söylemişlerdi ne demekki izin alabilmek için bir takım değişikliğe gittiler anlamı çıkıyor bana göre burdan... ama orada yazan değer üzerinden satış yapılmış mı ben ona bakarım! şimdiye kadar sattığı kişilere nasıl bir açıklama yapılacak bilmiyorum!!!

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Motor gücünü CC'si ve sıkıştırma oranı belirler, öyle havadan beygir yağdıramazlar hiç bi motora.
    o zaman neyse onu yazsınlar mengü. Bi 15 hp, bi 12 hp bizde bilelim.

Motosikleti
    mondial mx
    bence GT170 kapışma yarışma motoru değil ne yalan söyleyeyim ben motorumu mondial mcx almak icin sattım kayın biraderim aldı abartmıyorum navigasyonla ölctüm ben asla okadar iddalı basamam gaza kendisi 198 boy 115 kilo dev gibi adam anlayacağınız 133 km hız gördü ben aşırı hız değil tork istiyorum birde şu lastikler benim ilgimi çakti ince lastikler mıcırlı veya camurlu yolda anında yan dönüyor daha öncede anlatmıştım samsun gitdim 3 motor tura çıktık onların motorları kanuni çapır tarzı birtanesi 125 birtanesi 150 .lik eski tar motor benim motor 125 MX Grumble balansörlü faladiye ben onların yanında asılıyorum tabi ama nerde adamlar yokuşlarda önümden kaybolup gitdiler ani dedim bu motor yeni sistemdi şimdi sattım motorumu yinede onunla güzel günlerim gecti şimdi sizlere tavsiyem yazılan yazılar sizleri caydırmasın bence en azında bayiye gidin motoru görü deneme sürüşü yapmaya çalışın ben burdaki mondial bayisine gittim mcx deneme sürüşü yaptım süper bir torku var hızda harika ama ben bu GT170 lastiklerine vuruldum granajına vuruldum varsın biraz yavaş olsun ben razıyım

Motosikleti
    O değilde arkadaşlar gerçekten gösterge paneli özürlüyüz ülkece..yaptığımız dijital göstergeler zaten çok kötü..bu modelinde göstergeleri kötü..sahibindendeki ilanlara bakıyorumda yeşil bir ışık koymuşlar..Boş vites için bir yer orası iyi..ama yani kağıt üstüne daha güzel bir stil olabilirdi..

Buda genel görünüş

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)