Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    delifişek2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300 30.th anniversary
    Bu araya ek yapalım 30.yıl renkleri işten güçten anca arkadaşlar takdir sizin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Güle güle kullan kardeşim. Motora yakışan birde kask bulmuşsun sevindim. :D Fakat sanki motor normalde olduğundan daha ince gibi görünüyor, ya fotograf açısından yada renklerindeki farklılıktan öyle geldi gözüme.
    delifişek2 bunu beğendi.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hayırlı olsun delifişek2, kazasız belasız sürüşler.
    delifişek2 bunu beğendi.

Alıntı delifişek2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu araya ek yapalım 30.yıl renkleri işten güçten anca arkadaşlar takdir sizin.
    Çok güzel maaşallah, Allah kazasız, belasız kullanmayı nasip etsin.
    delifişek2 bunu beğendi.

delifişek2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300 30.th anniversary
    Sağolun arkadaşlar eksik olmayın , ön tekeriniz hep düz bassın

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bugün motosikletime Pirelli Diablo Rosso 2 lastikler takıldı ve iş çıkışı servisten motosikletimi aldım. Hava yağmurlu olduğu için, yeni lastiklerle ilk sürüşümü yağmur altında ıslak zeminde yaptım. İlk tepkim; "Abicim bu nasıl yol tutuştur ya, resmen yola yapışıyor." oldu. Kuru zeminden gider gibi ıslak zeminde gittim.

Aramızda öğrenci olan, lastikleri eskiyen ama maddi durumlardan dolayı değiştiremeyen birileri varsa; 3.700 KM kullanılmış IRC RX-01 lastikleri ücretsiz verebilirim. (110/70 - 140/70)
    delifişek2 bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motosikletime Pirelli Diablo Rosso 2 lastikler takıldı ve iş çıkışı servisten motosikletimi aldım. Hava yağmurlu olduğu için, yeni lastiklerle ilk sürüşümü yağmur altında ıslak zeminde yaptım. İlk tepkim; "Abicim bu nasıl yol tutuştur ya, resmen yola yapışıyor." oldu. Kuru zeminden gider gibi ıslak zeminde gittim.

Aramızda öğrenci olan, lastikleri eskiyen ama maddi durumlardan dolayı değiştiremeyen birileri varsa; 3.700 KM kullanılmış IRC RX-01 lastikleri ücretsiz verebilirim. (110/70 - 140/70)
    Hayırlı olsun yalnız dikkat et ilk 100km virajlar mükemmel olacak
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    o şerefsiz kamyon şoförleri ve o şerefsiz araba sürenler yok muydu onlar, alayı bütün virajlarda bizim şeride geçti. motorcuyu taciz etti, hatalı solladı. ne biçim mühendisleri var kardeşim o ülkenin yollar çukur dolu. zavallı çocuk çukurlardan kaçmaktan ileriye bakamadı. ne biçim ülke lan orası. yahu bir kişi de şerit ihlali yapsın. motor sürücüsünü taciz etsin. " gavuristan ellerinde " doğmak varmış...

murtinyo için videonun başında aha bir artist daha dedim ama ilk virajda yatınca yanıldığımı anladım.
    arkadaşa da motoru yapana da helal olsun.
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncell
    KTM RC390 vs Ninja 300 vs Honda CBR300R / CBR500R | Group Test

http://www.youtube.com/watch?v=U9e2bYbodu8

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Yol Müthiş
    http://www.youtube.com/watch?v=ziLCDu5rkdk

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Sonunda Egzoz Değişti. Ninja 300 olması gereken karaktere büründü Artık trafikte geldiğimiz belli oluyor, insanlar kafasını döndürüp ne geliyor diye bakıyor
    Özelikle trafik için taktım. Aşağıdaki videoya dikkat edin şöförün biri tırsıp kolunu camdan içeri kaçırıyor
    Yalnız şuda var egzoz adamı fazla gaza getirtiyor Serdal'a selam olsun onun marifetli elleriyle taktık

M4 slip on

Karalı, delifişek2, braveguy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hayırlı olsun TimFx.

