Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @TimFx bence bu egsoza bir göz at, hoşuna gidebilir,
    Görür görmez aklıma sen geldin ...

http://www.youtube.com/watch?v=URQYr1Y2x48
    Önce bundan taktıracaktım sonra araçların arasından geçemiyecegimi fark edince caydım.

Yanlız bu videonun amacını anlamıs degilim neyin kafasını yaşıyor bu adamlar orası meçhul insan niye böyle bir şeye vakit harcarki

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Pazar günü yaptığımız geziden kareler ( izmit civari )

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:55 ----------

Buda videosu

braveguy, aykutteksen ve delifişek2 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Dün motosiklet yıkandıktan sonra bir fotoğraf çekmiştim, paylaşayım.

TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün motosiklet yıkandıktan sonra bir fotoğraf çekmiştim, paylaşayım.

http://i.imgur.com/ppSc3Mx.jpg?1
    benimde geziden sonra fena battı bugun yıkamam lazım artık.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar merhaba. Bu motoru çıldırmadan Gaza gelmeden eco modda kullanabilen oldu mu hiç uzun yolda? Ninja 300 kullandım, yanlış hatırlamıyorsam 117 km hıza kadar eco yazıyordu ekranda. Yani bu kullanıma göre yakıt testi yapan arkadaşlar var mı?

Birde genel olarak yakıt testlerini merak ediyorum? Kullanıl şeklinizi, hangi hızlarda kullandığınızı ve 100 km'de ki lt değerlerini paylaşır mısınız?

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Can merhaba her hafta ailemin yanına giderim yaklaşık 150 km git gel de 300 km yol ve tapa gaz gidiyorum ( 160-190 arası ) ortalama 4.5 ile 5.5 litre arası yakıyor. 117 ye kadar eco mod açık haklısın ama ben hiç o eco modda gidemedim :(

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Bu motoru çıldırmadan Gaza gelmeden eco modda kullanabilen oldu mu hiç uzun yolda? Ninja 300 kullandım, yanlış hatırlamıyorsam 117 km hıza kadar eco yazıyordu ekranda. Yani bu kullanıma göre yakıt testi yapan arkadaşlar var mı?

Birde genel olarak yakıt testlerini merak ediyorum? Kullanıl şeklinizi, hangi hızlarda kullandığınızı ve 100 km'de ki lt değerlerini paylaşır mısınız?
    Ninja gibi racing motorda kim o kadar sabır gösterebilir ki belki bu forumdaki en sakin adam benim ama uzun yolda basmadıktan sonra niye racing alıyoruzki bu sayfadaki Braveguy, her benzin aldıgında onu tabletine işliyor, onda ciddi istatislik bilgi var. önceki sayfalarda bilgi vermişti sanırım motorun ne kadar yaktığı ile ilgili.

Motosikleti
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can merhaba her hafta ailemin yanına giderim yaklaşık 150 km git gel de 300 km yol ve tapa gaz gidiyorum ( 160-190 arası ) ortalama 4.5 ile 5.5 litre arası yakıyor. 117 ye kadar eco mod açık haklısın ama ben hiç o eco modda gidemedim :(
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja gibi racing motorda kim o kadar sabır gösterebilir ki belki bu forumdaki en sakin adam benim ama uzun yolda basmadıktan sonra niye racing alıyoruzki bu sayfadaki Braveguy, her benzin aldıgında onu tabletine işliyor, onda ciddi istatislik bilgi var. önceki sayfalarda bilgi vermişti sanırım motorun ne kadar yaktığı ile ilgili.
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgileri için. Şuanda cbr250 var bende. 600cc düşüncem pek yok açıkçası. Cbr 5. motorum, 2. 250cc motorum. Çok çok ihtiyaçlarımı uzun yolda, şehir içinde görüyor. Gidişi, duruşu güzel. 600cc'de düşünmüyorum değişiklik istediğim için arayışlara girdik ama kararsızım. Ninja300 zaten var ve kullanılan bir motor ne olduğu belli sadece şu grenajların tırnaklarının ayrılması olayı can sıkıcı. Arkadaşımın motorunda da aynı şekilde sanki grenajlar düşecek gibi tüm tırnaklar dışarda. Bastırıyorsun içeri 5 dk sonra gene dışarı çıkıyor hepsi.

