Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aliexpress'te de stomp grip markasıyla satılan ürünler var fakat senin yukarıda fotoğrafını koyduğun, bizim motora uygun olan model yok maalesef.
    stomp grip sitesinde bu modelin 54 usd fiyatı var, aliexpress'teki stomp gripler 35 usd civarında satılıyor.
    Evet yok , zati dediğim gibi benim umrumda değildi Ninja 300 için olan versiyonu almak. Çünkü muhtemelen kullanmıyacagım o kadar büyük alanı görüntüyü çirkinleştirecek. bu yüzden daha ufak bişey arıyordum. Cengo sağolsun hem ufak hem ucuz. gözüm kapalı aldım.

Bu arada stomp grip'in orginal sitesindende sipariş etmeye calıştım fakat elimizde bu ürün kalmadı şeklinde hata aldım, mecbur istemeye istemeye brnmotor 'dan bir tane Ninja 300 için olandan sipariş etmiş bulundum. Fakat hiç umudum yok o siteden. Genelde stokta olmayan ürünleri varmış gibi yapan sipariş üzerine çalışan bir firma. Bu yüzden Cengo'nun paylaşımı ilaç gibi geldi.
    CengoCenk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı CengoCenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende söyledim 1 çift. İdareten çizilmesin diye bir tankpad ve yan taraflara da yanpad yapıştırmıştım. O halde bu yapıştırdıklarımı saç kurutucusu ile çıkartmam gerekiyor diye anlıyorum. Doğru mudur?
    eğer altında yapıştırma varsa (decal deniyor) onlara zarar vermemek için doğrudur.
    belli bir ısıya ulaştığında yapışkan sümük kıvamına geliyor ve iyice cıvıyarak çok kolay ayrılıyor.(iğrenç bir anlatım oldu, kusura bakmayın, idare edin)
    Özellikle kalın padlerde bu taktik önemli

CengoCenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    eğer altında yapıştırma varsa (decal deniyor) onlara zarar vermemek için doğrudur.
    belli bir ısıya ulaştığında yapışkan sümük kıvamına geliyor ve iyice cıvıyarak çok kolay ayrılıyor.(iğrenç bir anlatım oldu, kusura bakmayın, idare edin)
    Özellikle kalın padlerde bu taktik önemli
    Altında yapıştırma yok. Direkt depo boyası var. Bu durumda ısıtmadan da çıkartabilir miyiz? Kusura bakmayın biraz başınızı ağrıttım. Bu konularda yeniyim de

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı CengoCenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altında yapıştırma yok. Direkt depo boyası var. Bu durumda ısıtmadan da çıkartabilir miyiz? Kusura bakmayın biraz başınızı ağrıttım. Bu konularda yeniyim de
    estafirullah, forumun amacı bilgi paylaşımı. kolay çıksın istiyorsanız mutlaka ısıtın. ama çakmak, pürmüz vb direkt ateş kullanmayın(depodaki benzin için de tehlikeli), sıcak hava üfleyen tabanca, bulamıyorsanız da fön makinasıyla ısıtın bence. çıktıktan sonra kalan yapışkanı da wd40 la silerseniz pırıl pırıl oluyor.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Bütün yazılan mesajları tek tek sıkılmadan okudum değerlendirdim.Aklımda ki birçok soruya cevap buldum,benimde niyetim Ninja 300 s.e. Abs Allah izin verirse ilk motorum olacak,Rabbim herkesin gönlüne göre versin Bu arada seneler öncesinde derinlere gömdüğüm hevesimi yeniden depreştiren ve hortlamasına sebep olan sokak arasında gördüğüm CBR 250R repsol Kullanan hanım efendiye ayrıca teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:47 ----------

Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün yazılan mesajları tek tek sıkılmadan okudum değerlendirdim.Aklımda ki birçok soruya cevap buldum,benimde niyetim Ninja 300 s.e. Abs Allah izin verirse ilk motorum olacak,Rabbim herkesin gönlüne göre versin Bu arada seneler öncesinde derinlere gömdüğüm hevesimi yeniden depreştiren ve hortlamasına sebep olan sokak arasında gördüğüm CBR 250R repsol Kullanan hanım efendiye ayrıca teşekkür ederim
    Küçük bir ekleme;
    Sizce bu canavara renk uyumu ve korunma için kask ve ceket olarak neyi yakıştırırsınız ucuz olmasın çok uçukta olmasın paranın %40 kredi olacağından

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:47 ----------

Küçük bir ekleme;
    Sizce bu canavara renk uyumu ve korunma için kask ve ceket olarak neyi yakıştırırsınız ucuz olmasın çok uçukta olmasın paranın %40 kredi olacağından
    şahsen düz siyah almanızı tavsiye ederim. hem kir göstermez hem motor yeşil siyah olduğu için uyumlu olur. ilerde motoru değiştirirseniz başka renk motora da utar.
    ibrahimeski ve Memory42 bunu beğendiler.

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Merhabalar;
    Aramıza Katılan arkadaşlar Hoşgeldiniz, hayırlı olsun.

Ilk servisten sonra 800 km yaptık, zincir yağlamaya fırsat bulamamıştım. Bugün bütün gün Yağmurda kalınca motor yağ Alıp Zinciri temizlemeden iç ve dış kısmından yağladım. Her 500 de bir bu işlemi tekrarlayacağım fakat temizleme işlemi yapmasak sorun olur mu ? Temizlememi önerirseniz nasıl yapmak gerekir?

