Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Malum sitede ilan no : 221 234 615'tir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Arkadaslar merhaba, icinizde cbr250 den bu motora gecen var mi? Varsa aradaki fiyat farkini telafi edecek bir performans artisi hissedilir derecede bariz mi? Tasarima deginmiyorum cunku cok yakisikli oldugu asikar Abs.li olmasi ve tasarimi beni cezbediyor.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Forumda twin geçmişti. Ona sorabilirsiniz
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Bariz hissedilir fark var hemde kalite farkını hissediyorsun performans farkını zaten biliyosundur test etmeni yakından incelemeni öneririm
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ninja250r ile cbr250 arasında bile fark varken ninja300ile bayaa bir fark var

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba, icinizde cbr250 den bu motora gecen var mi? Varsa aradaki fiyat farkini telafi edecek bir performans artisi hissedilir derecede bariz mi? Tasarima deginmiyorum cunku cok yakisikli oldugu asikar Abs.li olmasi ve tasarimi beni cezbediyor.
    Cbr250'yi 5.000 km'den fazla kullandım. Tam hatırlamıyorum ama 7.000-8.000 km civarında kullanmıştım. Minimum 5.000 diyorum. Kesinlikle dağ kadar fark var. Bende hep aynı ikilemde kaldım. Acaba o fiyat farkına değer mi? Acaba pişman olur muyum? Cbr tamam kötü motor değil ama benim için frenleri 5 para etmez. Hele ön fren hiç etmez. Tren gibi hep gidiyorsun. Motorumu 4.000 km'de aldım, balata da değiştirmiştim acaba balatalar mı bitik, bozuk vs diye ama hiç fayda etmedi. Kalite farkı ciddi manada var. Tamam belki grenajların bağlantı yerleri ayrılıyor vs (Çok az bir ayrılma oluyor oda göze batıyor ama bilen insan için batıyor, elinizde çok ufak bastırmanızla hemen yerine oturuyor. Öyle laçka olmuş zırt pırt olan bir olay değil) ama ne olursa olsun kalite olarak yine cbr'dan çok daha üstün. Ninja'da fren çok çok iyi. Ön fren "oofff hastasıyım" Yolda gidişi, yani gazı açtığınızda 170+ hızlarda cbr250'ye nazaran verdiği güven "cidden çok başka" gerçekten diyorsunuz ki ben cbr'ı bunca zaman nasıl kullanmışım. Allah beni korumuş. Meğerse büyük bir hatadan dönmüşüm, keşke önceden böyle bir imkanım olsaydı da alsaydım dersiniz. Virajı ben pek beğenmedim Ninja'da. Motorumda Michelin sıfır lastik vardı. Lastiklerden dicem ama Cbr250'imde Orj irc lastikler varken pegleri bitirdim, lastikte yatıcak yer kalmadı, Sym wolf250 almıştım sıfır, onun üzerinde olan maxxis lastiklerle de aynı şekilde fena viraj yapıyordum. Ama ninja'da her ne sebepten ise "viraj delisi, düz yolda gazlamayı sevmeyen birisi olarak" virajdan kesinlikle memnun kalmamıştım. Hiç viraj almıyor demiyorum, ben pegler, dizler yerde gezen birisiyim. Viraj gördüğümde şartlar olumluysa (Yol, Zemin, Lastik sıcaklığı-basıncı) sınırları sonuna kadar zorlarım ama ninja'da yarısını bile yapamadım virajda. Tam yatarken motor resmen "Aha yattı viraja kaç kaç" dercesine kayıyordu her seferinde. Hep bir altımdan gitme eğilimindeydi. Onun harici bendeki Ninja Abs'sizdi, ön fren "EFSANE" Düz yolda yüksek hızlarda 160-170+ verdiği güven "MUHTEŞEM"

Şimdi mt 07'ye geçtim, ilk zamanlar alışamamıştım galiba pek memnun değildim (Sırf ön fren sebebine tekrar mt'yi satıp Ninja300 almayı düşünmedim değil hatta motorumu ilan bile vermiştim. Benim için her şeyden önemlisi motorumun durması, bana o güveni, duracağının hissiyatını vermesi. Motorum gitmesin ama dursun bana yeter) ama şu sıralar aman aman. Maşallah, Allah'ım kazadan beladan korusun. Çok memnunum. Şeytan kulağına kurşun. Allah'ım hepimizi korusun tabiki.

Merak edip sormak istediğiniz başka bir şey olursa elimden geldiğince objektif olarak yardımcı olmaya çalışırım. Umarım yorumları okuyan arkadaşlar bana kızmazlar. Ninja kullanırkende virajından şikayet ediyordum, yazmıştım. Yine yaşadıklarımı birer birer yazdım.