Yamaha R25 en sıcak baktığım motosiklet. Top speed aramıyorum hiç bir zaman ama bir motorun en yüksek hızına bakarak, şu hızlarda sabit gidebilirim diye bir tahminde bulunma imkanınız oluyor. Ninja 300 190'ları rahat gören onun harici 170-185 arası istediğiniz zaman çıkılabilicek hızlar olup güç elinizin altında. Ama Yamaha R25'te bilmiyorum farklı versyonlar mı var genel olarak 165-175 gibi çift silindir 36 hp bir motora göre saçma bir top speed değeri var. Piste çıkan tek bir r25'te düzde 186 görüyor ama diğerleri genel olarak saçma değerler. En azından ben cbr'la zaten o hızlara istediğimde (hava yol durumuna göre) çıkabilirken R25 pek cazip gelmedi, cazip ama bakalım şüpheli yaklaşıyorum yine de.

Birde KTM RC390 var. Çok güzel, fazla güzel. Çok çok hoşuma gitti. Özellikle renk kombinasyonuna bayıldım resmen. Yanlış hatırlamıyorsam 44 hp. İyi yürüyor ama cbr kullanmış varsa vibrasyon yok denecek kadar az olmasına rağmen bazen uzun yolda can sıkıcı oluyor. Ktm'de tek silindir olması ile o yüzden düşündürüyor ama tabi denemeden bilemeyiz.

Baya uzun yazdım, sizler ne dersiniz

Bu yazıyı yazdıktan sonra sahibinden.com'da Rc390'ı arattım. Önceden yoktu ilanları. İlan verilmiş ve fiyat 21.000 lira görünce listeden çıkarmaya karar verdim. Artık öyle bir motor yok listemde

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgileri için. Şuanda cbr250 var bende. 600cc düşüncem pek yok açıkçası. Cbr 5. motorum, 2. 250cc motorum. Çok çok ihtiyaçlarımı uzun yolda, şehir içinde görüyor. Gidişi, duruşu güzel. 600cc'de düşünmüyorum değişiklik istediğim için arayışlara girdik ama kararsızım. Ninja300 zaten var ve kullanılan bir motor ne olduğu belli sadece şu grenajların tırnaklarının ayrılması olayı can sıkıcı. Arkadaşımın motorunda da aynı şekilde sanki grenajlar düşecek gibi tüm tırnaklar dışarda. Bastırıyorsun içeri 5 dk sonra gene dışarı çıkıyor hepsi.

Yamaha R25 en sıcak baktığım motosiklet. Top speed aramıyorum hiç bir zaman ama bir motorun en yüksek hızına bakarak, şu hızlarda sabit gidebilirim diye bir tahminde bulunma imkanınız oluyor. Ninja 300 190'ları rahat gören onun harici 170-185 arası istediğiniz zaman çıkılabilicek hızlar olup güç elinizin altında. Ama Yamaha R25'te bilmiyorum farklı versyonlar mı var genel olarak 165-175 gibi çift silindir 36 hp bir motora göre saçma bir top speed değeri var. Piste çıkan tek bir r25'te düzde 186 görüyor ama diğerleri genel olarak saçma değerler. En azından ben cbr'la zaten o hızlara istediğimde (hava yol durumuna göre) çıkabilirken R25 pek cazip gelmedi, cazip ama bakalım şüpheli yaklaşıyorum yine de.

Birde KTM RC390 var. Çok güzel, fazla güzel. Çok çok hoşuma gitti. Özellikle renk kombinasyonuna bayıldım resmen. Yanlış hatırlamıyorsam 44 hp. İyi yürüyor ama cbr kullanmış varsa vibrasyon yok denecek kadar az olmasına rağmen bazen uzun yolda can sıkıcı oluyor. Ktm'de tek silindir olması ile o yüzden düşündürüyor ama tabi denemeden bilemeyiz.

