Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Gt 170 (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    12 bg kurtarmaz yav

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ŞAHAN ÇAKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sizi motordan soğutmuş gibi olmiyim ama titreşim var yani 1 saat üstünde durmadan yol gitsen indiğinde yamuk mumuk yürürsün ha belki yenidir acılınca gecer titreşim ama aşırı titreşim yokk ilerleyen zamanlarda gecer belki kıyaslanacak motor derken fazla motora binmedim okadar bide bişey söyliyim ben hızlı gidiyorum diye belkide aşırı titriyodur 35 km deydi 140 gördü yokuş aşarı ve normal bastığım hız 100 110 gidiyorum motorda

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

şöyle bişey var motor yeni cokta zorlamadım zorlamakta istemiyorum onun icin bu motor ilerde bence daha iyi olucaktır.
    fiyatına göre tavsite ederim bence öbür markalardansa bunu terci ederim kanuni adı yeter
    Bir çelişki var sanki 1000km ye kadar bu kadar zorlamayın motoru, kitapçığında da yazar belli bi limiti vardır 6.bin devir ya da 50 60 km gibi. Yoksa ilerde sorun yaşayabilirsiniz.
    h.dural bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Şahan Bey hayırlı olsun müsait olduğun bir zaman bir video atsan şöyle sesini falan duysak çok makbule geçer
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Böyle ara cc'ler titreşim oluyo daha önce söylemiştim. 125'liklere 150'lik balansörü takıyolar bu motor 170'lik ya 150'lik yada 200'lük balansörü vardır. 125'lik balansörlü cg motorumu aldığımda epey titriyodu yüksek devirlerde.. Sonra silindiri 150'lik yaptım titreşim kalmadı

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı ivin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar, ben de Gt 170 motorumu bugün yarın teslim almayı bekleyenlerdenim. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum internet sitesi gt 170 'in teknik verilerini güncellemiş buna göre beygir gücü hanesinde 9 kw yazıyor bu da yaklaşık 12 beygir eder. Önceden 15 beygir yazıyordu, değiştirmişler. Açıkçası 170 cc'lik bir motorun 12 beygir güç üretmesi bana biraz tuhaf geldi.
    kanuni yine yaptı yapacağını desenize ya anlamıyorum drift bile daha güçlü 135 cc bu 170 cc nasıl oluyorda 12 bg oluyor onu anlamıyorum ben burda bi arkadaşa demiştim arora ar 180-19 a yönelebilirsiniz diye kanuniyle karşılaştırmak bile yanlış demişti...

---------- Post added at 17:02 ---------- Previous post was at 16:59 ----------

şimdi sizi motordan soğutmuş gibi olmiyim ama titreşim var yani 1 saat üstünde durmadan yol gitsen indiğinde yamuk mumuk yürürsün ha belki yenidir acılınca gecer titreşim ama aşırı titreşim yokk ilerleyen zamanlarda gecer belki kıyaslanacak motor derken fazla motora binmedim okadar bide bişey söyliyim ben hızlı gidiyorum diye belkide aşırı titriyodur 35 km deydi 140 gördü yokuş aşarı ve normal bastığım hız 100 110 gidiyorum motorda

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

şöyle bişey var motor yeni cokta zorlamadım zorlamakta istemiyorum onun icin bu motor ilerde bence daha iyi olucaktır.
    fiyatına göre tavsite ederim bence öbür markalardansa bunu terci ederim kanuni adı yeter
    zorlamadım derken 35 km de 140 görülürmu daha rodajı yapmadan neler yaptınız siz

Motosikleti
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni yine yaptı yapacağını desenize ya anlamıyorum drift bile daha güçlü 135 cc bu 170 cc nasıl oluyorda 12 bg oluyor onu anlamıyorum ben burda bi arkadaşa demiştim arora ar 180-19 a yönelebilirsiniz diye kanuniyle karşılaştırmak bile yanlış demişti...
    Teknik verilere çok bakmayın motor hacmi esastır, motor hacmi arttıkça tork artar tork arttıkça güç artar.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik verilere çok bakmayın motor hacmi esastır, motor hacmi arttıkça tork artar tork arttıkça güç artar.
    abi cc artıkça artar ama mondial drift 135 cc lik o zaten 12 bg bide phantom 180 war 180 cc lik ama ne tork war ne güç war 100ü geçmiyor motor bide ilkten 15 bg yazdılar sonra 12 bg re çevirdiler nası bi iş yaptılarsa artık...

Motosikleti
    Bu motorda 14 beygir güç vardır çok rahatlıkla söyleyebilirim.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    walla param olsa düşünmeden arora ar 180-19 alıcamda işte napalım

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    [QUOTE=Tİme_shİft42;3012008]Kanuni Gt 170 mi
    Arora Ar-180 mi [/QUOT
    tabiki ar 180
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Ali Özgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar forumda yeniyim. muğla da öğrenciyim . marmaristen muğlaya git gel 80 90 km yapıcam günlük.90-110 km hızda gitsem yeterli o yolda.zaten yolun yarısı yokuş. bi süredir takip ediyorum bu motoru. forumun hepsini okudum. alan arkadaşlar tavsiye eder mi? yada yorumlarınız nedir?

h.dural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mx
    bende kanuni sitesindeki değerlere baktım gerçekten 12 gibi yazıyor anlamadıhım mondial mh dirift 135 cc değerleri bundan çok daha iyi yazıyor artı balonsörde olduhunu belirtmişler anlaya arkadaş varsa lütfen bizlere bilgi verebilirlermi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

kanuni resmi sitesine kapsamlı bir yazı yazdım motor ve titreşim hakkında cevap gelirse burada paylaşacağım