Uzun yazdığımı fark edince daha kolay okunması, göz yormaması için yazıyı biraz büyüttüm umarım sorun olmaz. Aksi takdirde hemen düzenleyip orjinale çevirebilirim.
    Karalı ve Siyah&Beyaz bunu beğendiler.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Can ninjadan mt07 ye geçenler pek memnun değiller senin görüşün nedir ? Memnun değillerden kastım gidilinden felan değil verdiği hissiyat fren kalitesi ve naked ın en büyük sorunu olan rüzgarı kastediyorum

Motosikleti
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can ninjadan mt07 ye geçenler pek memnun değiller senin görüşün nedir ? Memnun değillerden kastım gidilinden felan değil verdiği hissiyat fren kalitesi ve naked ın en büyük sorunu olan rüzgarı kastediyorum
    Valla abi ben naked motoru seviyorum. Zaten düz yolda hız yapmak bana göre değil. Sevmediğim bir şey. Bassanda gittiğin yer aynı yer değişen bir şey yok. O yüzden naked tercih ettim. Bunun en büyük sebebi ninja ve cbr'dan önce naked motor alıp onun etkisinde kalmış olmam oldu. Ben o motordan aldığım zevki ne ninja ne de cbr'dan aldım bunuda arkadaşlarım arasında hep dile getiriyordum zaten. Ona sebep gittim naked aldım çok memnunum yine. Tam benlik makine. Rüzgar 160-180'e kadar sıkıntı çekmedim. Sonrasında tabiki hafif bir eğilmek istiyor. Frenleri ben biraz asabi kullanıyorum o yüzden şikayet ettiğim olmuştu ama benim ninja'da brembo balata ve çelik fren hortumu vardı. Haliyle ninja kadar olmasını beklemek haksızlık olur ama kötü bir fren yok kesinlikle.

Gidiş konusuna gelirsek alet deli bozuk. Harbi öyle. O torkun insana verdiği zevk çok başka. Motora her bindiğinde gazı açtığında o tepkiyi yaşamak sanki ilk defa binermişcesine ilk günkü heyecanı her seferinde yaşatıyor. 7 tane motorum oldu şimdiye kadar. Hepsine alıştım. İlk zamanlar gazı açınca vaaaoww dediğim motorlar sonradan o heyecanı yitirdi bende. Ama mt öyle değil. Hala daha o heyecanı yitirmedim. Her gazı açtığımda "Laan olum çoook iyi beee" diyorum kendi kendime ve kaskın içinde sebepsizce çok gülüyorum. O mutluluk harbi çok başka. Viraj konusunda dediğim gibi ilk zamanlar sıkıntı yaşadım ama şuanda bir sıkıntım yok. Pegler bitmeye yakın. Cazur cuzur yerlerde geziyorum haliyle peg dayanmıyor.

Verdiği hissiyat bence çooook çoook güzel. Diyorum ya o torku yaşamak cidden çok başka. 600F, Er6N/F, Fazer600 bunların hepsini kullandım ama o mt'de ki çılgın deli bozuk hissiyat hiç birinde yok. Mt kullanıp bunlara binince büyük hayal kırıklığı oluyor. Gazı açıp ister istemez alıştığınız tepkiyi bekliyorsunuz gazı bir açıyorsunuz "Anaaa gitmiyor laa bu" tepkisi anında geliyor yüzünüzde bir şaşkınlık bir hayal kırıklığı beliriyor hemen.

Merak ettiğiniz başka bir şey olursa tekrar yardımcı olmaya çalışırım.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ben de satarsam mt alicam can. Nakedle devam edelim bakalim

Motosikleti
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de satarsam mt alicam can. Nakedle devam edelim bakalim
    Ben memnunum Allah için. Şunu söyliyim ninja'dan az yakıyor. Ailevi sebepler dolayısıyla satmazsam 09 alma ihtimalim olmadığı sürece satmam.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ninja bende 4 yakıyor. Basmayınca daha da iniyor. Misal su an depoda 2 dış var yanı 50 km rahat goturur. 14 litreyi tukettiginde ortalama 360 felan gitmiş olacak. Basınca yanı 9-12k devirde max 5.3 yaktı bende

Motosikleti
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    800den sonra ben ara ara 13bin devire anlık çıktım. Ani hızlanma yapmamaya çalışarak 5-9bin aralığında kullandım. 1300den sonra da şy an nasıl kullanıyor isem oyle kullanmaya başladım
    Ben sakin kullanımda da 5 lt'nin altına düşemedim hiç. Genelde 100-130 arası kullansam da ocağıma incir ağacı dikti. Ama servise sordum dedim çok yakıyor böyle böyle, adam da, ninja beygir gücüyle yürüyor tork yok. Bu sebepten devir çeviriyor ve çok yakıyor dedi. Bunu söyleyen de Z-Moto Burak usta.

Benim 7 lt bile tükettiğim oldu.

Mt'yle sakin kullanımda 100'le giderken anlık tüketim 2.6-2.8 olarak gösteriyor. 4.100 devirde felan 100 yapıyor zaten. Mt iyi ya güzel. Aradığımı buldum sanırım. İnşallah hep böyle devam eder. Başkası için farklıdır belki ama benim motorum Naked motormuş onu anladım.
    Sokollu bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bakalım. Satarsak mtyi tadacaguz. Paslasiriz

Motosikleti
    Ninja300
    Selam herkese 800 km olunca yağ değiştirdik tamam bana 5000 de geleceksin dedi servis ...kafam karıştı 800 den sonra 1600 de değişmeyecek miyiz ��beni bilgilendirin bi zahmet

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    800dennsonra 6000de gidebilirsiniz.
    Ozgurgungor bunu beğendi.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Antalya trafik şube amirliği 10 adet Ninja 300 almış.

braveguy ve Karalı bunu beğendiler.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Çok şaşırdım )

killarmy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Kocaeli'den selamlar,
    Bugün motoruma Tiger egzoz taktırdım sesi merak edenler için video;

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Tiger kaöa aldınız sormadı ayıp ?

killarmy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger kaça aldınız sormadı ayıp ?
    Tri-800 Full Karbon modeli 900 liraya aldım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)