Baya uzun yazdım, sizler ne dersiniz

Bu yazıyı yazdıktan sonra sahibinden.com'da Rc390'ı arattım. Önceden yoktu ilanları. İlan verilmiş ve fiyat 21.000 lira görünce listeden çıkarmaya karar verdim. Artık öyle bir motor yok listemde
    ya zaten rc390 yakından görmelisin motor resimlerde çok fotojenik ancak yakına gidip baktıgında rc serisi 125 200 390 birebir aynı kasalarında hiç farkları yok. Ve cılız görünüyor tam olarak kelimelerle anlatamiyacagım bir eksiklik var motorda.Daha ziyade bayan motoru gibi fazla zarif bir alet. Ve bişeyler eksik bu aletde hissi uyandırdı bende Hasanpaşa'daki büyük ktm mağzasını gezdim. Madem karasızsın fuarı bekle. r25 çıksın incelensin, şekli şemali güzel bir alet.öyle karar ver. Çünkü sen bayağı keyfi değiştiriyorsun motoru. içine sinen ve bindikçe ençok keyif alıcağın motoru almalısın. bizler tabiki sana bindiğimiz motoru övücez o yüzden Ninjadan bahsetmiyorum motoru yeteri kadar incelemişsin zaten. karenej olayına öyle çok fazla takma ben 6 aydır biniyorum banada bir kez denk geldi bir noktası bir kaç milimetre ileri kaymıştı ufak bir müdahale ile hemen düzeldi. bu konuda birileri konuşmasa fark etmeyebilirdim. Duyanda dökülüyor zannedicek.
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya zaten rc390 yakından görmelisin motor resimlerde çok fotojenik ancak yakına gidip baktıgında rc serisi 125 200 390 birebir aynı kasalarında hiç farkları yok. Ve cılız görünüyor tam olarak kelimelerle anlatamiyacagım bir eksiklik var motorda.Daha ziyade bayan motoru gibi fazla zarif bir alet. Ve bişeyler eksik bu aletde hissi uyandırdı bende Hasanpaşa'daki büyük ktm mağzasını gezdim. Madem karasızsın fuarı bekle. r25 çıksın incelensin, şekli şemali güzel bir alet.öyle karar ver. Çünkü sen bayağı keyfi değiştiriyorsun motoru. içine sinen ve bindikçe ençok keyif alıcağın motoru almalısın. bizler tabiki sana bindiğimiz motoru övücez o yüzden Ninjadan bahsetmiyorum motoru yeteri kadar incelemişsin zaten. karenej olayına öyle çok fazla takma ben 6 aydır biniyorum banada bir kez denk geldi bir noktası bir kaç milimetre ileri kaymıştı ufak bir müdahale ile hemen düzeldi. bu konuda birileri konuşmasa fark etmeyebilirdim. Duyanda dökülüyor zannedicek.
    Haklısın abi. Ben biraz pimpirikliyim o konularda DAha altın elbiseli adamın incelemesi çıkmadan görmüştüm ama kronikmiş. Aslın o kadar da önemli değil, kusuru bu olsun, nazarlığı bu olsun diye göz ardı edilmeyecek bir şey değil. Bakalım R25'i bekleyeceğiz. Yerler ıslak olmasa buluşalım oturup bir çay içelim, hemde muhabbet ederiz dicektim abi de, motoru dün akşam 4-5 saat temizledim ve daha bitmedi mola verdim İnsan istemiyor şimdi kirlensin diye. Müsait olursan ben Avrupa yakasındayım akşama doğru ya da belli bir saatte oturup muhabbet edelim isterim. Tabi sende istersen Kullanmak istemicem ondan şüphen olmasın, kullandım biliyorum zaten Maksat muhabbet sohbet olsun
    delifişek2 bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ben kullandım can. 414 km yaptı 14 litreyle

Motosikleti
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullandım can. 414 km yaptı 14 litreyle
    Teşekkür Ederim Volkan bilgi için. Baya zaman geçti görüşemedik kısmetse gazlıyalım yine bir ara oturur çay muhabbet yaparız
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Yarın şileye gazlıyoruz bir kaç arkadaş
    gel sende