Ben sıkışık trafikte farkedilmek için küçük viteste, daha devirli kullanıyorum. Açıkçası bazen dar sokaklarda orjinal egzozun bile rahatsız edici ses çıkardığını düşünüyorum.
    - Çok gürültülü motorlara karşı ön yargım var galiba. -

Tabi bir de video ile canlı ses çok farklı oluyor. Bir ara denk geliriz inşallah, orjinaliyle arasında ki farkı duyarız.
    TimFx bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı
    Sonunda Egzoz Değişti. Ninja 300 olması gereken karaktere büründü Artık trafikte geldiğimiz belli oluyor, insanlar kafasını döndürüp ne geliyor diye bakıyor
    Özelikle trafik için taktım. Aşağıdaki videoya dikkat edin şöförün biri tırsıp kolunu camdan içeri kaçırıyor
    Yalnız şuda var egzoz adamı fazla gaza getirtiyor Serdal'a selam olsun onun marifetli elleriyle taktık

M4 slip on
    nerden nereyee...
    önce hayırlı olsun, keyifli sürüşler dilerim.
    3-4 ay önce karalının eksozunun sesinden şikayet ederken şimdi sesli eksoz videosu koydun ya timfx, hayat böyle birşey :D

bu arada kameraya bayıldım sanırım sony action cam değil mi?
    özellikle sona yakın gps istatistikleri olan kısım harika.
    umarım birgün hepimizin actioncam'ı olur.
    Karalı ve TimFx bunu beğendiler.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

M4 slip on

http://i.hizliresim.com/6646ml.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=9RhcAbP2ShQ
    full aragaz = )

güzel olmuş iyi gazlamalar
    TimFx bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerden nereyee...
    3-4 ay önce karalının eksozunun sesinden şikayet ederken şimdi sesli eksoz videosu koydun ya timfx, hayat böyle birşey :D

Osman abi Apaçi oldu haha egzoz çok güzel ben egzozu çıkardım dün gece kamerayı tekrar test ettik osman abi hafıza kartı almış prof birşey cekim müthiş oldu, inşallah hepimizin olur
    TimFx bunu beğendi.
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bekliyoruz videoları
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    nerden nereyee...

Abi teşekkürler darısı senin başına
    Serdal'ın ki egzoz sesi değildi resmen ROKET sesiydi hele tünele girdiğinde çıkan sesi unutamıyorum... Tünelin içinden F-16 geçiyormuş gibi ses geliyordu. mantık çerçevesinde bir egzoz değildi. Nitekim o da fark etti çıkardı

Geçen zaman içersinde arkadaşlarla gezdikçe makul bir egzoz sesinin trafikde ne derece işimizi kolaylaştırdığını gördüm. Nitekim herzaman iplenmediğimizi, çünkü sesin çok cılız kaldığını fark ettim. Hatta bir seferinde artçıyla yol alırken, sıkışık trafikte Çengelköy'ün o daracık yollarında ilerlemeye çalışıyordum. Yayanın biri kaldırımdan inmiş zaten daracık olan o yolda yürüyor. İrice kaslı bir abi Adamın dibine girdim nerdeyse çarpıcam veriyorum egzoz sesini adamda tık yok ! iplemiyor Enson sinirledim üzerine sürdüm artık bacağına teker değdi değecek, sonunda zahmet edip kaldırıma çıktı. o gün, milad oldu benim için egzoz almaya kara verdim

Hayırlı olsun TimFx.

Ben sıkışık trafikte farkedilmek için küçük viteste, daha devirli kullanıyorum. Açıkçası bazen dar sokaklarda orjinal egzozun bile rahatsız edici ses çıkardığını düşünüyorum.
    - Çok gürültülü motorlara karşı ön yargım var galiba. -

Tabi bir de video ile canlı ses çok farklı oluyor. Bir ara denk geliriz inşallah, orjinaliyle arasında ki farkı duyarız.