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    nasılda kandırdılar 15 hp diye milleti buda tırt çıkacak galiba

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arora Ar 180 aliriz bizde ortalama ayni benzini yaktiktan sonra degmez 12 bg ye

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ivin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar, ben de Gt 170 motorumu bugün yarın teslim almayı bekleyenlerdenim. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum internet sitesi gt 170 'in teknik verilerini güncellemiş buna göre beygir gücü hanesinde 9 kw yazıyor bu da yaklaşık 12 beygir eder. Önceden 15 beygir yazıyordu, değiştirmişler. Açıkçası 170 cc'lik bir motorun 12 beygir güç üretmesi bana biraz tuhaf geldi.
    ne demek biliyo musun bu ?
    YALAN MOTOR İLANIYLA OYALADILAR HERKESİ
    bu 170cc, 3.5 litreden aşagıda yakıt düşmez
    120 yaparsa öpün başınıza koyun
    Bu motora alacak adamlar paranızı kaptırmayın. Yarın bunu satmak var hatırlatırım..
    arkadaşlar motoru dün aldım motor güzel ama eksikleri cok var mesela titreme aşırı ayaklarımı ağrıtıyor yani gecen gece motor yüzünden yatamadım ve cok ses vargibi belkide bana öyle geliyor aldığım gibi arka balata yandı cok sıkmış servis götürüp değiştim sinyal çakması yanmış onu götürüp değiştim ama motor iyi kacıyor suanda 100 km de ama basamadım cok yeni olduğu icin ilerliyen zamanda tam bilgi alınır motorda suanda olan şeyler bunlar ama lastikler mükemmel. bide ön frene basınca birden ön dağılmış gibi titriyor sağ sola parasına göre güzel kawasaki er5 e benziyor oturuş görünüş filan hemen hemen aynı yani tavsiye edilecek motormu diye sorarsanız azda olsa tavsiye ederim.
    Hocam kobay olmuşsun sen. Geçmiş Olsun Bu durum için.
    Allah kaza bela vermesin
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne demek biliyo musun bu ?
    YALAN MOTOR İLANIYLA OYALADILAR HERKESİ
    bu 170cc, 3.5 litreden aşagıda yakıt düşmez
    120 yaparsa öpün başınıza koyun
    Bu motora alacak adamlar paranızı kaptırmayın. Yarın bunu satmak var hatırlatırım..

Hocam kobay olmuşsun sen. Geçmiş Olsun Bu durum için.
    Allah kaza bela vermesin
    O kadar pessimistik olma, çinli motorları yerden yere vurmak için bahane arıyosun.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    O kadar pessimistik olma, çinli motorları yerden yere vurmak için bahane arıyosun.
    çinli motorları yerlere vurmuyorum onlar zaten yerlerdeler, bak oku yukarda ne yazmışlar
    # motosikletle.blogspot

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Çinli motorları bende pek fazla yanaşmıyorum ama.Bu Gt170 fena bir model değil bence,çokta güzel.170 lik bu modeli alan bir insanın beklentileri zaten ne olabilir?Aşşağı yukarı aynıdır.120 yaparsa öpün başınıza koyun demişler..bizde zaten 150-200 km/h beklemiyoruz 170 lik bir motordan.12 hp miş falan filan.Motorun fiyatı bellidir 3000 tl.bu fiyata arkadaşlarımız ne bekliyor acaba çok merak ettim..3000 liraya sıfır hintli yada japon varsa bizede söyleyin bizde alalım..
    Mengu16 ve h.dural bunu beğendiler.

Motosikleti
    9 kw/7500 rpm demişler, bu motorlar maksimum gücünü 8500 devirde veriyo o devirde 10.5-11 kw arası güç verir o da benim dediğim 14 beygire gelir yaklaşık.
    Bu arada motorunu aldığı gün 140 yapan şahsın yorumlarını ne kadar dikkate almalıyız bilmiyorum, ayaklarını ağrıtan şey titremeden çok belki ilk motosikleti olmasıdır veya uzun süredir motora binmemiştir. Ön frenin titremesi de balataların yeni olduğundan olabilir, yeni motorla aşırı hız yapılmayacağı gibi yüksek hızdan duruş denenmez zaten yeni motorla yüksek hız yapılmaz.
    Uway bunu beğendi.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    9 kw/7500 rpm demişler, bu motorlar maksimum gücünü 8500 devirde veriyo o devirde 10.5-11 kw arası güç verir o da benim dediğim 14 beygire gelir yaklaşık.
    Bu arada motorunu aldığı gün 140 yapan şahsın yorumlarını ne kadar dikkate almalıyız bilmiyorum, ayaklarını ağrıtan şey titremeden çok belki ilk motosikleti olmasıdır veya uzun süredir motora binmemiştir. Ön frenin titremesi de balataların yeni olduğundan olabilir, yeni motorla aşırı hız yapılmayacağı gibi yüksek hızdan duruş denenmez zaten yeni motorla yüksek hız yapılmaz.
    Rodaj döneminde 140 yapan bir insan :D gülüyorum..Mengu sana katılıyorum ben motor bilgisi olmadan yorum yapan çok insan gördüm..Adam motorda ahkam keser gelir debriyajı sıkıyor bakıyor motor hareket ediyor,geliyor yanıma abi bunun arka freni tutuyorda ön freni yok sanırım disk yokmu bunda der..

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)