Motosikleti
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın şileye gazlıyoruz bir kaç arkadaş
    gel sende
    Kaç gibi gidiceksiniz? Tanıdık var mı senden başka 😊

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Kaç gibi gidiceksiniz? Tanıdık var mı senden başka ��
    Saat 9da levent bp'de buluşacaklar
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bizim kawa grubu

Motosikleti
    Bu güzel hava da bizde rahat duramadık. Silivri'ye gazladık

_

_

_

_

_
    TimFx bunu beğendi.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bugün baya güzel gazladık. Özellikle Şile - Ağva arasında ki orman yolu ve virajlar çok keyifliydi. 235 KM yol yapmışım.

Motosikleti de 5.360 KM'ye getirdik. 6.000 bakımı yaklaştı.

@braveguy | @neonxc | @tolgaersoz : go pro çekimleri ve fotoğraf paylaşımlarınızı bekleriz.

delifişek2, TimFx, Twin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün baya güzel gazladık. Özellikle Şile - Ağva arasında ki orman yolu ve virajlar çok keyifliydi. 235 KM yol yapmışım.

Motosikleti de 5.360 KM'ye getirdik. 6.000 bakımı yaklaştı.

@braveguy | @neonxc | @tolgaersoz : go pro çekimleri ve fotoğraf paylaşımlarınızı bekleriz.

http://i.imgur.com/SYkT6tz.jpg?1
    ham halini youtube a yükleyip link atarım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Kaç gibi gidiceksiniz? Tanıdık var mı senden başka ��
    gelirsen tanışırız Twin ;)
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelirsen tanışırız Twin ;)
    İnşallah bende gelmeyi çok isterim. Kısmet diyelim şimdilik. Hafta içi Avrupa yakası çay, muhabbet sohbet olursa katılmaya çalışırım. Gece gazlaması yapan oldu mu bilmiyorum ama aşırı derece de zevkli ve güzel oluyor biz geceleri de bazen şile veya Tekirdağ taraflarına gazlıyoruz yollar boş, rahat oluyor insan tedirgin olmuyor trafikte olduğu gibi. Mutlaka haber verin ama bana zahmet olmazsa. Özelden iletişim numaramı gönderiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Arkadaşlar bu arada bu motorun ABS'li versyonunu kullanan birileri var mı burada? Ben Abs'ye pek güvenmiyor, fren mesafesini uzattığını düşünüyorum. Kullanmış ya da ABS'li 300'e sahip olan birileri varsa tabi daha net bilgiler verebilir bu konuda. Teşekkür ederim şimdiden

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    İnşallah bende gelmeyi çok isterim. Kısmet diyelim şimdilik. Hafta içi Avrupa yakası çay, muhabbet sohbet olursa katılmaya çalışırım. Gece gazlaması yapan oldu mu bilmiyorum ama aşırı derece de zevkli ve güzel oluyor biz geceleri de bazen şile veya Tekirdağ taraflarına gazlıyoruz yollar boş, rahat oluyor insan tedirgin olmuyor trafikte olduğu gibi. Mutlaka haber verin ama bana zahmet olmazsa. Özelden iletişim numaramı gönderiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Arkadaşlar bu arada bu motorun ABS'li versyonunu kullanan birileri var mı burada? Ben Abs'ye pek güvenmiyor, fren mesafesini uzattığını düşünüyorum. Kullanmış ya da ABS'li 300'e sahip olan birileri varsa tabi daha net bilgiler verebilir bu konuda. Teşekkür ederim şimdiden
    gece gazlama dedin mi bizim pirimiz TimFx ...
    Ayrıca onun motorunda ABS var sorularına cevap alabilirsin diye düşünüyorum. Bendeki, Brooklynnn'deki ve İbooo'daki ABSsiz model. Doğru fren yapmayı öğrenirim diye tercih ettim.
    Bu hafta sonu Ağva'da mermer üstünde fren yapılmayacağını da ayrıca öğrendim (önüme araba fırladı ağvada sahil çıkışının yerini akıllı belediye mermer kaplamış, süslü süslü, arka frene basınca düşmedim ama titredim. fuat avni stayla on )
    Twin ve TimFx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)