Teşekkürler. Bende senin gibiydim çok kaba hatta kroca buluyordum egzozları. Bizim aletin sesini seviyordum. Fakat yukardaki satırlarda açıkladığım gibi traji komik durumlar ortaya çıkmaya başladı. Bunun bir nedenide sürüş şeklim değişti, ilk zamanlara göre daha atak, daha agresifleşmeye başladım. Buda diğer taşıtlar tarafından önce fark edilmeyi önemli hale getirdi. Bu Egzoz adeta Ninja'ya yeni bir kimlik verdi. Öyle çok abartı bir sesi yok. Sadece ses tonu bir yarış motoruna yakışan cinsten oldu. Buda sürücülerde ve yayalarda daha fazla bir farkındalık hatta irkilme yaratıyor. Geldiğimi duyup sol şeridi boşaltan medeni sürücüler dahi gördüm. Gece mahale arasına girdiğimde vitesi 2'ye atıp durma hızına yakın 9-10 km hızla gidiyorum o zaman egzoz çok homurdanmayıp mahalleyi uykusundan uyandıracak sesler çıkarmıyor

Evet söylediğin gibi video'daki sesle orjinal sesin pek alakası yok. %30 benzerlik var o kadar. Forumda takıldığın sürece mutlaka denk geliriz. Artık havalar fena soğudu önümüzdeki aylarda pek binebileceğimi sanmıyorum.

Kamera Karalı'nın. Yaz sonu benimde aklıma düşmüştü fakat önümüz kış artık az binerim motora diye caymıştım. Karalı için yurt dışından kask bağlantı aparatlarını getirttim. Bu hafta daha yeni deneyip kullanıyoruz. Gece çekimleri gerçekten başarılı çıktı. Dün gece geç saatlerde (soğuk olmasına rağmen ) boğazda turladık güzel çekimler yaptık manzara yakaladık. Görüntü kalitesi çeşitli modları var buna göre kayıt süresi ve pil süresi daha ekonomik oluyor. Ama ben manzara çekicem profesyonel kalitede kayıt yapmak isterim derseniz içindeki pil WI-FI ve GPS açıksa 50 dakika çekiyor ve 8 gb 'dan büyük hizli bir micro sd kartınız olmalı. (WI-FI fonksyonu: Kameradan görüntüyü, telefona veya ekranlı uzaktan kumandasına iletip o an ne çektiğinizi görebiliyorsunuz. GPS fonksiyonu : Hızınızı ve rotanızı kaydediyor)

Almayı düşünenlere alternatif seçenek.
    Kamera düşündüğüm gibi çıkınca bende yeniden baktım internete, şu sıralar Amazon.co.uk 'un kendi güvencesiyle 980 tl'ye Türkiye'ye geliyor. Gümrük vergisi ve kargo ücreti dahil. Fakat Türkiye'deki garanti imkanından faydalanılmaz sanırım. Alet bozulursa yurt dışına göndermek gerekir. Ancak Peşim ödemede Türkiye'deki satış rakkamıyla 500 tl fark ediyor bilginiz olsun.
    Karalı bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Çıkalım mı bu akşam

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Merter yapıp dondum. Hava tam dolaşmalık. Dünkü soğuk yok

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkalım mı bu akşam

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Merter yapıp dondum. Hava tam dolaşmalık. Dünkü soğuk yok
    Bende bu akşam Şişli, Beşiktaş, Kasımpaşa civarlarında dolaştım.
    Sıkı giyinip çıktığımdan mı yoksa hava iyi olduğundan mı bilmiyorum ama hiç üşümedim.
    .

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    tabi yaa siz basın ben bakarım arkanızdan :D

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Hayırlı Akşamlar Her hafta düzenli Olarak yapmış olduğum Viraj Çalışmasından bi kaç resim Atalım dedim Umarım Beğenirsiniz.

Karalı, braveguy ve TimFx bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bu akşam Şişli, Beşiktaş, Kasımpaşa civarlarında dolaştım.
    Sıkı giyinip çıktığımdan mı yoksa hava iyi olduğundan mı bilmiyorum ama hiç üşümedim.
    Dün akşam mı oluyor bu şimdi Ben gece 11 gibi işten çıkıyorum, dün Sultanahmet tarafında avare avare gezinip eve gidip yattım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)