Herkese kazasız sürüşler ...

ibrahimeski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 NİNJA 300 30. SE ve Mondial Xtreme 250
    Selam Arkadaşlar.
    Bende artık bir Ninja kullanıcısıyım. İlk Motosikletimi almış bulunmaktayım henüz 27 km oldu. Organize sanayinin caddeleri temiz ve az trafik var o yüzden pratik yapmak için ideal. Ehliyetimi alana kadar buralarda takılıcam artık. Bir kaç gözlemimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle şunu belirtmeliyim, Hayatında hiç motor kullanmamış biri olarak 600cc ve üzeri bir motor almak çok saçma KESİNLİKLE CAHİLLİK Bunu neden söylüyorum biliyormusunuz ? Çünkü karar aşamasında çok kişiyle görüştüm 600 lükle başla zaten sıkılacaksın 1000cc lik isteyeceksin tarzı tavsiyelerle karşılaştım. iyiki bu forum var buradaki yorumlar ve Altın Elbiseli Adamın da tavsiyelerini dikkate alarak 300 Ninja SE aldım. Fakat bu 300cc nin de baya kuvvetli bir motor olduğunu gördüm.
    Yeni başlayacak benim gibi hiç bir motor tecrübesi olmayan arkadaşlara Şiddetle Tavsiye mümkün mertebe küçük cc lerle başlasınlar. Bir insan Kolay yetişmiyor Ailemize karşı olan sorumlulukların başında Onları Üzmemek var!!!
    dedektif5 ve TimFx bunu beğendiler.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Aramıza Katılan arkadaşlar Hoşgeldiniz, hayırlı olsun.

Ilk servisten sonra 800 km yaptık, zincir yağlamaya fırsat bulamamıştım. Bugün bütün gün Yağmurda kalınca motor yağ Alıp Zinciri temizlemeden iç ve dış kısmından yağladım. Her 500 de bir bu işlemi tekrarlayacağım fakat temizleme işlemi yapmasak sorun olur mu ? Temizlememi önerirseniz nasıl yapmak gerekir?

Herkese kazasız sürüşler ...
    en önemlisi zincirin yağsız kalmaması, temizleyip yağlarsanız çok daha verimli olur ve zincirin ömrü uzar.
    ne olursa olsun yağmurlu havada bindikten sonra ve her 500 km de bir mutlaka yağlayın.
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    en önemlisi zincirin yağsız kalmaması, temizleyip yağlarsanız çok daha verimli olur ve zincirin ömrü uzar.
    ne olursa olsun yağmurlu havada bindikten sonra ve her 500 km de bir mutlaka yağlayın.
    Bence 500 km çok, istabul gibi bir yerde 300 km de bir yağlamak lazım bence ama yapıyormuyum hayır. bu yüzden zincirin canına okudum, bakarsan bağ bakmazsan dağ olur demişler. (çok gezince km hesabı yapamıyorsunuz. artık Ninjanın lcd ekrandaki trip A ve B 'yi kullanmaya başladım. motora bindiğimde değerleri sıfırlıyorum. çünkü bazen farkında olmadan bir kaç günde 300-400 km yaptığım oluyor. ) 12 bin oldum yakında bakıma girecegim zinciride değiştirmeyi düşünüyorum. çünkü germek artık bende pek işe yaramıyor.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Nabtın Osman abi. Ktm mi bu 10bibde zincir değişsin. En kotu 20 gider

Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    [IMG][/IMG]

Buda can'la (TWİN) benden gelsin
    TimFx, ibrahimeski ve OokareenoO bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nabtın Osman abi. Ktm mi bu 10bibde zincir değişsin. En kotu 20 gider
    Zincir gerile gerile bir hal oldu çok kısa sürede yeniden gevşiyor. Dediğim gibi ben biraz hoyrat kullandım dalgaya düşüp çok gezip az yağladığım zamanlar oldu. Gazı sabitlediğimde zincirdeki gevşeklik hisediliyor ve performansa yansıyor. Bu nedenle değişitirip yenisine daha iyi bakıcam. Ama son bir kez ustaya danışacağım.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Benin de 5400 km oldu gevşemiş biraz. Arada bakıyorum ben yağına.
    az para değil yeni zincir.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı guner1271 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enteresan bir sarılma olmuş. ben erkek artçı almam arkadaş arkama...

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Temizlik için ürün vermediler sorduğum halde. Bir dahaki sefere zincir temizliği içinde bir ürün alayım o halde. Normalde Yağmurda kıyıp çıkaramıyorum dışarı Dışardayken yakalanırsak yağlamayı yaparım artık. Teşekkürler .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

Alıntı guner1271 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah motorlar çok güzel görünüyor , tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizlik için ürün vermediler sorduğum halde. Bir dahaki sefere zincir temizliği içinde bir ürün alayım o halde. Normalde Yağmurda kıyıp çıkaramıyorum dışarı Dışardayken yakalanırsak yağlamayı yaparım artık. Teşekkürler .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

Maşallah motorlar çok güzel görünüyor , tekeriniz düz bassın.
    Ben gazyağı(kerosen) ve u fırça ile iyice temizleyip öyle yağlıyorum. Tavsiye ederim. Hazır temizleyicilerin maliyeti biraz daha yüksek oluyor.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bugün kasko yaptırdım 1460 Tl şair sigorta arkadaşlar.
    4 yıllık deneyim, eğitim yok kaza bela yok.

bilginize.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    [IMG][/IMG]
    ibrahimeski bunu beğendi.

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    slm arkadaşlar ninja 300 lerde km teli ön jant da degil arka tekerlekte de bir baglantı göremedim direk krankın harekatından falan mı km ölçümünü yapıyor bu konu da bilgisi olan varmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)